Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Képzőművészet-terápia fórum

Képzőművészet-terápia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Képzőművészet-terápia

2011. nov. 17. 17:37

Igen. Ezek olyan témák, amikről könyvek szólnak...

Érdemes kutakodni! :)

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 49a6b723ba)
2011. szept. 27. 14:39
Jó a cikk! Azért nem irigyellek, óriási, tág témát, sőt témákat próbáltál összefogni egy cikkben... remélem sikerült felkeltened sokak érdeklődését, hogy tovább kutakodjanak a témában. ... az bizonyos, hogy mind a gyermekrajzok elemzése mind a művészetpedagógia, képzőművészet terápia... külön-külön is megérne egy cikket. :)
9. Mayci (válaszként erre: 2. - Bambuc)
2011. szept. 27. 14:26
De érdekes nem is hallottam még de nagyon érdekel !
2011. szept. 27. 14:23
Engem is nagyon érdekelnek a gyermek rajzok mit is rejthetnek:) érdekes hogy mennyit ki lehet olvasni belőlük !!
7. Mayci (válaszként erre: 5. - Cibatta)
2011. szept. 27. 14:22
És sikerült valami ?? :)
2011. máj. 3. 22:17
Igen! Varázslatosak!
2011. máj. 3. 17:24

Egyszer én is olvasgattam egy könyvet a gyermekrajzok témában.

Próbáltam megfejteni a gyerekeim alkotásait:-))

4. bambuc (válaszként erre: 3. - 49a6b723ba)
2011. ápr. 30. 23:16
Most itthon vagyok egy gyerekkel, és tele van a fejem más dolgokkal, de egyszer összeszedek róla egy cikkre valót:-)
3. 49a6b723ba (válaszként erre: 2. - Bambuc)
2011. ápr. 30. 21:20

Köszönöm!!!! :)

Örülök, hogy olvastad!

Múzeumpedagógia!:) Nagyon izgalmas az is!

Nem írsz róla?? :)

2011. ápr. 30. 13:28

Gratulálok, nagyon jól összegyűjtötted a lényeget. Amíg múzeumpedagógusként dolgoztam, a sorozatrajzot és a festést zenére mi is csináltuk általános iskolásokkal. Nagyon érdekes művek születtek, és a gyerekek jól szórakoztak. Nem utolsó sorban, aki nem tudott rajzolni, az is felszabadult, mert nem volt alatta nyomás, hogy egyedül kell alkotnia valami "szépet".

A festést zenére a képzőművészek találták ki a 60-as években, nagyon jó móka, mert közben rá kell hangolódni a zene hangulatára. Kicsiknél ez nem megy olyan könnyen, inkább gimnazistáknál válik be. Engem is érdekel a művészetterápia, de már nem akarok több diplomát:-)

De szívesen olvasgatom a cikkeidet, ha folytatod a témát. Csak rajta!

2011. ápr. 30. 10:08
„Minden gyermek Isten íródiákja, s azt meséli el képírásával,
amit az Úr tollba mond neki.”
(Molnár V. J.)

Szeretem a gyermekrajzokat.
Különös varázslat, mikor egy gyermek papírra veti a fejében megjelenő történet pillanattá merevedett képi jeleit.

Ugrás a teljes írásra: Képzőművészet-terápia

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook