Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
4460. Kriszti0327 (válaszként erre: 4458. - 0465c7034e)
2014. máj. 23. 11:52
Ha tele van az osztály babával,nem mindig van csere ruha-ez meg az én tapasztalatom,nekem nem tudtak adni másikat,sajátban volt egy ideig!
4459. 0465c7034e (válaszként erre: 4456. - Aville)
2014. máj. 21. 13:31

Nekem is kivette a dokim még hazamenetel előtt a varratot (császár).

Egyébként dokitól függ, hogy mivel varr és mikor szedi ki.....

2014. máj. 21. 13:29

Én két hete szültem, így az élmény elég frissnek mondható.

Engedik császár után simán szülést... bárki fogja engedni, aki éppen ügyeletben van. Ha meg indokolt úgyis megcsászároznak. Először szülésznő vizsgál meg és ha indokolt akkor jön csak doki.

Sapi senkin nem volt és ha baleset miatt saját cuccba öltöztettem a gyerkőcöt szóltak, hogy vegyem le és hoznak újat.

4457. Aville
2014. máj. 19. 09:23
Januárban nem volt sapi senkin :) És mi is szellőztettünk, amikor nem volt baba a kórteremben. Sőt, volt, h éjszaka nyitva volt.
4456. Aville (válaszként erre: 4440. - Ancsimami)
2014. máj. 19. 09:18
Igen, ő az. Nem írtam, de ő engedett haza 2,5 nap után a kh-ból amikor szültem, és ő vette ki a varratot, amit lehet nem kellett volna... Nah, azt hiszem az ilyen orvosok elkerülése végett szükséges fogadott orvos.
4455. nikkkancs
2014. máj. 15. 09:10

Sziasztok csajok!

Nagyon régen jártam erre, de most kicsit visszaolvastalak benneteket! :)

Nekem is ebben a kórházban született a babóm 2012. október 01.-én egy ugyan az napon mint DWancsa kislánya :)

Sapiról: nagyon meleg volt az osztályon, de én néha néha adtam rá kissapit mert vittünk magunkkal valamint nekem itthon is nagyon sokáig kis pamut sapiban volt a cseppem! :)


Anyukák akik szülés előtt álltok:

Kívánok nektek minden jót, és legyen úgy ahogy szeretnétek! Ha a császár lesz a döntő akkor se keseredjetek hiszen akkor már tudjátok mire készüljetek! HA viszont sima szülés akkor se féljetek! A LEGCSODÁSABB DOLOG A VILÁGON! :) Fáj...fáj...de semmiképp sem szabad félni tőle! Minden alakul a maga rendje-módja szerint! Nekem 6 óra alatt született meg Bence, fájdalomcsillapítás nélkül, és egy kisebb gátmetszéssel! Én Hamza Zsuzsa szülésznőnél szültem, EGY ANGYAL...(nem fogadott volt..hanem ő volt az éjszakai ügyeletes!) Ha tehetem a következő babámat is nála szeretném a világra hozni! :)

4454. cbe1344f18 (válaszként erre: 4445. - Vov)
2014. máj. 14. 21:17
Januárban nem volt sapi. Fűtenek a kórházban, kb 28fok minimum volt. Mi stikában szellőztettünk, annyipa meleg volt.
4453. ozs82 (válaszként erre: 4452. - DWAncsa)
2014. máj. 14. 19:56

Huha,azt nem tudtam,h ennyire fajdalmas,bar sejtettem,h nem kellemes...lehet,h megis jobb a tudatlanok nyugalmaval menni,mert ilyenkor mindenfele rosszat "beprogramoz" az ember....:-(

Hát,mèg akar talizhatunk is,attol függ,a babáink hogy gondolják,mikor lesz kedvük kibujni:-)

4452. DWAncsa (válaszként erre: 4451. - Ozs82)
2014. máj. 14. 19:03
Igen,én a Gombos Sándorhoz járok,ő volt a dokim az elsőnél is,megbízok benne,remélem menni fog a sima szülés és a dokim is engedni fogja. Igen,megnézik a heget,milyen állapotban van,van aki altatásban végzi,állítólag fájdalmas. De én úgy vagyok vele,ha már kibírok egy szülést,akkor ezt is kibírom. Akkor lehet találkozunk majd? :-)
4451. ozs82 (válaszként erre: 4450. - DWAncsa)
2014. máj. 14. 16:53
Szia!Nahat,micsoda egybeesès...:-) Es megkèrdezhetem,h ki a dokid?Èn egyszer már a Kiss Èvat kèrdeztem,õ azt mondta,h lehetsges,csak szüles utan felnyulnak megtapogatni a sebet,h nem szakadt-e fel.Igen,gondolom,h mindennek stimmelnie kell,h megengedjèk a normal szülest..
4450. DWAncsa (válaszként erre: 4449. - Ozs82)
2014. máj. 14. 16:33
Szia! Pontosan ugyanebben a cipőben járok. :-) Szintén a 35.hétben vagyok,szintén második baba,első baba farfekvés miatt volt császár. Én is sima szülésre készülök (vagyis szeretném) de a végső szót,majd a dokim mondja ki. Már beszéltünk róla,csak abban az esetben engedi a simát,ha magától beindul,minden rendben zajlik majd,szépen tágulok stb. Nekem is befordult már a 27.héten és remélem minden rendben lesz és sima szülésem lesz nekem is.
4449. ozs82
2014. máj. 14. 15:11

Sziasztok!

35.hètben lèvö kismama vagyok,2.babámat várom.Èrdeklödnèk,h van-e tapasztalata vkinek azzal kapcsolatban,h mennyire engedèlyezik a kôrhazban a csaszar utani normal szülèst?Nincs valasztott dokim,1-2 orvossal talalkoztam mar a korhazban,õk azt mondták,h lehetseges,de ez gondolom nagyban függni fog attol,h èppen ki lesz,mikor szülni megyek.1.babám faros volt,ezert csaszaroztak az Uzsokiban,volt dokim,most a del-pestihez tartozunk es nincs dokim..hallottam,h szüleszno is levezetheti,ha minden Ok,bár lehet,h nalam nagyobb a kockazat,ezert mindenkepp kell doki...utoljara fejvegû volt a kisfiam a 29.hèten,ha igy marad,akkor van eselyem normal uton szülni,amit nagyon szeretnèk átelni!:-)

4448. vov (válaszként erre: 4446. - Nikk_1982)
2014. máj. 13. 17:16

Nekem a május 31-ei fiamon is volt, éppen jó kis hidegfront volt.

De amúgy csak az első nap teszik rájuk, amíg "frissek". :) Kijönnek a jó kis 36fokból...

4447. kromy (válaszként erre: 4446. - Nikk_1982)
2014. máj. 13. 11:32
Tavaly júniusban sok babán volt :) Többek közt az én kisfiamon is :) pedig júni végén született :)
4446. Nikk_1982
2014. máj. 11. 09:20

Szerintem nyári gyerek lesz, nem fog fázni. :-)

Két éve júniusban egyik babán sem volt sapka

4445. vov
2014. máj. 10. 15:40
Kis sapka mindenképpen kell, már a szülőszobára csomagold be, mert már ott ráadják. Ne fázzon a kis buksija :).
4444. andezol
2014. máj. 8. 20:27
Kriszti0327 és Nikk_1982 nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :-)
4443. Nikk_1982 (válaszként erre: 4442. - Kriszti0327)
2014. máj. 8. 12:19
En fertőtlenítős törlőkendőt is vittem be
4442. Kriszti0327 (válaszként erre: 4441. - Andezol)
2014. máj. 8. 11:38

A babának:

popsitörlő,

textilpelusok,

eldobható pelus (ebből kb. 15-20 db-ot vigyél,mert be is fognak kérni a nővérek),

azért egy body és rugi legyen Nélad,mert ha "baleset" van,akkor nem tudnak adni mindig csereruhát (illetve pólyát,amiben a kórházban amúgy vannak a picik)

popsikenőcs,

pokróc,

esetleg kissapka,vmi vékony.


Neked kell:

2-3 hálóing

bugyik,zoknik

betét (nagy mennyiségben)

tisztálkodószerek

törölközők

2 papucs (egy a fürdéshez)

én ajánlom a drogériákban kapható WC ülőke papírt,ez nagyban megkönnyíti a dolgokat,nem kell terpeszt állni a wc felett a gátsebbel :)

evőeszköz,pohár!

sok innivaló

ételt is hozass be,mert a koszt az nem a legideálisabb (főleg a mennyiségeket nézve)


Nekem hirtelen ennyi jutott eszembe.

4441. andezol
2014. máj. 7. 13:35

Sziasztok !

Tud nekem valaki segíteni abban , hogy mit kell vinni a kórházba a babának és az anyukának amikor mész szülni ?

Segítségeteket előre is köszönöm :-)

4440. ancsimami
2014. máj. 3. 16:37
Aville hozzászólásához annyit szeretnék mondani, hogy a nő dokik közül a dr. Kiss azt hiszem Éva, de nem tudom pontosan inkább elfelejteném, nekem sem volt egyáltalán szimpi., bár ez csak tényleg az én véleményem. Harmadik hónapban elkezdtem vérezni szombaton, besiettünk a kórházba és pont ő volt ügyeletben, ez olyan egy óra körül volt szval nem éjjel, hogy morci legyen. Én nagyon kiborultam mert tényleg nagyon véreztem, mi már a legrosszabbra gondoltunk, szval bementem bevittem a kiskönyvem odaadtam és minden leletem ami addig volt, ő meg kérdezgetett, mindenre válaszoltam és csak kérdezgetett kérdezgetett, kb. egy olyan negyed óra húsz percet én meg addig ott véreztem, szval akkor már nem bírtam és udvariasan mondtam neki, hogy esetleg megnézhetnénk már a babámat hogy jól van -e? És akkor nagy nehezen felfektetett és megvizsgált. Nagyon miss volt ahogy Aville is írta. Én biztos nem mennék hozzá semmilyen körülmények között! De lehet másnak van pozitív tapasztalata róla!
4439. ancsimami (válaszként erre: 4435. - Kicsipocok)
2014. máj. 3. 16:29
Szia Kicsipocok! Nagyon örülök és gratulálok a kis kukishoz :-)Akkor biztos találkozunk júniusban már annyira várom kár, hogy májusra már nem volt idő :-( Nálunk kislány lesz és egy igazi kis gézengúz!! Azért remélem ha kibújik egy kicsit nyugisabb baba lesz, mint a pociba :) Még én sem beszéltem egy szülésznővel sem, bár Gitta nagyon aranyos volt és küldött infókat, csak annyira a személyes találkozásban és szimpátiában hiszek én is! De egy barátnőm meg azt mondta, aki szeptemberben szűlt itt, hogy ne hagyjam az utolsó pillanatra mert nekik is határos a bevállalható személy, így lehet akit kiválasztok már nem tud vállalni.. Nem tudom ez mennyire van így..
4438. Ludi. (válaszként erre: 4437. - Kicsipocok)
2014. ápr. 27. 12:22
Nekünk is kisfiú:)
4437. Kicsipocok (válaszként erre: 4436. - Ludi.)
2014. ápr. 27. 12:04
:) Először mi 20-ra voltunk kiírva, csak ultrahangon mindig kb 4 nappal idősebbnek mondták a picurt ezért előbbre hozta a doki. Simán lehet, hogy egyszerre megyünk:) Tudod már, hogy kisfiú vagy kislány? Nálunk kis kukis lesz:)
4436. Ludi. (válaszként erre: 4435. - Kicsipocok)
2014. ápr. 27. 10:23
Szia! Én aug 24-re vagyok kiírva, lehet egyszerre megyünk: )
4435. Kicsipocok (válaszként erre: 4422. - Ancsimami)
2014. ápr. 27. 09:41
Szia Ancsimami! Én augusztus 16-ra vagyok kiírva és én is a júniusi szülőszoba látogatásra megyek:) Azt nem tudom, hogy mennyi idővel szülés előtt szoktak szülésznőt fogadni, de szerintem én várok addig és majd ott érdeklődök. Persze, ha addig nem ír itt egy tapasztaltabb kismama más infót.
4434. Aville (válaszként erre: 4432. - Masnesz)
2014. ápr. 27. 07:49
Le kell adni! Vidd magaddal, kérik. Nekem csak azért nem vitték el, mert ebben a kerületben esküdtünk is, de kérték!
4433. Aville
2014. ápr. 27. 07:48

Sziasztok! Januárban szültem a Délpestiben, nem volt orvosom, sem szülésznőm. Nem csak az anyagiak miatt, elvek miatt sem. :) Terhesgondozás során több dokihoz is jártam az sztk-ba, problémamentes volt a terhességem az utolsó hónapig. Akkor is "csak" magas vérnyomásom volt, de panaszom nem volt vele. Mindegyik elvégezte a dolgát, igazából nem is tudtam volna, h kit fogadjak fel, és a vérnyomásmérésért és egy pecsétért miért fizessek tízezreket - ha lett volna rá keret.

Végül az utolsó heti ctg-nél (kiírt idő előtt 4 nappal) már nem engedtek haza, 140-160 között volt a vérnyomásom úgy, h gyógyszert szedtem akkor már, és a Babám aktivitása sem tetszett a dokinak, így megcsászároztak. (De. 10-kor volt az első ctg, és este 10-kor műtöttek.) Szóval én nem vajúdtam, de voltam szülőszobán, ott vártam ctg-vel a hasamon. Ki volt rendelve mellém szülésznő, és mivel műszakváltás is volt (7 órakor), így 2-vel is találkoztam (Vita, Tamara), aranyosak voltak. Az oszt.vez főorvos műtött volna (Dr. Belics Zorán), már előkészítették nekem a műtőt, hívták nekem az aneszteziológust, amikor sürgősségivel meg kellett császározni a "szomszédasszonyt" - szegény már nagyon szenvedett órák óta. Pillanatok alatt pikkpakk - csittcsatt - hatalmas (összeszedett) sürgés-forgás, csend majd oááá-oááá-oááá :))

Engem kb 30-60 perc múlva műtöttek epidurális (vagy spinális - sosem tudom mi a kettő között a különbség) érzéstelenítéssel - egyáltalán nem fájt, végig beszélgettük, volt, h a doki is bekapcsolódott, de az anesztesek (doki+asszisztens) nagyon aranyosak voltak. Megszületett Viktória Klára babám 3850 g, 48 cm, kis tömör-gyönyör :)

Mint utóbb kiderült, nem a Belics doki műtött (mert ő műtötte a csajt előttem), hanem Dr. Kósa Zsolt, havonta 1-2 jár ügyelni a kh-ba. Vele így face-to-face nem is találkoztam. Se akkor - se később se volna... na, de ne szaladjunk előre! :)

A nővérek aranyosak, a csecsemősök is, fajdalomcsillapító ha kell, kérni kell, gond nélkül adnak (császár után kellhet...). Nekem nem sikerült szoptatni, de ez nem az ő hibájuk, elsimult a bimbóm, nem lövellt be a tejem. Ami nagy megdöbbenést váltott ki mindenkiben (család, gyerekorvos, védőnő), h jóformán 2 nap után engem császársebbel, úgy, h nem tudtam szoptatni (állítólag 10ml-t szopott) hazaengedtek. Én nem örültem, megmondom az őszintét, hiszen nem tudtam szoptatni! (Kértem segítséget, még bimbóvédőt is vettem...) Csütörtök este 22h-kor szültem, vasárnap délelőtt hazaküldtek... 3 éjszaka megvolt, tb pipa, mehet.

Érdemes elmenni a kh felkészítő előadásaira, jók, el is mondják, h mit kell vinni.

A baba veled lehet, ha akarod, végig, nálunk 2 lány is kérte a 2. éjszaka, én megmondom az őszintét, mivel nem tudtunk szopizni, csak ordított egyfolytában, beadtam éjszakára.

A tejem otthon sem indult be, varratszedés 6. nap. (szerda), este szétnyílt a sebem, mentő, kh, ellátták, hazaküldtek, naponta kötözés - na, innentől volt gáz, h nem volt orvosom. Szombat ismét bent kötözésen - előző éjjel 39 fokos láz, nagyon nagy fájdalom, cuccal mentünk be, sejtettük, h nem engednek haza, ott nyílt szét újból a sebem - bennfekvés egy hét. Na, itt lett vége annak, h szoptassak!

Aznap este, mikor másodszor nyílt szét, jön doki, szokásos kérdés: Ki operálta? - Kósa doktor ügyeletben. - Nagy mosolygás: Kósa doktor én vagyok. Nos, hát így találkoztam vele. Meg is beszéltük, emlékezett rám, Vikire is, h jó nagy baba volt, és h a sürgösségi császár miatt operált ő. Aztán hívta az ügyeletvezető orvost konzultálni - dr Orbán László főorvos.

Így a kórházi benntartózkodásom idején a nőgyógyászati osztályon volt szerencsém megismerni az összes (majdnem) dokit, mivel nem volt orvosom. (Naponta 2x kezelték a sebem.)

Dr Orbán László - nekem ő volt a favorit - a legempatikusabb, odafigyelt rám, érdeklődött, csillagomnak szólított (50 fölötti), na, ő adta azt a pluszt, amit előtte soha nem éreztem orvosnál - amiért nem is volt fogadott orvosom. Amikről sok kismama beszélt, h bizalom. Én addig egyformán bíztam mindenkiben. Én azt tudom, h ő lesz az én "nőgyógyászom", és hozzá fogok járni magánrendelésre (maganrendelés ok, de paraszolvencia nálam nem ok), és ha még egyszer szülni fogok, akkor csak vele. Amúgy onkológia még a szakterülete.

Vagy még a Belics doki is marha rendes.

Aki szereti a nagyon precíz embereket, nem túl bratyizós, de semmit nem bíz a véletlenre, rendkívül alapos, annak szivből ajánlom a Badényi doktort - engem olykor már idegesített a szabálykövetése, pl. ő küldött be a kh-ba, amikor szültem, mert nem tetszett neki a ctg-m.

Makai doki közvetlenebb, öt is csíptem.

Dr Szinte András - ő az a jó orvos - kategória, de a folyosón nem ismer meg.

És van két doktornő. Dr Kovács Ildikó - ha nőhöz ragaszkodik vki, ajánlom, jófej, és még egy van, dr Kiss. .. Fiatal, nagyon, na öt nem szerettem. Olyan misspicsa-érzésem volt, aki csak azért ment nőgyógyásznak az orvosi pályán, mert ott dől a lé - nála nagyon ezt éreztem.

Ha kérdés van, nyugodtan, bocs ha egy kicsit hosszú volt.

4432. Masnesz
2014. ápr. 26. 10:43
Sziasztok! A papírok intézéséhez le kell adni az apasági nyilatkozatot vagy a házassági anyakönyvit is. Vagy nem? 4 éve így volt.
4431. bodrogitimi (válaszként erre: 4430. - Gitta1980)
2014. ápr. 25. 16:31
Köszönöm az infót ;)
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook