Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Argentin dogot szeretnék fórum

Argentin dogot szeretnék (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 17. 14:35
Sziasztok, nekünk van egy 4 hónapos siket argentin dogunk, szívesen vennék tanácsokat, tapasztalatokat, akiknek, ha nem is sérült, de ilyen kutyájuk volt/van. Köszönöm!
33. Mendy
2011. jún. 24. 22:13
Igen már van, jajj nagyon nagyon cuki :) szeretjük nagyon. Csináltam neki facebook oldalt, ha valakit érdekel megnézheti a neve Lara Dogo Argentino. Most még kis rosszaság, de remélem jó kutya lesz.
32. Kalomoira (válaszként erre: 30. - Madarka86)
2011. jún. 23. 10:42
És a mamád biztos tudni fog kezelni egy Argentína dogot....?
31. madarka86 (válaszként erre: 5. - Mendy)
2011. jún. 23. 10:41
Ja már van:-).Későn olvastam.Én lentről felfelé nyomom:-D
30. madarka86 (válaszként erre: 5. - Mendy)
2011. jún. 23. 10:35
Hy!Az Argentín Dogok törzskönyv nélkül 50-60 ezer forintba kerülnek.Ha szőrzet hibásak(nem mehet kiállításra)már 30 ezerért megkapod.Én most veszek mamámnak.:-)
29. Mendy
2011. jún. 2. 22:33
Köszönöm :)
2011. jún. 2. 22:07

Szerencsére a riadalom hamar elmúlt, amikor eljöttünk még akkor azt mondta, hogy olyan cuki kutyus. Nem akartam túlbeszélni a dolgot vele,egy darabig biztosan nem viszem ki. Nagyon drukkolok, hogy a kiskutyából sikerüljön rendes kislányt nevelnetek. Nekem három cicám volt a kertben de a szívem mélyén mégis kutyás vagyok. Az egy másik dimenzió amikor egy klassz kutyusa van az embernek.

Sok sikert a kutyushoz!

27. Mendy
2011. jún. 1. 10:24
Igen, nevelgetjük, máris muszáj pl. leszoktatni, hogy a bokánkat harapja. Ő még nem tudja, hogy nekünk az fáj...azt hiszi játék. Ilyenkor grabancánál fogva elhúzzuk onnan, amit nem szabad. Azt olvastuk, hogy ütni nem szabad, sem pofont adni, hanem a tarkójánál kell a grabancát megmarkolni. Az anyja is így neveli. Nagyon remélem, hogy jó kutya lesz belőle, amúgy meg olyan kis cuki. Gondolom a fiadban benne lesz sokáig ez a támadás. Vagy nem ilyedt meg?
2011. máj. 31. 23:21

A hugom veszi a kaját neki,meg csontos husit is főz úgy tudom. Kertes házban laknak, nem túl nagy a kert de csapóajtó van vágva nekik az ajtóra / mert van még egy staffordshire terrier nagyon agg kutyusa is /.Akkor jönnek -mennek amikor akarnak.

Sajnos amikor a kutyusa rátámadt a fiamra az nem rajtunk múlt, hogy nem lett baj, olyan hirtelen és nagy ugatással rontott a gyereknek.Ez a kutyán múlt,hogy neki ennyi elég volt. Sose értettem a kutyatámadásokat amiket hallani. Mindíg azt gondoltam, hogy ott biztosan valami más is történt, hogy vagy éheztették vagy bántották az állatot. Hát nem! Az állat azért csak állat, még ha imádjuk is.

Nagyon cuki lehet a kutyád, ilyenkor olyan kis kajlák.Igyekezz minnél hamarabb elkezdeni a fegyelmezést.Rajtad múlik, hogy később milyen nyugis lesz tőle az életetek. Nagyon kedves állatok egyébként. A hugom szerelmes a kutyájába!

25. Mendy
2011. máj. 28. 23:19
Jujj ... mondjuk én sem engedném, csakis felügyelettel a gyereket. Igen argentin dog kislányt vettünk, beleszerettem a fajtába. Most 7 hetes. Nagyon aranyos, de kicsit vadul játszik, éles a foga, morog, támad. Ez remélem csillapodni fog, mert most elbírunk vele, de ha nagyobb lesz, nem tudom, remélem komolyodni fog. Amikor fölkel akkor még nagyon kis cuki, ásítozik, nyalogat, aztán jön a játék, harap. Gyönyörű kutya. Mivel eteti a hugod? Azt hallottam, hogy nagyon fontos jó minőségű kaját adni neki, mert hajlamos izületi betegségre és most alapozódik meg a csontozata. Nekik lakásban van? Nálunk lakásban.
2011. máj. 28. 22:26

Mendy! Mégis elcsábultál az argentin doggal?Vagy milyen kutyust vettél végül is?

A hugomnak lány kutyája van. Azt értem az alatt,hogy normálisabb a kutya, hogy már nem lök föl mindenkit maga körül.Ő az első aki kimegy az ajtón,és keresztbe fekszik az előszobán, mindenki kerülgeti, de van aki átesik rajta. Őt ez sem zavarja.Akadályverseny miatta a lakás.Szót fogad, de naponta 100-szor kell arrébb küldeni.Nevelték de így maradt. A 16 éves fiammal kimentünk a hugomhoz a minap.A kutyát szeretetből a gyerekem símogatta,de neki ez nem nagyob tetszett, egy pillantás alatt odakapott a kezéhez, morgott, ugatott,támadott.A szerencse,hogy a gyerek nem ijedt nagyon meg, a hugom is ott állt kettőjük között. A kutya nyakába kapaszkodva kiabálta túl az ebet,és tartotta vissza, hogy ne legyen nagyobb baj. A kutya utána leheveredett a konyha kövére mint aki jól végezte dolgát.Részéről ez el volt intézve.A tesóm szerint őt tekinti gazdájának nem a férjét, és a kutya /Kyra / annyira védi őt,hogy nem lehet a tesó közelébe menni. Ez elég félelmetes volt akkor, hát nem tudom lehet,hogy a gyerekemet nem engedem legközelebb oda.

23. Mendy
2011. máj. 22. 22:42
Van már kutyusom! Nagyon cuki, kis bohóc.
22. Mendy
2011. máj. 13. 13:17

Mennyiért vette a hugod? Fiú vagy lány kutyus? Lehet, hogy fiú, úgy hallottam, azokat nehezebb kezelni. Mit értesz azalatt, hogy kezd normálisabb lenni?

Nekik lakásban van???

2011. máj. 9. 22:28
Osztom Sapienta véleményét,ez a fajta kutya kemény gazdát igényel,vagy ő lesz az úr a háznál. Nagy testű és bivaly ereje van. Hugomnak éppen most van ilyen kutyája.Egy éves elmúlt, talán most kezd normálisabb lenni. Ha csöngetnek ő az első aki kirohan az ajtón,félresöpörve mindenkit. Értsd úgy, hogy aki az útjában van azt fellöki,mint egy tank. De ez náluk normális. És mindenben nagyon felerősödik sok tulajdonsága. Ha örül azt nagyon teszi, ha eszik olyan mint egy nagy malac, ha szeret olyan mint egy erős bivaly de ennek ellenére gyönyörű és imádni lehet. Komoly nevelés kell neki, különben több a baj vele mint az öröm. De csak szerintem, Te tudod mit akarsz.
20. Mendy
2011. máj. 2. 07:36
Tapasztalatokat írjatok, várom továbbra is.
19. édesmandula (válaszként erre: 6. - 4c35511f0b)
2011. máj. 1. 09:36
akkor vigye magával a munkahelyére, mert ez kiborító :S még pár kör és szólni fogok, egy év alatt megszoktam, de most megint halmozott a probléma, nem tudom, és gyereket is akarnak, akkor meg tuti még jobban kiborul szegény kutya :P
18. Sapienta (válaszként erre: 17. - Mendy)
2011. máj. 1. 09:19
hmmm, így érthetőbb már számomra, miért akarod :)
17. Mendy
2011. máj. 1. 08:47
Egyébként most egy máltai selymem van, ő 9 éves, nem egy védelmező fajta, ő a család kis kedvence :) imádjuk, remélem jól kijönnek majd, így ha pici korától együtt vannak.
16. Mendy (válaszként erre: 15. - Sapienta)
2011. máj. 1. 08:45
Én nem harcoltatni szeretném, egyrészt tetszik, másrészt olyan fajtát akarok, ami megvéd ha kell. Sajnos felénk nagyon sok a roma betörnek, lopnak, agresszívak, egy jó kutya cak jó a portán.
2011. máj. 1. 07:03

még valami: a kutyatenyésztés arról szól, hogy valamilyen tulajdonságokat erősítenek. az argentín dogot harcra tenyésztették. nem értem, miért akar harci kutyát tartani valaki, aki nem akarja harcoltatni (remélem, nem akarod!). csak azért, mert jól néz ki? annyi fajta kutya néz ki jól! válassz inkább olyat, aminél a fajta leírásában is az van, hogy barátságos.

ez persze csak egy vélemény, nem kell vele egyet érteni :)

14. Sapienta (válaszként erre: 8. - Mendy)
2011. máj. 1. 07:00
nem biztos, hogy rosszul nevelték, azt tették rosszul, hogy a gyerekek közelébe engedték. sok évvel ezelőtt nekünk is volt egy argentín dogunk az akkori barátommal. még kölyök volt, apró kis jószág, de el kellett ajándékoznunk, mert fellökte a nagymamát...
13. Mendy
2011. ápr. 30. 23:00
Milyen árban mozognak?
12. 4c35511f0b (válaszként erre: 10. - Mendy)
2011. ápr. 30. 22:50
Alapokat leírtam,mi érdekel még?
2011. ápr. 30. 22:32
Tényleg, az a német dog
10. Mendy
2011. ápr. 30. 22:30
Igen, már volt nekünk dán dog, de most ezt néztem ki, csak kellene még információ.
2011. ápr. 30. 22:15

Huuu, én mennyi mindent szeretnék!!


De csodás kutyák, csak sajnos kevés ideig élnek...

2011. ápr. 30. 22:14
Biztosan harcoltatták, vagy rosszul nevelték.
7. erikpipi (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. ápr. 30. 22:11
Egy ilyen kutya tépett szét pár éve egy ikerpárt, mikor a gazdája egyedül hagyta a gyerekeket.
6. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Édesmandula)
2011. ápr. 30. 22:00
Azért mert nagyon igényli az embert/gazdát.
2011. ápr. 30. 21:53
Mennyibe kerül? Törzskönyv nélkül. Jajjj nagyon édesek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook