Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek a kisfiát műteni kellett, mert nem szállt le a heregolyója, megosztanák velem a tapasztalatait? fórum

Akiknek a kisfiát műteni kellett, mert nem szállt le a heregolyója, megosztanák velem a tapasztalatait? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. dyko1988 (válaszként erre: 75. - Ikrekanyukája)
2014. febr. 19. 08:46

Szia!

Gondolom már túl vagytok a műtéten. Sajnos az igaz hogy 1 hétig nem fürödhet a gyerek. Nálunk 1,5 évesen műtötték a fiamat. Volt varrat 2 helyen is, sajnos nem felszívódóak,ugyhogy 1 hét után varratszedés volt.

Mi május-június környékén megyünk megint , hogy kell-e újabb műtét :S

Te fiadat most hány évesen műtötték?

2014. febr. 2. 22:37

Sziasztok, én 2 éve írtam ide, akkor nem kellett műtét, de azóta nem történt változás, úgyhogy most csütörtökön, feb. 6-án megműtik a kisfiamat.

Ha olvass még valaki, akkor kérlek, válaszoljatok:

- volt varrat? (ilyet is, olyat is hallottam)

- ha volt varrat, mennyi idő múlva szedték ki?

- tényleg nem érheti víz a sebet 1 hétig? Ezt hogy lehet kivitelezni?

- mennyi ideig nem mehetett oviba utána?

- Akiknek a fórum kezdetekor volt a műtétje, ők hogy vannak?

2014. jan. 22. 08:55
Sziasztok! Nem tudom valaki olvassa-e még ezt az oldalt,de írok hátha. Kisfiamat műtötték 1,5 évesen mivel nem volt lennt az egyik heregolyója. Viszont az orvos azt mondta lehet újból kell majd műteni mert elhalhat amit most lehozott,meg még feljebb is csúszhat megint. Nektek is volt ilyen? Nem értem miért nem elég 1 műtét,akkor miért nem lehetett most rendesen a helyére tenni? Ha esetleg még valaki olvassa, légyszi segítsetek! Köszönöm!
73. Liza13 (válaszként erre: 72. - Momo79)
2011. okt. 4. 15:11

Szia! Örülök, hogy minden rendben van és hogy ti is túl vagytok rajta! :) Gondolom nagy megkönnyebülés. :)

A naplómba szívesen beengedlek, csak jelentkezned kell! :)

72. Momo79
2011. okt. 4. 14:13

Szia!

Ma jöttünk haza, sajnos volt egy kis gond az altatással. Műtét közben begörcsölt a légcsöve, így elég nehezen tudott utána lélegezni, de végül is talán egy óra múlva már jól volt. Aztán aludt még kb. 2 órát, de így bent kellett maradnunk egy éjszakára, bár azt mondták, hogy saját felelősségemre haza hozhatom, hát inkább bent maradtunk. Hosszú nap volt, de túl vagyunk rajta. 10 óra 45-kor vitték be és 12 óra 15 után hozták ki. A doki azt mondta, hogy sajnos sokkal kisebb a lehozott here, mint a másik, de még ne mondjunk le róla, ahogy nő a gyerek úgy nőhet az is. Évente egyszer majd el kell vinni ultrahangra. Röviden ennyi. Egyébként nagyon aranyos és rendes volt a dokink, az altató orvosunk és a nővérkék is. Egy rossz szavam nem lehet és nincs is!

Majd írj, hogy veletek mi van? Bár a naplódat úgyis elolvasom, már hiányzott is, hogy jó ideje nem írtál bele!

71. Liza13 (válaszként erre: 70. - Momo79)
2011. okt. 3. 21:03

Szia! Bocsi, hogy csak most írok, csak rossz volt a netünk! Gondoltam ma rátok, remélem minden rendben van! Majd írj ám amint tudsz, hogy mi újság és mi volt!

Mi majd november elején megyünk megint, és akkor derül ki mikor lesz a műtét.

70. Momo79
2011. szept. 15. 20:51

Sziasztok!


Október 3.-án lesz a műtét! Nagyon parázok! Liza 13 remélem jól vagy, biztos nem könnyű most neked! Nagyon sajnálom, ami veled (veletek) történt! Pihenj sokat és vigyázz magadra! a következő műtét időpontjáról tudsz már valamit?

69. Momo79 (válaszként erre: 68. - Liza13)
2011. aug. 14. 10:07

Szia!

Budapesten a Heim Pálban lesz a műtét. azt mondta a doki, hogy ha nem lesz a műtét alatt és után semmi gond, akkor "haza" enged bennünket (az unokabátyámék ott laknak) hozzájuk. Jó lenne, ha nem lenne gond. Na nem az egy éjszakai bent alvás miatt (ha túl leszünk a műtéten bármi jöhet), hanem egyébként!

68. Liza13 (válaszként erre: 67. - Momo79)
2011. aug. 12. 08:36

Szia! Hááát, a műtéttől azért ugyanúgy félek, és azt hiszem ugyanúgy nem fogok sminkelni. :))) Viszont a kórházban alvástól már egyáltalán nem, azt egész jól viseltük.

Melyik kórházban műtik majd a picurt?

67. Momo79 (válaszként erre: 66. - Liza13)
2011. aug. 11. 21:32

Szia!

Szeptember elején kell visszamennünk és akkor mondja meg a műtét időpontját! Nagyon parázok, várom is meg nem is! Jó lenne már túl lenni rajta. Örülök, hogy Dominik jól van, mindig elolvasom a naplódat, nagyon aranyos kis srác. Gondolom azért a második műtétre már kicsit "nyugodtabban" készülsz?!

66. Liza13 (válaszként erre: 64. - Momo79)
2011. aug. 11. 10:05

Szia! Csak most olvastam, hogy írtál, bocsi! :)

Jól vagyunk, minden rendben, Dominik egy kisördög. :) Csütörtökön volt varratszedés, vasárnap óta fürödhet is.

Úgy néz ki, hogy szeptember közepén lesz a következő műtét.

És nálatok mi a helyzet?

2011. aug. 10. 21:42
Sziasztok, el fogom majd olvasni a naplókat, nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy alakultak a műtétek. Nálunk annyiról tudok beszámolni, hogy azóta többször láttuk, hogy lent volt a golyó - tehát van remény, hogy nem kell műtét. Holnap megyünk csecsemőgondozásra, majd újra felvetem a témát a gyermekorvosnak.
64. Momo79 (válaszként erre: 63. - Liza13)
2011. aug. 9. 22:32

Szia!


Hogy vagytok?

63. Liza13 (válaszként erre: 62. - Manna74)
2011. júl. 31. 23:32

Szia! Mi most csütörtökön voltunk műtéten, még 2 hónap múlva lesz 1 a kisfiamnak.

Ha érdekel van 2 naplóm ahol részletesen leírtam mi volt.

Ha kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok ha tudok! :)

2011. júl. 31. 23:19

Sziasztok!


Most találtam rátok, még nem olvastam vissza, de mi is ezzel a problémával küzködünk.


Kisfiam 14 és fél hónapos. Már túl vagyunk egy eredménytelen Coralgon kezelésen, így egészen biztos, hogy műteni kell majd.

Nagyon aggódom, de remélem miután elolvastam a hozzászólásokat, nyugodtabb leszek!

61. Liza13 (válaszként erre: 60. - Momo79)
2011. júl. 29. 19:00
Sajnálom hogy műteni kell! :( De rendben lesz minden!! Nem mondom, hogy ne izgulj, mert úgyis hiába. :)) Én tegnap nem egyszer bőgtem, de minden okés volt. :)
60. Momo79 (válaszként erre: 59. - Liza13)
2011. júl. 29. 18:54

Szia!


Remélem minden simán ment, majd elolvasom a naplódban! Sajnos igen, műteni kell, mert a doki szerint van sérve és ezért nem tud a golyó lejönni. Bár a mostani vizsgálat szerint lejjebb van, mint a múltkor, de sajnos valószínűtlen, hogy magától rendbe jöjjön. A lágyéksérv meg egyébként sem gyógyul magától! Részleteket majd szeptemberben. Nem sürgős műteni, így majd szept. elején vissza kell mennünk és akkor megbeszéljük az időpontot.

59. Liza13
2011. júl. 29. 16:40

Sziasztok! Túl vagyunk a műtéten, ma már haza is jöttünk. :) Majd ma vagy holnap megírom a részleteket a naplómban, ha valakit érdekel.

Két hónap múlva megcsinálják még a bal oldalt is, és akkor el is felejthetjük végre ezt az egészet! :)


Momo mi volt a dokinál? Kell műteni?

58. Liza13 (válaszként erre: 57. - Momo79)
2011. júl. 27. 19:42

Szia! A vérvétel egész simán ment! :)

Köszi a drukkot!!!

Nagyon-nagyon izgulok!!!!!!!!!!!

Majd jövök a beszámolóval!

57. Momo79
2011. júl. 27. 15:15

Szia Liza13!


Hogy ment a vérvétel?

Csütörtökön nálunk is kiderül, hogy mikor műtik a fiamat! Holnap szorítok nektek! Biztosan nem lesz semmi baj!!!

56. baloghany (válaszként erre: 49. - Liza13)
2011. júl. 23. 10:09
Köszi:) Még nem tudjuk, de nem sokára kiderül ha megmutatja magát.
55. baloghany (válaszként erre: 51. - Abeni)
2011. júl. 23. 10:08
Ez így igaz :) Engem és apát sokkal jobban megviselte mint a fiam. Ő már tegnap nagyon kis virgonc volt. Ma már azért kiviszem levegőzni, mert már nagyon uncsizik itt bent.
54. baloghany (válaszként erre: 50. - Liza13)
2011. júl. 23. 10:07
Én sem tudtam, hogy hogyan kell vinni, de éhgyomorra vittem. Szerencsére nem volt senki így gyorsan bekerültünk majd utána egyből még ott adtam neki enni. Szóval észre se vette :)
53. abeni (válaszként erre: 52. - Liza13)
2011. júl. 22. 23:01

Igen úgy vittem.

És tényleg nyugi, nem lesz semmi baj.

52. Liza13 (válaszként erre: 51. - Abeni)
2011. júl. 22. 22:16

:) Köszi a nyugtatást, aranyos vagy! Nekem az altatás a legnagyobb parám egyébként.


Akkor tőled is megkérdezem, hátha tudsz segíteni. :) A műtét előtti vérvételre éhgyomorra vitted a picit?

51. abeni (válaszként erre: 46. - Liza13)
2011. júl. 22. 22:14

Szia Liza!

Bár az én kisfiamat vízheresérvvel műtötték, kétszer is, azért szeretnélek megnyugtatni.

Tapasztalatom szerint ők hamar felépülnek a műtétből. Fiam az egyik műtét után délután már táncolt, a másik műtét után pedig a vágást csak jó pár nap elteltével vette észre.

Nekünk szülőknek sokkal rosszabb, mert mi tudjuk, hogy mi vár rájuk. Ők pedig addig is csak élvezik az életet.:)

Hidd el, nem lesz semmi gond.

50. Liza13
2011. júl. 22. 22:11
Jaj tényleg, vérvételre éhgyomorra vitted a picit? Felhívtam a labort, de sem ők, sem a sebész nem mondta meg egyértelműen... vicc az egész... :D
49. Liza13 (válaszként erre: 48. - Baloghany)
2011. júl. 22. 22:08

Igen, szeretnénk! :) Február óta próbálkozunk. Domira 2 és fél évet vártunk, remélem a tesóra nem kell annyit! :)

Gratula nektek! Tudni már hogy fiú vagy lány lesz? :)

2011. júl. 22. 22:03

Liza most látom, kistesót is szeretnétek ? Mióta próbálkoztok ?

Mi is 1 évet vártunk rá, de már 17 hetes vagyok. Sok sikert hozzá:)

47. baloghany (válaszként erre: 46. - Liza13)
2011. júl. 22. 22:00

El hiszem, hogy félsz, hiába is mondanám, hogy ne félj . Én is tiszt ideg voltam, de a gyereket nem viselte meg annyira mint engem. Tényleg az a lényeg, hogy ne lássa rajtad, hogy ideges vagy.

Mi még műtét előtt ott nevetgéltünk, kacagtunk nagyokat :)

Igen minket még aznap haza is engedtek. De ezt előre mondták már amikor időpontot kaptunk. Ezt Szegeden egy napos sebészeti eljárással csinálják. Igazán szerintem fölösleges is lett volna bent aludni. Ja persze feltételez volt, hogy ha gáz lenne és vissza kellene menni akkor 30 percen belül beérjünk. De tényleg nem volt semmi gond.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook