Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki, hogy a felnőtteknél mik a leukémia kezdődő jelei? fórum

Tudja valaki, hogy a felnőtteknél mik a leukémia kezdődő jelei? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 27. 19:09

Ez a legjobb alapítvány!

Ennek legalább láttam látszatát, mennyi mindent adtak a Tűzoltó utcai klinika kis betegeinek!

Én is mindig nekik adom!

32. Bagira 2011 (válaszként erre: 31. - Bagira 2011)
2012. febr. 1. 14:24
Most nézem,hogy nem mostani a fórum:)
31. Bagira 2011 (válaszként erre: 11. - 14f968b657)
2012. febr. 1. 14:17

Szia!


Miből gondolod,hogy ez a baj?

30. Kitti-Zsuzsi (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. máj. 8. 21:04
Érintett vagyok a betegségben. Nálam a nagyfokú fáradtság, és a nehéz légzés volt a két szembetűnő jel. Legszívesebben mindig aludtam volna. Nem csak a lépcsőzés esett nehezemre, hanem síma úton, egészen rövid séta alkalmával is alig kaptam levegőt. Ezek a tünetek többféle betegség tünetei is lehetnek. A vérvétel eredménye viszont szinte 100 %-os biztonsággal kimutatta a leukémiát (magas fehérvérsejtszám mellett alacsony vörösvértest szám). A csontvelő biopsziával pedig megállapították a leukémia fajtáját is. Bízom benne, Te már azóta tudod, hogy nem ez a betegséged. Egészséget kívánok Neked!
29. NNona (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2011. máj. 3. 15:23
Egyébként egyetérted veled, a következő hsz-del is. Én is AK-s vagyok.
28. Titánia83 (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2011. máj. 3. 15:11

Valószínűleg én a megelőzősre gondoltam, mert a fórumindítónál még csak a félelem van meg. És azért gondoltam, hogy menjen el egy tanfolyamra.

Nem a már diagnosztizált leukémiára.

Bár néha az ember tovább él, ha nem veti alá magát az orvosi kezeléseknek. Apumnak előbb azt mondták, hogy a mandulája miatt alakultak ki a foltok. Elő is írták mandulaműtétre. Aztán május 13-án jött meg a szövettan eredménye, hogy leukémia. Kapott kemót, és július 8-án eltemettük. Egy embernek biztos, hogy ennyi jut? És még valami kísérleti stádiumban lévő gyógyszert is aláírattak vele kipróbálásra. Na ezért ellenkezik a tudatalattim az orvosi módszerek ellen.

Ráadásul egyre több cikk lát napvilágot, hogy kemó+morfium halálos egyveleg.

Na mindegy.

Kicsit előjöttek a régi dolgok, ezért bocsánat.

27. Titánia83 (válaszként erre: 25. - NNona)
2011. máj. 3. 15:06
Igazad van, van, akinek kell mellé a kezelés is. Bocsánat. De legalább az ember tudja valamennyire kézben tartani a dolgokat, és nem hagyja el magát.
26. NNona (válaszként erre: 24. - NNona)
2011. máj. 3. 15:01
azaz költségtakarékosság :))
25. NNona (válaszként erre: 20. - Titánia83)
2011. máj. 3. 15:00

Kedves Titánia!

Az a véleményem, ilyet soha nem jelenthet ki egy felelősségteljes agykontrollos, hogy az agykontroll gyógyszerek és műtétek helyett!

24. NNona (válaszként erre: 16. - 36a26f5226)
2011. máj. 3. 14:58

Alapvetően egyetértek, de sajnos manapság az orvosok sem tudásban, sem alaposságban nem állnak a helyzet magaslatán, és akkor még nem is beszéltem a leterheltségükről és a költságtakarékoság kényszeréről.


Ezért nagyom gyakrana a beteg tájékottságán múlik, hogy mit kérdez, kér, követel az orvosától, gyakran ez is életmentő...

23. arrival (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2011. máj. 3. 13:33

Mint egészségügyes, nem célom fórumon tüneteket találgatni. Abból csak több baj van mint haszon.

Ez kb olyan, mint amikor a kórházban minden 2. ember azt hiszi, hogy rákos.

22. Titánia83 (válaszként erre: 21. - Arrival)
2011. máj. 3. 13:22
Ezt a részét már mások is leírták. Valami építő jellegű hozzászólás? :)
21. arrival (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. máj. 3. 13:12

Szerintem a legrosszabb amit tehetsz, hogy neten, fórumokon kérdezgetsz ilyeneket.

Ahány féle betegség, ahány ember annyi féle fajta tünet.

Beképzelni magadnak valamit majd fórumokon megerősítést várni ez a legrosszabb amit tehetsz.

20. Titánia83 (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. máj. 3. 13:07

Látom, hogy kötekedés tárgya már a médiában is, hogy valaki fórumozgat erről-arról.


Most adok egy tanácsot, ha bármi van, tudj hová fordulni. Agykontroll. Számtalan ember gyógyult már meg gyógyíthatatlan betegségből.


Nekem Apum leukémiában halt meg. 13 éves voltam. Annyira hittem benne, hogy van valahol egy megoldás, ami meggyógyíthatná. Amikor 23 évesen ültem az agykontroll tanfolyamon, érzetem, hogy ez az! Csak már késő... az ő szempontjából. De oly sok embernek adhat reményt!


Nem reklámnak szánom, hanem gyógyszerek és műtétek helyett!

19. 679f54a054 (válaszként erre: 18. - 36a26f5226)
2011. máj. 2. 17:37
Jóhogy!!:)
2011. máj. 2. 17:35
Nem baj, de aztán utána irány az orvos mindenkinek! :)
17. 679f54a054 (válaszként erre: 16. - 36a26f5226)
2011. máj. 2. 14:57
Persze, mert ha az ember hirtelen nagy bajban érzi magát, vagy nagyon fél valamitől, akkor akkor az is jó érzés neki, ha hirtelen megoszthatja a félelmeit valakikkel, még akár ismeretlenül is. Szerintem ez nem baj, sőt ...
2011. máj. 2. 14:50

Nem is olyan rég, az egyik tv-csatornán mutatták többek között a Hoxa portált, hogy az emberek a betegségeikkel előbb mennek fórumokra, mint orvoshoz...


A fórumon nem tud senki segíteni, az orvos viszont elküldhet kivizsgálásra...

2011. máj. 2. 14:49
Az nem feltétlenül leukémia, hanem autoimmun betegség lehet, nem kell feltétlenül mindjárt halálos betegségre gondolni... Az ilyen nyoma marad mindennek dolog autoimmun betegségre utal...
2011. máj. 2. 13:54
Az én testvéremnek kék és zöld nagy foltokkal, kezén és lábszárán vettük észre azt valami nincs rendben. A foltok úgy néztek ki neki, mintha verekedésből szerezte volna be, mintha megrúgták volna a testét. Anyu azt gondolta megverték, de a testvérkém azt mondta neki nem fájnak a foltjai, és senki nem bántotta. A foltok körül apró gombostű nagyságú véralvadások látszottak. Nagyon fáradékonnyá vált, és sokat aludt, feje is fájt. Még abban az időben nem tudták gyógyítani ezt a betegséget. Most 44 éves volna, szegényem még a 12 évét sem töltötte be. Nekem az ikertestvérem volt, és nagyon szerettem. Szerencsére az orvosi tudomány azóta sokat lépet előre, és már nem elképzelhetetlen a gyógyulás ebből a komoly betegségből.
2011. máj. 2. 13:38

Szia! Voltál egyáltalán már orvosnál, vagy csak úgy gondolod, hogy ez lehet?

Az én férjemnél az egyszerű laborleletek alapján döntött úgy a háziorvos, hogy továbbküldi immunológiai vizsgálatra. Ezen már túl vagyunk, sőt a múlt héten volt csont- és csontvelő biopszia is, mert ezek alapján tudják majd a teljes diagnózist felállítani. Én is beleestem abba a hibába, hogy rögtön a neten próbáltam tájékozódni. Erről most letettem, mert amíg nincs meg a pontos eredmény, addig ne fessem az ördögöt a falra. Mert még - remélem - az is lehet, hogy valamilyen alattomos baktérium által okozott dologról van szó. Az eredmények csak május végére lesznek meg. A férjem is nagyon fáradékony volt, de most már úgy áll ehhez, hogy minden nap lemegy egy-két órát sétálni, próbálja nem elhagyni magát.

Röviden ennyi és mindenképpen orvoshoz kell menni. Üdv: Keszkenő

12. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 11. - 14f968b657)
2011. máj. 2. 13:37

Voltam Én is ilyen helyzetben, idő kérdése volt, hogy mikor lesz rosszindulatú a daganatom.

Hiába kérdeztem volna másokat, hogy volt-e ilyen tünete, lehetett volna más is.

2011. máj. 2. 13:30

Köszönöm mindenkinek a segítséget:-)higyétek el tisztában vagyok vele hogy nem ez a hely ahol 1000% biztonsággal meg fogom tudni tényleg nagy e baj,de aki már közvetlen vagy közvetve hozzátartozókon keresztül át élte azt hogy csak egy halvány esélye van hogy rosszindulatú daganat van a testében és várja az eredményeket az igenis tudja hogy addig is megpróbál mindent hogy kiderítse mekkora ennek a tényleges esélye....

Sajnos az én anyukám már kétszer állt szembe a rákkal és láttam min megy keresztül én még csak 29 éves vagyok két pici gyönyörű kisfiam van és igenis megijedtem....

2011. máj. 2. 13:26

A leukémia végül is a kórosan magas fehérvérsejt számmal mutatható ki labor vizsgálattal, ill. lumbálással.

meglemelkediak a szervezetedben a fehérvértestek száma, nem termelődik vörösvértest(vagy alig), ezáltal heves immunreakció kezdődik, láz, nyirokcsomók gyulladása, fáradtság.

Gyakorlatilag a tested ellen fordul a szervezeted.

9. Titánia83 (válaszként erre: 5. - 14f968b657)
2011. máj. 2. 13:10

Barnás foltok, kiemelkedtek a testéről, kb. 5 forintos nagyságúak voltak. És nem volt sima a felülete emlékeim szerint.


Ugye nem...?

2011. máj. 2. 13:10

Addig tényleg ne agyalj, míg az orvos azt nem mondja h tuti ezer %-ra baj van.

Nem a fórumon fogod megtudni, hogy van-e valami baj v sem.

Egyébként miből gondolod h baj van?

2011. máj. 2. 12:58
Anyukámnál nyirokcsomó duzzanatok,hőemelkedés,ólmos fáradtság....
2011. máj. 2. 12:55
a 20 éves unokatesóm pontokat látott a szeme előtt, egyre gyakrabban, először szemészhez ment... aztán kiderült....
5. 14f968b657 (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2011. máj. 2. 12:53
Szia,megkérdezhetem milyen foltok voltak ezek?:-(
2011. máj. 2. 12:50
Az én Apumnak furcsa foltok jöttek ki a karján és a hátán. Azt levették és szövettanra küldték. És később kiderült...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook