Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 1 éves, rettenetesen akaratos, gyakran hisztizik. Normális ez a viselkedés az ő korában, vagy valamit elrontottam? fórum

Kisfiam 1 éves, rettenetesen akaratos, gyakran hisztizik. Normális ez a viselkedés az ő korában, vagy valamit elrontottam? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 22. 11:57
Nálunk most kezdte (13 hós). Egyik napról a másikra. Ma pl. nem engedtem hogy felálljon a tv szekrény elé, hogy nagyon közelről nézze a tv-t... eddig se hagytam, amint fellállt, vettem onnan el... most meg ordít, kiabál, próbálom vezetgetni, mert még nem megy, csak segítséggel, de nekem nem hagyja valamiért csak apának... most ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor full hiszti, hanyatt veti magát, üvolt... próbáltam felvenni, szeretgetni, de csak üvölt... letenni kiságyba ott megnyugszik... vagy hagyni egy kicsit hogy kiörjöngje magát, mert semmi vigasztalást nem engedd meg... Szerintetek?
2010. ápr. 8. 00:36
Egy 1éves gyermek már rendkívül okos. Azt tesz meg, amit engedtek neki. :) De az, hogy mindent kipróbál, szétfröcsköl stb, az normális. Valahogy meg kell ismernie a környezetét.
2010. ápr. 8. 00:32
Ajánlom figyelmetekbe a Szuperdada című műsort a LifeNetwork-ön.
56. drnéni (válaszként erre: 17. - Egryzs)
2010. ápr. 7. 22:44

Van hiszti! Itt a bizonyíték:

[link]


Viccen kívül, szerintem tényleg kétféle van, az egyik, amikor szántszándékkal lovallja magát a hisztizésbe a poronty, ez nyekergéssel, durcázással kezdődik, és elébe lehet menni. A másik olyan, mint derült égből villámcsapás, általában nagyon fáradt gyereknél alakul ki egy pillanat alatt, valami apróság miatt. Nálunk ez a fajta durvább és tovább tart, de lehet, hogy másnál nem. Ezt sokkal nehezebb megelőzni, marad a szeretgetés, dédelgetés.


Én is abban hiszek, hogy (mindegy, mi miatt) síró, tomboló gyereket tilos magára hagyni, egy életre összeomolhat a bizalma az emberekben, bár ez esetleg csak felnőttkorban válik nyilvánvalóvá.

55. drnéni (válaszként erre: 51. - A14deb9047)
2010. ápr. 7. 22:36

:D

De csak ha külföldre költözik ;)

54. ebba518fdb (válaszként erre: 17. - Egryzs)
2010. ápr. 6. 22:42
nagyon bölcs a hozzáállásod.. :-)
2010. ápr. 6. 21:37
Teljesen normális,arra az egyre figyelj hogy így ne érje el a célját.Meglátod akkor leszokik róla.Hagyd rá ne is figyelj oda!
2010. ápr. 6. 19:53
Az én nagyobbik fiam is hamar kimutatta a foga fehérjét...lehet, hogy az ember elront pár dolgot főként az első gyereknél, de mindenkinek van egy alaptermészete, ami nagyban befolyásolja viselkedését. Minket is elsőre nagy megpróbáltatás elé állított a fiúnk -még mindig elég hisztis, nyafogós- ehhez képest az az öccsével feleennyi gond sem volt, pedig mi nem változtunk -csak már többet tapasztaltunk.
2010. ápr. 6. 18:40
23-24 év múlva jobb lesz.
2010. jan. 20. 11:09
Sajnos normális és még hosszú ideig eltarthat :(
2009. máj. 30. 21:38

hát igen mi is 2 elmúltunk ,,,még mindíg hisztis makacs,,

ez van,,,

2009. máj. 30. 21:31
(na nem sikerult befejezni) ezek a cirkuszok, most 2,5 eves. Igen akaratos legenyke. Ha ordit es kiabal en csak hagyom , hogy tegye, elöbb utobb lehiggad. Na persze nem mindig. Ha valami baja van akkor megprobalok segiteni rajta, de ha nem megy akkor csak tombolja ki magat.
2009. máj. 30. 21:29

Nalunk is volt ilyen problema 2 evesen, en is azt hittam en toltam el valamit, azutan elolvastam a Szulök kezikönyve A HISZTI cimu könyvet irta : Dr Fekere Barbara. Egy jopofa kis kepes könyv.

Igy megertettem az egeszet. Rengeteg turelem kell akkor hozzajuk.

Önallosodni akarnak, de meg akadalyozva vannak amiatt mert nem tudjak megcsinalni, vagy mert mi szulök nem engedjuk. Elakarnak szakadni az anyatol, de meg közel akarnak lenni hozza. Ugy mint amikor kicsik voltak. Es ezt a kettösseget kell nekik feldolgozni.Akarnak , de nem akarnak. Akarnak , de nem birjak.

Raadasul skszor ezek a duhkitöresek az anya fele iranyulnak (esetleg az apa fele, ha az van hozzajuk közelebb lelkileg) , mivel elakarnak szakadni töle, de közben megsem.

Remelem sikerul erthetöen leirnom.

Nem akarom elkiabani, de nalunk most mar eltuntek

46. ikin
2009. febr. 21. 00:51
Most indult a viasaton egy sorozat : Segítség gyerekeim vannak ! Nagyon tanulságos . du 17-18 ig
45. drnéni (válaszként erre: 41. - Magdolna23)
2008. júl. 24. 22:38
Szerintem magától nem növi ki, ez nem olyan, mint a szobatisztaság. Meg kell tanítani, hogy uralkodjon az indulatain. Sajnos a felnőtteken is nagyon látszik, hogy ki az, akit nem sikerült megtanítani.
2008. júl. 24. 12:22

szerintem nincs ezzel gond.

próbálgatja a határokat.amúgy csak nyugodtan tűrd fel az ingujjad mert a hisztis korszak amíg élünk bennünk lesz:))))

de tény hogy rá kell hagyni majd abbahagyja

43. supin
2008. júl. 24. 12:19
Persze ,hogy normális!!Ha életre való agyerek akkor próbálkozik meddig mehet el. Ilyenkor is csak azt engedd meg neki amit mindig szoktál. Rájön,hogy hisztivel nem ér el semmit. Akkor abba is hagyja. Egy időre,majd próbálkozik újra!!
2008. júl. 23. 20:22
Az én kisfiamnál is volt egy ilyen időszak,akkor én is nagyon el voltam keseredve hogy ilyen marad a természete.De szerencsére már nem viselkedik úgy,visszakaptam a régi kisfiam,remélem nálatok is csak átmeneti lesz ez a dolog.
2008. júl. 23. 19:42
Szia az én lányom már majdnem négy éves és még mindig akaratos és roppant hisztis tud lenni. Reggel úgy kell már fel hogy nyafog és onnantól az égész napja úgy telik el hogy sír és nyafog. Pedig mindig probáltam a kedvében járni persze az is csak óvatosan hogy el ne kényesztessem túlzottan. Ha megkérem valamire pl: szedje össze a játékokat azért sem csinálja ha valamit akar és nem úgy van földbe veri magát akár otthon akár a boltban vagyunk. Említettem a védőnőnek is és azt mondta hogy ki fogja nőni. Úgy hogy csak ki tartás és nem hiszem hogy el rontottál valamit ne magad okold mert a mai gyerekek ilyenek tisztelet a kívételnek :DD
2008. júl. 23. 19:34

Vannak ilyen kőkemény akaratú babák (az enyém is). Nem csoda, a férjem és én is ilyenek voltunk. Soha nem szabad ezt harcként felfogni, amiben neked le kell őt győznöd, nem szabad erőt demonstrálni. Nem felejtsd, hogy ő egy pici gyerek, még nem tud magán uralkodni. Rengeteg türelem, és hasznos ebben az életkorban a figyelem elterelés. Ezt én nem direktbe szoktam csinálni, hanem pl. ha hisztizik, elkezdek játszani a kutyával, vagy más érdekfeszítő dolgot csinálni, anélkül, hogy hozzászólnék. 1 perc múlva elkezdi érdekelni, és elfelejti a hisztit.

Fontos, hogy ha valamit kimondtál, az legyen úgy, különben nagyon gyorsan megtanulja a hiszti zsarolópotenciálját. Pl.: ha azt mondod: "Most már indulunk", és elkezd hisztizni, mire te elhalasztod az indulást; ezzel megtanítod arra, hogy a hiszti hatékony eszköz anyával szemben, noha te pontosan tudod, hogy ha fél órával később indultok, akkor is hisztizni fog.

2008. júl. 22. 18:53
teljesen normális
38. benvik
2008. máj. 23. 22:22
Szerintem teljesen normális (legalábbis remélem, mert a lányom is az:-)).
2008. máj. 23. 08:20
Ez természetes dolog egyéves korban.Most kezd érvényre jutni a saját szeméjisége.A hisztivel sokmindent elérhet ha nem vagy erös,ha engedsz később is hisztivel fog érvényesülni.
36. supin
2007. nov. 20. 13:06
Minden gyerek akaratos,ha jól fejlődik.. De elveid mellett tarts ki te is.. Aztán elmulik az akaratosság.
35. addry
2007. nov. 20. 12:51

Sziasztok !

Nagyon elvagyok keseredve, 11 hónapos fiam nagyon akaratos,de ez még semmi, veri a fejét a falba, ököllel üti magát, veri magát a földhöz.

Mi nem veszekszünk előtte , soha nem látott semmilyen agresszív viselkedett.Foglalkozunk vele,olvasunk játszunk,sokat sétálunk.

34. supin
2007. nov. 17. 13:25
Nem rontottál el semmit. Minden gyerekpróbálkozik azzal,hogy mit tehet meg és mit nem . Ha kellő okos már egész kicsi korától kezdve követel. Neked kell eldöntened és következetesnek lenned..mit engedsz meg..
33. bobcsi2 (válaszként erre: 32. - Ipi)
2007. nov. 17. 13:20
Az én lányom is lassan 2 éves.Azért zavar hogy leveszi,mert mezitláb van a hideg járólapon és félek hogy felfázik.Próbáltam már bohóckodva is,ha neki olyan kedve van sehogy nemjó az öltözés.Van mikor magától hozza a ruhát hogy öltözzünk.Ha gondol eggyet képes meztelenre vetközni,hiába van a kedvenc ruhája rajta.Már válogat is hogy mit akar felvenni.Ha ma nem szimpi az a ruha amit kiteszek az "NAGY".Holnap már jó.Igen erős az akarata.Sokszor azért lesz hiszti mert annyira akar valamit pl.felöltözni de csak egyedül,segíteni nem lehet.Persze még nemnagyon sikerül.Bilire is csak akkor ül ha magától előveszi és letudja tolni a nadrágot meg a pelust.Olyankor hozzá se lehet szólni mert annyira koncentrál.
32. ipi (válaszként erre: 23. - Bobcsi2)
2007. nov. 17. 09:20

Sziasztok,

a zokni lehúzás 1 éves kor körül tök normális, ha nagyon zavar Téged (márpedig ne haragudj érte, de valóban ez csak Téged zavar, igaziból én is most kérdőjelezek meg mindent, hogy engem miért zavarnak a dolgok...) szóval adj rá harisnyát :-)

Dícsérd meg, hogy milyen ügyes, hogy le tudja venni a zokniját. Mi mindenbe el szoktunk volt bűjni, most i sa kabátba bújik az autó a kezével együtt. Ha mindent mosolyogva, viccesen, bohóckodva csináltok, meglátod észre sem veszi majd, hogy fel van öltözködve. A kislányok egyébként imádnak öltözködni, tudod: "milyen csinos vagy, milyen szép vagy" Gondolod el mindezt fiúban, aki nem szeret 2 évesen sem öltözködni...... :-))))))

31. bobcsi2 (válaszként erre: 30. - Lányom)
2007. nov. 16. 22:33
Köszönöm hogy normálisnak gondolsz!Azt írod próbáljak a háttérből írányítani.Igazad lehet.Mikor megismertem a férjem egy idősebb hölgy azt mondta nekem,hogy mindig te legyél a nyak ő meg a fej.A nyak irányítja a fejet,csak ő ezt nem érzi.5 év alatt még egyszer sem vesztünk össze.A kislányomnál is megpróbálom hátha ez a módszer bevállik és őneki is megfelelő lesz.Nekem kell okosabbnak lenni .
2007. nov. 15. 17:02

teljesen normális, és szerintem te is. Csak egy éves gyerek mellett egy jó anya minden cselekedetét megkérdőjelezi álltalában.

Türelem! Lesz az még jobb is, majd ismét rosszabb, aztán ismét ilyen, ismét olyan.... és így tovább. Ez a normális szerintem, de mindig figyelj majd, és később a háttérből próbálj irányitani.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook