Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
4190. bubus001 (válaszként erre: 4180. - Kriszti0327)
2013. dec. 16. 20:18
Nagyon köszönöm a részletes leírást, mostmár sokkal jobban képben vagyok!!! :)))
4189. Gitta1980 (válaszként erre: 4188. - Gitta1980)
2013. dec. 16. 18:18
persze szulesznot olcsobb fogadni a maganrendeles plussz osszeget megsporolja az ember igy. meg azert olcsobb eleve. mi emiatt is maradtunk a csak szulesznonel
4188. Gitta1980
2013. dec. 16. 18:07

Szia Höri!

nem hinnem h.annyira dragak ezek a dokik.

kb 80-100 a szules de egyikuknel asszem70.

plusz ha maganrendeles akkor annak a dija. szulesznok 30-50 korul kernek kb.

4187. Nikk_1982 (válaszként erre: 4185. - Höri1)
2013. dec. 16. 17:41
Makai doki rendel az sztk-ban is itt Pesterzsébeten
4186. höri1 (válaszként erre: 4177. - Tiger)
2013. dec. 16. 17:40
Erzsébetre járnék,és ők vannak az sztkban is,mert sok doki csak szerződéses magánrendelése van valahol.Eddig akiknél voltam vagy számítógépen kártyáztak ,vagy nem nagyon "érdeklődtek" .38 éves múltam kicsit izgulok,hogy mi van ha nincs dokim 9 hetes vagyok még azt hiszem ráérek a szülésznővel és 2 nevet is adtak , már folyamatos keresgélésben vagyok .
4185. höri1 (válaszként erre: 4172. - Gitta1980)
2013. dec. 16. 17:37
Helló!Olvastam róluk ,de nagyon drágának is írták,vagy nagyon messze van a magánrendelő és nem rendelnek az sztkban. :(
4184. Kriszti0327 (válaszként erre: 4182. - Gitta1980)
2013. dec. 16. 16:14

Lekopogom,mi megvagyunk,nem vettem észre,hogy nyűgösebbek lennénk,mint amúgy.....

Nálatok miben nyilvánul ez meg?

4183. Kriszti0327 (válaszként erre: 4181. - Gitta1980)
2013. dec. 16. 16:14
Az egyágyasban is az a "rend",mint a többágyasban.Tehát ugyanúgy elviszik a babákat,de ugyanúgy kérheted,hogy otthagyják nálad!
4182. Gitta1980
2013. dec. 16. 15:12
mindenki nyuglodik miota rossz ido van v. csak mi?
4181. Gitta1980 (válaszként erre: 4180. - Kriszti0327)
2013. dec. 16. 15:12

koszi Kriszti, igy nekem kevesebbet kell mar irnom

:-)))

tapot kb 2 estetol este adnak nekik asszem.

korhazban nekunk milumilt irtak fol es attol hasfajos lett a dragam mikor tapot valtottunk elvagtak a hasfajast :-)

mi fele tej fele tappal nyomtuk akkor. es kb 2 hettol 2 heten keresztul volt hasfajas.

szoval ha gond van tapcserevel erdemes kezdeni.

nekunk a hipp combiotic ha 1 bevallt. erre valtottunk.


tobbagyasban ha mindenki beleegyezik akkor lehet este nalad a baba. egyagyasban alapbol veled van asszem de estere leadhatod. v forditva elviszik de kerheted h hagyjak nalad? Kriszti ezt jobban tudja. :-)

4180. Kriszti0327 (válaszként erre: 4178. - Bubus001)
2013. dec. 16. 14:33

Szia!

Én 7 hete szültem ott,én is először voltam.

Az összes infót innen szedtem össze,így a tapasztalataimmal együtt próbálom összefoglalni Neked a dolgokat.


A táppal kapcsolatban nem tudok mit mondani,szerintem nem.Reggel mindig 7-kor kihozzák a babókat,8-ig Nálad marad (nem szabad közben átpelenkázni,mert mérik,és így nem lesz pontos infójuk a súlyukat illetően).Ekkor kell próbálkozni szoptatni.

Nekem szerintem nem igazán volt még ekkor tejem,csak mikor hazamentünk.Mivel kb. 200 g-mal kevesebb volt hazamenetelkor a babám,ezért arra következtetnék,hogy nem adnak Nekik semmit,hisz akkor nem vesztenének a súlyukból).Ha nem indul meg a tejed,a doki fog tápot felírni.


"Limonádét"-ami a cukros vizet takarja,minden napra osztanak ki minden anyukának,hozzá itatós poharat,mivel amíg nincs tejci,addig nem szabad,hogy kiszáradjanak a babák+így megelőzhető a sárgaság is,ezért érdemes mindig pár apró kortyot megitatni velük!

(Szerintem ezt éjszaka adhatnak Nekik,de nem gondolnám,hogy hatalmas mennyiségekben,csak ugyanúgy pár kortyot.)


Szüléskor rád teszik még mázasan,Apuka közben elvágja a köldökzsinórt,majd elviszik lemosdatni,felöltöztetni,bepólyálják,és miután Téged összevarrtak,odaadják,és Apukával együtt 3-asban ott lehettek másfél-2 órán keresztül együtt.

Utána tolnak majd le a gyerekágyra.


Ha kéred,Veled lehet a baba éjszakára is,de szerintem érdemes beadni a csecsemősöknek,mert visszasírod még azt a 2-3 éjszakát,amit nyugodtan tudsz aludni!!!!Én is utoljára akkor aludtam rendesen,mikor a kórházban voltam.....

Ettől még nem leszel rossz anya.

Plusz még ha nagyon sírós a baba,nem biztos,hogy mondjuk a másik 4 anyuka annyira örvendezni fog egy átsírt éjszakának (szerintem ilyenkor a legtöbben még azért pihennének egy kicsit,a szülés azért lestrapálja az embert...).


A napi menetrend amúgy a következő:

6-kor ébresztő

7-kor babák megérkeznek

8-kor elviszik őket,reggeli

Közben őket megvizsgálja a doki,stb....

10-kor a babók visszajönnek és egészen 11-ig Nálad maradnak!


Közben pedig ebéd,majd vacsora (hozassál kaját mindenképpen,mert az elég madár-adag.....).


Ha van még kérdésed,szívesen segítek!

4179. Ágica111
2013. dec. 16. 14:29

Sziasztok!


Csak azért írok,mert fölöslegessé vált egy piskóta babakád bele való ültetővel ezért eladnám jó áron.Ha valakit érdekel írjon rám privátban.:)

4178. bubus001
2013. dec. 16. 13:30

Sziasztok!

Új vagyok még az oldalon és sajnos a Jahn Ferenc Kórházat se nagyon ismerem...

Tudnátok infót adni arról, hogy mi a kórház protokollja a szülés utáni dolgokkal kapcsolatban:

- adnak e tápot, cukros vizet a gyereknek

- szülés után rögtön elviszik e lesodatni, vagy rádteszik és hagyják, hogy együtt legyetek az első 1órában

- ott lehet e végig az anyával az újszülött, vagy csak bizonyos időközökben (pl.ott aludhat e ezt az anyával).

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!!

Bubus

4177. Tiger (válaszként erre: 4171. - Höri1)
2013. dec. 16. 11:21
melyik sztkba jársz? erzsébeten a Makai és a Badenyi szerintem tök normálisak. De nekem most nem volt fogadott dokim . Szerintem nem szükséges, ha semmi komplikácio nincs. Szulesznőt fogadj, ha normál szülésre készülsz, ő mindenben segít majd. Minnél elõbb érdemes, mert lekötik õket, és nem tudsz annyit válogatni, ráadásul annál hamarabb tudsz hozzá fordulni bármilyen segítségért
4176. Tiger (válaszként erre: 4170. - Gitta1980)
2013. dec. 16. 11:15
mi veszünk, megérdemli :), jó kislány, ráadásul a nagyok csodálkoznának, hogy neki miért nem hozott a Jézuska ajándékokat.
4175. Tiger (válaszként erre: 4166. - Brigi687)
2013. dec. 16. 11:12

gratulálok

örülök, hogy jól alakult

mindkét doki rendes :)

engem a Csütörtöki műtött a második babamnal es láttam hogy ugyanúgy bánik velem szülés után is mint aki a fizetõs páciense volt.

Makait is bírom, ha tudok hozzá megyek az sztkban.

mégegyszer gratulálok, sok örömöt, boldogságot, tejcit

4174. kromy (válaszként erre: 4171. - Höri1)
2013. dec. 15. 20:13

Szia!

Szerintem is fontosabb a szülészmő :) Tudok ajánlani ha szeretnél.

4173. cbe1344f18 (válaszként erre: 4170. - Gitta1980)
2013. dec. 15. 12:50
Naná, járássegítő kismotorban utazunk, és menő előkéket is kap, mert már nagyfiú (januári legény). Nagyon gyorsan szalad az idő....... :-(
4172. Gitta1980 (válaszként erre: 4171. - Höri1)
2013. dec. 14. 21:12
Szia! Makait Csutortokit Páczai Anitát ajanlottak eddig ugy emlekszem. (itt meg ismeroseim).
4171. höri1 (válaszként erre: 4157. - E7be6e8c71)
2013. dec. 14. 18:40
Én most beszéltem ismerősömmel aki nőgyógyászaton melózik ,de sajnos nem tudott senkit se javasolni ,hogy ki legyen a dokim.Azt mondta inkább szülésznőt válasszak az a fontosabb.Én voltam az sztkban eddig 2 orvosnál,na egyik se lesz az orvosom az biztos :(
4170. Gitta1980
2013. dec. 13. 15:51
vesztek a kicsiknek ajandekot karira?
4169. Gitta1980
2013. dec. 13. 15:51
sziasztok Lanyok! mi ujsag Veletek? ha gondoljatok gyertek a 2013-ban babazok v.a 2013. nyaran szuletett babak klubba ott is irhatnatok ha nem akartok a szuleses forumon.
4168. Gitta1980 (válaszként erre: 4166. - Brigi687)
2013. dec. 13. 13:42

Szia Brigi!

Gratulalok a kisfiacskádhoz!

szep nagy baba lett. azota mar biztos még nagyobb.

:-)

a méretei miatt jobb volt a csaszar lehet,bar biztos nagyon fajt utana,en a gatsebbel is szenvedtem rendesen.

Biam kisebb volt majdnem egy kgval egy 11 cmvel de igy is megszenvedtunk. mondjuk neki szerintem a buksija volt jo nagy az is nehezitette a dolgot.

A lènyeg h.jol vagytok es mar te is babazhatsz. :-)

sok tejcsit kivanok!

koszi h.leirtad a szulesedet h.masok is tobb infohoz jussanak a korhazrol es az orvosokrol meg h.mi is olvashassuk mi volt veletek.

ha gondolod irj neha h.telnek a napjaitok h.tudjunk rolatok vmit.

4167. Nikk_1982 (válaszként erre: 4166. - Brigi687)
2013. dec. 13. 12:48

Gratulálok! Nem is olyan pici, szép súlya van. :-)

Hát igen, a történeted után sem csalódtam Makai dokiban.

Sok tejcsit és boldog babázást kívánok!

4166. Brigi687
2013. dec. 13. 12:25

Sziasztok!

November 14-én megszületett pici Patrikom, 4100 grammal és 51 centivel.

A terhesség alatt magas lett a vérnyomásom, szerdán a nőgyógyásznál a ctg-n szinte csak csillagok voltak végig, ezért másnap bementünk a kórhába, ahol szintén magas volt a baba szívverése. Nem volt fogadott orvosom, épp a Csütörtöki doki volt, megbeszéltük vele, hogy legyen inkább császár, nehogy elöregedjen a lepényem és akkor baj lenne. Nagyon aranyos ez az orvos, végig kedves volt velünk. 10-kor döntöttük el, utána a ctg teljesen normális értékeket mutatott, de én mondtam, hogy akkor is legyen inkább császár. A szülőszobák nagyon szépek és a szülésznők is nagyon kedvesek voltak, meg a sok tanuló lányka is aranyos volt. Nem ehettem semmit és olyan 5 óra fele jött a műtősfiú. Felültettek a műtőasztalra, de nekem úgy remegett a lábam, meg hát az a műtő annyira rideg és hideg volt. A fiú segített, hogy mikor kell összeszednem magam, hogy ne mozogjak. Féltem a gerinc érzéstelenítéstől, pedig nem is fájt annyira. Jobban fájt, ahogy kitapogatta a gerincemet, mint maga az injekció. Azonnal el kezdett hatni, gyorsan felfektettek az ágyra, a műtétet a Makai doki végezte, de azt hiszem a Csütörtöki is bent volt, meg egy nő. Letakarták a hasam és csak annyit éreztem,hogy rángatnak. Amikor kivették a fiam, mondták, hogy kisded született. Rohantak át vele a másik szobába, ahol felsírt, és hallottam, ahogy mondják, hogy jajj de cuki. Utána odahozták hozzám, adtam neki egy puszit, aztán apukája láthatta, karjába vette és a nővér csinált róluk képeket. Engem levittek a terhes patológiára az örzőbe, ahol jött a rosszabb része a dolognak. Ahogy ment ki az érzéstelenítő, el kezdett fájni a hasam. Amint tudtam, mozgatni kellett a lábam és a hátsómat odébb rakosgatni, hogy később fel tudjak állni. Hát császár után a felállás nagyon gáz. Az egész hasad akkor rendeződik vissza és szédültem, nem kaptam levegőt, amíg hideg vízzel nem locsolták meg az arcom, addig káprázott a szemem is. Aztán le kellett zuhanyozni és átsétáltunk a végleges helyemre. Aztán feladat volt, hogy majd kimenjek pisilni. Iszonyat fájt, azt hittem szétszakad a hasam minden mozdulatnál, elképzelni sem tudtam, hogy mit fogok kezdeni egy babával. Reggel hozták a babámat és bizony elsírtam magam, annyira meghatódtam. Csütörtökön volt a császár és vasárnap már mehettünk haza. A Makai doki másnap megkérdezte, hogy vagyok, nagyon jól esett, hogy nem volt fogadott dokim, mégis ilyen figyelmes volt velem.

4165. kromy (válaszként erre: 4162. - Jety)
2013. dec. 12. 22:41

Drukkolok én is. Minden rendben lesz, ne izgulj :)

És akkor a december 24-ét is bennt kell töltened? Vagy aznapra hazamehetsz? Tudom, hogy nehezen telnek a naok, de nézd a jó oldalát. kipihened magad, mert otthon úgy sem pihennél ennyit, mint a kórházban :) Majd jelentkezz, hogy mi újság. Lesz szülésznőd? vagy csak dokid van?

4164. Gitta1980 (válaszként erre: 4162. - Jety)
2013. dec. 12. 15:41

szia! drukkolunk h.minden rendben legyen es 39-40. hetre szulessen. jo egeszseget gyors komplikaciomentes szulest de addig is sok kitartast kivanok! utana meg jo babazast es sok tejcsit.

irjal azert addig is ha tudsz.

4163. Tiger (válaszként erre: 4159. - Gitta1980)
2013. dec. 12. 06:03
:)
4162. Jety
2013. dec. 12. 04:31
Sziasztok lànyok!Règen írtam de gyakran beugrok olvasni benneteket!Mèg mindig a terhespathologia vendègei vagyunk Balàzsommal.Sajnos nem engednek haza.Tegnap volt 3 hete,hogy itt vagyunk.Aminek örömère ismèt elkezdtèk a szteroid injekciók adàsàt.A nővèrek nagyon aranyosak.Egyet nem szeretek csak,bár nincsen vele nagy gond azon kívül,hogy láthatóan nem szeret dolgozni.Mi csak lidèrcnek hivjuk mert nèha feltűnik egy pillanatra aztán egèsz nap nem látod.Januártól megváltozik a beosztásuk,akik itt lent vannak azok mennek a szülèszetre ès forditva.Vègül sikeresen egymàsra találtunk Somogyi dokival,nyugdijba ment de gyakran jön be ès èrdeklődik.Tegnap megbeszèltük,hogy ha bent marad addig a babóm akkor 38-39. Héten szülünk.Mèg majdnem 4 hèt....Dose lesz januàr....
4161. Nikk_1982
2013. dec. 10. 19:27

Én januártól újra dolgozok, apa veszi át a bébicsősz szerepét. :-)

Zumbázni két hete voltam utoljára, nem nagyon érzem hogy be tudok illeszkedni abba a társaságba aki oda jár. :-(

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook