Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
4430. Gitta1980 (válaszként erre: 4429. - Bodrogitimi)
2014. ápr. 25. 13:17
szia! kb olyan 30-60.000 kozott szoktak kerni.
2014. ápr. 25. 11:41

Sziasztok!


A szülésznőkkel kapcsolatban szeretnék infókat gyűjteni. Elsősorban az érdekelne,hogy mennyit szoktak kérni??

És kit ajánlanátok??


Köszi

4428. csakfaf (válaszként erre: 4423. - Ancsimami)
2014. ápr. 24. 17:00
Annyit azért hozzátennék a tisztánlátás végett, hogy lehet, hogy másnak beválik, mert nem végezte rosszul a dolgát, csak nekem személy szerint nem volt megfelelő. (nem tartozik azon szülésznők közé, akiket itt ajánlottak)
4427. vov (válaszként erre: 4426. - 0465c7034e)
2014. ápr. 24. 12:35

Csak a Te okmányaid kellenek, hajnal 6-kor jön a hölgy és intézi is. Másnap hozza a papírt.

Császárról nem tudok mit írni, nagyon sokan voltak akik így szültek, kb. a kismamák fele. Őket külön szobába teszik ált.-ban.

4426. 0465c7034e (válaszként erre: 4425. - Vov)
2014. ápr. 24. 11:25

Komolyan?

Anno még a férjemnek kellett az anyakönyvi hivatalba mennie.... Akkor, ha jól értem mostmár nem kell neki rohangálnia. :)


Császáros bentartózkodásra senki semmit nem tud nekem akkor mondani?????

4425. vov (válaszként erre: 4424. - Daby)
2014. ápr. 24. 10:22

Szia!


Az anyakönyvi kivonatot és a lakcím kártyát a 2. napon meg is kapod, a TAJ kártyát 2 hét múlva postázzák.

Már ha ezekre gondoltál.

4424. Daby
2014. ápr. 23. 13:01

Sziasztok!


Szeretném kérdezni, hogy a kórházban intézik a babónak a papírjait? Nekem kell majd jelezni valakinek?


Köszi

4423. ancsimami (válaszként erre: 4418. - Csakfaf)
2014. ápr. 23. 10:22

Kedves csakfaf!


Ha nem gond megírnád nekem is privibe melyik szülésznővel nem voltál elégedett és miért? Én most keresem a megfelelőt :-) Nagyon köszönöm!

4422. ancsimami
2014. ápr. 23. 10:19

Sziasztok!


Új vagyok itt, és nagyon jó dolgokat írtatok voltaképp itt mindenre válaszra lehet lelni, ha végigolvassuk a fórumot :-) Csak az a baj, hogy tényleg nagyon jó és nagyon sok, már néha jojózik a szemem de nem tudom abbahagyni, de persze még ráérek olvasgatni. Augusztus elejére várom a kisbabánkat és ami biztos, hogy itt fogok szülni és csak szülésznőt fogok fogadni.. Gittát már meg is kértem, hogy küldje el nekem az elérhetőségeiket. Kedd óta itthon vagyok a doki kiírt veszélyeztetettnek szval biztos sokat fogok itt olvasgatni szabad időmben ami lesz elég :-( de a baba a legfontosabb :-) Szeretnék szemjélyesen is találkozni a szülésznőkkel így jelentkeztem a felkészítőre, de sajnos májusra már nem volt hely, így júniusi turnusra megyek. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek várhatok addig a szülésznő fogadással, hogy személyes élményem is legyen velük, vagy jobb lenne minél hamarabb ezt elintézni mert ők is jól be vannak táblázva előre? A választ előre is köszönöm! Szép napot nektek!

4421. csakfaf (válaszként erre: 4419. - Gitta1980)
2014. ápr. 20. 18:09

Szia!


Köszönöm. Megírom priviben.

2014. ápr. 18. 10:44
Beszéltem a dokimmal és császárnál bennt lehet apuka...... csak azt felejtettem el megkérdezni, hogy utána meddig maradhat velünk? Mikor paterolják ki?
4419. Gitta1980 (válaszként erre: 4418. - Csakfaf)
2014. ápr. 16. 10:59
szia! gratulalok. melyik szulesznovel nem voltal elegedett es miert? priviben is megirhatod ha gondolod.
4418. csakfaf
2014. ápr. 15. 12:42

Gratulálok minden újdonsült anyukának!

Én még tavaly decemberben szültem meg az első gyermekemet a kórházban. 19-ére voltam kiírva és még aznap késő este elkezdődtek a fájások. Kb. 7 órát vajúdtam, minden rendben ment. Viszont a célegyenesben, mikor jöttek a tolófájások, kiderült, hogy nem illeszkedett be a feje a szülőcsatornába, ezért császármetszést végeztek. Más indoka nem volt. Utólag csalódott voltam, hogy így alakult, szerettem volna természetes úton szülni. Persze a kisfiam kárpótolt mindenért, de jó lett volna rendesen végigcsinálni.

Nekem is fogadott szülésznőm volt, de nem voltam teljesen elégedett vele.

4417. vov (válaszként erre: 4416. - Karenina)
2014. ápr. 14. 12:03

A Kika szobában voltam, de csak a labdát használtam, mert pár óra elteltével infúzióra kapcsoltak- de sztem amúgy is kihagytam volna a kádat.

Végig álltam, sétáltam, ill. labdáztam. Feküdni csak az utolsó 1 órában kellett, amikor megkaptam az eda-t, hogy eltűnjön a méhszáj. De akkor már jobb is volt úgy.

Szülés után átfektettek a franciaágyra a babával, na az szuper volt!!!!

4416. Karenina (válaszként erre: 4415. - Vov)
2014. ápr. 14. 10:40

El is hiszem! :)

Melyik szobában szültél? Használhattál kádat, ilyesmit? Fekve kellett a végén elhelyezkedni, vagy ahogy jólesett?

4415. vov (válaszként erre: 4414. - Karenina)
2014. ápr. 11. 14:38

Nagyon boldogok vagyunk!

Ehhez nagyban hozzájárult az is, h szuper volt a szülés :)

Nagyon kedves, ügyes kis szülésznőm volt, rengeteget segített, pedig nem választott volt.

4414. Karenina (válaszként erre: 4413. - Vov)
2014. ápr. 10. 11:06

Értem, köszi. :)

Milyen otthon lenni? Élvezitek az első "hétköznapokat"? :)

4413. vov (válaszként erre: 4412. - Karenina)
2014. ápr. 10. 07:28

Igaziból csak az egyik csecsemős erősködött.

De úgy tudom, h ha a szobatársak bele egyeznek, akkor kint maradhat a babád.

4412. Karenina (válaszként erre: 4410. - Vov)
2014. ápr. 9. 18:35

Vov, gratulálok a kisbabád születéséhez! :)

Nagyon köszönöm, hogy megírtad az élményeidet, ezzel most nagyon megnyugtattál, hogy mégsem viszi el mindenáron a babákat, sőt, ellenkezőleg. :) Az első gyermekemnél én sem bírtam aludni.

Boldog babázást! :)

4411. Nikk_1982 (válaszként erre: 4410. - Vov)
2014. ápr. 8. 17:18
Gratulálok! Jó babázást :-)
4410. vov (válaszként erre: 4407. - Karenina)
2014. ápr. 8. 15:57

Sziasztok!

Múlt hétfőn szültem a Jahn F.-ben, szóval elég friss az élmény :)

Bár első nap még volt alapítványi szoba, nem kértem magam oda és nem is bántam meg. Csütörtök délelőtt már jöhettünk is haza.

A sima szobában is kint lehet a baba ha kéred, volt amelyik csecsemős direktbe tukmálta az anyukákra- én aznap szültem, szóval nem kaptam volna meg.

De szerintem ezt a pici időt ki lehet bírni, sőt jó is ha tud az ember egyet aludni- nekem nem ment....


Gondom csak a tisztasággal volt, és ugye a kaja sem az igazi- de a baba a lényeg :)


HA szoptatáshoz kell segítség, akkor a védőnőt javaslom nagyon! A csecsemősök csak nyomkodták össze vissza az ödémás melleimet, a védőnő volt az egyetlen, aki fájdalommentesen segített és használható tanácsokat adott.

4409. Karenina (válaszként erre: 4408. - Nikk_1982)
2014. ápr. 3. 07:40
Ebben igazad van. Amúgy tegnap felhívtam egy szülésznőt és újra rózsásabban látom a helyzetet. :)
4408. Nikk_1982 (válaszként erre: 4407. - Karenina)
2014. ápr. 1. 15:30
Ne feledkezz meg azért arról hogy nincs két egyforma baba, néha épp testvérek között van a legnagyobb különbség, vérmérsékletben pl. Ha a csecsemős kiakadt, akkor nyilván nem ordít minden éjjel az összes csöppség, a többségük annyira elfárad a megszületésben, hogy alszik ha kell ha nem. :-) Hogy neked mi a jobb, azt nyilván te tudod a legjobban, de nem biztos hogy a kistesó is annyira zokon fogja venni az esetleges elkülönítést, mint a nagyobb.
4407. Karenina (válaszként erre: 4406. - Kromy)
2014. ápr. 1. 14:49
Jó, tényleg jó, kivéve ezt az egy dolgot... Épp ez a gond, hogy nem tuti az alapítványi szoba, azaz nem garantált, hogy a babám velem lehessen. Mikor frissítem az oldalt, mindig úgy reménykedek, hátha valakinek sikerült már megoldania ezt a csecsemős kérdést és tud tanácsot adni.
4406. kromy (válaszként erre: 4405. - Karenina)
2014. ápr. 1. 14:35
Szerintem meg jó a Jahn Ferenc :) Valóban sokan keresik az alapítványi szobát, de ha mind foglalt, akkor hiába van orvosod vagy szülésznőd, nem fogják kitenni a másik anyukát onnan, hisz ő is fizet érte :) ha meg van épp szabad, akkor úgyis mehetsz oda. Ha meg netán programozott szülésed vagy császárod van, amire tudtok konkrét időnttal készülni, akkor ebben az esetben tud segíteni a fogadott "valakid", hogy üres legyen.
4405. Karenina (válaszként erre: 4404. - Gitta1980)
2014. ápr. 1. 13:37
Köszi a tanácsot! Igen, az Istvánban épp ez zavar engem is... Akkor nincs tökéletes hely? :)
4404. Gitta1980 (válaszként erre: 4403. - Karenina)
2014. ápr. 1. 13:27

sajnos az alapitvanyi szobat nem lehet lefoglalni. ha van szulesznod vagy orvosod ő tud segiteni h ha lehet jusson neked.

ha neked ez ennyire fontos akkor szulj az Istvanban ott 0-24 oraban veled van a pici. de oda boldog boldogtalant beengednek a szobakba (marmint a rokonokat ismeroseket, engem ez zavarna mert szegyenlos vagyok).

4403. Karenina
2014. ápr. 1. 11:05

Sziasztok!


Köszi a megnyugtató válaszokat! :)

Voltam időközben a szülészeten, bemutatták a működését, a szabályokat, a szülőszobákat és a gyermekágyas osztályt. Nagyon tetszett és szeretnék itt szülni, de... tényleg elviszik éjszakára a babát a többágyasból, ezt kerek perec közölték velem, ez ellen nincs apelláta. Persze szuper lenne ezt kikerülni alapítványi szobával, de mi épp az Ildi által említett dömpingre készülünk szeptemberben :)))) és ha nem lesz hely, akkor mi lesz?

Már van egy gyermekem, ezért ismerem magam, milyen vagyok szülés után: nekem az a megnyugtató, ha velem lehet a baba és nem sír egész éjjel a csecsemőosztályon. Annak idején ezt kipróbáltuk, reggelre rekedtre sírta magát a baba, a nővér kiakadva hozta be, hogy nem bírták elcsendesíteni, én meg egész éjjel sírva forgolódtam, mert mellettünk volt az osztály és hallottam a sírását. Reménykedtem, hogy képzelődök, de közeledett a kis hangja, ahogy tolták be reggel.. Na ezt még egyszer nem szeretném átélni, főleg a gyerek érdekében nem.

4402. zbrigi (válaszként erre: 4381. - Babahordozó)
2014. márc. 26. 11:21

Szia!

Én választott orvos és szülésznő nélkül szültem. Voltam szülőszoba látogatáson, olvastam is különböző fórumokon, hogy nagyon jó a szülészete a kórháznak, ami így is volt. Egytől egyig mindenki nagyon kedves és segítőkész volt!!! Én csak ajánlani tudom a Jahn Ferenc szülészetét. (amikor letoltak a csecsemő osztályra és közben megláttam magam a lift tükrében, hogy te jó ég "hogy nézek ki" (torzomborz haj)-mondták, hogy nyugodjon meg nagyon jól :) még ha nem is volt igaz...de jól esett :D

4401. Kriszti0327 (válaszként erre: 4394. - Levendula 84)
2014. márc. 24. 09:26

Adnak Neki,egy szépnek nem nevezhető pólyát,amit csak és kizárólag a szakavatott csecsemősök tudnak rátuszkolni-nekem egyszer sem sikerült rendesen visszatekergetni bele a babát.....


Viszont ha "baleset" történik,pisis vagy kakis lesz ez a pólya,akkor nem mindig van az osztályon nekik másik,amit tudnának adni,nekünk is így volt-ezért mindenféleképp vigyél Neki rugdalózót,mert akkor a sajátodba kell átöltöztetni,és elég ciki lenne,ha nem lenne váltóruha!

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook