Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
4970. beyus (válaszként erre: 4969. - Babuci10)
2015. febr. 11. 15:14
Én is gélt vettem. Igazából nem vagyok rendmániás, nem takarítók egyfolytában, de utálom amikor a kisbaba kezét fogdossák. Benéznek a babakocsiba, és ha meglátják a kezecskéjét már rá is cuppannak. Legyen az közért, vagy posta, vagy akármí. Nem gondolnak bele, hogy azt kb 15 percenként a szájába veszi? Na, mindegy. Szóval nálam a JF. mellett szól, hogy nem jöhetnek be a kórterembe, így nem kell megbántani senkit, hogy egy kis magánszféra...,hogy az alatt a 2-3 nap alatt az ember megkell hogy találja önmagát, felfogja, hogy minden más lesz, és egy kicsit kizárja a külvilágot az új kis kapcsolatából. Itt nem az apukára és a tesóra gondolok, hanem azokra akiknek maguktól nem jut eszükbe hogy kell egy kis pihi. Én már nagyon számolom a napokat visszafelé. Szoktam nézni a kórház honlapján az új kisbabákat, az ötágyas kórtermek sem lehetnek tele, mert van, hogy 1-2 baba születik egy nap, amikor front volt, akkor 5 született. Úgyhogy az ötágyasok sem hiszemhogy fullon vannak.
4969. babuci10 (válaszként erre: 4964. - Beyus)
2015. febr. 11. 14:32

Nem volt egyáltalán uncsi...  az udvarra kkmenni tök jó ötletnek tűnik, de még nem hiszem, hogylesz olyan jóidő...

1. gyereknél állati nagy segítség volt a több ágyas, szörnyen jól jöttek az ágytársak.

A tesónak megmagyarázni sem lesz egy egyszerű kör még így sem, plán egy 4 1/2 évesnek... ráadásul a lányom a vércsoport eltérés miatt besárgult, a doki aztmondta, megint számíthatok erre, 5 napig pedig azért a nagynak is kemény lesz a totális megvonás, ezértolyan fontos nekem ez....

A Baross utcai sztori nagyon kemény, azért ezzelén sem értek egyet - egyáltalán! Mondjuk nekem anyukám védőnő volt, így miután hazajöttünk kőkkeményen megígértette, hogy csak úgy nyúlhat hozzá bárki, ha előtte Neomagnolos vízben kezet mos, de mivel k.b. hypo szagú lett az emberek keze, meg a férjem kijelentette, hogy ő tuti nem, egy csomószor nem sikerült betartatni, probléma mégsem volt belőle... most váltani fogok: fertőtlenítő gél lesz aszobában aztán annyi.... 😊

4968. babuci10 (válaszként erre: 4963. - FDorka87)
2015. febr. 11. 14:17

FDorka!


😁 Ez aranyos... én a fiammal szintae állandóan bőgök, bár szedem a magnéziumot... mondjuk, ha szedsz magnéziumot, az biztosan csak jót tesz, de az egyetlen biztos megldás, ha megszületik a pici -szerintem! 😊

4967. babuci10 (válaszként erre: 4962. - Nikk_1982)
2015. febr. 11. 14:13

Niki_1982!

Gindolod, hogy újszülött osztályon ilyen gáz a helyzet, mert akkor meg inkább otthon kellene szülni. Az én lányom mondjuk már 4 1/2 éves és ha ezeket az egyszerű szabályokat elmagyarázom neki, ttud úgyy viselkedni, ahogy kell, illik. Ha nem így lenne, az egész téma eszembe sem jutott volna.... 😊

4966. babuci10 (válaszként erre: 4961. - Nikkkancs)
2015. febr. 11. 14:08

Nikkancs!


Pontosan a számból vetted ki a szavakat, én is hajszálra így gondolom...


Egyébként én állatira vigyáztam magamra, mégis tök beteg vagyok. Ez van, ha oviba jár a gyerek... :)

4965. 6b1702fe81 (válaszként erre: 4960. - Genetheim)
2015. febr. 11. 12:27

Szia!


Igen, oda is bemehet az apuka. De kizárólag a látogatási idő alatt lehet bent.

4964. beyus
2015. febr. 11. 09:41
Nagyon megoszlanak a vélemények a látogatás témában. A Baross utcában szült a barátnőm, ott a folyosón ültek az anyukák a babákkal és a látogatókkal. Egy hosszú folyosón liba sorban, volt akinél az egész család nagyszülőstűl fogdosta a kicsiket. Persze kézmosás nélkül. Na, az kemény... Most nincs látogatási tilalom a JF-Ben? Első babásoknál inkább az 5 ágyast szokták ajánlani, mert sokszor elkél a segítség. Ott jobban rádnéznek a csecsemősök is. Bár még nem szültem ott, csak visszaolvasgattam egy jópár oldat. Igazából 2- 3 éjszakát tartanak benn, látogatni bemehet a tesó, csak az anyukáknak kell addíg "leadni" a babákat, és kimehetnek a lépcsőhöz. Bátrabbak akár az udvarra. Nekem is van tesó, igaz 10 éves, de úgy vagyok vele, ha megszületik a pici, a szülőszoba kijáratánál megmutatják a hozzátartozóknak, aki ott van, aztán meg látják itthon. Biztos én is érzékenyebb leszek, nyűgösebb, a tesó meg szeretné fogni, nem lehet, miért, mert stb.....de ráérünk majd 2 nap után itthon a nyugiban összeszokni. Főleg, hogy a gátseb sem tud gyógyulni, ha nem pihenünk. Nekem annó nehezen gyógyult, mert én voltam a hős, akinek nem fájt, felkeltem, jöttem mentem. Aztán hőemelkedésem lett, és visszavettem a lendületből. Nem szerettem volna senkit untatni, egy kicsit hosszúra sikerűlt.
4963. FDorka87 (válaszként erre: 4958. - Babuci10)
2015. febr. 11. 09:14

Köszi! Igen a telefonban is nagyon kedves volt!

Esetleg abban tudtok segiteni, hogy az érzékenységre mit lehet bevenni? A magnézium jo? Pár napja , este jon a Pityergés magától! :)

4962. Nikk_1982 (válaszként erre: 4961. - Nikkkancs)
2015. febr. 10. 22:45
Nezzuk a masik oldalt: mit szedhet ossze egy keteves egy korteremben? Csak ugy elmeleti szinten... Amig apa es anya a babat csodalja, o maris az agy alatt fekszik, mert erdekli hogy nez ki az agyad alulrol. Vagy osszefogdos mindent, aztan a szajaba nyul. Lattam milyen alaposan takaritjak a kortermeket, egy bizonyos kor alatt szerintem jobb tavoltartani oket nemcsak az ujszulott osztalytol, ugy altalaban minden korteremtol.
4961. nikkkancs
2015. febr. 10. 22:00

Ez az egész mizéria annyiban hülyeség (már bocsi) hogy egy apukában is ugyanúgy lappanghat bármi úgy hogy nem is tud róla!

A másik meg hogy igen....az anyukák is fázhatnak meg időközben, amikor én szültem volt olyan anya aki októberben esténként egy szál köntösbe ment az erkélyre bagózni, aztán meg csoda volt hogy tiszta takony? Már bocsánat de nem hiszem hogy egy kis gyerek látogatása többet ártana mint egy ilyen! Nyilván ha meg a szülők tudják hogy a gyerek beteg akkor nem viszik be vagy akármi.

Na meg csúnyán hangzik, de az a pici baba akkor is hazakerül 3-4 nap után ha otthon valaki beteg, nem fogják "sterilben" tartani! :)

4960. genetheim
2015. febr. 10. 20:15

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a két ágyas szobába, ami ugye fizetős, oda is bejöhet az apuka?

Most hallottam ezt, de eddig azt hittem, csak az egy ágyasba.

Köszönöm előre is

4959. babuci10
2015. febr. 10. 16:12

Nekem ez a dolog akkor is fura. Nem tudom már, az egyik ismerősöm hol szült - nem a JF-ben, de több fotó is készült róluk, amint a férje és a 2 kisebbik együtt vannak bent náluk a kórteremben. Ezek szerint ezt is kórháza válogatja, illetve nyilván nem engedném be én sem a nagyot ha bármi baja van - ennyire nem vagyok felelőtlen, az apja meg aztán tuti be se hozza a kórházba, ha bármi baja van...

Nyilván én is azért gondoltam, hogy egy egyágyas szobában talán máshogyan kezelik a dolgot. Minden esetre elég kemény dió ez így, mert már attól totál görcsben van a gyerek, hogy egy pár napig nem leszek itthon... nem lesz egyszerű az a pár nap, az tuti...


Ja, a legviccesebb az egészben hogy hozzávetőleg december eleje óta 1-2 napos megszakításokkal folyamatosan beteg vagyok - vagy köhögök, vagy náthás vagyok, szóval igazából ebben az időszakban még a kismamák is keresztbe fertőzhetik egymás babáját, nem túl vicces, mondhatom, mert ugye megszülni így is, úgyis meg kell ha beteg az ember, ha nem... nagyon remélem, addigra rendbe jövök teljesen... ettől parázok a legjobban....

4958. babuci10 (válaszként erre: 4957. - FDorka87)
2015. febr. 10. 16:04

FDorka!


Tuti nem fogsz csalódni! :) Állati megértő az emberrel. :) Remélem, minden rendben lesz.

4957. FDorka87 (válaszként erre: 4953. - Babuci10)
2015. febr. 10. 14:18

Szia Babuci!


Köszönöm a segítséget! Beszeltem vele, nagyon kedves, jó fej doki! :)

Jövő héten megyek!

4956. Nikk_1982 (válaszként erre: 4954. - Babuci10)
2015. febr. 10. 14:16
Lesz ideje szeretgetni meg boven. De ez szerintem sem olyan kerdes, amit meggyozessel el lehet intezni. :-/
4955. Szidra<3
2015. febr. 10. 13:49

En is alapitvanyiba fogok menni,hogy a ferjem bejohessen. 2013-,es 2011 ben szultem ott de tobbagyasban voltam. Az egyagyashoz nibazerencse kell hogy legyen. Remelem lesz is...de kicsi gyerekek nem mehetnek be az ujszulottek koze. Ez viszont abszolut de ertheto. En sem szeretnek ott latni egy 2-3 eves kohogo gyermeket. Vagy akibe epp lappang vmi.


Igy az en 18 hosom es 3 evesemet sem engednem be.

Viszont,hogy az apuka megfoghassa ujszulott gyermeket es lathassa elso napjainal ahhoz nagyon jo a maganszoba es ha esetleg tobbgyermekes mar az esesanya,kipihenhesse magat nemileg.

Elso szulesnel orultem a tobbagyasnak,mert voltak honfitarsak es segito anYukak akik mar szultek.2.-ara foglalt volt a maganszoba. 3.-ara remelem sikerul bejutnom.

4954. babuci10 (válaszként erre: 4951. - Nikkkancs)
2015. febr. 10. 11:29
Hát az nem túl jó hír, de azért nem adom fel a reményt... hátha meggyőzöm őket... tuti én ésa lányom is kiborulunk, ha nem hagyják, már mostagyo szeretgeti, pedig még a pocakban van... :)
4953. babuci10 (válaszként erre: 4952. - FDorka87)
2015. febr. 10. 11:27

Szia!


Gratulálok!

Ha kideríted, kinek mikor van a rendelése a kórházban, én Dr. Csütörtöki Attilát javaslom - úgy látom, ugyanolyan normálisazokkal is, akkk nem magánba járnak hozzá, deazt nem tudom,hogy nemmagánban hogy mennek a dolgok...

4952. FDorka87
2015. febr. 10. 09:54

Sziasztok! Teljesen új vagyok itt, pàr oldalt visszaolvastam már! Gratulálok Mindenkinek és problémamentes babavárást kívánok! :)

Én most kb. 4-5 hetes kismama vagyok, és dokit keresek a Dél Pesti kórházban!

Tudtok ajánlani valakit, aki normális, TB alapon dolgozik (nincs túl sok pénzünk magán dokihoz). Max. Szules utan vagy nagyobb vizsgalatnal tudnék fizetni!

Persze az nem hátrány ha kedves és normális, főleg, hogy most ebben az állapotban kicsit érzékenyebb vagyok :)

Köszönöm a segítségeteket!

4951. nikkkancs (válaszként erre: 4944. - Babuci10)
2015. febr. 9. 15:17

Szia!

Én úgy tudom hogy kicsi gyermek egyáltalán nem mehet be az osztályra! :(

Én ezért is nem megyek alapítványiba hiszen minek ha a férjem bejöhet de a kisfiam nem?

Nálunk is ez lett volna a fontos hogy ne a folyosón kelljen dekkolnom és a kicsit leadni hanem a fiam is bejöhessen de én úgy tudom nem lehet!

4950. babuci10 (válaszként erre: 4949. - 6b1702fe81)
2015. febr. 9. 11:51
Rendben, köszi!
4949. 6b1702fe81 (válaszként erre: 4944. - Babuci10)
2015. febr. 9. 11:49
Császármetszéssel szültem. Amikor letelt a 6 órás megfigyelés az őrzőben, a nővér tőlem is megkérdezte, hogy hova szeretnék menni, fizetősbe vagy jó lesz a többágyas. Lehet, hogy ez nővérfüggő, hogy megkérdezi-e. Mindenesetre szóljál, hogy mit szeretnél.
4948. babuci10 (válaszként erre: 4946. - Nikk_1982)
2015. febr. 9. 11:41

Azért annyira nem, csak izgulok, nehogy lemaradjak: 36. hét...

Köszi a jó kis infokat! Akkor nem görcsölök még rá... :)

4947. babuci10 (válaszként erre: 4940. - 6b1702fe81)
2015. febr. 9. 11:38

Köszi a választ! Gratula és jó babázást, sok boldogságot nektek!

Azt hallottam, hogy már nincs mindennap gátmosás szülés után. Ez nem annyira friss info, nálad most hogy volt? 5 évvel ez előtt mindennap jött a szülésznő, sorba kellett állni, de állati hasznosnak tartottam, szépen gyógyította a gátsebet.

4946. Nikk_1982 (válaszként erre: 4944. - Babuci10)
2015. febr. 9. 11:32

Elegge? Talan mar elkezdodott? ;-)

Igen, elobb nincs ertelme es el is fognak hajtani, ha probalkozol. Csak amikor mar szulni vagy ott. De azt is szamold bele, hogy esetleg egy kis idot varnod kell, mert "kiadas" del korul van, lehet hogy addig betesznek egy otagyasba, ha mondjuk delelott szulsz. Szerintem az alapitvanyi szobakhoz elsosorban szrencse kell

4945. 6b1702fe81 (válaszként erre: 4943. - Nikk_1982)
2015. febr. 9. 11:26
Szerintem sem mennek azok fizetősbe. Nagy esély van a normális szobatársra és nem négyen-öten vagytok egy fürdőszobára.
4944. babuci10
2015. febr. 9. 11:13

Köszi csajok az infokat. Megpróbálom az egyágyast, max 2 ágyast.... szeretném, ha a kislányom is bejöhetne megnézni a tesót, ha nem lesz beteg.

Akkor nálatok is úgy volt, hogy csak akkor szóltatok, hogy alapítványiba szeretnétek menni, amikor már elkezdődött a vajúdás? Már eléggé a finishben vagyunk... :)

4943. Nikk_1982 (válaszként erre: 4942. - 6b1702fe81)
2015. febr. 9. 09:16
Biztos meg lehet beszélni... Gondolom akik miatt sokan egyágyasba mennének, azok nem fognak fizetni a kétágyasért sem, szóval a normális szobatárs valószínű.
4942. 6b1702fe81 (válaszként erre: 4941. - Nikk_1982)
2015. febr. 9. 08:38

Igen, már a kétágyas is fizetős. Korábban már írta valaki, akkor én is meglepődtem rajta. :(

Fura volt nekem is, hogy ha bent van egy idegen, akkor hogyan szoptatok, de leadtam a kisfiamat, mert többen jöttek hozzám, és ki kellett mennem a folyosóra. A szobatársam párja bent volt a 2 órás látogatási idő alatt és ha még az én párom is bent lett volna, akkor meg se tudtunk volna mozdulni, ugyanis nem sok hely van a kórteremben. (legalábbis abban, amelyikben én voltam.) Egyébként biztos meg lehet beszélni a szobatárssal, hogy kihez mikor jöjjön be a párja, hogy ne legyen gond a szoptatás miatt.

4941. Nikk_1982 (válaszként erre: 4940. - 6b1702fe81)
2015. febr. 8. 15:49

A kétágyas is???? :-O

Na de ezt hogy? Akkor ott látogatási idő alatt nincs szopi, mert jöhet valaki a szobatárshoz?

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook