Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
4640. b4b2408958 (válaszként erre: 4639. - Gitta1980)
2014. júl. 28. 13:20
Nagyon szépen köszönöm! :)
4639. Gitta1980 (válaszként erre: 4638. - B4b2408958)
2014. júl. 28. 13:17
Megkerdezem egy ismerosomet aki dula is volt. hatha tud vkit ajanlani. irok majd privit ha tud mondani vkit
4638. b4b2408958 (válaszként erre: 4637. - Gitta1980)
2014. júl. 23. 17:40

Nem minden terhesség móka és kacagás...és ezt hiába akarjuk elfeledni, nem tudunk túllépni rajta, bármennyire is akarjuk. Egyetlen lehetőség van, egy utána következő pozitív élmény, ami ezt a félelmet kiírtja, de ennek utat engedni meg nagyon nehéz...át tudom érezni, de remélni KELL és bízni!

Dùlán én is gondolkodtam, csak hiába keresek, nem találok. Te tudsz esetleg ajánlani valamilyen oldalt?

4637. Gitta1980
2014. júl. 23. 12:13

Még csak tervezzuk a kistesot. iden kellene megfogannia. de azert elotte megragjuk a temat. bar kis korkulonbseget szeretnek es nem szeretnek elotte visszamenni dolgozni. de az anyagiak es a szules koruli ill.utani aggodalmak kicsit nehezitenek. pedig igy lenne jobb. szerintem. csak vennem kell egy nagy levegot. lehet jobb mikor az ember nem tudja mi var ra. ha lenne penzem fogadnek dulat aki mar terhesseg alatt is segit lelkiekben is.

aromaterapia nekem is jol jonne szulesnel.

4636. b4b2408958 (válaszként erre: 4634. - Moen)
2014. júl. 22. 13:47

Jaj szegény.... :S Akkor Nálatok pont a másik véglet volt....

Köszönöm, h ismét megerősítesz!

Egyetlen dologgal kapcsolatban van még információs hiányosságom, az ott dolgozó (asszem) 5 nőgyógyászról.... Idáig kettőről olvastam pozitív véleményt fórumon,egyről negatívat, a többiekről kb semmit nem tudok...

Pedig most is szeretnék orvost fogadni,így jó lenne valahogy mindről hallani,esetleg akár még találkozni is. Ezzel kapcsolatban van valami tippetek?

Még nagyon az elején járunk, csak a teszt lett pozitív,de én ilyen kis gyagyás vagyok,és már a kezdetektől ugyanazt a dokit szeretném. :)

Egyébként érdekes,h egy rossz tapasztalat után,amikor az ember céltudatosan keresi a majdani jó helyet,akkor döbben rá,h mennyire nem egyszerű (pláne egy költözés után). Mert nem csak a kórház kell,h tetszen, hanem a dokinak is tapasztaltnak és szimpinek kell,h legyen. Az esküvőnket sikerült kb ennyi idő alatt megszervezni :D

4635. b4b2408958 (válaszként erre: 4632. - Gitta1980)
2014. júl. 22. 13:34

Gitta remélem,h minden a legnagyobb rendben lesz nálad a kistesó érkezésénél! Szívből kívánom Nektek a legjobbakat és nagyon fogok értetek szurkolni! Mikorra várható az érkezése?

A kazincbarcikai kórházat szemeltem ki,amiről sok a jó vélemény és elenyésző a rossz. Gyakorlatilag ott szülés közben mindent lehet,sok lehetőség eleve adott,én pedig nagyon szerettem mozogni vajùdás közben illetve híve vagyok az aromaterápiának,amit szintén lehet. Sajnos nálunk a szülés első jele az volt,h elfolyt a magzatvíz így hiába akartam otthon maradni míg meg nem érkeznek az erős,rendszeres fályások,azonnal be kellett mennem.

4634. Moen (válaszként erre: 4631. - B4b2408958)
2014. júl. 22. 13:26

2008. februárjában az Uzsoki Kórházban két napi szenvedés után sem vette észre a csecsemős, hogy nem tudom simán szoptatni a fiamat, hiába nem befele forduló a mellbimbóm, csak bimbóvédővel tudtunk szopizni. Már tiszta sebes volt mindkét mellem, a csecsemős meg csak erőltette a dolgot, mígnem a nővérem hozott egy bimbóvédőt és a fiam azonnal cicire cuppant... Szóval, tisztelet a kivételnek, de sehol sem rózsásabb a helyzet, max.valami teljesen magán helyen.


Amúgy sztem jól döntesz, ha ezért nem jössz fel Pestre, az másfél óra is sokat számít és ennyi idő alatt a baba is simán kibújhat. Arról nem beszélve, hogy azért hosszú az út...

4633. Moen (válaszként erre: 4620. - B4b2408958)
2014. júl. 22. 13:19
Így már érthető a dolog...
4632. Gitta1980 (válaszként erre: 4631. - B4b2408958)
2014. júl. 22. 12:30
remelem bevalik az a kozelebbi korhaz. a regebbi forumozoknal itt volt akinek az elso babaja 1,5 ora alatt szuletett meg. de nem ez az altalanos. az sem mind1 mikor indulsz be a korhazba hany perces fajasoknal. az a legjobb ha nem paras az anyuka ha otthon vajudik es csak a vege fele megy be mert otthon talan konnyebb ellazulni. mivel nalam megrepedt a burok es csak fel nappal ra ereztem kb fajasokat amik tenyleg fajtak en nem tudtam ezt megtenni. remelem a kistesonal mar jobban alakul a dolog es a korhazban magatol fog megrepedni a burok es gyorsabban tagulok de nem tul gyorsan azert es el tud tunni a mehszaj is tolas elott es repedni sem fogok. meg gatvedelemmel szulok.
4631. b4b2408958 (válaszként erre: 4629. - Gitta1980)
2014. júl. 22. 10:23

Szia kedves Gitta1980!

Nekem egyetlen elvárásom volt,h gondoskodjanak rólunk. Ez a kisfiamnál teljesült,nálam nem. Nem vártam el kedvességet,se törődést,csak h emberiek legyenek velem és megtanítsanak a szoptatásra,fejésre,a többi nem érdekelt,mert édesanyám szülésznő volt és tudtam,h abban otthon már kapok szakszerű segítséget, de ezen feladatok elsajátítása addig nem várhat!

Igen,az egyik itteni kórházról én is nagyon sok rosszat hallottam,a másik normálisabb,de szerencsére tegnap találtam egyet,ami talán minden szempontból az álmaim testesíti meg és még messze sincs,30 km. Egy-két hét múlva elmegyünk oda a férjemmel és ha a szülész illetve szülésznők is szimpik,akkor megállapodunk.

Egyébként,ha siettünk,másfél óra az út nekünk Pestre,annyi idő előfordulhat, h megszületik egy második baba?


De úgy tűnik,h a KEDVES FÓRUMOZÓKNAK KÖSZÖNHETŐEN már elvetettem azt az ötletet,h Pestig menjek a babával :-)

Köszönöm nektek a sok sok véleményt és tanácsot,ha nem írtok,lehet nem gondoltam volna meg magam!(kicsit maradi vagyok a korom ellenére és tartok új dolgokba belevágni,sőt,ha tehetem,inkább maradok a már ismert réginél hiába nem olyan jó)

4630. Gitta1980
2014. júl. 22. 00:49
a csecsemosok elvileg sokkal kedvesebbek mint korabban voltak
4629. Gitta1980
2014. júl. 22. 00:45

nekem elso gyerekeskent jo tapasztalataim voltak de nem voltak nagy elvarasaim lehet. mindenki egesz normalis volt. az elso par napban ugy gondoltam tok jo itt nem is banom h még nem mehetek haza. es tok nagy onbizalommal mentem haza nem feltem h mindent jol csinalok e majd.

nem volt komplikacio, sima szules volt igaz egesz napos volt.

babok csak az alapitvanyiban lehettek veled tavaly aug-ban.

elvileg mar 2 ember is bent lehet szuleskor vki azt irta itt korabban.

Miskolcon nem tudom hany korhaz van de az egyik nagyon gaz egy anyuka szerint.

de en is kozelebbi korhazat kerenek Miskolchoz. mennyi ido mire Bpre ersz onnan? mi van ha a mentoben szulsz meg mert nincs annyi idod? 2.gyerek elvileg hamarabb jon mint az elso

4628. Noncsida (válaszként erre: 4627. - 98d4fc8b1b)
2014. júl. 21. 20:20
Elég szülésznőt fogadni. De sztem ellátnak akkor is, ha nem fogadsz senkit :D
2014. júl. 21. 19:16

Sziasztok!


Tavaly télen szültem a kórházban, a 3 napot ki lehetett bírni. Már úton van a második baba, és mivel az első császárral született (magasan volt a feje és nem illeszkedett be a szülőcsatornába), ezért biztos, hogy megint császároznak. A kérdésem annyi lenne, hogy ennek ellenére lehet csak szülésznőt fogadni? Választott orvos nagyon sokba kerül, viszont körzetileg nem ide tartozok, ezért muszáj fogadni legalább szülésznőt, hogy ellássanak, vagy tévedek?

4626. b4b2408958 (válaszként erre: 4623. - Nikk_1982)
2014. júl. 21. 15:27
Köszönöm a véleményed! Amúgy amikor 5 éve ott szültem és a nővérkék előtt mentem el (ami gyakran megtörtént, mert sétával próbáltam "vigasztalni" magam) az esetek döntő többségében vagy dumcsizni vagy számítógépezni láttam őket,volt,h konkrétan láttam,h épp facebook-on van fenn...és még azért is leugattak, h nem az ottani kosztot eszem,hanem azt,amit az édesanyám frissen főzve nap mint nap behozott (mert szerencsémre pénteken szültem és hétvégén ezt volt ideje megtenni nekem:) )
4625. b4b2408958 (válaszként erre: 4624. - B4b2408958)
2014. júl. 21. 15:20
Elírtam, napi 2 x 10 percre mehettünk be
4624. b4b2408958 (válaszként erre: 4621. - Ludi.)
2014. júl. 21. 15:19
A fiunknak beadott nyugtatóról én is hasonlóképp értesültem. Koraszülött osztályra került a kicsikénk így napi 2010 percre mehettünk be hozzá. A 2. napon nagy örömmel az arcunkon trappoltunk volna már be,amikor elénk állt egy csecsemős. "Meg ne próbáljanak hozzá nyúlni!!! Most kapott nyugtatót és csak ártanának neki,felzaklatnák!" Mondom Miiiiiiiiiii?????????? Ott rögtön sírógörcsöt kaptam.... És úgy adták be neki,h ahoz írásos szülői engedély kellett volna.
4623. Nikk_1982 (válaszként erre: 4618. - B4b2408958)
2014. júl. 21. 14:58
Én a helyedben semmiképp nem jönnék vissza Miskolcról szülni. Biztos van jó orvos ott is, akinél minden az elképzeléseid szerint történne. Én jó véleménnyel vagyok a kórházról, a gyermekágyas három napot túléltem én is. A nővérek leterheltek, nincs idejük/energiájuk a kismamák lelkét ápolni, nem is lesz, mert más a prioritásuk mint az anyukáknak. Aki ezt képtelen feldolgozni az ne itt szüljön.
4622. Ludi.
2014. júl. 21. 13:39
Meg tudnátok mondani, aki mostanában volt, hogy a babák kint vannak/lehetnek éjszakára?
4621. Ludi. (válaszként erre: 4620. - B4b2408958)
2014. júl. 21. 13:32

Erről ez jutott eszembe, igaz ez kb 3 éve volt (bárcsak ne jutott volna, mert 3 hét múlva megint megyek):

1 napos volt a lányom, amikor egy végtelenül unott/ flegma csecsemős hölgy bejött a szobámba egy papírral, ennyit mondott:- Jó, a gyereknek fertőzése van, vettünk megint vért, felviszik az intenzívre, de majd később én is felmehetek hozzá. Kezelés attól függ, mennyit nő a fertőzés.


Elállt a szívverésem! Könnyekkel küzdve, annyi jutott eszembe, h megkérdeztem: -nem emiatt kaptam vajúdás közben azt a sok antibiotikumot, mert több, mint 10 órát voltam bent?


Válasz: - ja, de akkor igen. És kiment.

4620. b4b2408958 (válaszként erre: 4617. - Moen)
2014. júl. 21. 12:37
Kedves Moen, csak tudod nekünk nem egy-két dologgal volt bajunk,hanem a szülés után gyakorlatilag mindennel. Pedig nagyon türelmes, csendes, béketűrő emberek vagyunk, de ott sikerült mindkettőnket kikészíteniük idegileg... Hozzá kell tegyem,a kisfiunk koraszülött volt,első baba és így jobban is aggódtunk. Ehhez képest az első alkalommal,mikor bementünk hozzá a "kedves" nővérke azzal kezdte,h mivel fiú,ne nagyon bízzuk el magunkat,h túl lesz ezen és semmi baj nem lesz,mivel a lányok sokkal jobban küzdenek a fiú babákkal ellentétben,mert ők hamar feladják.... Na? Első infóként az első gyermekemről igazán jóleső dolog ez...
4619. b4b2408958 (válaszként erre: 4616. - Noncsida)
2014. júl. 21. 12:29
Jah,és a szülészem asszisztense (aki ott szülésznő) el volt teljesen hűlve, mikor találkoztunk és mondtam neki,h senki nem kezelte le a gátamat, mert h azt állítása szerint naponta kellene az ott dolgozóknak... És igen, velem is egyetlen csecsemős foglalkozott, Annamarinak hívták, de ő is úgy, h úgy tudta meg,h előtte senki nem foglalkozott velem,h bejött hozzám a férjem és üvöltött velük,h itt mennyit kell azért fizetni,h ne sz..Ják le a kismamák fejét?! Nos tehát ha tùlélő tábort akarok, akkor elmegyek pl kirándulni napokra,de nem szülni.... Mindenesetre örülök,h másoknak jó a tapasztalata.
4618. b4b2408958 (válaszként erre: 4616. - Noncsida)
2014. júl. 21. 12:18
Na hát én pont ettől félek...h túlélés legyen az utána lévő pár nap....mert pont ez a pár nap kéne,h arról szóljon,h anyává váltál és itt megkapd ehhez a szakmai segítséget, ezért fizetjük a TB-t! Nem azért,h X kiló húsként kezeljenek.... Nálam most azért nagyon fontos ez a kérdés, mert idő közben Miskolcra kellett költöznünk és innen kéne odamennem....de az orvosom, Dr. Fekete Tamást annyira szeretem,h nem szívesen válnék meg tőle,holott mondta,h szívesen ajánl itt nekem orvost.
4617. Moen (válaszként erre: 4614. - B4b2408958)
2014. júl. 21. 09:16

Szia!


Én 2008-ban az Uzsokiban szültem, a gátsebet már akkor, ott sem kezelték, még lázmérésre sem emlékszem. A lényeg annyi volt, hogy az ember elment-e wc-re vagy sem...

Én most a Jahnban fogok szülni, itt a lányoktól csupa jót olvastam.

De véleményem szerint ezt a pár napot át kell vészelni, ritka az, hogy az embernek ne legyen valamivel kapcsolatban kifogása.

4616. Noncsida (válaszként erre: 4615. - B4b2408958)
2014. júl. 19. 15:07

Szia Mariann!


Én Fülöp Évi szülésznőnél szültem,nem volt fogadott orvosom. Remek szakember, csak ajánlani tudom! Szóval a szülészeten mindenki rendes, figyelmes, én nagyon meg voltam elégedve. Az utána következő napokat meg túl kell élni :)

Én alapítványi szobában voltam, a vizitek során nálam még lázat sem mértek, gátsebemet nem nézte meg senki. A szülésznőm jött le, ő segített, mivel nekem fogalmam sem volt, hogyan kell kezelni. Gátvédelemre készültem. A csecsemősök közül volt egy hölgy, aki minden reggel jött a kocsijával, hozta a cukros vizet, meg az egyéb kiegészítőket. Nekem ő segített sokat, tőle kérdeztem a szoptatásról is.

2014. júl. 18. 12:40
Elnézést, az előbb félre nyomtam és ment a hozzászólás még mielőtt befejeztem volna.... Szóval sajnos nincs arra időm,h ennyit végigolvassak, ezért kérném a kedves anyukákat, h ha idejük engedi, hozzászólásban írják meg a személyes tapasztalataikat! Előre is köszönöm azok "fáradozását", akik írnak! Szép napotindenkinek! :)
2014. júl. 18. 12:36

Sziasztok!

2009-ben szültem itt és kíváncsi lennék,h azóta milyen a kórház? Valtozott-e valami? Nekem akkor nagyon negatív tapasztalataim lettek.... A szülésnél a szülésznő aranyos volt, rajta kívül mindenki tajparaszt ősbunkó...leszámítva a szülészem,de ő fogadott orvos volt. Most is csak miatta mennék oda szülni, mert hozzá ragaszkodom, de amennyiben még most is rossz a tapasztalat, lehet elgondolkodom a váltáson... Csak h a legnagyobb problémákat említsem: a vizitek alkalmával csak lázat mértek, megkérdezték, h jól vagyok-e és ott hagytak. Gátamat vágták és nem kezelték egyetlen alkalommal se. A koraszülött osztályon a nővérek nem adtak nekünk elegendő információt a kisfiamról, ráadásul a beleegyezésem nélkül adtak be neki nyugtatót. Senki nem segített a szoptatás elsajátításában se a fejésben, pedig kértem...

Visszaolvasni nem fogok huszon oldalakat, 2013-as bejegyzésekről még mielőtt bárki tanácsolná,ami tele van cseverészéssel

4613. Moen (válaszként erre: 4609. - Zsuzsa0210)
2014. júl. 10. 13:28

Szia Zsuzsa!

Sztem mi nagyjából egy időben fogunk szülni! :) Én mis 27 hetes kismama vagyok, október 6-ra vagyok kiírva. :)

Nekem sincs választott orvosom és jelen állás szerint szülésznőm sem. Az összes fórumon és itt a csajoktól is csak jókat hallottam a kórházról és a személyzetről egyaránt. Készülök menni én is szülőszoba látogatásra, de ezen kívül max. ctg-re fogok a kórházba járni, mert Vecsésen lakom és az utolsó hetekben oda kell már majd menni. Így megyek majd szülni is. Az eddig leírtak alapján nem aggódom. :)

2014. júl. 10. 10:06
Köszönöm szépen a tanácsokat!
4611. Gitta1980
2014. júl. 10. 07:14

Szia Zsuzsa! olvass itt vissza. En tavaly augusztusban szultem tobb itteni kismamaval egyutt es eleg aktivak voltunk itt a forumon. Kb 2013.04-2013.10.ho kozott irtunk sokat sokmindenrol. erdemes majd elmenned szulesfelkeszitore a korhazba. 3 féle eloadas volt tavaly: szulesfelkeszito, babaapolas, szoptatas. mind3 nagyon jo es hasznos volt. a korhaz honlapjan fent vannak az idopontok altalaban. ha epp mégsem akkor a kpi szamot felhivod es kéred a szuleszetet vagy az ujszulott osztalyt es ott tudnak idopontot mondani es fel is tudsz iratkozni az eloadasokra.

En olyan jol elvoltam bent h az elso ket napban haza sem akartam menni ;-)

mondjuk a kaja annyira nem jo olyan menzas kb. en 5 agyas szobaban voltam 2-3 szobatarssal.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook