Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kb. 2 hét alatt 5 döglött patkány volt az udvarunkon. Élőt nem láttam. Kéne fertőtleníteni az udvart? fórum

Kb. 2 hét alatt 5 döglött patkány volt az udvarunkon. Élőt nem láttam. Kéne fertőtleníteni az udvart? (tudásbázis kérdés)


8. 9f98008a3b (válaszként erre: 6. - Sajert)
2011. ápr. 27. 20:37

Nem.

valamikor azzal tisztították a kutak vizét is.

Beleszórták, hagyták állni, utána addig merték, amíg érezték a klórt.

Mi a leírás szerint beáztattunk, szűrtük, és talán higitani is kellett, aztán azzal végigpermeteztük az udvart, meg a kutyu helyét.

Bár amíg "megszárad", én bezárnám az állatkákat!

7. b4c06bc553 (válaszként erre: 5. - Sajert)
2011. ápr. 27. 20:35
Ez így van, most néztem meg, hogy hol laksz. Ezt akartam volna még írni, hogy ők kijönnek, körülnéznek, hogy mi lehet a gond - mert ez nem természetes, hogy elhullanak! Addig próbáld a kutyákat, cicákat bent tartani. Nem kell ahhoz lakmározniuk, lehet belenyal a méregbe a cica, és akkor vége! :((((((((((((((((((((
6. sajert (válaszként erre: 3. - 9f98008a3b)
2011. ápr. 27. 20:31
Az nem veszélyes a kutyákra, a cicákra? Mert a gyerek jövőhéttől újra megy bölcsibe, el tudjuk kerülni a kertet, de a kutyákat, sőt főleg a cicát nem tudjuk elterelni.
5. sajert (válaszként erre: 4. - B4c06bc553)
2011. ápr. 27. 20:30

2 kutyus, egy cica is lakik kint a kertben. Hála az égnek, a patkányokat még egyik se lakmározta.


Az állatorvos mondta, hogy hívjam fel Bábolnai gyárat (Bp.), mivel ők ingyen irtják őket Bp területén belül, és mivel sok pusztult el csak nálunk, biztos szervezett irtás van. Holnap hívom őket.

2011. ápr. 27. 20:25

Valaki a környéken letett patkánymérget! Ellenzem, mert a cicákat, kutyákat is megöli a méreg!

Kérdezz rá a szomszédokra, hogy melyik mit tett ki, ez azért is fontos, ha a gyerek mérgezést kap, hogy tudd mondani a mentőknek!

2011. ápr. 27. 20:22

Klórmésszel lehetne végigpermetezni az udvart.

Mi legalábbis anno ezt csináltunk, mikor beköltöztünk a házunkba, és lett kutyusunk.

2011. ápr. 27. 20:21

Mind el lett égetve. Az állatorvos szerint más teendő nincs, mivel biztos elkezdték irtani őket.


A gyerek (3 éves múlt) a kertben játszik, nem kéne ilyenkor fertőtleníteni valamivel az udvart? Ha igen, akkor mivel?


Tegnap is, mikor kimentünk az udvarra, átnéztük, nincs-e rajta döglött állat. Mikor bejöttünk, akkor már volt egy (döglött, külsérelmi nyom nélkül), pont a járda mellett, tuti észrevettük volna, ha lemenet is ott lett volna. A gyerek nem veszi a szájába a kezét, de azért a patkány, az patkány.

2011. ápr. 27. 20:18
Kb. 2 hét alatt 5 döglött patkány volt az udvaronkun. Élőt nem láttam. Folyt. köv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook