Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fussunk le 5 km-t?! Hathetes edzésterv kezdőknek. Fogyjatok velem május 2-től!! fórum

Hogyan fussunk le 5 km-t?! Hathetes edzésterv kezdőknek. Fogyjatok velem május 2-től!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
394. futinger (válaszként erre: 393. - Gagabika1)
2012. szept. 18. 16:51
Örülök. :) Dobtam pü-t. :)
393. Gagabika1 (válaszként erre: 392. - Futinger)
2012. szept. 17. 10:28

Szia kedves Futinger!

Örömmel olvastam írásodat.

Néztem az olimpiát, az atlétika szerelmese vagyok,persze csak tv-ben. Most éreztem előszőr késztetést,hogy fussak. Hát az olimpiának vége,még nem futottam,de a késztetés még megvan bennem. Próbálok motivációt és bíztatást meríteni ,ezért kerestem valamit és szerencsére megtaláltam ezt az oldalt. Most ahogy elolvastam az írásod....most indulok!!Köszönöm.

2012. szept. 7. 12:37

Üdv Mindenki!


Leírom pár gondolatomat, tapasztalatomat, hátha valaki kedvet kap a futáshoz...úgy rendesen, ahogyan ér is valamit.


25 éves koromig sportoltam sokat, rendszeresen, napi szinten. Nem is volt baj a súlyommal, a 179cm-hez 82 kg voltam maximum. Azonban az első gyermekem születése urán (nem én szültem :) ) valahogyan egyszercsak abbamaradt. Jó étvágyam van, az édesség a szenvedélyem, és ezek segítségével 104kg-ra szépen felhízlaltam magamat. EGyszer már elkezdtem futni úgy 2-3 éve, de a sikertelenség, aminek megszületéséhez kemény 1 hetet adtam, elérte célját, és azt mondtam, fusson, akinek 2 anyja van. Most 38 évesen azonban megpattant valami bennem, és ráébredtem (végre), hgy változtatnom kell az életemen....elkezdtem futni 5 hónappal ezelőtt. Mindenki mindenfélét tanácsolt, hogyan is kell ezt csinálni, de én egyikkel sem törődtem. 1 dolog lebegett a szemem előtt, le KELL fogynom.

.................................................................


Mindenhez hozzáteszem, asztmás vagyok ( + allergiás ), ami külön nehezíti ezt a tüdőt próbáló sportot. Első nap kb 700m-t futottam, és kiköptem a tüdőmet. De elhatároztam, vasárnap kivételével MINDEN NAP futni fogok. 3 hét elteltével elkezdett az endorfin szerepe fontos lenni a szervezetemnek, azaz alig vártam már a reggeleket, hogy futhassak. párszáz méterekkel növeltem a távokat hetente, és az egész életemet úgy intézem, hogy kifogások helyett inkább korán kelek, de futnom KELL!!! 5 hónap alatt 16kg-ot fogytam, jelenleg heti 5-6 alkalommal futok 11 km-t, amit általában 1óra2perc-1óra5perc körül szoktam megtenni, megállás nélkül. Soha életemben nem szerettem futni, nem is tudtam, így ha ez nekem megy, bárki másnak is menne, egy a lényeg, ne kifogást keressünk, hanem alakítsuk időnket úgy, legyen lehetőségünk a mindennapi futáshoz. Akit érdekel, annak szívesen elmondom a részleteket. Semmit nem változtattam a táplálkozásomon!!! Ma idáig 4 túrórudit megettem már. :)

391. naomi1
2011. szept. 27. 21:49
Sziasztok futrinkak. Bocsi hogy sokaig nem jelentkeztem. Nem futottam aug eleje ota sajna. nincs semmi idom. A zoldseges kertet kell rendbe tennen asas gazolas ez az. Meg a haznal atarendezes plusz a hatso kertet rendezzuk. kovezzuk. Mellette vallaltam hobbibol ujsag kihordast szabadnapon mig jo ido van bringaval, plusz az uj kutyust (kuksi) hordom setalgatni. Ugy lefogytam a 2 honap alatt hogy csak na. 57 vagyok. 3 kilo ment le ugy hogy eszre sem vettem. pegig eszek rendesen. Ha meg 2 kilo lemenne olyan lennek mint 10 evvel ezelott. se pocak,comb es derekzsir felesleg. Szoval jo otlet volt. igaz hianyzik a nyugi meg a futrinka.
390. helena66 (válaszként erre: 391. - Cbartus)
2011. szept. 3. 23:35
Nem vagyok vérszegén, a pajzsmirigyem rendben van. Egyszerűen ilyen fajta vagyok igazi bánatevő bánathájjal.
389. cbartus (válaszként erre: 383. - Helena66)
2011. aug. 29. 10:03
helena66 én is 45éves vagyok,91-92kg val kezdtem el futni,most 74kg vagyok.kb.2hét kell szerintem,hogy rákapj az ízére a futásnak,és jól csinálod,én úgy kezdtem,hogy szépen lassan futottam amíg úgy éreztem,hogy jó,utána gyalogoltam majd megint séta,és így tovább.Most 7km/55percnél tartok.Tehát még most sem futok gyorsan,de nekem a célom a táv növelése,nem a gyorsaság.Kaját én a futás előtt 2órával nem fogyasztok,mert különben rossz a közérzetem,ha délután,estefelé futok akkor utána már vagy nem esik jól a kaja,vagy valami fehérjés cuccot eszem,vagy salátát.Csak tartsál ki az a lényeg,és ne add fel,meglátod meg lesz az eredménye!!
2011. aug. 29. 00:38
Napi 3,5 km kocogással egy hónap alatt lement 8 kg felesleg. Azóta is szeretek futni, bár a kitűzött 80 perces menet még sok egyhuzamban.
387. timycat (válaszként erre: 386. - Bnedora)
2011. aug. 29. 00:14
a fórum címe: máj. 2-TŐL írta!!!
386. bnedora
2011. aug. 28. 23:50
Május 2-ig még lehet edzeni:-DDDD
385. timycat (válaszként erre: 383. - Helena66)
2011. aug. 28. 23:49

nem baj, hogy csak séta, az is rengeteget fog segíteni!


Hajrá!

2011. aug. 28. 19:36

vicces Fogyókúra:


HÉTFŐ:

Reggeli: Alma.

Ebéd: Tejfölös paprikáscsirke illatának mély beszippantása, az asztalon hagyott morzsák, savanyúsággal.

Vacsora: 2 dl aludttej savója, néhány cukrászsütemény receptjének lemásolása.


KEDD:

Reggeli: Sárgarépa saját zsírjában, rágógumi.

Ebéd: Hatalmas tál töltöttkáposzta és a hozzávaló friss kenyér megtekintése, az edények elmosogatása.

Vacsora: A szabad szemmel is jól látható darabka sovány sajt reszelt káposztatorzsával megszórva.


SZERDA:

Reggeli: 5-6 teljes jógalégzés, félbevágott főtt tojás sárgájának a fele, de abból amennyi belefér.

Ebéd: Bécsi szelet és sült krumpli készítésekor lejátszódó fizikai és kémiai folyamatok elemzése céklával. Nagy tál túróslepény lefényképezése.

Vacsora: A képek előhívása, savanyú uborka, hashajtó.


CSÜTÖRTÖK:

Reggeli: 1 db fürjtojásból készült rántotta, utána kifli, gyulai kolbász és vaj segítségével tízórai készítése a gyerekeknek.

Ebéd: Húsleves és rakottkrumpli alkatrészeinek beszerzése a közeli ABC-ből. Madártej elhelyezése a hűtőszekrényben. Vágott vegyes savanyúság.

Vacsora: Ecetes hagyma citrommal.


PÉNTEK:

Reggeli: Főtt kolbász, mustár, tea, citrom, zsemle izléses, már-már esztétikai élményt nyújtó elhelyezése az asztalon, mire a többiek felébrednek, frissen mosott káposztalével, kekszreszelék.

Ebéd: Gőzölgő bableves, csülökpörkölt, uborkasaláta lerajzolása, kiszínezése. 1 szelet kétszersült harmadszor is átsütve, nagy pohár Igmándi.

Vacsora: Hasított karalábé, dúsan díszített sárgarépaszeletekkel. Lefekvés előtt füldugó a korgó gyomor neszeiben kiküszöbölése.


SZOMBAT:

Reggeli: Joghurtba mártott almaszeletek, limonádé szaharinnal, nyomelemekkel ízesítve.

Ebéd: "Halászlé, túróscsusza, sütemény" címmel frappáns epigramma megalkotása, egy teljes kockasajt parádi vízzel.

Vacsora: Paradicsimbelsőség, kamillatea, egy teljes rúd ropi.


VASÁRNAP:

Reggeli: Fagylalttölcsér, nagy adag friss levegő, sűrű szitán áttört kefír.

Ebéd: Ricinusleves, csontlében abált torma citromhéjszeletekkel, süteménymaradványok levakarása a tepsiről.

Vacsora: Amit a kanári meghagyott.

2011. aug. 28. 19:22

Sziasztok,

Újra nekirugaszkodtam a kocogásnak, ami sajnos inkább gyaloglás, nagyon sokat híztam a nyáron a sok mellé. elhatároztam ma reggel a mérlegen,hogy megfordítom az egészet lefelé indulok a súlyommal. 30 percet bírok 106,8 kilós súllyal gyalogolni, kocogni, eddig 119-140-es pulzus tartományban 45 éves vagyok ez talán a nekem megfelelő zsírégető zóna, legalább is ezt olvastam az első két hétre és mától kell felemelnem 127-140 közé. Arról viszont egyelőre fogalamam sincs,hogy fogom tudni az étkezési szokásaimat átalakítani. A vacsival van a baj és a csoki szenvedélyemmel.

382. naomi1
2011. aug. 17. 14:44
En meg mindig itthon Magyarorszagon nyaralgatok. Elvezem a szep idot. Igaz nem futkosok, de nagyon sokat setalok. Vettunk egy kis Jack Russelt es igy alladno mozgasban vagyunk. Szerintem fogytam is mert lognak a ruhak....pedig Magyar koszton vagyok :)))))
381. picurrri (válaszként erre: 380. - Timycat)
2011. júl. 30. 23:02
Sajnalom, hogy eleredt az eso.. hatha nemsokara jon a szebb ido:). En is kocogtam ma 45 percet. :)
380. timycat
2011. júl. 30. 22:55
megvolt a mai etap is, egy kicsit le kellett vágnom a "kört" és meghúzni a végét, mert elkezdett szakadni az eső :(
379. naomi1
2011. júl. 29. 12:12
en sem tudok kajcsi utan futni
378. picurrri (válaszként erre: 377. - Timycat)
2011. júl. 28. 23:12
En se teli hassal mentem:). Este 6-7kor falatoztam kicsit sajnos, es itteni ido szerint fel 10-kor mentem el kocogni:). En se tudok teli hassal.
377. timycat (válaszként erre: 375. - Picurrri)
2011. júl. 28. 22:29
na teli hassal, mit teli hassal, két falattal a gyomromban sem tudok futni, csak "üresjáratban"... általában este 8-9 között, ha hőség van 10-11 között indulok előtte már 2-3 órával nem eszem semmit, mert akkor végem van, hányingerem lesz stb. Mindenki máshogy működik
376. timycat (válaszként erre: 374. - Naomi1)
2011. júl. 28. 22:27

hát nekem úgy kompletten kimaradtak a tesiórák, mert én voltam, aki akkor is fut, télen-nyáron... az edzőm elintézte, annyira nem volt jó, úgy szerettem volna egyszer mondjuk kislabdát dobni, a labdajátékokról nem is beszélve.

Egyszer kérdezte párom, hogy szerintem eddigi életemben én hány kilométert futottam le és tényleg, olyan jó lenne ha valahol lenne egy számláló...

375. picurrri (válaszként erre: 374. - Naomi1)
2011. júl. 28. 22:23
Megis mentem ma kocogni, mert tobbet ettem a kelletenel, gondoltam az a minimum, hogyha legalabb lemozgom..
374. naomi1 (válaszként erre: 372. - Timycat)
2011. júl. 28. 22:11
Te jo eg 8 eves korod ota futsz nem semmi :). En nem is tudom mit csinaltam 8 evesen...jazz balett meg nepitanc ilyesmi..Futas a halalom volt remalom ..mikor jottek az eves iskolai felmeresek mar elotte hetekkel gyomorgyorcsom volt az idegtol :DDDD de a kotelezo fogaszat volt a felelmeim elso helyen, a futo felmeres csak eztan :)
373. picurrri (válaszként erre: 372. - Timycat)
2011. júl. 28. 14:45

20 eves futo-mult? Nem semmi:D.

Nekem ma pihenonap van:). Este lehet lesz kis gorkori:).

372. timycat (válaszként erre: 371. - Naomi1)
2011. júl. 28. 00:06

:D de tudod én nem veletek kezdtem, nekem már van egy jó 20éves futó-múltam, így azért nem olyan nehéz.

Felnőtt fejjel belekezdeni, na az a nehéz

371. naomi1 (válaszként erre: 370. - Timycat)
2011. júl. 28. 00:00
te igazi fo futrinka vagy. Peldakepunk. :)))))
370. timycat (válaszként erre: 369. - Naomi1)
2011. júl. 27. 23:35

én is ezzel küzdök, mármint, hogy nem jönnek a kilók, inkább csak mennek... azért futok, hogy ezzel is növeljem az étvágyamat; persze tudom nem a hosszútávfutás az optimális hízókúra.


Amúgy ma a bokám csodásan viselkedett, semmit sem éreztem, így ráhúztam még 2 kerülőt és végül a mai adagom 12km volt, annyi idő alatt, mint máskor a 10; szóval büszke vagyok magamra!

Na jó tudom ez most azért van, mert jó pár napot kihagytam és rápihentem

369. naomi1 (válaszként erre: 368. - Picurrri)
2011. júl. 27. 22:01
ma voltam igaz csak fel oracskat azt is gyenged iramban inkabb gyors seta. Holnap en is pihinapot tartok. Beszeltem ma egy csajjal aki tok vekony es nem gyoz enni hogy hizzon. Jar majd minden nap o is sportolni. Hat irigyelem a vekonysagaert.
2011. júl. 27. 21:54

Ne busulj, nagyon ritkan egy kocka csoki nalam is lecsuszik:)). A parom nekem is sokszor ejfelkor szol, hogy enne egy szendvicset. En is imadtam mindig este enni. De most valamit valamiert. Neki megcsinalom, es amig eszik beulok a gep ele, hogy ne lassam:D.

Megneztem az oldalt, tenyleg jo :).

Ui: ma is voltam 30 percet kocogni, holnap pihenonap mozgas teren. Te hogy allsz?

367. naomi1 (válaszként erre: 366. - Picurrri)
2011. júl. 27. 12:18
Te jobb vagy mint en. Sok kitartast hozza. :))En azert gyengulok el neha mert a parom mellettem falatozgat. Mar igaz megtanulam hidegen hagyni, de azert en is neha belegyengulok a tablas csokiba. Mint kb. 2 hete. Bezabaltam tablas tejcsokival annyira hogy azota is ragyak vannak rajtam. Jo darabig megint nem eszek csokit.:( Talatam egy forumot iszont ahol kaloriat szamlalnak. Et talatam : [link] Enek segitsegevel konnyebben megy. En is atnezegettem es ledobbentem nemelyik kajcsin. Amelyikrol azt hittem fogyis az nem amelyiket meg nem ettem kiderult mehet a dietaba.
2011. júl. 26. 23:31

Koszi:). En is igyekszem dietazni. Nem eszem kenyeret, pekarut, krumplit, rizset, edesseget es nem iszom alkoholt sem pedig cukros lottyoket:).

Elkezdtem kocogni, mert megjott a kedvem, es ha meg eredmenye is lesz, akkor az szuper:D.

365. naomi1 (válaszként erre: 364. - Picurrri)
2011. júl. 26. 23:29
ez zsiregeto jellegu futas gyorsan latszodni fog. inkabb erzed majd elobb. nekem par het utan mejegyeztek hogy felulrol lekarcsusodtam. de a fenekem rol es combomrol is ment le. En igazan nem dietaztam mellette. mindent ettem de mertekkel. neha ettem csak tobbett a kelletenel. tehat csoki minden befigyelt. most is. Probalok kaloriat szamolni kb re mert nem tudom hogy kell. Nem eszek zsirosat. Keves hustermeket eszek. probalok hogy ne menjek 1200 fole. egy ido utan raal a szervezet erre.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook