Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dormicumot adtatok már kisgyereknek? Nem veszélyes? fórum

Dormicumot adtatok már kisgyereknek? Nem veszélyes? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 8. 20:10

A zsarnokoskodás kifejezést nem az én számból "eredt"...hanem az orvoséból.

A lányaimmal is éjszakáztam 5 éves korukig,nem az én nyavalygásom van a középpontban.

És mindig odamegyek a fiamhoz éjjel.:)

Köszönöm a hozzászólásokat!

45. szakalyadri (válaszként erre: 40. - 19a611dbe7)
2011. máj. 5. 09:32

Egy gyerek nem zsarnokoskodik,hanem az anyja mellett érzi magát biztonságban és megnyugtatásra vágyik.Nem értem hogy mondhat neked bárki ilyet.

Én is keltem éjszaka és a legtöbb anya így tesz,nem pedig nyugtatót ad.

Az én lányom születése óta egyedül aludt a kiságyban,csak enni ébredt.Két éves koráig egyedül,saját szobában.

Most 2és fél éves,velünk alszik minden éjjel.Kórházba került,azóta nem alszik a kiságyban,mellettünk érzi magát biztonságban.Megértem.Vagy ő is zsarnok?Tompítsam le aztán vágjam bele a kiságyba?Soha!

Nem kell minden "szakértőt" meghallgatni.Sőt!Jobb ha a megérzéseire hagyatkozik mindenki.

Ha nem mész oda hozzá éjjel ezek szerint nem lesz zsarnok,szerintem meg bizalmatlan lesz,látja hogy anyára-apára nem számíthat!Amúgy meg sose lesz nyugodt gyerek.

44. annamari0825 (válaszként erre: 40. - 19a611dbe7)
2011. máj. 5. 08:26

Nem biztos,hogy elvárja,hogy szólj hozzá,vagy simogasd meg,inkább ettől megnyugszik,és alszik tovább.

A zsarnokoskodást elég erős kifejezésnek tartom.

Valószinűleg már te is kiismerted a sirását,hogy mikor mi a baja.És ehhez mérten cselekszel.

2011. máj. 5. 08:24
Lehet, hogy egy kineziológus segíthetne!
42. Gavrilo1 (válaszként erre: 40. - 19a611dbe7)
2011. máj. 5. 07:38
Ez a egyenesen marhaság- én minden gyrekemhez felkeltem ha igénylete éjszaka, megszoptattam, majd amikor már nem szopott csak simogattam ha felébredt- mégis mindegyik más időpontban sokott rá az éjszaka átalvására. Pl. a kislányom még szintén nem aludja át az éjjelt, pedig már elmúlt 2,5. Az első fiam már 1 hónaposan átaludta. Nem hiszem hogy ez zsarnokoskodás lenne a részéről feletted!!
41. a14deb9047 (válaszként erre: 39. - 19a611dbe7)
2011. máj. 4. 21:29
Nem tartom valószínűnek, hogy egy konnektor miatt lenne ilyen gondja, hiszen minden helyiségben van min. egy dugalj... meg kapcsoló és világítás.
40. 19a611dbe7 (válaszként erre: 38. - Hilda74)
2011. máj. 4. 21:18

Várok még a pszichológussal, ha betölti a 3 évet akkor már a nevelési tanácsadóban foglalkoznak velünk:)családterápiát is javasolt a neurológus az anya-gyermek kapcsolatot illetően,met valószinű elvan kapatva. Én ezt nem éreztem eddig igy,mert az,hogy nem hagyom önkívületben sírni éjszaka,-hogy majd abbahagyja alapon,- természetesnek vettem.

Soha nem vettem ki az ágyából ilyenkor,nincs is erre szükség a mai napig, viszont elvárja azt,hogy megsimogassam és szóljak pár suttogó szót hozzá...Állitólag ezt nem kellett volna hagynom,mert most zsarnokoskodik felettem :(

39. 19a611dbe7 (válaszként erre: 37. - Namama)
2011. máj. 4. 21:13

Köszönöm a jótanácsokat!:)

Az ágyát már többször átraktuk, elektromos készülék az ő szobájában nincsen, konnektor viszont van egy..

Sajnos nem megoldott a megszüntetése :(

2011. máj. 3. 08:55
Nekünk is volt ilyen problémánk.Óvodás korában elvittem gyermekpszichológushoz.Ott kétféle gyógyszert írt fel a doktornő.(Anafranil,Atarax).Felet kellet szedni mindkettőből naponta kb.négy hónapig.Nem lett gyógyszerfüggő,fokozatosan kellett abbahagyni a tablettát.Minden rendben van azóta,most 9 éves a fiam.
37. namama (válaszként erre: 36. - 19a611dbe7)
2011. máj. 2. 14:53
Kedves napsugár_74!Örülök,hogy megoldódni látszik a gondod,de ha még elfogadsz egy jótanácsot,talán érdemes átgondolni az alábbiakat:Tedd máshová a kiságyát,lehet,hogy egy vízér van alatta és az zavarja a kicsi éjszakai pihenését.Gondolni kell még az elektroszmogra is.Nem lehet semmilyen elektromos berendezés a hálószobában,még egy elektromos óra sem!Ha megoldható-konektor se legyen a gyerek ágya közelében.Ezek a dolgok,fontosak a kicsi egészséges fejlődése érdekében.Sajnos ezeket a károsító tényezőket a felnőttek már nem érzik meg ,de nem véletlenül reagálnak rá a kicsi gyermekek.
2011. ápr. 30. 22:06

Köszönöm a válaszokat!:)

Már alszik a gyerköc : Dormicum nélkül. nem mertem neki beadni és inkább zombiként közlekedem,majdcsak eltelik ez a pár év!:))

A Sedatifot mindenképpen kipróbáljuk még..Jó éjszakát mindenkinek!

35. szakalyadri (válaszként erre: 34. - Zsanci79)
2011. ápr. 30. 21:05
Én ébredéskor úgy éreztem mintha agymosáson estem volna át.És szerintem míg aludtam azt sem vettem volna észre ha közben leég a ház.
34. zsanci79 (válaszként erre: 33. - Szakalyadri)
2011. ápr. 30. 20:59

Érdekes. Úgylátszik tényleg mindenkire másként hat. Én és a környezetemben aki szedte, teljesen kipihent volt reggel, és nem volt hozzászokás. A barátnőm is csak azért szedte, mert a fáradtságtól már nem tudott elaludni este 11-kor mikor hazaért a melóból, és reggel 6-kor már kelt.

De úgy látom ez tényleg igaz, hogy okozhat bódult állapotot. Néha azthittem, hogy csak játsza az agyát.

Húh, tényleg nem adnám a kicsinek.

33. szakalyadri (válaszként erre: 1. - 19a611dbe7)
2011. ápr. 30. 20:50

Nem adnék neki,kissebb műtéteket végeznek Dormicummal.Még egy felnőttnek is igazi lórugás.

Az Egisben voltam GYED elött.A mellékhatásokról annyit,hogy komoly védőfelszerelésben gyártják,nem véletlenül.A tájékoztatón úgyis látod a többit...

Én soha nem adnék a gyerekemnek,feltéve ha nem akarod reggel bódult,szinte öntudatlan állapotban látni.Esetleg vegyél be egy szemet és dönts utána.Én próbáltam,mert nem tudtam éjszakás héten aludni.Egyszer,aztán soha többet.

2011. ápr. 30. 20:48

Hát én nem adnák, az tuti.

Szedtem egy időben, nagyon jó altató. A barátnőm is szedte, de Ő bevette lefekvés előtt fél órával, még tett-vett, és olyan volt mintha be lett volna szívva....jókat röhögtem rajta. A gyereken biztos nem nevetnék

2011. ápr. 30. 20:42
Nem adnám..
30. Judusz77 (válaszként erre: 29. - Annamari0825)
2011. ápr. 30. 19:44
Ez igaz! Még ha azt mondta volna, hogy 2 napra be kell feküdni, és ott kipróbálják, azt még elfogadnám. De így! Kórházi körülmények között, ha a beteg megkapta a praemed-et, még felkelni sem engedjük.......... Pláne a dormicum sok gyerekre fordítottan hat, és izgágák lesznek tőle, röhögcsélnek ( sok mandulaműtét előtti gyerkőcőt láttam, aki ezt kapott)
2011. ápr. 30. 19:38

Ahogy Judusz77 irta,a Dormucum-ot inkább műtét előtti előkészitésre,úgynevezett praemedicatiora adják.Igaz,nekem nem akad egészségügyi diplomám,de anaesth. asszisztens vagyok.

Sőt,műtét alatt is hatásos altató szer.Nagy a hozzászokás veszélye.

Viszont testtömeg kg-ra van kiszámolva az adagja,vagyis meg van,hogy ki hány kiló,és annak megfelelően kapja a gyógyszert.

A légzésére tényleg figyelni kell,bárki is kapja a gyógyszert.

Hiába ismerem ezt a gyógyszert,az összes hatásával együtt,itthoni környezetben nem adnám a gyerekemnek.

Inkább próbálj valamilyen homeopátiás gyógyszert.

28. Judusz77 (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2011. ápr. 30. 19:33
Jajj Zsóka attól,hogy főorvos........ Tudnék mesélni hány totál hülyével találkoztam és dolgoztam eddig....1 szakvélemény nem vélemény.
27. ac808a6b30 (válaszként erre: 8. - 19a611dbe7)
2011. ápr. 30. 19:31
Lányom is ugyanezt csinálta 1 éves koráig, nagyon nehéz volt valóban, ő éjjel-nappal.
2011. ápr. 30. 19:29
Nem kérdőjelezném meg a főorvos javaslatát.
25. Borsi :-) (válaszként erre: 22. - 19a611dbe7)
2011. ápr. 30. 19:26
Szia,mi próbáltuk a Sedatif pc-t és az akkori 16x-i ébredést éjjelente a felére csökkentette,aztán amikor már nem adtuk,szépen magától beállt az alvás.De volt,h ajánlottam másnak,kipróbálták és semmi nem változott.Szerintem inkább ez mint a Dormicum...
2011. ápr. 30. 19:21
Minden szervezet egyéni. Még nem tudni, hogy hat rá...
23. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Judusz77)
2011. ápr. 30. 19:16

Én is alvajáró voltam egy időben, komoly szinten, elmentem majdnem otthonról többször, a kapuig jutottam, rémes....és mindezt gyógyszer nélkül, csak úgy, magamtól.


Szerintem e kiegyensúlyozottsággal elmúlik, kisgyereknél meg a stabil családtól, a nyugodt, lassú, következetes, kiszámítható életvezetéstől.

22. 19a611dbe7 (válaszként erre: 21. - Judusz77)
2011. ápr. 30. 19:15

Na ezek után biztosan nem fogom beadni:)

Nem szeretném leszedálni a gyereket.

Csodálkoztam én is, mert elég erős altató..

Még a sedatif(?) homeopátiást mondják,hogy próbáljuk ki.

21. Judusz77 (válaszként erre: 17. - 19a611dbe7)
2011. ápr. 30. 19:13
Hát én nem tudom. Műtéti előkészítésként adnak dormicumot mind gyermek, mind felnőttkorban. Igaz én már felnőtt vagyok ( és eü főskolai végzetségem is akad), nekem is alvászavaom van lég súlyos. én is kaptam dormicumot, és nem szoktam rá az alvásra tőle. ellenben emlékezetkiesést okozott, mászkáltam, ettem, mindent csináltam, és nem emlékeztem rá. én mindenképpen valami gyengébb szerrel próbálkoznék, sőt kikérném másik gyerekorvos véleményétis.
20. Freny (válaszként erre: 17. - 19a611dbe7)
2011. ápr. 30. 19:11
Igen, azóta eltelt két és fél év, és alszik, mint a mormota. Egyszer volt visszaesés, úgy fél év múlva, akkor megismételtük a 3 napot, és semmi gondunk. 10-12 órát is képes egyben aludni. De nekünk csak ezt az egy gyógyszert javasolta a doki, és ebből is a leggyengébb felét!
19. 19a611dbe7 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2011. ápr. 30. 19:10

Köszönöm,hogy biztatsz:) Az nyugtat -talán- hogy azt mondta nyugodtan adjak neki 3/4 tabl.-t . De azt már végképp nem adnám be neki.

Viszont nagyon kimerültek vagyunk,egész nap hiszti,én esem le a lábamról, nem tudom meddig lehet ezt igy csinálni..A leleten is ott van a javaslat,hogy adjam neki...háááát.

18. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - 19a611dbe7)
2011. ápr. 30. 19:05

Természetes, hogy félted... Esetleg megteheted azt is, hogy a felének még letöröd a sarkát...

Nem lesz gond!! Még álmodban is fogod hallani, ahogy egyenletesen szuszog...

17. 19a611dbe7 (válaszként erre: 14. - Freny)
2011. ápr. 30. 19:04

Igen emlitette az orvos,hogy a Dormicumot is túlpörgős gyerekeknek szokták adni . Állitólag semmi veszélye nincs, de szigorúan 5 napig adható neki este fél tabl.

És azóta a lányotok végigalussza az éjszakát? Legalább olyan mértékben,hogy kipihent legyen?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook