Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetemi/főiskolás koleszosok, segítenétek? fórum

Egyetemi/főiskolás koleszosok, segítenétek? (beszélgetős fórum)


10. nicsnincs (válaszként erre: 7. - Exilia)
2011. ápr. 29. 09:24
Nálunk lehet nyáron is maradni, csak többe kerül. :)
2011. ápr. 29. 08:25

Szia!

Én jelenleg is koleszos vagyok,csak nem BCE-s hanem ELTE-s.Van pozitív és negatív oldala is.Én nem szoktam bulizni,szóval engem idegesít ha éjjel üvöltenek,mert nagyon rossz alvó vagyok.De ha jó alvó vagy,akkor észre sem veszed talán.Amúgy a felsőoktatásos koleszokban akkor mész vissza,amikor akarsz,azt csinálsz amit akarsz.Hétvégén is maradhatsz.Sőt,nálunk nyáron is lehet,csak akkor 2-3 ezerrel drágább a havidíj.És nyáron olyanok is jöhetnek,akik nem ott koleszosok.Nálunk az éjszakai rendszernél nem kell felverni a portást,mert mágneskártyás rendszer van :)Amúgy én is dolgozom suli mellett,de nehéz megoldani,mert hiába nem járok be minden órámra,akkor is csak 2-3 napot tudok dolgozni egy héten,mert a kötelező óráim miatt nem jók az időpontok,amikor van munka.Mert sajna a legtöbb diákmunka is ugyanúgy 8 óra,mint a normál munka és ugye napközben az órák miatt nehéz eljárni,éjjel meg ha dolgozol,akkor másnap hulla vagy a suliban.Mondjuk egész hétvégén tudsz dolgozni,nekem az kilőve,mert én hétvégente hazajárok a páromhoz,meg a szüleimhez.Szóval sok sikert és kitartást együtt a kettőhöz!

2011. ápr. 29. 02:49

én koleszos voltam középsuliban is, meg a főiskolán is. Sztem visszahozhatatlan, és egyben kihagyhatatlan évek voltak. Sokkal szegényebb lenne az életem, ha nem ismertem volna emg azokat az embereket, nem lettek volna meg azok a bulik, amik voltak. Én imádtam. Ráadásul, vizsgaidőszakban is könnyebb volt úgy készülni a vizsgára, h tudtam, lényegében van egy csomó ember körülöttem, akik segíteni tudnak, ha nem értek vmit, vagy hiányzik vmelyik anyagrész.

Tény, h személyiségfüggő, h ki hogyan bírja a gyűrődést, de vmit vmiért. A mások bulijait is túl lehet élni, pláne ha arra gondol az ember, h legközelebb meg majd ő fog uúgy bulizni.

10ezer körül vannak a koleszok, menza nincs, de büfé szinte mindegyik pesti koliban van, meg amúgy is tele a város kifőzdékkel (500-700 Ft körül kapsz egy szép adag főtt ételt, ha ezt választod), a koleszban van főzési lehetőség, van mosógép, több helyen még szárítógép is, uhoyg se éhenhalni nem fogsz, se tisztálkodási gondjaid nem lesznek. Hétvégére nem kell hazamenned, és a fővárosi koleszok nyaranta is nyitva vannak, uhogy lehet maradni, csak magasabb a koleszdíj. Általában duplája, mint a suliidő alatt.

Diákmeló szövetségeken keresztül pedig nagyon jó kis munkákat lehet kifogni. Ismerősöm ebben a félévben egy borszaküzletben dolgozott így, és 950Ft-os órabérért.....

Az albi az valóban sokba kerül. Mégha többen is laktok együtt, akkor is 30ezer/hó körül jön ki. A kolihoz képest az sok.

Csak a szobatársakhoz kell szerencse, mert azért ki lehet fogni oylat is, akivel nem jön ki az ember, de miután már kialakulnak a barátságok, azért lehet azt kérni, h kivel kerülj egyszobába a következő félévtől.

2011. ápr. 28. 22:29
Hogy ki hogy éli meg a kolit személyiség függő. Én visszahúzódó, csendes típus vagyok, nem szerettem a kolit, az állandó bulizást. Alig vártam, h. hétvégén hazaérjek. Amúgy nyáron nem lehet a koliban maradni. Sok szerencsét egyébként!Ne idegeskedj fölöslegesen, sokat fogtok segíteni egymásnak, a kis gólyák mindig elveszettek, de sokat nevetnek magukon. :):)
2011. ápr. 28. 20:36
én még nem vagyok fősulis, de remélhetőleg szeptemberben már igen! De én mindenképp kolira voksolok, mivel olcsóbb, és színesebb az élet is. Új emberek, szerintem ott a legnagyobbak a bulik is :) A hírek meg terjednek, ráadásul mindig történik valami, nem lehet unatkozni :))
2011. ápr. 28. 20:19
A kollégium jobb! Sok barátság születhet és segítség lehet számodra a tanulásban, a beilleszkedésben- mindig minden szem előtt van. Ha van konyhája kajálni is lehet ott, de un. teakonyha, mosóhelyiség mindenhol van. Ne a szobát nézd, hanem az egyéneket, az embereket akikkel találkozhtsz- az a lényeg! A lakótársak között van ilyen is és olyan is...rajtad is sok múlik.Vannak kollégiumok, amik előírják a házirendben a beérkezés ideje, legtöbbször hét végén is ott lehetsz. Tényleg jó, én szerettem kollégista lenni, még mindig szívesen találkozom a volt szobatársaimmal.
2011. ápr. 28. 20:17
Szia! Én a BCE-n tanulok, voltam kolis az első évben. Nem vagyok egy kolis típus, kicsit tartottam tőle, de nagoyn jól telt az az egy év. A szobatársaim nagyon kedvesek, aranyosak voltak, semmi gond nem volt. NEm tudom melyik karra jelentkeztél, én a Közgáz campuson tanulok, nekünk 1 órára van onnan a koli, ahova az elsősöket felveszik. nem volt drága, havi 10 000 Ft körül. 4 ágyas szobában voltam, de csak 3an voltunk. Hétvégén nem kell hazamenni és este is akkor jössz, amikor akarsz, bár 11 után már zárva az ajtó, akkor fel kell verni a portást. :) Van tanulószoba is, szóval ha aszobában nem tudsz tanulni, oda is lemehetsz. Saját könyvtár és gépterem is van. Az albérlet szerintem nagyon drága és nem is éri meg. A kolit javaslom, szerintem nem fogod megbánni, ha nem is tetszik elsőre, hamar meg fogod szeretni. :) ha van még kérdésed, írj!
3. mirror (válaszként erre: 2. - Betticicus)
2011. ápr. 28. 20:14
A főiskola/egyetem, az már nem középiskola :) tehát nem kapsz enni (de van menza a sulikban/mellett/közelében) van szobád amit megosztasz valakivel/valakikkel, és senki nem szabályozza be hogy meddig éjszakázhatsz :) nincs az a kolesz ahol minden nap valamelyik szobában ne lenne buli, ezzel együtt kell élni, de megszokható! A kolesz nagy előnye hogy hamarabb mennek az infók/puskák/órai anyagok/jegyzetek, mindenképpen olcsóbb is mint egy albérlet, hacsak nincsenek barátok/barátnők akikkel társulni tudsz!
2011. ápr. 28. 20:06

Elég nagy problémám van. A családi helyzetem katasztrofális, apa alkoholista, anya már sajnos nem él. Minden napom terrorban telik, nem bírom tovább. Megjelöltem egy pesti főiskolát (BCE), bízok benne, hogy felvesznek. Ha sikerül 200 km-rel távolabb kerülök a mostani helyemtől. Iskola mellett dolgoznom kell, hogy meg tudjak élni, de az albérletet nem engedhetem meg magamnak, ezért jelentkezek kollégiumba.

Mi a véleményetek a kollégiumokról? Szerettek ott élni? Milyen a szobátok? Jól kijöttök a lakótársaitokkal? Hétvégén haza "kell" mennetek? Nyáron, a kollégiumba maradhattok? Mennyit kell fizetni? Kaptok ott ételt? Meg van szabva, hogy mikorra kell visszaérnetek a koleszba? Tudtok ott tanulni? Jó hangulatban telnek a mindennapjaitok? Szerintetek mi a jobb kolesz vagy albérlet?

2011. ápr. 28. 20:05
Egyetemi/főiskolás koleszosok, segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook