Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
4220. Gitta1980
2013. dec. 19. 13:53

Igen dokit fogadni foleg az elejen sok penz,nekem is azert sem volt. de ha nem sima szulesnek nez ki akkor azert jobb ha van.

nekem hal isten sima szules volt bar vegigcsaszarral "riogattak" ill.inkabb benne volt a pakliban mert csiga lassusaggal tagultam. egy napot vajudtam kb de fel nap volt belole huzosabb.

viszont az ugyeletes dokik meg a foorvos is nagyon rendi volt mert nem csaszaroztak meg csak oxit kaptam h.jobbak legyenek a fajasaim azaz haladjon a dolog a szules felé jobban.

epp h.eljutottunk a tolokig mire lassan mar csaszar lett volna mert mar regen megrepedt a magzatburok hajnali 4-kor es este fel 10 elott 5 perccel szuletett meg.

Nekem mivel majdnem zart mehszajam volt ezert fajt a vizsgalat es mivel Paczai Anita finoman tud vizsgalni ezert gondoltam h.megfogadnam meg mert annyian dicsertek :-) de szerintem ugysem lesz ra penzunk. :-(

remelem nalam ugy lesz mint a noveremnel. az elsonel kicsit tobbet vajudott mint en aztan a 2 es 3 gyerkoc 6 ora alatt megvolt. :-) sokkal konnyebb volt.

remelem a masodiknal eleve ki leszek mar tagulva mikor megyek szulni.

azt mondjak az elso hosszabb nehezebb lehet a masodik mar konnyebb.

de ugyebar itt is irtak akiknek az elso szulese is relative konnyu volt es gyors. pl Nikk, Kriszti :-)

4219. Tiger (válaszként erre: 4209. - Cbe1344f18)
2013. dec. 19. 10:37
Igen, ezt írtam, hogy a kétágyas sok szempontból tuti., de csak akkor tudsz bejutni ha elintézi neked a dokid vagy szülésznőd
4218. Tiger (válaszként erre: 4206. - Kriszti0327)
2013. dec. 19. 10:36
Ingyenes a csipőszűrés ha van beutalód és időpontod. Sokra ne számíts, futószalagos rendszer, kb 40mp-et foglalkozott a doki a gyerekkel, +2 perc mire az aszisztens kinyomtatta a megírt papírt, és időpontra menve vártam kb 1 órát
4217. Tiger (válaszként erre: 4200. - Kriszti0327)
2013. dec. 19. 10:31

Lehet így is gondolkodni,

szerintem a két ágyas a nyerő, de oda kell egy kis protekció, ha se dokid, se szülésznőd akkor tuti nem jutsz be, ha van sem biztos, mert állandóan teltházas

első szülőnek nem ajánlom az egyágyast, jó ha van kihez szólni, biztos van a szobában többedszer szülő is

én nem fizettem senkinek

ezt a hálapénzes dolgot mi , szülők generáljuk, a dokik csak élnek, időnként visszaélnek vele

nem tudom itt kinek mi a munkája, de én sem kapok zsebbe pénzt, pedig én is gyerekekkel foglalkozom

:) (tesi)

4216. Tiger (válaszként erre: 4196. - Nikk_1982)
2013. dec. 19. 10:25

Mondom én :) a többediknél már másként látja az ember

Elsőnél dokim volt, az ügyeletes szülésznő csinált szinte mindent, végigjártam a terhegondozásra magánba

Másodiknál ismét perkáltam havonta a dokinak, végül szülés elött közöltem vele, hogy valószínűleg csak a szülésznőjét-aszisztensét fogom hívni, így is lett, de hirtelen császárba fordult a dolog, és a szülésznő mondta, hogy nincs értelme behívni a dokit, nagyon jó doki az ügyeletes, megcsinálja Ő

Harmadiknál se doki, se szülésznő , mivel császárt erőltettek

4215. Tiger (válaszként erre: 4192. - Höri1)
2013. dec. 19. 10:19

első gyereknél én is aggódtam, ezért volt dokim, de aztán rájöttem...

majd a többediknél.. :)

4214. Tiger (válaszként erre: 4188. - Gitta1980)
2013. dec. 19. 10:18

az, hogy kinek mi a drága..., nekem a 80e sok lett volna a dokira, ráadásul elötte is kell menni havonta az jó áron 10/hónap. Ha valaki normál szülést tervez, szerintem elég a szülésznő, az úgyis segít ha komplikáció van

Második szülésemnél így volt....

4213. Gitta1980 (válaszként erre: 4212. - Cbe1344f18)
2013. dec. 18. 22:31
oke. semmi gond. koszi :-)
2013. dec. 18. 21:28
Gizus, Gizus volt, bocsi, összevissza keverem ma a dolgokat. (Magdus ismerősöm nincs is) :-)
4211. cbe1344f18 (válaszként erre: 4210. - Gitta1980)
2013. dec. 18. 21:19
Nem, Páczai Anita asszisztense, Magdus. Ő is egy tündér. :-)
4210. Gitta1980 (válaszként erre: 4209. - Cbe1344f18)
2013. dec. 18. 20:15
Szia! neked ki volt a szulesznod? dabasi?
4209. cbe1344f18 (válaszként erre: 4205. - Höri1)
2013. dec. 18. 15:32
Nekem a szülésznőm súgta meg a gyermekágyasoknak, amikor átvittek, hogy adjanak már nekem egy 2 ágyas szobában helyet. Az ingyenes volt, és nagyon kényelmes. Diszkrét, de mégis tudtunk kicsit beszélgetni, ha volt kedvünk.
4208. Gitta1980
2013. dec. 18. 15:14

a koponya es hasi meg a Jahnba ingyenes

a vecsesi meg mar fizetos

4207. Gitta1980 (válaszként erre: 4206. - Kriszti0327)
2013. dec. 18. 15:13
Szia! beutalo kell hozza es nem fizetos
2013. dec. 18. 14:15

Sziasztok!

A Heim Pálban ugye nem fizetős a csípőszűrés?

Ha jól emlékszem,majd csak a hasi,meg koponya uh fizetős,ugye?

4205. höri1
2013. dec. 18. 13:57

Köszi lányok!Még egy darabig az sztkba járok az biztos,a Makait megnézegetem magamnak az biztos.

Ami tuti ,hogy bárhol szülök fizetek a külön szobáért 1-2 ágyasért ismerem magam jobb ha nincsenek körülöttem sokan :D Szülésznőt is tuti fogadok az orvost azt hiszem van még időm megálmodni.

Nagyon köszi az infókat tényleg sokat segítettetek!!

4204. Zsuzsi13
2013. dec. 18. 13:55

Sziasztok!


Kicsit eltűntem az utóbbi időben sok minden összejött. Jól vagyunk a babával már a 18. hetet tapossuk. Mi apával úgy döntöttünk, hogy most orvost fogadunk. Sikerült vele megbeszélni, hogy a terhesgondozásra az sztk-ba járok s a végén nála szülök. Már két császárom volt s most a kettő között időben csak 18-19 hónap lesz tehát mindenképp császár lesz. Mi ezért nem döntöttünk a szülésznő mellett most.

4203. Gitta1980
2013. dec. 18. 12:15

A cukros viztol nem kell megijedni.

Olvasva eloszor nekem is fura volt. mi pl nem is hasznalunk sima cukrot csak xilitet. de ez kell nekik h.folyadekhoz es kis kaloriahoz jussanak.

Nekem azt mondtak h.5%-os cukros oldat,bar nem hiszem h szamolgatjak de nincs benne elvileg sok cuki.

4202. cbe1344f18 (válaszként erre: 4178. - Bubus001)
2013. dec. 18. 11:43
Szia! Nekem idén is és 6 éve is hasonlóan zajlott minden, bár idén februártól új szabályok jöttek az új osztályvezetővel. Szülés után rámtették a babukát azonnal, egészen sokáig lehettünk így, azután törölgették, és apukánál landolt. Miután engem elláttak, még 1 órát együtt voltunk, szopizás volt ezerrel, és csak utána vitték el. Ha éjjel szülsz, akkor csak reggel kapod meg a bébit, ha napközben, akkor a vizsgálatok után (cca 2-3 óra). A cukros vizet adják kis pohárban neked, ha adod, adod, ha nem, nem. De a tapasztalatom az, hogy kevésbé sárgulnak be a babák, ha elég folyadékot isznak, és hamarabb ürül a mekóniumos cucc is. Reggel fél 6-tól este 11-ig nálad van a baba, éjjelre viszik be őket (nekem hamarabb indult a tejem így, hogy tudtam aludni, az 1. gyerkőcömet nem a Dél Pestiben szültem sajnos, ő non stop vele volt, és csak 1 hét után indult be a tejem. A másik két gyerekemnél már másnap volt tejcsi is, és sokkal fittebb voltam így. Nem kell hősködni, az ráér otthon. ) Persze lehet veled is a baba, ezt meg lehet beszélni a nővérekkel, van rá lehetőség.
4201. Brigi687
2013. dec. 18. 11:31

A barátnőm császár után kikérte a babát. Ment érte a csecsemős és beszólt neki, hogy minek kérte ki, császár után ez itt nem szokás. Sírt a babája és a csaj rászólt, hogy te meg fogd már be.


Hát minek megy az ember csecsemős nővérnek, ha ilyen.


Szegénynek egyszer csak elkezdett orrán száján folyni a válladék és nem kapott levegőt. Szaladt ki a csecsemősökhöz akik gyorsan kiszívták az orrát. Belegondolni is rossz, hogy mi lett volna, ha hirtelen nem talál ott senkit...

4200. Kriszti0327 (válaszként erre: 4194. - Höri1)
2013. dec. 18. 09:34

A délpestinek úgy általánosságban nincs jó híre-de ez egyébként még jó pár kórházzal van így.

DE!A szülészete viszont köztudottan jó,ennek szinte szerintem majdhogynem országos híre van!


Csakis jókat tudok mondani,tényleg,semmi olyat nem tapasztaltam,amire azt mondanám,hogy egy kicsit is rossz lett volna az ott tartózkodásom alatt!

Még a "rettegett" csecsemősök bunkóságát sem sikerült megtapasztalnom,én tényleg nagyon jónak éltem meg azt a 3 napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Igaz,én egyágyasban voltam,ami egyébként minden pénzt megér,és ha belegondolsz,ki lehet fizetni,max akkor úgy variálsz a szülésznő "gázsijával",hogy beleférjen a szoba is!

Én pl. 40ezret adtam a szülésznőnek,20ezer volt a szoba-így a 60ezer szerintem nem sok egy szülésért,ha úgy nézzük...Sokan jajdulnak fel,hogy hú,nincs külön szobára pénz....Igen,de ők egy orvosnak/szülésznőnek adnak 60-70ezret---úgy már nekem sem lett volna rá.De így szerintem azért belefért,és mindenki jól járt!

4199. Kriszti0327 (válaszként erre: 4196. - Nikk_1982)
2013. dec. 18. 09:29

Ez nálam is így volt.Magándokihoz jártam terhesgondozásra,de mivel a vége felé mindenki (szülésznőm,dokim is) azzal biztatott a "látottak" alapján,hogy könnyű szülésem lesz-ezért hála az égnek volt annyi mázlim,hogy ne fogadjam fel a dokit (meg persze mások tapasztalatai is azt sugallták,hogy ha komplikációmentes a terhességed és úgy néz ki,hogy a szülésnél elvileg minden rendben lesz,akkor elég a szülésznő,de az meg nagyon jó,ha van).


Így a végén a szülésznőre számíthattam,ha volt vmi,bár nem volt semmi-de tényleg elsősorban Ő kell a szüléshez,a dokinak amúgy semmi dolga nem lesz,ha minden rendben!


Ja,és én gy voltam vele,hogy ha bármi probléma adódna menet közben,annyira jó dokik vannak ezen a szülészeten,hogy az éppen ügyeletesben is simán megbízhatok!

4198. Tiger (válaszként erre: 4187. - Nikk_1982)
2013. dec. 17. 21:05
:), igen a Makai jó, a privát aszisztense pedig tényleg tündér
4197. Tiger (válaszként erre: 4186. - Höri1)
2013. dec. 17. 21:03

szia, én is 37vagyok :)

erzsébeti sztkba jártam, tudok róla mesélni, Makaihoz,a baj hogy itt csak kb havonta 1x volt, de szerintem menj nyugodtan hozzá, es nézd meg magadnak

allitolag járhatunk erzsébeti lakoskent a soroksari rendelõbe is, és ott minden hétfõn rendel, ráadásul van idõpont is

4196. Nikk_1982 (válaszként erre: 4194. - Höri1)
2013. dec. 17. 20:40

Gondoltam. :-) Én is lázasan rohantam magándokihoz már a legelején, és nem is merek utána számolni mennyi pénzt került az én zsebemből az övébe. Pedig állítólag neki még nem is olyan magas a tarifája. A terhesgondozáson nagyon jó volt a külön figyelem, meg hogy nem kellett órákat várnom a 20 perces vizsgálatra. Viszont a szülésnél mivel minden jól ment, semmi olyan dolga nem akadt amit egy szülésznő meg ne tehetett volna, és mégis dupláját adtam neki, mint amennyit egy fogadott szülésznőnek adtam volna.

A másodiknál már csak szülésznőm lesz, de ott már nekem sem lesz minden újdonság.

4195. kromy (válaszként erre: 4194. - Höri1)
2013. dec. 17. 19:18

Sokaknak rossz véleménye van magáról a kórházról, de a szülészete nagyon jó.

Sajnálom ha a tesódnak rossz élménye volt, de lehet ez alapból is meglenne ha máshol szül. Nem biztos, hogy a kórház dolgozói okozták, hogy nekik rossz volt, persze ettől függetlenül sajnálom őket. Még így látatlanban is információk hiányában.

Amúgy meg én a helyedben elmennék a nyílt napokra, mikor van a szülésfelkészítő, szülőszoba látogatás stb...Ezek ingyenesek és kapsz egy képet az egészről. Ezt megteheted akár több kórházban is és utána döntesz. Direkt ezért van ez kitalálva :) :) Egyébként meg szerintem nem csalódnál :) A kórházak azok nem hotelek :) A legjobb dolog a szülésben, mikor a gyermeked a karodban van, a többi nem leányálom, se így se úgy :) De ez minden korházban fáj, vajúdni mindenhol kell, vagy épp szenvedni császár után :) Szóval hallgass a szívedre és a saját tapasztalataidra. Jó babavárást :)

4194. höri1 (válaszként erre: 4193. - Nikk_1982)
2013. dec. 17. 18:19
Persze ,ezért a "nagy keresgélés".Tesóm már nem parázik a 3.babát várja ,de ő nagyon délpesti ellenes.Az első gyereknél nagyon megszenvedtek mindketten és nem fog ott szülni,de én még nem tudom mit akarok :D
4193. Nikk_1982 (válaszként erre: 4192. - Höri1)
2013. dec. 17. 18:07
Első baba?
4192. höri1
2013. dec. 17. 17:23
Köszi lányok az infókat.Én kicsit félek attól,hogy ne legyen dokim,csak nehéz a választás.
4191. höri1 (válaszként erre: 4180. - Kriszti0327)
2013. dec. 17. 16:59
Ez nagyon jó :D Köszi az infókat :D
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook