Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudna valaki ajánlani egy könyvet, ami bevezet a pszichológia rejtelmeibe? fórum

Tudna valaki ajánlani egy könyvet, ami bevezet a pszichológia rejtelmeibe? (beszélgetős fórum)


16. Noarashi (válaszként erre: 5. - Andela)
2012. jún. 27. 14:42

Én Sérával kínlódtam...nagyon unalmas volt nekem.

Atkinson viszont tényleg jó. Alapszinten mindenképp.

2012. jún. 26. 15:35

Pszichológia Richard C. Atkinson - Ernest Hilgard eladó 3000 HUF


[link]

14. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. máj. 2. 02:03

Atkinson: Pszichologia

Tobben is irtak, olvasmanyos, ertheto, erdekes, rengeteg kiserletrol esik benne szo, csak ajanlani tudom.

2011. máj. 2. 00:55
Én is az Atkinson Pszichológiáját ajánlom. Nagyon olvasmányos, és hozzá nem értőnek is érthetően magyaráz. Én nagyon szerettem. Nem olyan száraz, mint egy tankönyv, sok esettanulmány, kísérlet stb van benne.
2011. máj. 1. 19:51
Stanislav Grof: A jövő pszichológiája, a pszichológia jövője
2011. máj. 1. 19:41

Már az egészségügyi főiskolát elvégeztem, tehát tudom, hogy engem ez érdekel, és azt is tudom, hogy szeretek másoknak segíteni.

Úgy gondolom, hogy azzal, hogy elolvasok 1-2 könyvet, semmi hátrányt nem szerzek magamnak. Úgy is csak jövő februárba adhatom be a jelentkezésemet. Addig meg még sok idő van.

Mivel én még a régi rendszerben jártam fősulira, ezért nem vagyok tisztába ezzel az újjal:

Ha elvégzem a 3 év alapképzést pszichológia szakon, akkor "mi lesz belőlem"? Vagy ahhoz, hogy igazi pszichológus legyek, kell a 2 év mesterképzés is?

10. f26ff63135 (válaszként erre: 8. - Andela)
2011. máj. 1. 14:44

Oké, persze valahol el kell kezdenie. És nyílván ha beleolvas egy-egy ilyen témába, akkor leszűrheti a nyelvezetét.

Az csak az én tapasztalatom volt, nem is akartam másra rávetíteni. :)

9. dcf348385f (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. máj. 1. 14:42

Mi a suliban anno filozófiával, mentalhigiénével és társadalomtudományokkal indítottunk.Így jóval könnyebb volt megérteni az alapot, s az összefüggéseket:)

A felsororlt művek elsőrangúak :) Még Immanuel Kant nevét említeném, ha szabad és Thorwald Dethlefsen.

8. Andela (válaszként erre: 7. - F26ff63135)
2011. máj. 1. 12:24
Abban igazad van, hogy nem ilyen egyszerű, de abban segít, hogyha belevág, akkor legalább ismer 1-2 pszicho könyvet, és kb. tudja, mit várjon, milyen felfogásokkal, nyelvezettel találkozik. Én jelenleg is tanulok, bár nem pszicho szakon, de pszichológia témájú tantárgyakat, több ilyen vizsgán túl vagyok már. Nyilván más egy Séra könyv, más az Atkinson féle, stb... De akár az általános pszichológia, akár a fejlődéspszicho, vagy személyiségpszicho óráimra gondolok, a nyelvezet, a nevek közel azonosak. Csak más-más a megközelítés, úgyhogy szerintem segít, ha elolvas/beleolvas 1-1 könyvbe.
7. f26ff63135 (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. máj. 1. 10:45

Szia :)


Ez szerintem nem ilyen egyszerű. Ha valóban beleszeretnél fogni a pszichológiai szakba, akkor tedd meg. Mert, ha elkezdesz olvasgatni a témában hamar rájössz, hogy nem egyszerű dolog tiszta képet kapni magáról a pszichéről sem. Vagyis ez saját tapasztalat.

Nagyon sok pszichológiai iskola van, nagyon sok felfogás, ember aki ezzel foglalkozik. Ráadásul nem is mindig értenek egyet... És aki ezt szeretné tanulni, annak ismernie kell őket az ő munkásságukat is. Én tanfolyamon próbáltam ki magam. Akik szóba jöttek: Maslow, Assagioli, Freud, Jung, Wilber, Feldmár, Bagdi... így hirtelen ennyi jut eszembe és nekik számtalan könyvük van.

Sok sikert hozzá! Nekem is szimpi szakma, de kell hozzá valami plusz, hogy az ember jó legyen benne. :)

2011. máj. 1. 09:26
köszönöm a segítséget
5. Andela (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. ápr. 30. 22:38

Séra László: Bevezetés a psz-ba.

Az atkins féle is jó!

2011. ápr. 30. 22:37

irány akkor a könyvtár, jó könyveket fogsz találni ;)

A pszichológia története (Tracy B. Henley - Michael B. Thorne) is jó olvasmány. na, meg nagyon sok mindent találni az interneten is, pl. itt:

[link] (momentán egy jó könyvet pszichológia témában :) )

de tényleg a könyvtárral jársz a legjobban ;)

3. rizsa31 (válaszként erre: 1. - Edibest)
2011. ápr. 30. 22:35

Atkinson-Atkinson-Smith-Bem:Pszichológia.Osiris kiadó

Jó vastag,tankönyv,de sok benne az érdekes sztori,ami olvasmányos.

2011. ápr. 30. 22:32
Florence Littauer:Személyiségünk rejtett tartalékai
2011. ápr. 30. 22:28

Gondolkodom, hogy belefogok a pszichológia szakba, de előtte bele szeretnék olvasni egy olyan könyvbe, ami egy laikus számára is érthető módon ad képet magáról a pszichológiáról.

Tud valaki ilyet ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook