Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
4370. acefl (válaszként erre: 4368. - Dcae73a3f3)
2014. márc. 19. 10:47

Összesen fizetettek ennyit szülésznő+orvos vagy csak az orvosnak?


Köszönöm szépen hogy írtál konkrétumot!

2014. márc. 18. 22:38
En sem ertem. Ez tenyleg egy jo korhaz. Igaz en is feltem eleinte, de max annyi rossz szavam lehet, hogy engem teljesen kikeszitettek a csecsemosnoverek. :D Szules utan amugyis tok gyenge voltam plusz minden bajom volt es jolesett volna a segitseg es esetleg a normalis beszed...de hat igy jartam. :) De a szules tenyleg pozitiv volt es mindenben segitettek. :)
4368. dcae73a3f3 (válaszként erre: 4346. - Acefl)
2014. márc. 18. 22:32
90.000/ret fizettunk tavaly. Itt szultem en is. Fogadott orvosom volt. Nagyon rendesek voltak velem, velunk. Igazabol a szuleszno csinalt eleg sok mindent az orvosom tagitgatott meg burkot repesztett, konyokolt a hasamon stb... :))
4367. Gitta1980 (válaszként erre: 4366. - Karenina)
2014. márc. 18. 19:06
nem tudom hol olvastal utana mert itt jellemzoen pozitiv tapasztalatokat irtunk.
4366. Karenina (válaszként erre: 4343. - Vov)
2014. márc. 18. 16:08

Köszi szépen!

Ő valami fontos ember, esetleg osztályvezető főorvos?


Sajnos (újra) utánaolvastam, kinek milyen élményei vannak ebben a kórházban és meg vagyok rémülve. :(

4365. acefl
2014. márc. 18. 13:53
Mert megnéztem magánban + 80000 Ft ha választott orvosnál akarsz szülni.
4364. acefl
2014. márc. 18. 13:44

Én oda tartozom helyileg. :) Mármint a kórházhoz.

Fogalmam sincs az orvos milyen, mert ilyenekről nem beszéltünk.

Szolgáltatás oké meg is fizem (nem kívánom én azt ingyen), de nem egy magán kórház árait. :)

4363. Gitta1980 (válaszként erre: 4359. - Acefl)
2014. márc. 17. 23:12
Akár ugy is szulhetsz h nem fogadsz fel senkit. de nem tudom kell e h ehhez a korhazhoz tartozz helyileg. ill szulesznot fogadva is szulhetsz itt. bar csaszarnal nem tudom mi a helyzet. ezt meg kell kerdezni ha mas nem a korhaztol
4362. Nikk_1982 (válaszként erre: 4359. - Acefl)
2014. márc. 17. 19:58
Igazad van, de fogadott orvos esetén nem hálapénzről beszélünk, hanem fizetett szolgáltatásról. A szolgáltatás annyi, hogy amikor szülsz, Ő és nem más fog veled foglalkozni. Ő, aki elvileg (!) tudja hogy milyen volt a terhességed, mitől félsz nagyon, mit szeretnél ha lehet, mert egy rendes orvossal ezt is meg lehet beszélni előre. A tied mondjuk lehet hogy nem a jobbik fajtából való. :-(
4361. acefl
2014. márc. 17. 16:00

Csak viszonyítás képpen mondom. Egy orvos, aki apukámat műtőtte 8 órás műtétért kapott volna 80000 Ft-ot, mert ennyit szokás adni. 8 órás műtétért nem 30 percért.

Egy sebésznek vakbél, epe stb műtétekért 20 körül fizetnek.

Egy professzor műtétekért maximum 50-et szokott kapni.........

4360. vov (válaszként erre: 4359. - Acefl)
2014. márc. 17. 15:59
Jól gondolkodsz!!!
4359. acefl (válaszként erre: 4354. - Kriszti0327)
2014. márc. 17. 15:49

Kriszta

Számomra nagyon megnyugtatott a hozzászólásod. Köszönöm!

Én a következőképpen határoztam.

Számomra a hálapénz annak jele, hogy hálás vagyok az orvosnak azért, amit értem tett, nem pedig az, hogy előre közli velem, hogy mennyi a tarifa egy szülésért.

Van egy sebész barátom vele már kiveséztük ezt a témát. (mármint a hálapénz témát) Ő mondta nekem, hogy sokszor pont az a páciens kelt rosszérzést a dokiban, aki ad egy magasabb összeget és természetesen ezáltal joggal elvárhatja, hogy bocsánat a kifejezésért, de a picsája is ki legyen nyalva. :)

Én soha nem hívtam fel az orvost, nem vagyok egy problémás beteg. A kórházba amikor találkoztunk fogalma sem volt róla ki vagyok csak egy voltam a milló kismama közül és nem ismert meg, hogy én az ő páciense vagyok. Természetesen a magánrendelésen nagyon kedves és mindent elmagyaráz. Erre egy szavam nem lehet. Én ezzel így elégedett is vagyok.

Nem fogom megkérdezni a hálapénz összegét. Ha ő magától felhozza és egy olyan összeget mond, ami számomra nem vállalható, akkor természetesen meg fogom mondani, hogy én nem ilyen összegben gondolkodtam és ha nem jutunk megegyezésre, akkor megkérem, hogy mondja el nekem, hogy jelen esetemben hogyan lehet a kórházban szülni fogadott orvos nélkül. Azt hiszem ezt a tanácsadást fedezi a sok pénz, amit a magánrendelésén fizettem neki.

Ha viszont nem kerül szóba a hálapénz, akkor varratszedéskor odaadom neki hálám jeléül a neki szánt pénzösszeget egy borítékban. Ha keveslné, akkor mi van visszateszi a babát? Én tényleg azt gondolom, hogy hálám jeléül kell, hogy ez az összeg szóljon, nem pedig arról. Én úgy érzem ez az összeg is elég szép.

4358. Zsuzsi13 (válaszként erre: 4330. - Krozsu)
2014. márc. 17. 14:38

Szia.


Engem is érdekelne. Én hozzá járok a csepeli sztkba de úgy beszéltem meg vele hogy nála fogok szülni május közepén. Velem így az sztkba is tök normális mindig csinál uh-ot s mondja hogy mi van. De még nem szültem nála (ez a 3. baba) így érdekelne hogy szülésnél milyen.

4357. Gitta1980
2014. márc. 16. 15:22

En az egyik szulesznot kerdeztem es ugy remlik 80-100 koruli tarifakat mondott minimum. ill amiket olvastam talan 70 e volt a legkevesebb csaszarra dokinak. szulesznok kernek kb 30-40-et.

A korhazban nem minden doki rendel sajna tehat nem biztos h lehet ugy h te a korhazba akarsz jarni nem maganrendelesre de erdemes korbeerdeklodni.

Egyik ismerosunk pl a korhazba jart be Csütörtöki dokihoz es a szulesfelkesziton azt mondtak ha jol emlekszem h ő az egyetlen aki azonnal bejon szulesnel a tobbiek csak kesobb.


Nekem doki teren az eredetileg megfogadott szulesznom nem volt annyira segitokesz sajnos mert mikor a terhessegem elejen dokiban is gondolkodtam mikor verezgettem es emiatt fekudnom kellett es kertem adja meg a korhazi dokik szamat h.beszeljek veluk es valasszak egyet akkor nem adott meg szamot. mikor olyat kerestem aki a korhazba rendel azt mondta az kb kiveteles eset altban maganrendelesre lehet menni.

A lenyeg h kb ugy allitotta be h nem en valogathatok a dokik kozott hanem a dokik dontik el fogadnak vagy sem. jo ez isbenne van a pakliban de ha nem kerdezem meg oket honnan tudjam elvallalnak e?

en az sztkba jartam es azt mondta fogadjam fel az ottani orvost de azert ugy gondoltam ha fogadok vkit kemeny penzekert akkor mar inkabb vki szivelyesebbet kozvetlenebbet. persze a dokimmal sem volt semmi bajom sztk-s ellataskent teljesen rendben volt. es kozel is ami nekem fontos volt mert a verezgetesek miatt nem tett jot az utazas. lehet nekem a no nodoki jobban bejonne.

vegulis csak szulesznom volt anyagi okok miatt is szerencsere sima szulessel. szerintem doki csak a csaszarnal szamit

4356. Gitta1980
2014. márc. 16. 15:01

Sziasztok! Akit erdekel: van Dabason LLL-es (lll.hu) szopis csoport, most indult marciusban, itt van minden honap masodik csutortokén:


[link]

4355. Szilke* (válaszként erre: 4353. - Vov)
2014. márc. 14. 11:29
Passz, hivtak a szuleszno es kozolte, h nem megy be, ennyi, semmi indok...
4354. Kriszti0327 (válaszként erre: 4349. - Acefl)
2014. márc. 13. 09:09

Nos,igaz,hogy nekem nem császár volt,de én is magándokihoz jártam/járok.

Egyre inkább úgy gondoltam a terhességem előrehaladtával,hogy én bizony nem fogok még 80-100 ezret fizetni az orvosnak,mikor így is hozzá jártam végig,és bizony bőven elrakta azt az árat már a zsebébe....Én kicsit pofátlanságnak tartom ezt az egészet,de mindegy,ez az én véleményem.


Így maradt a szülésznő,és ha bármi lett volna közben,ami indokolttá tette volna a császárt,akkor is úgy gondoltam,hogy annyira jó orvosok vannak ebben a kórházban,hogy így is,úgy is jól el fognak látni-100ezer ft hála pénz nélkül,ismeretlenül is.

Természetesen ha így történt volna,a végén kapott volna az épp ügyeletes doki vmennyit,de közel távol nem annyit,mint amennyiért egy magándokit fogadtam volna fel!


Én úgy vettem észre,hogy nem igazán van rosszabb helyzetben az,akinek nincs fogadott dokija/szülésznője.

Nekem csak pozitív benyomásaim voltak az ott tartózkodásom alatt,és egyáltalán nem számított,hogy volt-e saját doki vagy nem!

4353. vov (válaszként erre: 4352. - Szilke*)
2014. márc. 12. 14:04
Hogy hogy nem ment be az orvos?
4352. Szilke* (válaszként erre: 4350. - Acefl)
2014. márc. 12. 11:26

Baratnom 80at adott volna, magandokis, de a vegen nem ment be, szulesznoje is fogadott volt, o ott volt vele vegig.

En 7 eve szultem itt, nem volt dokim, ugyeletesnel, igy a legolcsobb ;)

Most is valoszinu itt fogok szulni, a dokim mashol dolgozik, hacsak nem lesz belole programozott csaszar, akkor inkabb felfogadom, h ne legyek osszevissza varrogatva...

4351. Noncsida (válaszként erre: 4349. - Acefl)
2014. márc. 11. 10:09
Én sem a nőgyógyászomnál fogok szülni, mivel csak magán kórházba vezet le szülést, elég durva áron. Szerencsére SZTK-ban is dolgozik, mindent ott intézek nála, CTG-ket is majd. Fogadott szülésznőm van, neki is megfelel ez a felállás. Ha esetleg úgy adódik, hogy szükség lesz az ügyeletes orvos közreműködésére a szülésnél, akkor majd adok neki is vmennyit (kevesebbet mint a szülésznőnek), de nem százezreket, az tuti.
4350. acefl
2014. márc. 11. 08:40

Privátba nem tudnátok nekem írni, hogy mennyit fizettetek ottani orvosoknak a szülésért?

Iszonyatosan hálás lennék, mert lehet hogy a pánikolásom is teljesen felesleges.

acefl2@gmail.com


Köszönöm!

4349. acefl (válaszként erre: 4348. - Kromy)
2014. márc. 11. 08:27

Lehet, hogy igazad van.

Igazából, amikor elmentem hozzá egy pozitív tesztel, akkor még nem gondoltam át ez a fogadott nem fogadadott orvos témát. Azután mindig egy következő és egy következő időpontot adott, ahol én megjelentem és természetesen kifizettem a vizsgálati díjat.

Akkor légyszíves abban segítsetek nekem, hátha járt már valaki ebben az intézményben hasonló cipőben, ha jársz egy ottani orvoshoz, de magára a szülésre nem fogadod meg....

Mikortól nem ahoz az orvoshoz kell járni, hanem a kórházba? Egyáltalán mi a teendő???? Most tanácstalan vagyok.

4348. kromy (válaszként erre: 4346. - Acefl)
2014. márc. 11. 06:27
Hát de ha ennyit nem szeretnél vagy nem tudsz kifizetni, akkor miért fogadod fel orvosodnak? Félre ne érts, nem avatkozom bele, de valóban 8-10eres a szülés ára, mint a magánrendelési díj. Én nem nagyon hallottam olyan dokit, aki 30-40-ért vezeti le.Ez a szülésznők tarifája. és bizony aki felfogadja az orvost az fizeti a 80-100-120.000 ft-os díjat. Ez így megy manapság. Megértelek, hogy sokallod, de ez van. És az asszisztens előtt nyugodtan kérdezz rá, más is így szokta :) kerek perec : Mennyibe kerül Önnél a szülés? :) Jó babavárást
4347. acefl
2014. márc. 10. 17:48
Igazából van valamilyen hálapénzes szülészeti fórum vagy összeírások és ott olvastam, egy csomó mindenki úgy írta, hogy mivel magánrendelésre járt végig, ahol végig fizetett úgy nem fizettek annyit. Míg aki kórházba járt és nem nagyon vagy csak ritkán adott az fizette a lent említett díjat. Kb úgy számoltak, hogy nagyjából 100-120 ezer ment a dokinak összesen a vizsgálati és szülési díjak összesen. Én ebből indultam ki.
4346. acefl (válaszként erre: 4345. - Kriszti0327)
2014. márc. 10. 17:45

Na igen ezt a 8-10x-es díjat én is hallottam, de 100 ezer Ft-ot egy szülésért szerintem sok adni. Szülésznőt nem fogadok az biztos.

Ti kifizettek 100 ezer Ft-ot egy szülésért?

Rákérdezni? Ott van mindig az asszisztense, előtte hogyan kérdezzek rá?

4345. Kriszti0327 (válaszként erre: 4344. - Acefl)
2014. márc. 10. 13:17

Én úgy tudom-nem pont Róla-,hogy általában a magánrendelésnek olyan 8-10x-ese a szülés egy dokinál.

A szülésznőknek van kb. akkora tarifája,mint amennyit Te írtál,bár nem tudom,mennyit kell fizetni a magánon annál a dokinál.


Elvileg ugyanúgy 72 óra a bent tartózkodás a császárosoknak is,ha jól tudom.


Egyébként meg szerintem a legtisztább rákérdezni,mert dokiknál általában van tarifa sajnos,és nehogy beégj utólag!

4344. acefl
2014. márc. 10. 12:17

Lányok a segítségeteket szeretném kérni.

Én dr. Weidner Andrásnál szülök. Magánrendelésére járok valószínűleg császár lesz. Megmondom őszintén nem mertem rákérdezni, hogy mennyibe kerül nála egy szülés, mert féltem hogy olyan magas összeget mond, hogy lefordulok a székből. Én gondoltam egy összegre, ami kb a magánrendelési díjának a négyszerese.

Viszont azt hallottam, hogy császár után már hamarabb kiengedik a kismamákat, mint régebben. Nem akarok úgy járni, hogy a magánrendelésén vegye ki a varratot és írjon nekem egy jó vaskos számlát. Kérlek titeket segítsetek, ti mennyit fizettek az orvosna és hogy van ez???? Esetleg ha valaki nála szült...... Már nem olyen sok van hátra a terhességtől és bepánikoltam. Bármilyen jótanácsot és információt szívesen veszek. acefl2@gmail.com

4343. vov (válaszként erre: 4341. - Karenina)
2014. márc. 9. 17:15
Dr Hartman Gábor páciensei :)
4342. vov (válaszként erre: 4340. - Karenina)
2014. márc. 9. 17:15
Azt mondják szinte mindegy, mert mindegyikük szuper!
4341. Karenina (válaszként erre: 4329. - Tiger)
2014. márc. 9. 08:13
Kik azok a hartmanosok? :)
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook