Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
4520. DWAncsa (válaszként erre: 4514. - Ozs82)
2014. jún. 11. 14:05
Örülök,hogy nálad végül minden jól alakult. Igen,az a jó,ha fájással indul a szülés,mert otthon vajudik az ember,ráér bemenni,de magzatvíz elfolyásnál sajna azonnal menni kell,még ha a fájások csak órák múlva kezdődnek is. És ugye akkor már ketyeg az óra... Bárcsak már nálam is beindulna. Nagyon meleg van a kórházban is?
4519. ozs82 (válaszként erre: 4516. - Gitta1980)
2014. jún. 11. 10:51

Mondjuk több babat mar nem szeretnènk,de akkor sem orultem volna szules utan egy ekkora mutetnek,foleg hogy pont arra vagytam,h elkeruljem a csaszart&szules utan ott legyen velunk a baba.

Nem volt orvosom,de a Kiss Èva minden nap jon erdeklodni,h hogy vagyok;-) Hat nekem az Uzsoki jobban tetszett,akar a rendszert,akar a felujitottsagot nezzuk,ez a korhaz tobb mindenben le van maradva,a latogatas is eleg hulyen van megoldva...

Es neked mennyire repedt be&mikor volt ez?Azota nincs vele gondod?Nekem annyit mondott a doktornõ,h esztetikai gondok lehetnek,lehet plasztikaztatni...de kit erdekel,h milyen a mehszaja,most komolyan...ne repedjen fel a varrat& kesz....igen,de neked,mivel 1.baba,muszaj is varniuk többet,en feltem a csaszartol,ezer mentem kesobb.Persze ha nekem is elöbb elment volna,muszaj lett volna bemenni,ezt a doki is mondta

...

4518. Gitta1980 (válaszként erre: 4516. - Gitta1980)
2014. jún. 11. 09:26
Az kimaradt az elobb h Jo babazast es sok tejcsit kivanok! :-)
4517. Gitta1980
2014. jún. 11. 09:25

Ozs82 neked melyik korhaz szuleszete es babas osztalya tetszik jobban az Uzsoki vagy a Jahn?

Most masodszorra akkor nem volt fogadott orvosod sem?

4516. Gitta1980
2014. jún. 11. 09:22

Szia ozs82!


Gratulalok a kisfiadhoz es a sima szuleshez es orulok h elallt a verzes. :-)

Azert az olyan durva h ha nem allt volna el akkor kivettek volna a mehed. Es ha szeretnel még egy babat? meg az nagyon durvan fajt volna gondolom.

En is repedtem tavaly mikor szultem es nekem utana a vizsgalat volt durva nem is maga a varras. kerdeztem h ugye varrnak mar de mondtak h még csak vizsgalnak. bar a mehszajam lehet mar osszevarrtak csak a huvelyem meg a gatsebem nem. En is lassan tagultam es a mehszaj sem tunt el teljesen. De nalam a magzatburok megrepedt itthon de fajni csak jopar ora mulva kezdtem ugyh. nalam muszaj volt viszonylag hamar bemenni a korhazba. Pedig itthon jobb lett volna vajudni. A masodikkal ha lehet en is tobbet varok majd ha lesz, ugy nyugisabb es kevesbe faraszto.

4515. ozs82 (válaszként erre: 4513. - Nikk_1982)
2014. jún. 11. 07:50
Nem tudom sajna a vezetèknevet,a ruhajan csak annyi volt,h Timike:-) Pedig bemutatkozott,de nem emlèkszem.Kozephosszu szokesbarna haj,kèk szem...
4514. ozs82 (válaszként erre: 4512. - DWAncsa)
2014. jún. 11. 07:48

A bèbi 3550 g es 51 cm lett,34-es fejkörmèrettel:-) A betapintas nem fajt egyaltalan,olyan mint egy hüvelyi vizsgalat,inkabb a mèhszajam összevarrása,az sokaig tartott es kellemes sem volt,vègig nyögdecseltem&rangattam meg feszitettem a fenekem,mert az már sok volt igy szules utan...a gatvarratnal meg èreztem a tüszurast az injekcio ellenère,bar az sem volt annyira veszes.

A Makay doki mondta,h figyelik,h hogyan tagulok,ha látjak,h halad a dolog,akkor van esely.A nappalos szuleszno szerint(Zsôfia) ez 2 orankent 1 ujjnyit jelent.Azt javaslom,ha elobb jonnek a fajasaid,mint a magzatviz,akkor tenyleg varj addig,mig kb.5 perces rendszeres nem lesz,mert èn is több mint egy napalatt tagultam 1 ujjnyit,ezt ha a korhazban csinalom,reg felvagnak...ezert otthon volt a vajudas nagy resze,az utolso 5 ora pedig itt.A magzatviz utan mondjuk nekem nagyon felgyorsult:2 percenkent v percenkent&baromi erösek..

4513. Nikk_1982 (válaszként erre: 4511. - Ozs82)
2014. jún. 10. 22:16
Gratulalok! Kollar Timi volt az a szuleszno?
4512. DWAncsa (válaszként erre: 4511. - Ozs82)
2014. jún. 10. 20:46
Nagyon gratulálok!! :-) De jó,hogy simán szülhettél. Bárcsak nekem is sikerülne. Mekkora lett a bébi? A hegedet megnézték utána betapintással? Az nagyon fájt? Nem is mondták,hogy nem szülhetsz simán? Egyből engedték? Bocsi a sok kérdésért. Én is írok,ha történik valami.
4511. ozs82 (válaszként erre: 4508. - DWAncsa)
2014. jún. 10. 18:41

Szia!Tegnap este 10 elõtt megszuletett Zalan termeszetes uton!:) Bementunk fel4 fele 5 perces fajasokkal,akkor mèg csak 1 ujjnyira voltam nyitva,aztan 8 utan már 2 ujjnyira&viszgalat közben megrepedt a magzatburok,na innentöl brutal 2 perces fajasok es 1,5 ora mulva mar kint is volt a kicsi fiunk.Mondjuk ennek a gyors tagulasnak az lett az eredmenye,h berepedt a mèhszaj,ugy varrtak össze egy oran keresztul,rosszabb volt mint a szules...mondták,h ha nem áll el a vèrzès,akkor tolnak a mûtobe,ki kell venni a mèhem...hala istennek sikerult,minden ok,gatmetszes is volt,sztem eleg hosszut vagtak,kicsit egö erzes,egyelore nem tudok ráulni:-) Es ami mèg tegnap ota nagyon faj,az a jobb fenèkcsontom,sztem az is hirtelen tagult,meg a fenekizmom is faj,mert ugye feszitettem a varrasok alatt..

Össsessègeben jo elmeny volt,h en nyomhattam ki,bar tenyleg faraszto a vège,de nagyon rendes szuleszno volt s èjszakas(Timi),biztatott,adtunk is neki egy 20ast:-) Az èjszakas dokik a Kis Èva&a Makay Zsolt volt,ök is rendesek voltak,támogattak.Hajra,majd irj te is,h mi a helyzet!

4510. Gitta1980 (válaszként erre: 4509. - Gitta1980)
2014. jún. 10. 16:59
A mandulaolaj is bontatlan eredeti csomagolasban van.
4509. Gitta1980
2014. jún. 10. 16:43

Sziasztok! Eladnám a Lansinohos bimbovedo krememet bontatlan eredeti csomagolasaban felbontastol 12 hoig jo.

Ebbol mar sok kremet elhasznaltam mikor fajt a mellem nagyon jo, szerintem ez a legjobb ilyen krem. Szerencsere mar nem erzekeny a mellem igy ez megmaradt.

Es a mandulaolajomat is eladnám SOS ami most juliusban lejar. Ez pl gatmasszazsra is jo meg testapolasra is. Utobbi a rovid lejarat miatt felaron. Akit erdekel irjon privit.

Dabason es kornyeken tudom csak atadni Bp-re egyelore nem megyek.

4508. DWAncsa (válaszként erre: 4506. - Ozs82)
2014. jún. 10. 11:23
Mi a helyzet? Gondoltam rád egész nap. Megszületett a pici? Minden okés? Írj majd,ha tudsz.
4507. DWAncsa (válaszként erre: 4506. - Ozs82)
2014. jún. 9. 15:24
Drukkolok!! Írj majd,ha tudsz.
4506. ozs82 (válaszként erre: 4505. - DWAncsa)
2014. jún. 9. 14:32
Köszi,mèg mindig itthon,közben belassult,aztan most megint ugy tünik,h beindul,sokaig 7-8 perces volt,most egy ideje 4 perces!Sztem megvarjuk,mig felebred Fanni,veszek egy zuhanyt& bemegyunk,hatha már nem fog belassulni,mert ez igy faraszto,h 22 oraja vajudok&mèg a magzatviz se ment el...Neked is ezt kivanom& gyorsabbat is,èn ugy latszik ilyen lassan tágulo tipus vagyok....
4505. DWAncsa (válaszként erre: 4504. - Ozs82)
2014. jún. 9. 12:56
Juj,nagyon szorítok neked!!!! Könnyű szülést kívánok!!!! :-)
4504. ozs82 (válaszként erre: 4503. - DWAncsa)
2014. jún. 9. 08:44
Köszi,mèg mindig itthon,mar erõsebb es surubb,5-10 perc közott van,megvarom mig rendszeresebb lesz v elmegy a magzatviz,ugy latszik ez is hasonlo vajudas,mint az elozo,lassan tágulok,viszont hajnali 4-ig tudtam aludni,akkor kezdett erösodni a fajas,onnantol kezdte.Igen,eloszor olyan,mintha meg akarna jönni,aztan egyre erösebb,most mar a derekamba is èrzem,egyszerre fáj elöl&hatul,de erösebb már,mint egy menses,legalabbis nekem az nem szokott annyira fajni,mikor megjön...irok majd,remèlem felgyorsul lassan...
4503. DWAncsa (válaszként erre: 4502. - Ozs82)
2014. jún. 8. 20:53
De jó neked,jaj nagyon szurkolok,írj majd mindenképp mi a helyzet. Hogy kezdődőtt a vajudás? Volt valami előjele? Vagy csak elkezdődtek a fájások? Drukkolok neked nagyon!!!:-)
4502. ozs82
2014. jún. 8. 20:32
Ja,akkor te mashogy szamolod,en 16.-ra vagyok kiirva,de èn holnap töltom a 39.hetet,39+0 v hogy kell ezt,szoval a kiirt idõ elõtt 1 hettel:-) Asszem nekunk lesz vmi holnapra,mert fel5 ota vannak fajasaim,kicsit mèg szabalytalan,de most 15 percnel tartok....mèg várok,amig beáll,sûrusodik,erösodik+elmegy a magzatviz.Jo lenne,ha reggelre már kibujna a kisöcsi ;-)
4501. DWAncsa (válaszként erre: 4500. - Ozs82)
2014. jún. 8. 15:12

Igen,régen simán megszülték a faros babákat,bár nem biztos,hogy be mertem volna vállalni.. Igazából én kezdtem el későn utána nézni a dolgoknak,mert van olyan kórház,olyan dokik,akik kimondottan a császár utáni sima szüléssel foglalkoznak. Azt hittem az én dokim is támogatni fog ebben. Te egy héttel előrébb jársz,én holnap kezdem a 39. hetet,elvileg 24-re vagyok kiírva,de előtte egy héttel meg akar császározni,amit én nem szeretnék...

Meglátjuk mit mond majd kedden.

4500. ozs82 (válaszként erre: 4499. - DWAncsa)
2014. jún. 8. 13:50
Engem is ra akart beszelni a sajat dokim+a fõorvos,h legyen programcsaszar,de nem hagytam magam,szerettem volna,ha a kislanyom dönti el,h melyik napon akar megszuletni...kicsit ekkor csalodtam is a dokimban...bar hamarabb jött a kisasszony,mert õ pár nappal kesõbb csaszarozott volna meg,de szerencsere beindult.A mûtobe akkor toltak,mikor már 2 ujjnyira nyitva voltam.Nekem is a faros fekves miatt volt,ez pedig nem akkora problema,regen siman megszultek igy is,pl.anyukam is öcsemet,teged elèg hamar megcsaszarozott a dokid,ha a 37.heten,pedig nem lett volna baj,ha beindul:-) Max.a köldokzsinorelöreesestöl szoktak felni a dokik,de ez is ritka,nekem se volt ilyen,mondjuk èn mar bent voltam az Uzsokiban ctgn egy szüloagyon,mikor elment a magzatvizem...ra 2 orara meg mar csaszaroztak...
4499. DWAncsa (válaszként erre: 4498. - Ozs82)
2014. jún. 8. 12:27
Szia! Akkor még te is egyben. Van mobilnetem,mindenképp írnék majd,csak már tartanánk ott. Sajna nekem programcsászár volt az előző,mert faros volt a kisasszony,és 37 hetesen fogyott a magzatvíz,így akkor meg is császároztak. Remélem ezt most elkerülhetem. Nekem kedden kell mennem ctg-re,kiváncsi vagyok mit mond majd a doki,remélem még nem akar kiírni császárra. Semmi jelét nem adja a kis Levi,hogy ki szeretne bújni. :-(
4498. ozs82
2014. jún. 8. 10:22
Szio!Èpp gondoltam rad,h lehet,h mar megszuletett a kisfiad,de akkor mèg te is varakozol..Van mobilneted,tudsz majd irni a korhazbol?Èn majd szeretnèk,ha lesz idõm&energiam:-) Mèg en is egyben,bar ejszaka voltak fajasaim,felèbredtem ra,azt hittem kezdodik,de aztan elmult:-( Te vajudtal az elozo csaszar elõtt v programozott volt? En is hetfon leszek 39.:-) A lanyomat 38+5.napon szultem,az tegnap volt,de a kislegeny nem nagyon igyekszik:-) Bar mèg barmi lehet,2.szules gyorsabb&en mar vajudtam 24 orat Fannival,remelem most nem lesz annyi,mert nagyon kifaradnèk a vegere...Te mikor tervezelbemenni a korhazba?Èn lehet,h nem sietem el,h veletlenul se mondjak,h csaszar...Èn csüt.megyek ctgre...
4497. DWAncsa (válaszként erre: 4495. - Ozs82)
2014. jún. 7. 20:58
Szia! Mi újság? Egyben vagytok még? Nálunk nincs változás,hétfőn kezdem a 39.hetet. Kedden megyek dokihoz,ctg-re. Jó lenne,ha már történne valami.
2014. jún. 6. 13:34

Én fél 8-kor szültem reggel és mihelyst letelt a 6 óra és felkeltem és lezuhanyoztam hozták is ki a babát ott volt velem 22 óráig. Jó volt, mert annyian szültek akkor, hogy nem volt hely másik szobába és az örzőbe pedig bejöhettek a férjek.Mivel pont akkor csak ketten feküdtünk abban a szobában, így bennt lehettek úgy 3 órán keresztül a babákkal együtt. :)


Nem indult meg a fájásom, csak vérezni keztem. 39. héten történt.


Én vasárnap szültem és szerdán már jöttem is haza, úgy hogy a varratokat akkor szerdán ki is vette a doki.

4495. ozs82 (válaszként erre: 4492. - 0465c7034e)
2014. jún. 5. 16:13
Hu,ez elèg csunyan hangzik...jo,h nem lett nagyobb baj...ez hányadik hèten törtènt?Engem anno kedd reggel csaszaroztak&csüt,pèntek èjszaka már velem volt Fanni,szerencsere max.2-szer kelt fel,nem volt gond,mas babája se sûrubben.Nappal egesz nap velunk volt,a mütet napjan csak estere kaptuk meg,de már akkor szopizott!Fõleg emiatt szeretnèm,ha ott lenne,h minel surubben szopizzon,meg nyilvan neki az a jo,ha èrzi az anyja kozelseget,hisz èpphogy kivettèk belõlem..v èpp megszultem,mert ugye ènis erre kè-szülök ;-)
4494. DWAncsa (válaszként erre: 4492. - 0465c7034e)
2014. jún. 5. 12:20
Fájásaid is voltak? Mármint megindult a szülés nálad vagy csak a vérzésre lettél figyelmes? Hát igen,császár után nem egyszerű ellátni még magadat sem,nem hogy a bébit. Meglátjuk nálunk hogy alakul.
2014. jún. 5. 10:32
Császárosoknál nem hagyják kint a babákat, de hidd el felkelni se tudnál hozzá olyan fürgén éjszaka, hogy az a többieket ne zavarja.....
4492. 0465c7034e (válaszként erre: 4486. - Ozs82)
2014. jún. 5. 10:31

Úgy mentem be a kórházba, hogy eléggé elkeztdtem vérezni. Igazából, akkor azt mondták, hogy valószínűleg elkezdett leválni a méhlepényem ezért azonnal császár.

Később az orvosom mondta miután császár után bejött, hogy jól tettem, hogy azonnal bementem, ahogy ezt észleltem, mert szétnyílt belül a császárseb.


Nekünk adtak ki a limonádé nevezetű italból a csecsemőknek a szobába, de csak sima forralt víz volt. Azt mondták ott, hogy az elnevezés megmaradt, de csak sima forralt vizet kapnak már a babák. (mi is megkóstoltuk és tényleg nem volt benne cukor)

4491. DWAncsa (válaszként erre: 4489. - Ozs82)
2014. jún. 5. 06:54
Igen,ha nem indul be időben,akkor császár,de erre nem is szeretnék gondolni. Bízom a babámban,hogy tudja mi a legjobb neki és nekem is. Sajna éjszakára valóban nem adják ki a babákat,max ha a szobatársak megengedik. Én se örültrm,hogy cukros vízzel tömték a lányomat. Amint beindult a tejem,lefejtem,azt le lehetett adni és akkor már azt kapta éjszakára.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook