Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A forralt víz kihűtés után mennyi ideig használható fel babának? fórum

A forralt víz kihűtés után mennyi ideig használható fel babának? (tudásbázis kérdés)


11. Kismanó86 (válaszként erre: 9. - Abigél)
2011. ápr. 29. 22:32

Én kislábosban, ezt külön erre a célra vettük. Benne is hagyom forralás után, ráteszem a fedőt. 1-2 percig szoktam forralni csak.

Melegítés: Én mikrózom.

2011. ápr. 29. 07:53
Először vízforralóban forraltam, és benne is hagytam a vizet, és ha melegíteni kellett, csak "rányomtam" egy kicsit, és már a zúgásából tudtam, hogy mikor jó a hőmérséklet. Aztán a bátyám felvilágosított (6 hetesek voltak a babáim), hogy a vízforraló nem jó, mert nem csírátlanítja a vizet, mert nem főzi 3-5 percig, éppen csak eléri a 100 fokot és kikapcsol. Szóval akkor áttértem a lábosra - egy új kislábos, ami csíramentes, és csak erre a célra használom (zománcozott). Ezek után mikróban, cumisüvegben melegítettem fel a vizet, és utána tettem bele a tápszert. Akkor meg a védőnő szúrt le, hogy miért mikrózunk, az nagyon káros. Úgyhogy most az van, hogy a láboskából átöntöm a vízforralóba, és rányomok úgy 20 mp-ig, és már öntöm is a cumisüvegbe. Szerencsére már csak egyszer-kétszer van ez a procedúra, mert a babáim már nagyok, nem csak tápot esznek, sőt, és ha jól tudom, 1 éves kor után nem is kell már forralni.
2011. ápr. 29. 07:23

Még egy kérdés: Hogy forraltok? Vízforralóval vagy lábosban?

Ha lábosban mennyi ideig forraltok?

Forralás után hol, hogyan tároljátok a vizet?

8. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Abigél)
2011. ápr. 28. 22:12
Én is mindig reggel forralok friss vizet, utána már csak melegítek.
2011. ápr. 28. 22:00
En is 24 orara elore forralok,de van,hogy picit kesobbre esik a masik forralas idopontja.
2011. ápr. 28. 21:40
24 órán át használhatod fel. Kétszer újraforralva semmilyen vizet nem szabad adni a babának, mert nagyon felhalmozódnak benne az ásványi anyagok a forraláskor.
2011. ápr. 28. 20:41
Úgy tudom 12 óráig, így szerintem pont lehet. Én kislányom babavizet kapott, elvileg azt 24 óra elteltével szintén forralni kell. Én nem tettem, bár ő csak fél éves kora után kapott vizet.
2011. ápr. 28. 20:33
én is naponta 1x forralok!
2011. ápr. 28. 20:32
Nyugodtan én is mindig annyit forraltam ami kellett,másnap meg csináltam frisset.
2011. ápr. 28. 20:31
A tápszer mellé adok a babának forralt vizet is (kihűtve) az érdekelne, hogy mennyi ideig áll el az a víz? Pl.: Lehet úgy, hogy reggel felforralom, kihűtöm, majd egész nap azt issza?
2011. ápr. 28. 20:30
A forralt víz kihűtés után mennyi ideig használható fel babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook