Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 21. ciklusnapi progeszteronnak mi a normál értéke? fórum

A 21. ciklusnapi progeszteronnak mi a normál értéke? (beszélgetős fórum)


19. *Murmi* (válaszként erre: 18. - E89174970e)
2011. jún. 10. 14:39

Ez minimális eltérés, nem lesz semmiféle tumor!!!

ha kicsit magasabb, szoktak erre adni egy gyógyszert amitől beáll, ne aggódj nem lesz semmi baj!

2011. jún. 9. 20:05

Az derült ki, hogy kicsit magas a prolaktinom. 450-ig van a ref. tartomány és nekem 625 lett.

Most elküldtek egy újabb vérvételre és ha ott is magas lesz akkor elmegyek MRI-re, megnézni nincs e vmi mikro tumor. :-(

De azt mondta a doki,ha tumor lenne, sokkal emelkedettebb lenne az érték. :) Szóval én sem hiszem hogy az lenne, de ki akarja zárni a doki! :)

17. e89174970e (válaszként erre: 16. - *Murmi*)
2011. máj. 13. 22:02

Nagyon aranyos vagy!!! Köszi szépen!!!


Kíváncsi vagyok én is!! Megírom majd mi lett az eredmény!!! :-)))

16. *Murmi* (válaszként erre: 15. - E89174970e)
2011. máj. 12. 08:04

szia,

Ne aggódj, elvileg ha jó endokrinológus, akkor neki mindegy h melyik nap nézi a hormonokat, látni fogja az összefüggéseket, ha vmi nem stimmel!

de a cukorterhelést akkor is meg kell néznie, mert nem mindenkinek van hormonális eltérés, attól még az inzulin rombolhat, sajnos.

Nekem is csak a progeszteron volt ami hirtelen leesett, de a hormonvizsgálat ezt sem mutatta ki!


Majd írj hogy mi volt!

2011. máj. 9. 20:57

Voltam ma az endokrinológusnál... háááát mit mondjak?!? Csalódott vagyok...

Ő nálunk a szülészeti osztály vezetője is azonkívül hogy endokrinológus, Prof Dr. xy... tényleg azt hittem hogy Ő nagyon jó szakember...


Ehhez képest elmondtam a történetem, kért 4 hormont. TSH, LH, FSH és Prolaktin. Szerintem nem ártott volna egy ösztrogén és egy progi is. DE nem ez a legszörnyűbb, hanem hogy felírta ezeket a hormonokat hogy nézzük meg és mondta hogy mehetek is a laborba, leveszik most. A 12. ciklusnapom van... kérdeztem, hogy nem a 3. napon kellene?!?!?! Azt mondta ez még ciklus eleje, jó lesz ma is... CIKLUS ELEJE?!?!?! Inkább a közepe, nem? Én úgy tudom az LH és FSH is ciklusnaphoz kötött. Még ha a Prolaktin nem is...

És a 21. napi progit nem is kérte... :-(

Szóval kicsit csalódtam... és elkért 7000 Ft-t a beszélgetésért + a labor is legombolt rólam újabb 7000-t. 14 ezer egy 12. napi vérvételért.... hááát nem tudom...

Mindegy, 1-2 hét és meglesz az eredmény!!! :-)

14. *Murmi* (válaszként erre: 13. - E89174970e)
2011. máj. 4. 20:38

Jól tetted h bejelentkeztél!

Nagy valószínűséggel a vetéléseid mögött is állhat az IR... sajnálom nagyon :(

Drukkolok h kiderüljön mi a helyzet! majd írj!

2011. máj. 4. 18:59

Bejelentkeztem hétfőre egy endokrinológushoz!!! :-)

Bár a vért csak hónap végén tudják majd levenni! De nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz a beszélgetés vele! Tavaly kétszer voltam terhes, egyik baba sem maradt velem. Elmesélek neki majd mindent és gondolom megbeszéljük hogy milyen hormonokat akar majd látni!

Most nagyon pozitív vagyok!!! Olyan jó lesz látni mi a helyzet velem! Annak is örülni fogok ha nem talál semmit, mert nyugodtan próbálkozhatunk tovább, meg annak is ha talál vmit mert azt tudja majd kezelni! :-)

Szorítsatok!!!!!! :-)

12. *Murmi* (válaszként erre: 11. - E89174970e)
2011. máj. 4. 13:02
Minden hormonális eltérés endokrinológus szakterület, a legtöbb nőgyógyász nem ért hozzá eléggé sajnos.
2011. máj. 4. 10:14

De aranyosak vagytok!!! Köszönöm a válaszokat!!


Mindenképp szeretnék elmenni majd egy 3. napi vérvételre is, mert most csak a 21. napot nézték. Szerintetek a nődoki is elküld majd, vagy keressek egy endokrinológust? Azt hallottam ők alaposabbak mint a nődokik.

10. *Murmi* (válaszként erre: 8. - Papagajka)
2011. máj. 3. 18:00
Szia, igen bizony van összefüggés! És ha jobban belegondolunk logikus is! az IR bezavar a többi hormon működésébe! Van akinek teljesen borítja a ciklust, és ezáltal PCO-t hoz létre, de egyénenként változó kinek hogy hat a többlet inzulin. Van akinek "csak" a sárgatest működését károsítja... nos ez kisebb bibinek tűnhet, mégis alattomosabb, mert nehezebben vehető észre, és nálam pl a kezelés is hosszadalmas és nehézkes...
2011. máj. 3. 10:20

sziasztok!

Bocsánat, összekevertem a neveteket. Ahol Tulip-ot írtam, ott Murmi-t kellett volna és fordítva. Ezer bocsánat!!

2011. máj. 3. 10:19

Szia!

A 33 szerintem elég jó. Nekem azt mondta a doki, hogy 40 felett kell lennie, de az a teherbeeséshez optimális.

Tulip! Ezt még nem hallottam, hogy az inzulinrezisztencia miatt lenne a barnázás. Mindenesetre nekem volt mind a kettő, tehát lehet, hogy van benne valami.

Murmi!

Az inzulinrezisztencia kivizsgálása annyi, hogy veszel 75g szénhidrátot, azt kell 2 dl vízben feloldani. Elmégy egy vérvételre, ahol néznek éhgyomori inzulint meg cukrot, utána megiszod a koktélt és néznek 1 és 2 órás inzulint és 2 órás cukrot. (legalábbis nekem így volt) Az inzulinom a határérték 2-2,5 szerese volt (éhgyomori jó volt). Megoldás: szénhidrát szegény diéta, esetleg gyógyszer. Ha a közeljövőben szeretnél babát, akkor érdemes kivizsgáltatni magad. Ha nem, akkor is, mert inzulinrezisztenciából könnyen lehet cukorbetegség. Szóval jobb megelőzni a bajt egy kis életmódváltással.

7. e89174970e (válaszként erre: 6. - *Murmi*)
2011. máj. 2. 11:09
De jó!!! Nagyon örülök, hogy hatásos a kezelés!!!! Szorítok Neked!!!! :-)
6. *Murmi* (válaszként erre: 5. - E89174970e)
2011. máj. 2. 10:53

Endokrinológus szakterülete ez, de néhány nőgyógyász is hajlandó vele foglalkozni.


Nekem konkrét tünete nem volt, legalábbis ami volt, az nem tudtam h az. Azért jártam kivizsgálásra, mert mensi előtt én nem 2 napot hanem majd egy hetet is pecsételtem, és ezzel egy doki sem akart foglalkozni, a progeszteronomra azt mondták h jó, de a 21. nap után nem lett megnézve egyszer sem.

De mint később kiderült a magas inzulin miatt volt a barnázás, mert amiatt hirtelen leesett a progeszteron szint.

Igen, diétáznom kell és mivel nekem elég nagy eltérések voltak, gyógyszert is kell szednem rá, de most már szépen javulok és megszűnt a pecsételés is.

5. e89174970e (válaszként erre: 4. - *Murmi*)
2011. máj. 2. 10:08

Köszönöm szépen!!! Nagyon aranyos vagy!!! Ha visszajön a dokim mindenképp megkérdezem. Én is magánrendelésre járok, nemrég váltottam erre a dokira. Most majd kiderül mennyire lelkiismeretes.

De ha nem nagyon akar vele foglalkozni, akkor eldöntöttem hogy elmegyek endokrinológushoz.


Neked egyébként milyen tünetei voltak az IR-nek?

Diétáznod kell? Vagy kezelést is kapsz?

Köszi, hogy válaszolsz!!! :-)

2011. máj. 2. 09:06
Viszont előre szólok, sok doki ezzel nem szokott foglalkozni... Én magán úton jártam utána a bajaimnak, és így kaptam rá kezelést, ha kell segítség szólj!
3. e89174970e (válaszként erre: 2. - *Murmi*)
2011. máj. 2. 08:41

De érdekes!! Ezt jó hogy írtad!!! Majd rákérdezek a dokinál! :-)

Köszönöm szépen!! :-)

2. *Murmi* (válaszként erre: 1. - E89174970e)
2011. máj. 2. 08:02

Nekem is hasonló értékeim voltak, és minden orvos azt mondta rá hogy jó, viszont a pecsételés okát azért nem árt kivizsgáltatni!

nekem egy rejtett anyagcsere betegség állt mögötte, inzulin rezisztencia, emiatt esett le a korán a progeszteron szintem, tehát a 21. napon még jó, aztán valószínűleg hirtelen leesik.

2011. máj. 2. 07:58

Mensi előtt 2 napig szokott barna pecsételésem lenni ezért a dokim elküldött vérvételre. A 21. napon a progeszteronom 33 nmol/l lett.

A dokim szabin van és csak 2 hét múlva tudok vele konzultálni az eredményről, de érdekelne hogy ez jó vagy rossz.

Próbáltam nézni neten, de olyan eltérő értékeket találtam. Meg van ahol ebben az nmol/l-ben van megadva van ahol ng/ml-ben...

Tudtok nekem segíteni megfejteni, hogy most akkor ez elég a teherbeeséshez vagy kevés lesz?


Köszi a válaszokat előre is!!! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook