Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családrajz értelmezésében tud valaki segíteni? fórum

Családrajz értelmezésében tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 27. 22:11

Nézd meg azt is mennyire részletgazdag a rajz, ki a legrészletesebb, van e mindenkinek szája/füle. Színes a rajz?

Egyébként az egészséges, ha ő a legnagyobb, meg szerintem az elrendezés amit leírtál, az is rendben van. :)

2011. jún. 27. 20:55

Elvarázsolt család: a nap, azt jelenti,hogy ők kedvesek,szeretni valóak, vidámak, jól érzik magukat, a virág a szépség és az óvás jelképe,a fa pedig a törzs, a biztonság jelképe, az,hogy egymással összefüggő dolgokat rajzolt az is az egység jele. Ezek alapján vagy nincs gond a családban vagy a gyerkőc egy sémát rajzolt, azt már neked kell kiderítened,hogy melyik igaz.

Tudom,hogy régi a kérdés,de gondoltam hátha segít még.

8. a2bbd13f84 (válaszként erre: 7. - Betsabé)
2011. ápr. 29. 06:58
Ok, köszi szépen!
7. Betsabé (válaszként erre: 6. - A2bbd13f84)
2011. ápr. 28. 20:56

Ha mindenki mosolyog, akkor megnyugodhatsz, az nagyon jó. A másik jó, hogy a gyerek jól érzi magát a családban, mert magát rajzolta a legnagyobbnak. Tutira figyelnek rá.

Az elvarázsolt családrajzhoz nem értek, nekünk csak ennyit tanítottak az óvóképzőn. De a fa, virág nap mind a gyerekek kedvencei. Szóval szerintem az is jó lehet.

6. a2bbd13f84 (válaszként erre: 5. - Betsabé)
2011. ápr. 28. 20:47
Mindenki mosolyog, de nem érintik egymást. A két szülő egymástól nem is túl közel, de nem is túl távol áll. Alattuk a két gyerek, ugyanilyen távolságra. Legnagyobb a képen az saját maga a gyerek. Aztán elvarázsolt családnál a testvérét Napnak rajzolta, az anyukát virágnak, az apukát meg fának, ez mit jelent?
5. Betsabé (válaszként erre: 3. - A2bbd13f84)
2011. ápr. 28. 20:45
Érintik egymást? Vagy mosolyognak? Mert ezek is lehetnek pozitív jelek.
2011. ápr. 28. 20:43

Pl. A gyerek hova rajzolja saját magát. Kihez közel, kitől távol. Ez azt fejezi ki, hogy kikhez érzi közel magát.


Akiket nagynak rajzol, azok a legfontosabbak számára.

2011. ápr. 28. 20:40
Mit jelent, ha egy gyerek úgy rajzolta le a családját, hogy a két szülőt felülre, alájuk meg magát rajzolta a testvérével? Gondolom a hierarchiát jelentheti. :) Viszont egyik családtag sem fordul a másik felé.
2011. ápr. 28. 20:40
Sok-sok szempont van. MI érdekel?
2011. ápr. 28. 20:38
Családrajz értelmezésében tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook