Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
4490. ozs82 (válaszként erre: 4488. - DWAncsa)
2014. jún. 4. 22:06
Ja,mi sem szeretnènk fizetni szobaert,ezeket csak elmondta a növer.En 3 ágyasban voltam az Uzsokiban,ott is jo volt a tarsasag,bar mindenki friss csaszaros volt,igy segiteni nem tudtunk egymasnak,de a noverek segitokeszek voltak.Inkabb az èjszakai szoptatas miatt aggodom,szeretnem ejszakara is magam mellett,de itt ugye nem olyan egyszeru megkapni oket...jobb lenne,mint a cukros viz,ezt is ma mondta a nover...nekem vannak enyhèbb görcseim most már kb.2 naponta,remèlem beindul hamarosan!:-)
4489. ozs82 (válaszként erre: 4488. - DWAncsa)
2014. jún. 4. 22:00
De ha nem indul be vmeddig,akkor gondolom neked is csaszar lesz.Nekünk pedig egy 22 honapos Fannink van.Kicsit körulmenyes lesz megoldani az ellatthelyezeset a szules idejere,h a ferjem bent tudjon lenni,de van A ès B tervunk:-) Amugy en vajudtam a csaszarom elött 24 orat&ezalatt 6-szor voltam Wc-n,mert a szervezet annyira intelligens,h tudja,h ilyenkor ürulni kell,ezt a bnom is tapasztalta...szoval emiatt ne aggodj,minden azt segiti elvileg,h minel könnyebben vilagra jojjon a baba.Igen,asszem Kika szoba volt a neve,szèp nagy is volt+tetszett,h ugy el van dugva a vègèbe,nincs ugy szem elõtt:-)
4488. DWAncsa (válaszként erre: 4485. - Ozs82)
2014. jún. 4. 21:24
Hátha talizunk. :-) Én Ancsa vagyok. Nekem szerencsére még nem hozta szóba a császárt,remélem nem is kerül rá sor. Ma is beszéltünk telefonon,de csak annyit mondott,hogy hívjam ha bármi van,remélem sikerül a sima szülés,nagyon szeretném. Jó lenne,ha már történne valami. Keményedések vannak sorozatosan,de semmi több. A mi kisfiúnk Levente lesz. És van már egy gyönyörű kislányunk is,Boglárka. Igen,itt nincs beöntés,ennek én is örültem,bár azt mondják,hogy sima szülésnél felgyorsítja az eseményeket,mert a hasmenés méhösszehúzódásokat okoz. Én öt ágyas szobában voltam annó,de jó volt a társaság és az akkori szobatársam sokat segített. Este 11-kor viszik el a babákat és reggel 7 felé hozzák vissza őket. A kika szobára gondolsz,ugye? Az nekem is tetszett,nagyon konfortos a körülmény a szüléshez,ha szabad lesz én is ott szeretnék szülni. Jaj,csak már ott tartanánk. :-)
4487. DWAncsa (válaszként erre: 4484. - 0465c7034e)
2014. jún. 4. 21:13
Nagyon sajnálom,hogy nálad így alakult. Szülés közben nyílt szét? Tényleg ritkán fordul elő. 8 és fél év az hosszú idő,ebből is látszik,hogy nem az eltelt idő számít,hanem a heg állapota. Tényleg nagyon sajnálom.
4486. ozs82 (válaszként erre: 4484. - 0465c7034e)
2014. jún. 4. 19:56
Szüles kozben nyilt szet?Es mit csinaltak,hogy vettèk eszre?Ma azt mondta a fodoki,h 300-bol 1 nönel van igy,sajnalom,h pont beleestel :-(
4485. ozs82 (válaszként erre: 4479. - DWAncsa)
2014. jún. 4. 19:53
Igen,csaszar volt 22 honapja.Az uh-on minden ok,3210g mar a kis tökös,igazan kibujhatna:-) Ma beszeltem Csákány föorvossal,kaptam csaszaridöpontot jun.18-ra,azaz 40+2 lennèk akkor,remèlem addig nem vár Zalán.Tenyleg,nektek mi lesz a neve?Èn Zsuzsa vok,ha esetleg összefutnánk:-)Azt mondta,h sajna nem minden doki olyan liberalis,h engedi a normal szulest csaszar utan,de remènykedem,h olyat fogok ki...Rendes volt,mèg a szuloszoban is körbenezhettem,elmondták,h mi hogy zajlik,nincs beöntes,hálleluja!:-)Es tenyleg 2 csomag popsitorlo kell,egyet bekernek+10-10 pelus,10-et bekernek.3-4 napig kell bent lenni,a gyerekorvos dönti el a babatol függoen.Az alapitvanyu 1 ágys 20e,a 2 ágyas 12e.Szopizni èjjelre nem adjak oda,tenyleg meg kell beszelni a szobatarsakkal...Ennyit tudtam meg ott a növertol v szulesznotol,aki a szuleszeten volt.Amugy kulturaltak a szobak,nekem a leghatso tetszett a legjobban,ha szabad lesz,azt valasztom;-)
2014. jún. 4. 11:00

Nekem 8,5 év korkülömbség van és mégis a végén a régi császársebem szétnyílt......

Szóval kinek hogy......


Császárosok külön szobába vannak, úgynevezett őrzőbe addig, amíg fel nem kelnek. Ha van hely, akkor teszik át őket másik szobába. Az őrzőbe jönnek a nővérek gyakrabban. Vérnyomást mérnek stb..... Nekem nem segítettek felkelni , de hagytak időt, míg kiszenvedem magam az ágyból...., fürdésnél nem segítenek, de nekem bugyit felvenni azt segítettek pl..


Pelust popsitörlőt kértek, de egyáltalán nem sürgettek, amikor összekészítettem és szóltam akkor elvitték.


Itt nincs kiskocsi! Az ágy végébe van felheggesztve az ahol a babák vannak. 1 kiskocsi van minden egyes szobára és csak abban tolhatod ki a gyereked a látogatóknak megmutatni. Kész logisztika volt a szobában megszervezni, hogy kihez mikor jönnének, hogy mindannyian ki tudjuk tolni.

Viszont be lehet vinni a csecsemősökhöz bármikor a babát, mondjuk ha te ki szeretnél menni ahoz, aki jön hozzád....

Fájdalomcsillapítót lehet kérni adnak simán.....

4483. DWAncsa (válaszként erre: 4478. - Ozs82)
2014. jún. 3. 16:38
Mi volt a dokinál? Ma én is voltam ctg-n,minden okés.
4482. DWAncsa (válaszként erre: 4481. - Gitta1980)
2014. jún. 3. 16:36
Nem muszáj két évnek eltelnie,de egy év ajánlott. A hegvastagság se annyira fontos,hiszen egy vékony heg is kibírhat egy szülést,ahogy egy vastag heg is szétnyílhat.Nekem nem is nézte sose a doki a hegemet. Nem is érzek semmit,nem fáj,nem feszül,persze az igazi próba majd a szülés lesz,de én bízom benne,hogy sikerülni fog,ha meg baj van,pikk-pakk áttolnak a műtőbe,de erre ne kerüljön sor.Nálunk 20 hónap lesz a különbség. És már bármikor jöhetne a kis öcsi. :-)
4481. Gitta1980
2014. jún. 3. 10:12
Drukkolok nektek h szulhessetek siman es h neh.szetnyiljon az elozo csaszar hege mert az veszelyes. hany evvel ezelott volt a csaszar? elvileg 2 evnek min.el kell telnie.
4480. DWAncsa (válaszként erre: 4479. - DWAncsa)
2014. jún. 2. 21:22
A 40.hétig nem vár,bocsi elirtam.
4479. DWAncsa (válaszként erre: 4478. - Ozs82)
2014. jún. 2. 21:20
Nekem azt mondta a dokim,hogy az előző császár miatt nem indíthatják meg a szülést és semmi mesterséges dolgot nem alkalmazhatnak. Nekem nem vár sajna a 41.hétig,pedig jó lenne,hátha pont azon a héten akarna kibújni a bébi. Jó lenne,ha hétvégéig beindulna nekem is,hátha ez a melegfront hatással lesz ránk. Nem szeretnék még egy császárt. Neked is császár volt az előző? Én két napja keményedek folyamatosan,nem tudom ez jelent-e valamit.
4478. ozs82 (válaszként erre: 4477. - DWAncsa)
2014. jún. 2. 19:47
Igen,lehet,h talizunk:-)En holnap megyek uh-ra,meg bemutatasra,meg nekem is kell kernem csaszaridopontot,bar nekem azt mondta az sztk-s doki,h 40.-ig hordhatom,csak tulhordani nem hagyjak...de az nem lehet,h beinditjak burokrepesztèssel,ha minden rendben?En remenykedek a normal szülèsben,7 vegere jo lenne,ha beindulna.Nekem amugy nincs dokim,uh abszolut ra leszek bizva az èppen ügyeletes dokira&szülesznore...Amugy 16-ra vagyok kiirva :-)
4477. DWAncsa (válaszként erre: 4476. - Ozs82)
2014. jún. 2. 18:34
Szia! Akkor lehet találkozunk? :-) Most kezdtem a 38.hetet. Ha nem bújik ki a 39.hét elejéig-végéig (pontosan még nem tudom),akkor megcsászároz a dokim,mert az első babám császárral született. De nagyon bízom benne,hogy beindul addig magától és szülhetek simán.
4476. ozs82
2014. jún. 2. 18:26
Hát igen,embere válogatja,majd elválik,h èppen kik lesznek,mikor èn szülok,csak remènykedik az ember,h kedvesebbet&segitokeszebbet fog ki.Mindenesetre kèszulok 2 adag popsitorlovel.Ja,a ferjem is ezt mondta,h biztos a sajatjukat is azzal törlik ;-) Köszi mindenkinek,remèlem minel elöbb tul leszek rajta,vègulis ma már a 38. hetet töltom :-)
4475. Aville
2014. máj. 30. 17:04
Igen, tőlünk sem első nap kérték, hanem talán 2. nap este, elfogyott nekik. Attól is függ, h mennyi van. És tényleg. Volt olyan nővér, aki nem mért vérnyomást egész nap - pedig engem magas vérnyomással császároztak, első éjszakán monitoron voltam.
4474. vov
2014. máj. 30. 14:32

Nálam érdekesen alakult, mert én itt a fórumon olvastam, hogy le kell adni pelust és p.törlőt. Össze is készítettem, de a szobatársak azt mondták, hogy nem kérték tőlük. Én meg nem erőszakoskodtam...

Sok függ attól, hogy éppen melyik nővér van.

Első este végig szenvedtem az utófájásoktól, szinte nem is aludtam, második este az éjszakás bejött, megkérdezte, h ki kér fájd.csillapítót? Ő hőmérőt is osztott reggel, és vérnyomást is mért.... A másik semmit, nem is láttuk.

4473. Kriszti0327 (válaszként erre: 4472. - Aville)
2014. máj. 30. 13:24

Én első éjjel,mikor levittek,többágyasban voltam,majd másnap egyágyasba kerültem.Nem vettem észre,hogy kevesebb figyelmet kaptam volna....


Inkább az az általános,szobától függetlenül,hogy kérdezni kell,maguktól nem tudják kitalálni,ha segítségre van szükséged.

Ez nem egy all-inclusive ellátás,ahol mindenben kiszolgálnak (rendesen le van terhelve az egész személyzet).


Én adtam pénzt,de csak szülésznőnek-de nem volt kitüntetett figyelmem ettől függetlenül (bár a szobát Ő intézte nekem,amiért meg ugye szintén fizettem.....).

Szóval szerintem nem feltétlenül a pénz dominál!

4472. Aville
2014. máj. 30. 09:30

Ja, nem volt fogadott orvosom, és pénzt sem adtam senkinek.

És sajnos az a tapasztalat - ezt más is mondta - hogy aki egyágyasban (alapítványi) szobában van, arra kevesebb figyelem jut.

4471. Aville
2014. máj. 30. 09:26

Januárban nekünk nem kellett popsitörlőt beadni, a pelust is kérték normálisan, nem elvették, de így nem striguláztak, meg ilyenek.

Engem este (22 h) császároztak, az éjszakás nővér nagyon figyelmes volt, többször jött, itatott szívószállal (az kh-i tulajdon volt), pl. lefolyt vmi infúzió, de pont elaludtam, ezért nem kötötte ki, ő segített felkelni, zuhanyozni. Nem az a mézes-mázas, hanem az a szigorú-jófej típus. (Annamária) A 3 éjszakából 2 x ő volt, kedveltem.

Ha fájdalomcsillapító kell, kérj, kapsz. Én kimentem, szó nélkül kaptam (kicsi a fájdalomküszöböm). Szobatárs nem kért, szenvedett és csodálkozott, h én kaptam. Mondom, mert kértem. Hogy ő nem mert. Hát ij.

Tényleg bármi van, szólni kell, akkor segítenek szó nélkül. Én ezt nehezen szoktam meg, de ez van.

4470. Kriszti0327 (válaszként erre: 4468. - Ozs82)
2014. máj. 29. 20:18
Ja,egyébként biztos a saját feneküket is azzal törölgetik :)
4469. Kriszti0327 (válaszként erre: 4468. - Ozs82)
2014. máj. 29. 20:18

Igen,pelus+popsitörlő kell duplán:beadni és magadnak is.


Nem tudom,a császárosokkal hogyan járnak el,azt hiszem,ők külön szobában is vannak egy ideig.

Úgyhogy segítséget nem tudom,kapnak-e külön,mondjuk nyilván kijárna egy műtét után...


Nekem a gátsebem fájt irdatlanul,meg szerintem leesett nagyon a vérnyomásom,így szédültem még egy fél napig.


Mondjuk a kutyát sem érdekelte annyira,hogy épp kivel mi van.....


Aztán én egyágyasban voltam,ott tobzódott a család állandóan,szóval volt segítségem végig :)

4468. ozs82 (válaszként erre: 4467. - Kriszti0327)
2014. máj. 29. 18:50

Hát ez tényleg az...nem is értem mit csinálnak annyi popsitörlővel,minek az nekik?

Hát tényleg kedves,főleg egy császár után,mikor tényleg minden mozdulat fáj,én sem bírtam semmit csinálni,mondjuk az Uzsokiba szerencsére a férjem bejöhetett,így tudott segíteni pakolni...Ott a nővér a zuhanyzásnál is segített,hisz a bugyimat se tudtam felvenni zuhanyzás után,nem bírtam hajolni.Azért remélem itt is vannak segítőkész nővérek,mert az ember ki van szolgáltatva egy darabig...Akkor én is veszek inkább egy olcsóbbat..de akkor 2 csomaggal vigyek,h amikor nálam van a baba,akkor azért én is tisztába tudjam tenni?VAgy hogy megy ez?

HA pl. császár után feküdnöm kell 6-8 órát,akkor azért vizet adnak a poharamba?ilyen alap dolgokat sztem azért meg kéne csinálni egy nővérnek,hiszen mozgáskorlátozottak vagyunk egy ideig...

No mindegy,reménykedem,h nem minden nővér ilyen,ill.szobatársak is lesznek,akik esetleg már jobban tudnak mozogni :-)

4467. Kriszti0327 (válaszként erre: 4463. - Ozs82)
2014. máj. 29. 09:54

Szerintem legalább élvezd ki,amíg nem Neked kell öltöztetni :)


Amúgy "nagyon kedvesen" bejönnek délelőtt a szobába,és nálam pl. úgy volt,hogy éjszaka kerültem csak le,de megmozdulni is alig bírtam,így nem tudtam még kipakolni a táskámból.Erre egy "segítőkész" nemtudoménkicsoda nőci szinte letolt,hogy ugyan én miért nem teszem rendbe a cuccaimat (felállni sem bírtam,szédültem,stb),majd nekiállt pakolászni a táskámba,és huss,már el is tűnt belőle a 10-15 db pelenka,és egy csomag popsitörlő....


Igen,belegondolva,azért annyira eveset vannak ott a babák náluk,hogy szerintem ha 10 db popsitörlő elfogy,sokat mondtam.


Érdemes egy mini kiszerelésűt vinni szerintem,már van 10-20 db-os kiszerelésű is.....

Pofátlanság mindenesetre.

4466. Nikk_1982 (válaszként erre: 4463. - Ozs82)
2014. máj. 28. 21:58
Neked nem kell levenni rola, de elkeveredhet amikpr a csecsemosok oltoztetik a babakat,
4465. DWAncsa (válaszként erre: 4464. - Ozs82)
2014. máj. 28. 13:53
Itt nem így van. Bekérnek egy csomag popsitörlőt és 10 db pelenkát.
4464. ozs82 (válaszként erre: 4462. - Tiger)
2014. máj. 27. 22:57
Hogy érted,h bekérik a popsitörlőt?OK,h odarakom a kis tolóskocsiba,de azt használom én is,amikor velem van,ők meg mikor bent van náluk,aztán ami marad,azt vissaadják,nem?Legalábbis így képzelem el(az Uzsokiban mondjuk így volt,ahol a lányom született)
4463. ozs82 (válaszként erre: 4458. - 0465c7034e)
2014. máj. 27. 22:55
Köszi,ez jó hír! De azért,ha én szeretném,h legyen saját ruhába a gyerekem,csak nem kell levenni róla,nem? :-)
4462. Tiger
2014. máj. 24. 08:18

Bimbovedo foleg elso babasoknak

Popsitorlo ne nagyon draga fajta mert bekerik. Pelus detto

4461. Tiger
2014. máj. 24. 08:16

Sziasztok

Én is rég jártam már erre, gondoltam bekukkantok.

3 lányomat is itt szültem. Első fogadott dokival normál szülés. De mivel mindent az éppen dolgozó szülésznő csinált megfogadtam hogy másodszorra csak szülésznőm lesz. Így is lett erre császár lett belőle fogadott doki nélkül. Harmadszorra egyiket sem fogadtak. Az is császár lett.

A második és harmadik gyerekem között nem telt el 2 év. Magas volt picit a vérnyomásom. Kialakult egy viszonylag nagy viszerem "rossz" helyen és köldöksérvem lett. Eleinte ragaszkodtam a normál szüléshez de minden doki le akart beszélni róla. Ezt csak alátámasztotta az is hogy nagy babára számíthattam.

Az ügyeletes doki császározott kismamát ha nem is vizsgal meg de tuti beszél vele miután a szülésznő megvizsgál.

Beleegyeztem a császárba és sokkal sokkal jobban viseltem mint az elsőt de biztos nehezebben mint a normál szülést.


Amit még vinni érdemes

Mellszívó

Tejserkentő tea vagy homeo

2 papucs egy a fürdéshez


Szerintem pólya felesleges, meleg is lesz és angol pólyába teszik.


Meleg van fent sapka se nagyon inkább a nap ellen majd

Kesztyű hogy ne kaparja szét magát

Evőeszkoz pohár

Mellbimbó védô krém

Aranyérkrém, aszalt szilva stb szorulásosoknak

Ha mentek szülőszoba látogatásra ott mindent elmondanak:)

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook