Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 500 ft-ból, hogy lehet fogyókúrás étrendet összeállítani? fórum

Napi 500 ft-ból, hogy lehet fogyókúrás étrendet összeállítani? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Judusz77 (válaszként erre: 16. - Agis)
2011. máj. 1. 14:02
Elmondom Neked,hogy én is 45 kg vagyok. És költök rendesen, h minőségileg elfogadható legyen a táplálkozásom.
32. tixtina (válaszként erre: 31. - Kriszti020)
2011. ápr. 30. 14:04

Jól felemelték a puffasztott búzát is-régebben 60 ft volt,még pár éve.


A cukor valóban drága ,de édesítőszerrel lehet helyettesíteni.

A liszt jóval olcsóbb,mint a zöldség.

Egy kiló liszt 1-2 száz forint,és abból egy rahedli nokedli lesz,vagy gombóc.

A zöldségek marha drágák-vettem egy tálca leveszöldséget,és ezer ft volt,de 700 alatt nagytálcát nem lehet kapni.

Ilyenkor még az uborka,paprika ára is az egekben van.

2011. ápr. 30. 13:58

Én is benne vagyok az ördögi körben.De a cukor és a liszt drágább a zöldségeknél.Egy kígyó uborka kb 200ft és 3napig biztos elég.egy csokor retek ugyan ebbe az árba van és az ugyan úgy 3napig elég kell hogy legyen.

1csomag puffasztott rizs.150ft körül van és egész napra elég.De az mellett mást nagyon nem is szabad enni mert az tartalmazza a napi energiamennyiséget.

Most csak egy kicsit elcsüggedtetek mert megállt a fogyás.De gondoljatok bele eddig mennyi lemenet és így tovább.

Tojás főzve egy csepp olajon megsütve se hizlal.

Ne egyetek sokat és főleg ne tiltott dolgokat.

És ha fix a pénz vásároljatok be előre és úgy könnyebb beosztani hogy mire jut és mire nem.

Nekem se sok jut fogyira de ha már tejfölből és tejből a diétásat veszitek meg és ha gyümi joghurt helyet simát vesztek és magatok ízesítitek kevesebb a kalória benne és olcsóbb is.Pár csepp méz bele fahéj vagy ki hogy szereti.

De ha már a súlyotok tartjátok egy-két hónapig míg nem rendeződik az anyagi helyzetetek az is jó.

30. mamcili (válaszként erre: 29. - Tixtina)
2011. ápr. 30. 13:56
a zumbát én is szeretem :)
29. tixtina (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2011. ápr. 30. 13:54

Pár éve úgy fogytam le,hogy minden nap egy pár virslit ettem-de nagyon rossz volt az egyoldalú táplálkozás:((

Következő héten napi egy kefír-persze nem mozogtam semmit mellette.

Most a gyerekek mellett már nehéz olyan diétás étrendet összeállítani,ami olcsó is,meg szénhidrátszegény.

Zöldségek borzasztó drágák.

Bár tegnap vettem egy nagy karfiolt 300 ft volt,és egy doboz kefir ,pár karika virsli-elég egy napra-kb 500 ft.

Arra kell még odafigyelni,hogy ha több szénhidrátot viszünk be,le kell mozogni.

Nekem van egy Zumba DVD-m,amire minden nap táncolok,tornázok.

Óránként 6-800 kalóriát égetek el,annyira megmozgatja az embert.Remek zsírégető-és minden nap alkalmazva-olvadnak a kilók.

Saját tapasztalat.

2011. ápr. 30. 13:46
Mindent ehetsz csak kevesebbet, és a vacsit hagyd el. Minden nap ettem kenyeret és édességet, mégis fogytam.
27. mamcili (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2011. ápr. 30. 13:43

Köszönöm, sajnos ezeket én is megtapasztaltam...

hogy a tészta rizs és krumpli nem a legjobb fogyi...

de a zöldségek olyan iszonyat drágák, hogy...

jaj...

pedig a rengeteg mínusz a sok zöldség és gyümölcsnek és megfelelő fehérje bevitelnek köszönhető...

de ilyen kevésből elég nehéz jól kihozni, úgy hogy a picimnek is jó legyen...

26. tixtina (válaszként erre: 25. - Mamcili)
2011. ápr. 30. 13:39

Valóban nem nagy mennyiség,amit leírtál.

Az a helyzet,hogy a bundás kenyér az egyik lezhízlalóbb ,legkalóriadúsabb étel.


Hasonló cipőben járunk,mert mostanra nekem is kifogyott a keretem:((

Elment a bérlőnk,és meg kell húznom a nadrágszíjat.

100-ról indultam,most 75 vagyok-január közepe óta.

Most három hete stagnál a súlyom,mert nem bírom megvenni a drága zöldségeket,és több szénhidrátot fogyasztottam-ami tilos lenne.

Illetve gyümölcsöt ehetnék,de az eper marha drága,alma is 400 ft.

Amit tilos lenne fogyasztani-liszt és származékai-cukor és származékai.Tehát péksütemények,tésztaféfék.

Még a rízsben is nagyon sok a szénhidrát.

Ezért nem megy a fogyás-nem kimondottan a mennyiség miatt.

25. mamcili (válaszként erre: 24. - 6c4fb2f974)
2011. ápr. 30. 13:05

Bocsi nem vagyok pufi

és ha érdekel már 100kg-ról indult súlyom 78 kg....

de jelenleg anyagi gondokkal küzdök és jó esetben kettőnkre jut egy napra max. 700 ftom...

amiből nem gondolhatok mindig csak magamra...Sőt inkább a másik félre kell gondolnom...

És csak, hogy tud mit eszem egy nap

Mert a legegyszerűbb a másikat leszólni...



reggeli: egy üres kifli vagy zsömle ha jut...

ebéd: legtöbbször semmi, mert a munkám miatt nincs időm enni, de ha van általában két virsli és egy fél tejföl az adagom...

vacsira: meg ha tudok egy kis könnyű levest főzök (kevés gyorsfagyasztott leveszöldséggel és tésztával vagy valamivel amit nem is én eszek ki belőle), de van hogy pirítóst jó esetben egy kis bundás kenyeret eszünk és ha jut egy kis húsra zöldségekre akkor már nagy az örömöm (heti 2szer)

és tejet iszom...

Mi ebben a sok?

és nem mondom, hogy csipegetek...és nem mondom hogy a víztől is hízok...

és bocsi de nem szokásom a környezetemben élőkhöz hasonlítanom magam, mert én tanultam dolgokat...de sokan kérdik, hogy lehetek ilyen duci ilyen kevés evés mellett...


MIRŐL BESZÉLSZ?

ha nem tudsz segíteni, csak beszólogatni, inkább ne tedd, mert igenis rosszul esik, hogy ismeretlenül nekem támadsz...

24. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2011. ápr. 30. 10:01

tipikus dagi bla-bla:)))))

minden pufi azzal jön, hogy csak csipegetek, meg a víztől is hízok stb...

a környezetedben élőkkel meg minek hasonlítod össze magad? teljesen irreleváns a testsúlyod szempontjából, hogy a szomszéd mit és mennyit evett ebédre:))))

23. 02db590b2c (válaszként erre: 22. - Bbrigitta.)
2011. ápr. 30. 07:17
Ha ezt nekem szantad,akkor jelzem nem azt irtam,hogy nem lehet,csak hogy nem ugy szokta venni az ember.Tok lenyegtelen,aki akarja erti amit irtam,aki meg nem az nem.
2011. ápr. 30. 05:29
Lehet darabszámra tojást venni,én is szoktam 2db ot venni ha csak annyi kell
21. 02db590b2c (válaszként erre: 20. - 02db590b2c)
2011. ápr. 30. 04:08

Meg egy kis kiegeszites.

Az elejen tobbet kell beinvesztalni,mint ami kijon napi 500 Ft-ra.

pl,egy nagy adag hus,nagy csomag rizs,hamlett,esetleg olivaolaj,edesito,csomag bab,feherjepor,6 db-os joghurt,kefir,kilo alma stb igeny szrint.Esetleg kenyersuto,parolo edeny(ezek nem feltetlenul szuksegesek!)

Ugye a tojast sem darabonkent veszi az ember:)

Gondolom ertheto mire gondolok.


Meg nezni,hogy eppen mi akcios minek van szezonja,ugy osszeallitani egy menut,vagyis tobbet es varialni.


Ha ezeket az elejen megveszi valaki,szepen be lehet osztani,hogy sokaig eleg legyen.

2011. ápr. 30. 03:45

Pl:

reggeli:piritos,tojas(fott vagy tukor)1alma

Ebed:zoldsegleves(csak ami olcso abbol)

1 szelet hus,(mareknyi rizs),parolt kaposzta.

Uzsi 1 alma,vagy 1 szelet hamlet

Vacsora joghurt+hamlet,vagy az ebedbol ha maradt.


De sok fele kajat lehet csinalni.Ezekhez a hozzavalokat nagyobb csomagban megvenni es beosztani.Pl a hust nagy kiszerelesben.Elzacskozni szeletenkent,es napi 1 ket szeletet megenni belole.Vagy feherjeporral potolni a hianyzo feherjet.

Ezek mellett lehet enni:

bab,borso,lencse,sargaborso,kaposztafelek(fejes,savanyu,voros,kel)rizs,natur zabpehely,tk teszta,neha krumplit.

Neha lehet csinalni zoldsalatakat,jobb nyaron akkor ami olcso azt a piacon osszevalogatni,melle kis gyumolcs,ahogy irtak elottem,ideny zoldseg-gyumolcsoket.

De 1 fej kaposztabol is sok minden kijon:leves,parolt kaposzta,melle egy par virsli,vagy 1 szelet hus,1-2 tukortojas.Pici orolt zabpehellyel lehet suriteni(liszt helyett)


Nem naponta kell vasarolni es fozni,hanem elore gondolkodni.A heti penzbol jut is marad is alapon osszevasarolni a hozzavalokat egy heti etrendhez.

Le kell ulni osszeallitani egy menut,es melle irni mi mennyibe kerul,ha tobbre jott ki valamit atvarialni.


Jobb otletem nincs sajnos.

Mivel a cukor,liszt,alkohol,edessegek,sutemenyek,ragcsak eleve kiesett igy annyival is kevesebb amit szamolgatni kell.Olaj helyett parolas.

Az tevedes,hogy csak a zoldsalatakkal lehet fogyni.

A feherje viszont kell,kulonben az izombol megy a fogyas,es a leheto legrosszabb,ezert irtam a feherjeport (nem tudom mennyi egy csomag,nem olyan draga) neha jo vele potolni.

Neha egy kis felvagott,sajt,tojaskrem,majkrem,az ize kedveert a piritosra.


Remelem tudtam segiteni!Sok sikert es kitartast kivanok!:)

2011. ápr. 30. 02:32

Attól függ,kinek mekkora gyomra van:))

Pl. a barátnőm napi egy kefíren él,néha letol egy csigát---(kakaósat:))).Elég sovány.

Úgyhogy 500 forintos étrenddel tuti a fogyás-

Mert koplalás van.

A fogyókúrás étrend sajnos nagyon drága,még akkor is,ha otthon készíti el az ember.

Tapasztalatból tudom-sok zöldség,kevés Ch.

2011. ápr. 30. 02:01

bubó bubó és zsuzsa76xx

köszönöm a kedves hozzászólást ez eset a legjobban...

17. mamcili (válaszként erre: 15. - 6c4fb2f974)
2011. ápr. 30. 01:58

Bocsi tudod, hányan kérdik mitől vagyok duci, ha fele annyit eszek mint a környezetemben élők...


Az éhezés pedig nem a legjobb fogyókúra...

ÉN szeretnék fogyni, de egészséges maradni!!!!!!!!!!

16. agis (válaszként erre: 10. - Judusz77)
2011. ápr. 29. 21:33

En nem koltok 500 forintot naponta elelmiszerre, pedig a sokszorosat is elverhetnem.


Bar en csak 45 kilo vagyok.


Onuralom kerdese az egesz. Nehany napig koplalni kell, hog ypsszeszukoljon a gyomor...aztan a fel adag is eleg lesz. Es persze az 500 forint is.

15. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 10. - Judusz77)
2011. ápr. 29. 21:15

már ne haragudj, de teljesen igaza van.a fogyás lényege, hogy nem kell (annyit) enni:)))

ez se poén, de igaz: Etiópiában nincs kövér ember:) naaa, vajh miért? mert nincs mit enni...

én azon szoktam jókat mosolyogni, ahogy a túlsúlyosak jó része megmagyarázza, hogy miért nem tud lefogyni..pedig csak az evést kell visszafogni, semmi más trükk nincs:)

14. aszta
2011. ápr. 29. 21:14

Ez havi 15000 Ft, mi ketten a Férjemmel költünk ennyit kb. kajára egy hónapban, és ügyesen megoldottam eddig, szóval te egyedül csodásan fogsz tudni diétásan étkezni.

Én a helyedben TK kenyeret, sajtot, csirkét, durumtésztát, krumplit, kefírt, salátát, zöldséget vennék.

2011. ápr. 29. 21:09

[link]


ez napi 27 Ft és hiánybetegségek kilőve, és még enni sem kell sokat...

egyébként miért ne lehetne rizzsel fogyasztani?

aki ezt írja, túl sok rálátása nincs a testsúlyszabályozásra..

2011. ápr. 29. 20:55
az a fontos hogy ha fogyoztok akkor egyetek olyan kaját ami tartalmaz elég vitamint meg mindenfélét ami kell ne legyen semmi hiánybetegség de ehhez enni kell:D
2011. ápr. 29. 20:34

Még csak úgy lehet fogyni,ha 500 a limit :)

Hisz nem kell sokat enni!

10. Judusz77 (válaszként erre: 9. - Agis)
2011. ápr. 29. 16:40
Hát ez nem volt túl poénos mit ne mondjak, inkább bicskanyitogató már ne haragudj!
9. agis
2011. ápr. 29. 13:16
Nem kell enni, es az otszat forint is sok lesz :D
8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 29. 05:18
:)))
2011. ápr. 29. 05:16
én se véletlenül irtam ezt:D:D:D nyaminyami
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 29. 05:14
no meg, finom is :) egyik kedvencem :)
5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - C1e9612cd3)
2011. ápr. 29. 05:10
nemnem:D de pl frankfurti leves az jó sürü:D
4. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 29. 04:56
igen, ez is jó, és olcsó :) Csak a leves, ne a tésztától legyen sűrű :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook