Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
4400. Kriszti0327 (válaszként erre: 4396. - Levendula 84)
2014. márc. 24. 09:23

Azt hiszem,kapsz ingyen egy kisebb képet ajándékba (talán ajándékkártya vagy ilyesmi),illetve vannak külön csomagok,amiket megrendelhetsz.

Én a legnagyobb csomagot vettem meg,sok minden van benne:CD a képekről,8 kép,egy falinaptár,ajándékkártyák a baba fényképével,kihajthatós képek,stb....Ez 10ezer ft.

De fent van a neten is,babyboxphoto-ott a webshopban megtalálod alapcsomag néven.Ott 15ezer,a kórházban azonban mindegyik csomagot olcsóbban megkapod.


Én sokalltam eleinte a pénzt érte,de belegondoltam,hogy műterembe úgysem megyünk (az nagyon drága,még ennél is),és az első napjairól ilyen minőségű képeket mi úgysem tudnánk készíteni.

És ez egy életre megmaradó emlék :)

4399. Babahordozó (válaszként erre: 4387. - Ildi 80)
2014. márc. 21. 18:44
Köszönöm, ez megnyugtatott valamelyest! :)
4398. vov
2014. márc. 21. 13:57

Ruhát kell venni az apukának- állítólag a patikában olcsóbb.

A babát ki lehet kérni éjjelre, ha a többi szobatárs is beleegyezik.

Ruhát adnak a babának, én csak sapit vittem és kis takarót- most is ezt pakoltam be.

Fényképezésről nem tudok semmit, régebben nem volt még.

4397. Noncsida
2014. márc. 21. 13:31
A fényképezésről annyit tudok, hogy különböző csomagok vannak, de árat nem mondott a szülésznőm.
2014. márc. 21. 13:07
Ja és láttam minap egy ismerősömnél,hogy a babát fényképezték a kórházba és megkapták a képeket. mennyibe kerül ez a fényképezés? nem akarom őt zavarni most had babázzon :)
4395. Noncsida
2014. márc. 21. 13:06
Ha jól emlékszem 2,200 Ft a kórházban.
2014. márc. 21. 13:05

Sziasztok.

Azoktól érdeklődnék akik mostanság szültek a kórházba,hogy mit kell bevinni a babának? Ruhát adnak vagy már azt is vinni kell? pelus stb. Köszönöm a válaszokat

4393. höri1
2014. márc. 21. 12:38

Sziasztok!

Tudnátok segíteni,mert nem találom ,hogy ki volt az akinél van valami lista ,hogy a szülésznők milyenek?lehet én olvastam rosszul ,de mintha valaki összeszedte volna egy csokorba őket.Szeretnék fogadni ,de nem tudom ki az akit érdemes és többen is ajánlják.Köszi!!!!!!

4392. koa
2014. márc. 21. 12:01

Köszi a választ.

Az ára engem is érdekelne.

2014. márc. 21. 11:12

Császárnál is bent lehet apuka?

Persze nem a műtétnél, de amikor a kisfiamat szültem annó császárral a másik szobába lehetett és utána velem egy kicsit meg előtte.......


Mennyibe kerül ez a ruha? Csak azért kérdezem, hogy legyen nálunk annyi "apró" ne kelljen nekik a visszaadással foglalkozni.....


Az orvosnak a hálapénzt ugye varratszedéskor szokás itt is odaadni? Én már 8 éve szültem és akkor az volt a szokás, de azóta annyi minden változott.

Olvastam olyat is, hogy a 6 hetes kontrollon.

4390. Noncsida (válaszként erre: 4389. - Koa)
2014. márc. 21. 10:42
Előre is beszerezheted, de ott is megvehető. Nekem így mondta a fogadott szülésznőm :)
4389. koa
2014. márc. 21. 10:01

Sziasztok. Lenne egy kérdésem az apás szülésnél apukának kell venni ruhát, ezt ott vettétek vagy már előre be lehet szerezni?

Előre is köszi a válaszokat!

4388. Ildi 80
2014. márc. 21. 09:42

Meg akkor sem jutsz be ha a karácsonykor készült :) babó születési dömping van( szept.27), mi így jártunk de nem bánom.

Szereztem 3 kedves " facebook barátnőt"!

4387. Ildi 80
2014. márc. 21. 09:35

Sziasztok!


A Délpestiben is veled lehet a babád éjjelre is, ha külön kikéred ( én nem mertem, első babás anyuka vagyok)

Amikor én szültem a másik szobában egy anyuka kikérte magához éjszakára.Azt nem tudom, hogy hányadik babája volt ...


Orvos nélkül is ajánlom a délpestit, eleinte egy szülésznő fog veled foglalkozni( nagyon cukik és ritka kedves csapat) Én amikor NST_re jártam, mindegyik köszönt és mosolygott rám, szóba is elegyedtek velem, szóval észre vettek, nem néztek levegőnek!! Ez megnyugtatott, hogy JÓ helyen vagyok!


A csecsemősök között van egy kedves Évának hívják sötétbarna-fekete rövidkés haja van kb. 50 körüli nő. Én nagyban neki( is) köszönhetem, hogy sikerűlt bent elkezdeni szoptatni a kisfiamat, annyira belejöttünk, hogy a mai napig szopizik( 6 hós).

4386. Gitta1980 (válaszként erre: 4385. - Vov)
2014. márc. 20. 23:36
igen.de ha van szulesznod v orvosod tobb eselyed van bejutni mert nem mindig van ures egyagyas. foleg ha front van es sokan szulnek. de en tobbagyasban voltam direkt es teljesen jo volt foleg elso babaskent. en pont 2 frontos idoszak kozott a nyugiban szultem augusztusban :-) elottem is voltak sokan utanam meg foleg.
4385. vov (válaszként erre: 4383. - Gitta1980)
2014. márc. 20. 18:41
Az alapítványihoz "csak" pénz kell, 20 ezer ft a 3-4 éjszaka.
4384. Gitta1980 (válaszként erre: 4383. - Gitta1980)
2014. márc. 20. 15:49
de az Istvanba lehet kell orvos nem tudom. ide meg eleg szuleszno v akar ugyeletesnel is szulhetsz
4383. Gitta1980 (válaszként erre: 4379. - Karenina)
2014. márc. 20. 15:44

Ha azt szeretned h ott legyen ejjel is a baba menj az Istvanba. Nekem ott az nem tetszik de csak szinten forumon olvastam h valaki azt irta h atjarohaz volt mert a rokonok szobatarsakhoz akkor is jottek mikor szoptatott(volna) de szerintem ez megbeszelheto. amugy az a korhaz is szimpi.

itt viszont latogato nem johet be a szobakba csak az egyagyas alapitvanyiba. igy nem zavarnak szopi kozben. meg az a kis ido gyorsan eltelik (11-7-ig v meddig) orulsz h.le tudsz zuhizni meg aludhatsz. de alapitvanyiban nalad lehet ha azt szeretned. viszont jol jon egy szuleszno v orvos h bekerulj oda.

4382. Gitta1980 (válaszként erre: 4381. - Babahordozó)
2014. márc. 20. 15:37
es szulesznore sincs penz? 30-40-50 e korul szokott a tarifajuk lenni.engem megnyugtatott h van egy "beepitett" emberem ott.nekem elso baba.
2014. márc. 20. 15:07
Sziasztok! Szeretnék véleményt kérni olyan embertől, aki fogadott orvos nélkül szült a Délpestiben? Mire számíthatok? Eléggé meg vagyok ijedve, nem első szülésem, de ez más, most nincs orvosom, és nem is szeretnék, mert jelenleg nem engedhetem meg magamnak. Köszönöm a válaszokat! :)
4380. vov (válaszként erre: 4379. - Karenina)
2014. márc. 20. 11:40

Gorombaság mindenhol van, nem szabad felvenni. Szülés után persze amúgy is sírós hangulatban van az embere a hormonok miatt...

Ha alapítványiba mész, ott kint lehet a baba éjjel, de hidd el, jól jön az a pár óra pihenés.

4379. Karenina
2014. márc. 20. 08:53

Köszi a válaszokat. Hol olvastam rosszat? Nem itt :), hanem más női fórumokon.


Amúgy épp azok miatt a dolgok miatt aggódok, amiket azóta is írtatok: gorombaság, rettenetes csecsemősnővérek, elviszik éjszakára a babát.

4378. Nikk_1982 (válaszként erre: 4376. - Ildi 80)
2014. márc. 20. 06:44
Had egészítsem ki: csak a reggeli vizit előtt nem szabad átpelenkázni őket, utána már igen.
4377. dcae73a3f3 (válaszként erre: 4370. - Acefl)
2014. márc. 19. 21:07
Csak az orvosomnak fizettunk. Szulesznonek gondoltam veszunk valami aprosagot, de nem tudtam a nevet igy ez elmaradt...
4376. Ildi 80 (válaszként erre: 4375. - 0465c7034e)
2014. márc. 19. 18:53

Nem nincs.

Este 11-kor begyűjtik őket és reggel 6- fél 7 körül kiadják, hogy megszoptassátok, babusgassátok őket.Nem szabad átpelusozni ez idő alatt, hogy letudják mérni, hogy mennyit szopizott.

Nekem 2 napig egy grammot sem szopizott, pedig bőszen gyűrte a bimbiket.

8 körül elviszik, ilyenkor lemérik őket, orvosi vizit is ekkor van. Ha jól emlékszem 9 körül visszakapjátok és akár este 11-ig veletek van.Amennyiben jön hozzátok látogató beadható a babamegőrzőbe( ne tessék meglepődni rajta, hogy egy-két csecsemős húzza száját ezért)Van egy kis tili-toli kocsi és abban szabad szállítani ide-oda a babákat, kézben szigorúan tilos! Esetleg ha elájulsz ne a babával a kezedben történjen!

4375. 0465c7034e (válaszként erre: 4373. - Ildi 80)
2014. márc. 19. 16:29

Köszönöm!

Ha valakinek eszébe jut valami akkor írhat ám még. :)

Akkor kérdeznék még. Baba kinnt van non-stop vagy nem?

4374. Ildi 80
2014. márc. 19. 14:35
bocsánat,elírtam a nevedet!!
4373. Ildi 80 (válaszként erre: 4371. - 0465c7034e)
2014. márc. 19. 14:34

Szia pastkosagi!


4 császásros lánnyal voltam egy szobában. :)


Amit ajánlatos bevinni.


Magadnak:

- 2-3 db. hálóing, vagy pizsama.

- 1-2 db zokni, ha fázós vagy amúgy nagyon meleg van az osztályon.

- 3-4 db.pamut telipopsis bugyi.:)

- 2 db. papucs( 1 gumi papucs zuhanyozáshoz)

- 1 db köntös

- törölközők 1 kicsi,1 nagy

- 1 csomag tena lady vastag betét

- nedves törlőkendő( a lányok a betadint ezzel törölgették le magukról)

-szoptatós melltartó, bele való betét, bimbóvédő krém,én vittem a mellszívót is.

- ásványvíz,kanál,kés,villa,bögre,konyharuha


A babádnak adnak bent ruhát, azaz angolpolyában lesznek.Viszont jön egy fotós lány és ha kérsz fotósorozatot akkor érdemes szép ruhát vinni , hogy abban készüljenek el a képek.


Babának:

-10 db pelust és egy csomag nedves törlőkendő( ezt bekérik)

- kb. 10db pelus

-1 nedves törlőkendő

-1 popsikrém

-2-3 textil pelus

-1 vékony takaró( nem vastag mert meleg van a szobában)

-1 kissapka


Hirtelen más nem jut az eszembe.

4372. Ildi 80
2014. márc. 19. 14:10

Sziasztok!


Én tavaly szeptemberben szültem a délpestiben és nem bántam meg + nem került egy vagyonba.


Védőnőm többszöri rákérdezésére kezdtem el szétnézni, hogy hol is szeretnék szülni.


A délpestiben bárki szülhet, körzeten kívüli is, én Budapest VI. kerületi lakos vagyok.


Láttam a honlapjukon, hogy van szülőszoba látogatási lehetőség,babaápolási és szoptatási felkészítő "tanfolyam"( várandós találkozó) [link]


Telefonon jelentkeztem.

A szülőszoba látogatást Hadházi Rita tartotta( ő a szülésznők vezetője)végig hallgattam a tájékoztatást és utána megmutatta a szülészeti részleget( szépen kulturáltan és gusztusosan fel van újítva.Miután vége lett még maradtam és megvártam, hogy elmenjenek a többiek.Leültünk beszélgetni, hogy én szülésznő felfogadásában gondolkodom és ez hogyan is működik. Nagyon segítőkész volt mindent elmondott kerek perec és döntöttem, hogy őt szeretném.Dokiban nem gondolkodtam, mert ha komplikáció mentes a szülés szinte nem is találkozol orvossal. A terhesség vége felé a kórházba jártam ctg-re. Azt vettem észre, hogy minden szülésznőnek meg van a saját párja-dokija akivel szívesen dolgozik.Mindenki nagyon kedves és segítőkész. A csecsemős részlegen mindez már nem mondható el sajnos. Ott eléggé mogorvák, tisztelet a kivételnek, de ha te nyitott kérdéseket teszel fel szívesen válaszolnak és megmutatják mit hogyan kell. Amennyiben szükséged van további segítségre babával belehet menni a csecsemőmegőrzős részre és ott sokkal személyre szabottabban segítenek.


További kellemes babvárást kívánok minden kismamának! :)

2014. márc. 19. 11:00

Szeretném megkérdezni, hogy mit kell bevinni a kórházba szüléshez. Császárom lesz.

Babónak pelust, popsitörlőt popsikéremet?

Nekem? Mi az amit adnak és mi az amit vigyek?


Köszönöm előre is a segítséget.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook