Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
4790. nikkkancs (válaszként erre: 4789. - 98d4fc8b1b)
2014. dec. 10. 11:33

Ha rákèrdeztèl a 2 ágyasra leírod nekünka is?! :)

Köszi

4789. 98d4fc8b1b (válaszként erre: 4788. - Dooorcsi)
2014. dec. 10. 10:26

Szia!


A csecsemősök között van olyan, aki biztosan pályát tévesztett, ezt én is megtapasztaltam tavaly.

Ezen a héten megyek a kórházba a fogadott orvoshoz, majd rákérdezek a kétágyas szobára. (Az alapítványi se lenne rossz, de így is elég sok a kiadás.)

4788. Dooorcsi
2014. dec. 9. 12:58

Sziasztok,

Én október 18-án szültem természetes úton , 5 óra alatt a kisfiamat Gerdei Helgánál. Csak ajánlani tudom Őt. A csecsemősök furcsák, nekem nem volt tejem, csak szülés után egy héttel, addig csak vizet adtak a gyereknek, pedig szegény lila fejjel üvöltött, olyan éhes volt. Utolsó este már sírva könyörögtem, akkor hoztak neki egy kis tejcsit. Katika, egy alacsony, rövid szőke hajú nővérke volt, aki a legtöbbet segített, ő igazán szereti a gyerekeket, ez tisztán látszik :)

Mi alapítványiban voltunk. Hazajövetelkor kaptam egy csekket, amin annyit fizetek be, amennyit akarok, de minimum 20.000Ft-ot illik. Teljesen elégedett voltam a szobával, tiszta volt és a külön fürdőszoba aranyat ért. Ahogyan a nyugalom is. Egy hozzátartozó kap szintén karszalagot, és 10-18-ig bent lehet a szobában anyával és a babával! Én ezért döntöttem az alapítványi mellett, mert embertelennek tartom, hogy apa nem foghatja meg a kistörpét a kórházban. 22-23 óra között viszik el a babákat éjjelre, de nekünk nem volt kötelező utolsó éjjel magunknál tartani. Örült minden anyuka, hogy tud még egy utolsót aludni :)

Remélem tudtam segíteni néhányotoknak :)

4787. 98d4fc8b1b (válaszként erre: 4785. - Genetheim)
2014. dec. 7. 16:31

Látogatás a megszabott időben van. Előtte és utána a babáddal vagy. :)

A kétágyas szoba engem is érdekelne, kérdeztem is itt, hogy fizetős lett-e vagy sem, de még nem írt senki erről.

A szülésfelkészítőről nem tudok nyilatkozni.

4786. mangela86 (válaszként erre: 4784. - Nikkkancs)
2014. dec. 6. 22:39
Köszönöm szépen :)
4785. genetheim
2014. dec. 5. 15:25

Köszönöm az infot mindenkinek!

16-18ig van latogatas? Es addig?

Ne haragudjatok a sok buta kerdesert, de sok minden erthetetlen szamomra..

A 2 agyas is fizetos??? Amugy ha szulesznom van, nagyobb esellyel lehet mondjuk a 2 agyasba bejutni?

Kb 17hetes voltam, amikor bementem Hamza Zsuzsihoz. O megmutatta a szuloszobakat. Mutatnak mas egyebet szulesfelkesziton?

Koszonom elore is! :)

Es remelem nem tunok butanak :D :)

4784. nikkkancs (válaszként erre: 4783. - Mangela86)
2014. dec. 5. 15:10
Akihez jársz terhesgondozásra elvileg ő ad vagy beutalót vagy be kell telefonálni a kórházba és időpontot kérni! Mond hogy az első lesz és hogy hány hetes vagy mert most ezen is variáltak!
4783. mangela86
2014. dec. 5. 11:26

Sziasztok!


Ha nincs fogadott orvosom és szülésznőm sem akkor az NST-t vagy CTG-t ki végzi? Kell időpontot kérni a kórháztól? Vagy hogyan működik? Köszönöm. :)

4782. 98d4fc8b1b (válaszként erre: 4780. - Kromy)
2014. dec. 4. 19:04
Remélem is. :)
4781. Lola87
2014. dec. 4. 14:22
Siasztok! Volt már valaik ebben a félévben, vagy korábban a Jahn-ban szülésfelkészítő szülszoba látogatáson, amit hirdetnek a kórház oldalán? Milyen tapasztalatok vannak?
4780. kromy (válaszként erre: 4778. - 98d4fc8b1b)
2014. dec. 3. 21:56
Ha nem jön hozzád látogató, akkor nem mész ki :) Ha meg hazamegy bemész a szobádba :) Nem kell kinnt maradnod.
4779. nikkkancs
2014. dec. 3. 10:42

Hát ez egy kicsit már nekem is sok!

Na és mi van akkor ha épp aznap nem jön látogatóm? Akkor is be kell adnom a gyerekemet?

Az alapítványival csak az a bajom hogy nem szeretnék egy magam kuksolni a szobában, de egy 2 ágyasra szívesen fizetnék, ha ott is velem lehet a baba!!!! Majd utána kérdezek! :)

2014. dec. 3. 09:27

Azt megértem, hogy a szombathelyi eset miatt jobban vigyáznak a babákra. Azt viszont nem igazán értem, hogy ha egy anyuka kimegy a látogatási idő alatt, akkor utána miért kell 2 órán keresztül a hideg folyosón tartózkodnia.


Azt nem tudjátok, hogy a kétágyas szoba fizetős lett-e?

4777. anyi02 (válaszként erre: 4775. - Nikkkancs)
2014. dec. 3. 09:18

igen, ezt a 4-kor beadást nem olyan régen vezették be. 2010-ben sem volt még, amikor még az első gyerekemet szültem. ilyenkor be is zárják a csecsemős szoba ajtaját. továbbá, ha a látogatási idő alatt egyszer kimész, akkor csak 6-kor mehetsz vissza. hacsak nem tudsz besurranni akkor, amikor egy másik anyuka jön ki. engem jól leszidott a gyerekágyas nővér, hogy hogy merészelek visszamenni a kanalamért, amit bent felejtettem, hogy ehessek hazai levest.


igen, hazamenetel előtti éjszaka nem kell engedélyt kérned, hogy kiadják a babát. ezért a kb. egyidőben szült anyukák vannak egy szobában, legalábbis próbálnak erre figyelni.


az üvegnél persze egész nap mutogathatod a kicsit, de az ajtóban beszélgetésnél nagy valószínűséggel rád szólnak.

4776. Gitta1980
2014. dec. 2. 19:53
En 2013.augusztusban szultem de akkor este 11-ig velunk voltak a kicsik. kajaknal latogatasnal vigyaztunk egymas gyerkocere. lehet gyujteni kell majd alapitvanyira?
4775. nikkkancs (válaszként erre: 4774. - Anyi02)
2014. dec. 2. 16:14

Szia!

Ez a 16:00-tól kötelező beadni valami új rendszer? Mert amikor én a fiamat szültem 2012-ben akkor ilyen nem volt! Amikor látogatóm jött akkor odamentem az üvegajtóhoz megmutattam a picit, ha meg ki akartam menni beszélgetni akkor persze beadtam, de nem köteleztek! Sőt olyan is volt hogy nem adtam le, hanem ott álltam az ajtóban és úgy beszélgettem, a pici meg a kiskocsiban aludt! :)

Jah és az hogy utolsó éjszaka kiadják, ezt úgy érted hogy hazamenetel napja előtti éjszaka kint alhat velem a pici? (engedélykérés nélkül?)


Köszönöm!

4774. anyi02 (válaszként erre: 4769. - Genetheim)
2014. dec. 2. 15:30

Szeptemberben szültem, fogadott orvossal és szülésznővel.

Beöntést nem adnak már, gátmetszés eéőtt borotválnak. Apuka bent lehet, elvághatja a köldökzsinórt, aztán kíséri az újszülöttet a mérésre, vizsgálatra. Császárról nincs infóm.

A babák 7-22-ig rooming in vannak. De 8-kor elviszik őket, a vizit idejére. 7-8-ig tilos pelust cserélni, mert a babákat lemérik, hogy mennyit ettek. 10-kor hozzák vissza a babákat. Ezután egészen 16-ig anyukával vannak, akkor viszont kötelező beadni, asszem csak az alapítványi szobában nem. Ugyanis 16-18 között látogatás van. 18-kor van az üveg mögött babamutogatás.

Az osztályon zárva van az ajtó, az ajtóban éjszaka kivételével (amikor a babák amúgy is a csecsemősöknél van) mindig ül valaki. Ezt a szombathelyi "babalopás" után vezették be. A kismamák karszalagot kapnak, innen tudja a kórházi személyzet, hogy a gyerekágyas részre tartoznak.

Az utolsó éjszaka szinte kötelezően kiadják a babákat az anyukáknak. Ám ekkor is elviszik fürdetni.


A kórházba 15 db pelust és egy csomag popsitörlőt kell leadni. A védőnő szedi be és a promoboxot is ő adja.


Ami még szükséges: pelenka, popsitörlő, popsikrém, takaró, sapka a picinek.

Neked: pohár/bögre, evőeszköz, WC-papír, ugyanis ezeket nem adnak.

Szüléshez is érdemes hálóinget vagy valamit vinni, mert a kórháziból nem mindig jut mindenkinek, főleg, ha éppen sokan szülnek.


A védőnő minden (hétköznap) délelőtt körbemegy, tőle lehet kérdezni, megmutatja a mellretételt, tanácsokat ad.

A csecsemősöket is lehet kérdezni, de ha valamit tudni szeretnél őket neked kell kérdezgetned, maguktól nem túl sok mindent mondanak. A csecsemős nővérek mutatják meg a köldökápolást és a pelenkázást. A baba bentre kap ruhát, csak a hazavitelre kell ruháról gondoskodni.

4773. nikkkancs (válaszként erre: 4772. - Genetheim)
2014. nov. 29. 06:36
Szerintem előbb mutasd meg ès utána add le, mert akkor ki tudsz menni beszèlgetni a látogatókhoz! Èn igy csináltam. De olyan is volt hogy kiskocsiba oda toltam az üveghez a fiam aludt ès kicsit kilèptem beszèlgetni, de azèrt a babára is ráláttam, ott álltam mellette. Persze ezèrt lehet hogy szolnak, csak nekem èpp nem látták :) A fiam jètalvó volt.... ;)
4772. genetheim
2014. nov. 28. 11:27
Es miutan "leadtam" a babat, utana meglehet mutatni a latogatonak? Vagy hogy megy?
2014. nov. 28. 09:38

Szia!


Én tavaly decemberben szültem ott. Természetes szülésnek indult, a párom velem volt a szülőszobán, viszont a végén, amikor meg kellett császározni, akkor nem lehetett bent a műtőben velem. :(

4770. nikkkancs (válaszként erre: 4769. - Genetheim)
2014. nov. 27. 19:44

Szia!

Èn 2 ève szültem sima szülèssel...nem kaptam beöntèst sem kúpot! Èn 5 ágyas szobában voltam de sok volt az első babás de azèrt adtunk egymásnak tanácsot! Èn nem kèrtem a csecsemősök segítsègèt, a pelenkázást ès köldökápolást azt megmutatják meg ha kèred akkor a szoptatást is! Leadhatod a babát, de üvegen keresztül meg is nèzhetik...de nem az emeleten hanem a 8.-on ahol az osztály van,te is ott leszel meg a baba is! A szülősuobák vannak a 9. En! :) A promobox csomagot azt hiszem 2.-3. Napon kaptam meg! Extra dolog nem kellett sőt èn sok felesleget vittem :) pelus kell, popsitörlő, kistakaró, textilpelus. A babát nem te fürdeted hanem a csecsemősök ès nem is mutatjak meg a fürdetèst! Nálunk apás szülès volt, borogatta a homlokom ès dícsèrt jó szavakkal ami erősített illetve elvágta a köldökzsinort! A babát a szülèsznő törli le utana elviszik lemosni a folyosóra! A császáros rèszt nem tudom èn is csak egyszer szültem illetve áprilisban jön a hugi ;)

4769. genetheim
2014. nov. 27. 13:57

Sziasztok! Lenne pár furcsa kérdésem. Bár még van időm, ( 26 + 3 hetes vagyok)

Hamza Zsuzsinál fogok szülni.

Furán hangzik, de beöntés van, vagy kúpot raknak fel? Az utobbit nagyon sok helyen olvastam már

Illetve, mivel első babás vagyok, egymásnak anyukák segítenek, vagy a csecsemősöknek kell mindenért szólni?

Ha látogatóm jön, akkor "leadom" a babát, és az emeleten megtudják nézni? Vagy ez hogy megy?

A Felicitas csomagot megkaptátok egyből?

Van valami extra dolog amit vinni kellett? Peluson, popsitörlőn kívül?

A piciket mi fürdetjük, segítenek, vagy teljesen elviszik?

Szülésnél akiknél apuka bent volt, a baba résznél milyen szerepet vett ki? Segített letörölni a babócát? Köldökzsinor vágás?

Illetve ha ne adj Isten császár lesz a vége, neko mikor viszik ki? Vagy bent lehet?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

És bocsi a sok kérdésért, de már nagyon "bevagyok zsongva" :)

4768. Nikk_1982 (válaszként erre: 4764. - Mangela86)
2014. nov. 25. 10:01
Igen, de már 2,5 éve
4767. Betty1989 (válaszként erre: 4766. - Nikkkancs)
2014. nov. 24. 21:23

Sziaa! nagyon szépen köszönöm a segítséget :) Minden információ jól jön :)


Köszönöm :)

4766. nikkkancs (válaszként erre: 4765. - Betty1989)
2014. nov. 24. 20:48

Szia!

Én 2 éve szültem itt a kisfiam. Éjjel szültem természetes úton (apás szülés volt) nekem sem volt fogadott dokim és szülésznőm sem.

A babát szülés után megnézhettem, de éjjel már nem kaptam meg, reggel 7kor hozták a babákat akkor meg kell szoptatni őket (tisztába tenni nem szabad) mert lemérik mennyit esznek! 8kor elviszik őket vizitre és olyan 10kor hozzák vissza, innentől a baba este 11-ig veled van! Ha látogatód jön akkor beviheted a babát a nővérekhez ahol éjjel is alszanak! Apuka nem mehet be és senki látogató, a babát csak üvegen kersztül nézhetik meg! De a bent tartózkodás nem sok 3-4nap. (attól függ) :)

A császár nem tudom hogy van, tesóm úgy szült de már nem 8éve, akkor apuka nem mehetett be!

A baba éjszaka nincs veled alapesetben, de elvileg kérhető csak akkor a szobatársaidnak bele kell egyeznie, mert ugye sokan vannak akik inkább pihennének éjjel!

Remélem segítettem kicsit! :)

4765. Betty1989
2014. nov. 24. 19:00

Sziasztok,még új vagyok itt ezért előre is bocsánat,hogyha zavarlak titeket a kérdéseimmel.Tudom,hogy szinte mindenre válaszoltatok már,de azért kérdeznék,hogyha szabad tőletek. A szülés után érdeklődnék,hogy működik a pihenés,a babával való együttlétet mikor engedik és mikor nem ?Apás szülést csak a természetes úton történő szülésnél engednek? Nekem nincs fogadott orvosom és szülésznőm sincs,szerettem volna menni a kórházba megnézni a szülészetet a meghirdetett napokon,de már szeptemberben sem volt hely sajnos.

Nagyon szépen köszönöm ha valaki válaszol nekem.


Betti 33hetes első gyermekes kismama

4764. mangela86 (válaszként erre: 4763. - Nikk_1982)
2014. nov. 24. 17:57
Köszönöm :) Esetleg nála szültél?
4763. Nikk_1982 (válaszként erre: 4762. - Mangela86)
2014. nov. 24. 17:03
Makai doki nagyon jó! Timi nem fogadtam fel a szülésre, de amúgy róla s nagyon pozitív a véleményem. Legközelebb vele szülök
4762. mangela86
2014. nov. 24. 16:36

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy érdemes-e orvost fogadni a Jahn Ferencben fogok szülni jövő hónapba.

Makai Zsolt doktor és Kollár Timi szülésznőről szeretnék kérdezni, hogy milyenek?

Köszönöm :)

2014. nov. 23. 15:56
Csak az alapítványi szoba egyágyas, a kétágyas nem fizetős. Tavaly szerencsére kétágyasba kerültem és nem kellett fizetni érte. Remélem ez azóta nem változott.
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook