Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik olyan hatékony orrspray, amit huzamosabb idieg is lehet alkalmazni? fórum

Létezik olyan hatékony orrspray, amit huzamosabb idieg is lehet alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 14. 14:22
A Tonimer orrsprayket lehet, izotóniás tengevizes oldat csak. Mi imádjuk:)
16. Barát1 (válaszként erre: 15. - 41fdab80c1)
2011. máj. 2. 20:15
Nekem ez nagyon tetszik, ha szükség lesz rá egy náthánál akkor ki fogom próbálni.:)
2011. máj. 2. 18:40
Életkém! Az eukaliptust nem szagolgatni kell, hanem ahogy írtam, az olivaolajjal összekeverni és az orrjáratba felkenni, ameddig csak tudod. Higgyél nekem drágaságom. Számomra évek óta ez a tuti. Ha ez nem volna, nem tudom hogy tudnék létezni.. Először hapcizni fogsz....de nem akarom magam ismételni.Légyszi csináld meg, csak legalább próbáld ki...rendben?
2011. máj. 2. 17:01

Sajnos most olyan állapotba kerültem, h állandósult a dugulás. Nem tudok orrot fújni, csak nagyon be vagyok dugulva.

Orrspray is 1-2 órára segít, h éppen tudjak levegőt kapni, de azzal is olyan 50%-osan. Anélkül szinte teljesen eldugulok :(

Próbáltam borsosmenta illóolajat, zsepire csöpögtettem és órákig szagoltam. Próbáltam azt a kínai cseppet, ami szintén illóolaj és van benne mentol, eukaliptusz, borsmenta, stb. Az se használ.

Kamillával inhaláltam, de az se segít. Ha be vagyok dugulva, nem tudok levegőzni, ezeket beszívni :(


Dokihoz pedig csütörtökre van időpontom. Addig nem tudom, mi lesz velem. :(

13. Anthico (válaszként erre: 12. - 645b490433)
2011. máj. 2. 11:06
Ez valami bűvös szám? :)
12. 645b490433 (válaszként erre: 8. - 41fdab80c1)
2011. máj. 2. 11:04
Mindent annyiszor forgatunk össze én meg fönökömtől tanultam aki vegyész:-)
2011. ápr. 30. 16:54
Igen,de vigyazz,mert az eukaliptusz elegge maro hatasu,tenyleg jol razd ossze az olivaolajjal rendesen!
10. Anthico (válaszként erre: 9. - 41fdab80c1)
2011. ápr. 30. 14:29

A mostani orrkenőcsömmel is így járok :) Felkenem, néhány hapci, orrfújás és újra kenem, az már ott is marad.

Csak a kenőcs nem erős illóanyagú, nem segít az orrduguláson, erre használom a spray-t, de ezt az eukaliptuszos olajat meg fogom próbálni. Régebben volt, h zsebkendőre cseppentettem és azt szagoltam sokáig, tényleg ütős a hatása :)

9. 41fdab80c1 (válaszként erre: 8. - 41fdab80c1)
2011. ápr. 30. 14:22
Én évek óta ezt használom, a táskámban is hordok egyet. Ha nem kellemetlen számodra, tehetsz bele 10-nél több cseppet is, majd kitapasztalod. Hogy mikor kell kenned, azt is fogod érezni. Én egy jó párat hapcizok utána, de azután újrakenem, mert az előzőt a hapci kihozta.
8. 41fdab80c1 (válaszként erre: 6. - Anthico)
2011. ápr. 30. 14:18
Olaj mindkettő, simán keveredik.De ha nem vagy biztos benne, tuti, ami tuti rázd meg, de min.21*, ezt is a tgy-tól tanultam.
7. Anthico (válaszként erre: 4. - Magicmag25)
2011. ápr. 30. 14:15
Még nem, de első körben gmarta természetes orrkenőcsének adok egy esélyt. Pontosan ilyen, természetes anyagokból álló, a szervezetet, nyálkahártyát nem terhelő megoldást szeretnék találni.
6. Anthico (válaszként erre: 5. - 41fdab80c1)
2011. ápr. 30. 14:14

Ez nagyon tetszik. Tehát egy illóolajos üvegcsét feltöltök olajjal és csak 10 csepp eukaliptusz kell bele?

Az elkeveredik benne, mert pl a víz tetején úszni szokott.

Naponta mennyiszer érdemes kenni? Vagy ha nagyon aktív allergiás időszakban van az ember, hány óránként kenje, h tünetmentes maradjon?

5. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1. - Anthico)
2011. ápr. 30. 13:15

A természetgyógyászom javasolta, előtte sok mindent kipróbáltam, csak ideig óráig használt:

Oliva olajjal kell feltölteni csaknem tele, egy illóolajos cseppentős üveget, bele 10 csepp eukaliptusz olaj. Ezt kell elég mélyen felkenni az orrodba.Ha nem kellemetlen számodra, többet cseppenthetsz bele. Egyrészt kidugítja az orrod, aztán szinte rohamosan kihozza, aminek ki kell jönnie. Tünetmentes időszakban is érdemes használni, mert leköti a polleneket, egyéb rosszaságokat, így sok innen eredő problémát megelőzhetsz vele. Áldom a tgy.eszét érte!

4. magicmag25 (válaszként erre: 2. - Anthico)
2011. ápr. 30. 13:08
Flixonase-t probaltad mar?
2011. ápr. 30. 13:08
A férjem Nasonexet használt, most Avamyst. Mindkettő jó volt neki.
2011. ápr. 30. 13:03

Jelenleg a R*inospray plus-t használom allergia miatt, de 5-7 napig javasolt használni csak.

Eddig elvoltam a Dr Theiss orrkenőccsel (előző években), viszont most nagyon sokszor bedugul az orrom nagyon durván és szeretnék valami orrsprayt rá.

2011. ápr. 30. 13:01
Létezik olyan hatékony orrspray, amit huzamosabb idieg is lehet alkalmazni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook