Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


50. fuzaby
2010. jan. 21. 17:11

Helló!

De rég jártam itt!

Én november 7-én tapasztaltam meg ezt a kórházat. Nekem magán orvosom volt. Nagyon korrekt volt, teljesen elégedett voltam vele és nem is kért sokat, viszont amikor telefonált neki a szülésznő, hogy helyzet van, nagyon gyorsan megérkezett. Domi császárral született farfekvés miatt, abszolút simán ment minden.

Nekem szerencsém volt, mert az első napomat egyedül töltöttem egy ötágyas szobában. Akkor jól is esett ez a kis magány és pihi. Aztán át kellett költöznöm a többiek közé. Hát, a megnyert szobatárs nem volt épp a tökély, de ez van. A fürdő nem új, nem olyan, mint itthon, de valahogy ki lehet bírni. A nővérek nagyon kedvesek voltak, viszont a csecsemősökről nem tudok nyilatkozni, mert a kisfiam a koraszülött osztályon volt, nem velem. Viszont azon az osztályon mindenki nagyon kedves volt, és az ottani anyaszobában tökéletes tisztaság volt még a fürdőben is.

Én legközelebb is mennék oda, de akkor már egyá

49. Dbcsenge (válaszként erre: 48. - Böbus82)
2009. nov. 30. 22:58

Biztos minden jól alakul!

József Attilának van egy verse: Nagyon fáj, amiben írja: Páros kínt enyhíthet alázat....

Lehet, hogy közben fáj,.... és a kórház nem éppen kultúrált, de amikor veled van olyan mind1 hol vagy és hogy mi történt.

Szerencsére elég hamar megszültem, de sajnos nem egyszerűen, de így 5 hét távlatából...sőt még az nap újra szültem volna.

2009. nov. 30. 14:52
Elszomorít amit olvasok, de remélem minden rendben lesz és nem komlikálodunk, bár Bazsi még mindig harántfekvésben nyomul:-)
47. Dbcsenge (válaszként erre: 46. - 0ba3630775)
2009. nov. 28. 15:22
Sajnos nem jó a csecsemős alkalmazottak hozzáállása. Nekem szerencsére nem volt "időkorlátozás".
2009. nov. 28. 14:43

Sziasztok!

Én idén júliusban szültem itt. Nem volt fogadott orvosom se szülésznőm. Akihez reggel kerültem szülésznő nagyon kedves és figyelmes volt. Az orvos aki foglalkozott velem Dr. Fekete Tamás volt. Nagyon szimpatikus volt, és neki köszönhetően nem történt tragédia. Ugyanis a kislányom nyakára rá volt tekeredve a köldökzsinór, azonnali császárt rendelt el. Szóval az én véleményem szerint az orvosok és a szülésznők nagyon kedvesek. A csecsemősökről mindez kevésbé mondható el. Persze van néhány kivétel, de csak néhány. Nem indult be rendesen a tejem, a gyerek üvöltött, erre bejött egy alacsony, szőke hajú hölgy, és leordította a fejemet, hogy miért sír a gyerek. És mikor mondtam mi a gond, azt mondta hoz teát. Na abból se ivott az én gyerekem. A szoptatást és a pelenkázást egyáltalán nem mutatták meg. Friss sebbel a hasamon kellett utána rohangálni, hogy ugyan mutasson már meg valamit. Erre lekoptatott azzal, hogy neki nincs ideje ilyenekre, mivel 31 gyereket kell ellátnia. Arról nem is beszélve, hogy megszabták hány percig lehetünk kint a látogatóknál. Nekem azt mondták, hogy 10 perc és menjek a gyerekért, mert ők nem vállalnak érte felelősséget. Hozzátenném ez látogatási időben volt. Utolsó este pedig szabályosan kirántotta a kezemből a gyereket. :S

45. Böbus82 (válaszként erre: 44. - Babita)
2009. nov. 7. 10:54
Igazából én is ezt gondolom. Bár az első szülésem sem volt piskóta.A kislányom farfekvéses volt, normál módon született. De azt gondolom ez még nem problémás. Bár ha hozzáteszem hogy Bazsika a pocibna harántfekvésben van, na az már picit aggaszt.Domi is így kezdte anno, de én nem szeretnék császárral szülni.Mennem kell, kislányom megfoga az eédet így mehetek csukát pucolni.Sziasztok.
44. Babita
2009. nov. 7. 10:06

Sajnos tényleg nagyon ritka az ilyen...

Az én orvosom már nem dolgozik a Dél-pestiben, csak a szüléseket vezeti le ott, így nekem egyértelmű volt, hogy anélkül, hogy fizetnék, nem fog miattam bejönni, de mivel egész terhesség alatt magas volt a vérnyomásom, így jó eséllyel pályáztam a császárra, szükségem volt rá.

Böbus82, viszont hidd el, ha problémamentes a terhességed, ugyanolyan jól jársz egy jó és kedves szülésznővel, mint a dokival, mert amúgy is mindent (de tényleg mindent) a szülésznő csinál, a doki csak ott lenne, ha meg probléma van, úgyis ott az ügyeletes. Szerintem tényleg fölösleges ekkora összeget kiadni, ha nem feltétlen muszáj.

2009. nov. 7. 09:36

Igen ez számomra is a szörnyű valóság.

Mert mondjuk monsja azt hogy ennyit szoktak adni és xy, de ne azt hogy vagy megfizetem az összeget és elvállal vagy nem.

42. Dbcsenge (válaszként erre: 41. - Böbus82)
2009. nov. 7. 09:32
Biztosan vannak kivételek, de sajnos ritka mint a fehér holló.
2009. nov. 7. 08:36

Sziasztok!

Olvaslak titeket és bevallom a helyzet akkor nem sokat változott az elmúlt 10 évben, max annyit hogy akkor nem volt csomag.

A dokin még mindig nem jutok túl, a férjem is kérdezte hogy ezt kötelező váálasztanom, mert 9 éve amikor Dominika született még nem ilyenek voltak a tapsztalataim.Akkor a doki aki sztk-ba ellátta a magángondozásomat, vezette le a szülésemet is ami nem volt egyszerű, és hozzátenném, hogy pénzt nem fogadott el, számára ez sértés volt, ezért kapot egy nagy csomagot, némi dugi pénzzel. Ezek az orvosok akik lelkiismeretesek nem pénzhajhászok, már kiöregedtek??

40. Dbcsenge (válaszként erre: 39. - Babita)
2009. nov. 6. 17:06

Igen. Csomagok, bankos papír még van.

A wc és lefolyó u.a.

39. Babita
2009. nov. 6. 13:50
Juteszembe, még valami. Én kaptam 3 nagy csomagot ott tele mindenféle termékmintával, újságokkal...stb. (Nem tudom, adnak még ilyet??) Cserébe csak ki kellett tölteni mindegyikért egy-egy adatlapot. Rá kellett írni, nevet, címet, minden félét. Sőt, nekem még az egyik nővér egy plusz papírt is az orrom alá dugott, miszerint hozzájárulok, hogy az egyik kedves hazai bank megkereshessen az ajánlataival. Nem gondolkodtam, akkor mindegy volt. Nagyjából fél évembe került, míg az összes telefonos ügynököt leszereltem, akik a szülést követő 3. hét óta becsületesen cseszegettek. Ugyan ezzel kapcsolatban tanácsolni semmit sem szeretnék, de én legközelebb biztos okosabb leszek.
38. Babita
2009. nov. 6. 13:29

Olvaslak itt titeket és esik le az állam. 100-200 ezer között? Anyám... Én a következő babámat is itt szeretném szülni (na nem a kórház fogott meg ennyire), ha az orvosom addig még itt fog szüléseket levezetni, de ennyi pénzt én sem fizetnék ki.

Azzal kapcsolatban, hogy senki nem mond semmit, csatlakozok Dbcsengehez. A szoptatásban nem igen segítettek és amikor nem sikerült jól betápszerezték a babát (persze erről senki sem szólt) én meg csak néztem, miért alszik a kicsi olyan sokat. Betudtam annak, hogy az újszülöttek állandóan alszanak, csak a gondozási kiskönyvben láttam, hogy...

A fűtést már el is felejtettem, de igaz, a purgatóriumban is kellemesebb lehet a klíma mint ott, elviselni csak nyitott ablaknál lehetett.

A fürdőszoba az egyágyasban nem volt annyira gáz, bár tény, hogy a mosdó lefolyója el volt dugulva, így fogat mosni mókás volt, a wc ülőke pedig, hát azt állandóan szerelni kellett. Ezeken, ha az ember nem érezné olyan nyamvadtnak magát ott, még röhögni is lehetne, én spec. alig vártam, hogy menekülhessek. :)

37. Böbus82 (válaszként erre: 36. - Dbcsenge)
2009. nov. 6. 11:29
Megkérdezhetem, hogy Te kinél szültél? Én most szülésznőt probálok nézni, akit itt ajánlottak, illetve akit a védőnőm ajánlott.
2009. nov. 6. 11:27

Természetesen azt hozzá kell tennem, hogy a szülésznővel és a dokimmal teljes mértékben meg voltam elégedve.

És szerintem mindenütt ez a helyzet....kórház...nem szabad túl sokat várni az eü intézményektől.

2009. nov. 6. 11:26

Igen szerintem is nagyon sok. :-(

Az igazat megvallva nem is is hiszem hogy ki tudnám fizetni. Teljesen tanácstalan vagyok hogy hol és kinél szüljek.Ezért probálok infokat gyüjteni.Köszönöm a segítségedet.:-)

34. Dbcsenge (válaszként erre: 33. - Böbus82)
2009. nov. 6. 11:24

Azért az k...a sok amit kér a doki.

Nekem lényegesen olcsóbb volt.

Minden amit kifizettem sem került ennyibe.

Mindenesetre az tuti, hogy pelust,pelenkát,popsi krémet,sapit,takarót vigyél magaddal.

Ja és ha bent kimosod a hálóinged, bugyid...stb akkor ne sokáig hagyd a radiátoron, mert úgy fűtenek, hogy sárgás égett foltok lesznek rajta.

Igen és ha a pici hasfájós akkor kérd meg a rokonokat, hogy főzzenek, mert az étel nem mindíg bababarát, de attól még megehető.

33. Böbus82 (válaszként erre: 32. - Dbcsenge)
2009. nov. 6. 10:38
Szia!Hát ez nagyon durva. A hideg is kirázott hirtelen. Az az igazság hogy még fogalmam sincs nálam hogyan is lesz, de azt meg felháborítónak tartom, hogy a doki közli hogy 100-200 között vállal szülést.Nincs manapság olyan orvos aki nem csak a pénzre utazik? Nekem ez a második várandósságom, az első nem volt egyzserű farfekvés, normál szülés, de az egész nem volt több 20 percnél.A kisfiam is farfekvéses, de Ő még megfordulhat.:-)
2009. nov. 5. 17:44

Sziasztok!


Az elején kérdezgette ki mit tud éd mi a véleménye...

Hát 11 napja élesben megtapasztaltam.

5 ágyas szobába kerültem(úgy gondoltam jobb lesz ha van társaság). A fürdőszoba botrány....

A csecsemősök többsége rendes, de számomra a fő problémát az okozta, hogy nem mondanak semmit. Pl.: a kislányom vacummal született, ebből kifolyólag elvitték vizsgálatokra, aminek az eredményét csak akkor közlik veled, ha gáz van.

Szerintem szülésznőt érdemes fogadni, de orvost sem árt.

Én mindkettőt fogadtam, mivel első babánk és nem volt problémamentes a terhességem, így nem akartam kockáztatni.

31. Böbus82 (válaszként erre: 30. - Babita)
2009. nov. 5. 14:28

Szia! Ezt azért jó tudni:-)

Szülésznőt szeretnék fogadni, de az orvsoktól ki vagyok lazulva, elképesztő ez a hozzá állás. Nekem 9 éve nem volt fogadott orvosom, de aki a terhesgondozásomat intézte végig velem volt a szülésnél és utána is rendszeresen meglátogatott, felhivott. Sajnos Ő ma már nem praktizál, sajnálom hogy ilyen a mai helyzet.:-( Köszönöm a segítségedet.

30. Babita (válaszként erre: 29. - Böbus82)
2009. nov. 5. 11:50

Szia!

Ma már a Dél-pestiben ha nem fogadsz orvost és komplikáció mentes a szülésed, nincs veled ügyeletes orvos, csak szülésznő. Nekem volt fogadott orvosom, így Ő ott volt velem végig, de voltaképpen majdnem mindent a szülésznő csinált.

Ha viszont nem fogadsz orvost, szerintem szülésznőt fogadj (kisebb a tarifájuk :) ), nehogy úgy járj mint én, hogy kapsz egyet, majd szülés közben a műszakváltás miatt meg kelljen barátkoznod egy másikkal. Én Kunszt Nóra szülésznővel kezdtem és nagyon bántam, hogy nem fogadtam fel (így műszakváltáskor elment), mert eszméletlenül kedves, mosolygós, pozitív kisugárzása volt, engem nagyon megnyugtatott.

2009. nov. 5. 06:58

Sziasztok!

CSatlakoznék a témához,, bár én márcisu végéra vagyok kiírva, de semmi infóm a kórházról.

9 éve ott született a kislányom, akkor supi volt.

A dokim most mondta meg a tarifáját és elég valószínű hogy ne mfogadok orvost, így ha valakinek van infója ügyeletesnél milyen szüli az is érdekelne.

Köszi Böbe

28. fuzaby (válaszként erre: 27. - Babita)
2009. nov. 4. 20:23
Nagyon köszönöm az információkat, akkor még a popsitörlőt is becsomagolom és a takarót sem hagyom itthon. :)
27. Babita (válaszként erre: 26. - Fuzaby)
2009. nov. 4. 16:38

A csecsemősök normálisak, többnyire... :) Amikor én voltam ott (11 hónapja), nagyon el voltak havazva, alig-alig jutott idő a kismamákra. Én egyágyas szobában voltam, így még annyira sem láttam őket, mint a többágyasban lévők. A 4 nap alatt egyszer mutatták meg, hogy pelenkázzak és hogy ápoljam a köldököt, mindezt cca. 1,5 perc alatt. Többnyire azért kedvesek, bár van egy (nem tudom sajnos a nevét, de mindig szemüveg lógott a nyakában), ő elég morc volt végig.

Vinni nem sok mindent kell a babának. A kórházi tartózkodás alatt angolpólyába öltöztetik őket, ruhára csak a hazamenetelkor van szükség. Nekem köldökápolót, steril gézt, popsikrémet adtak (oda volt téve), de popsitörlő nincs és pelenkát sem árt vinni, bár a három nagy csomagban amit ajándékba kapsz majd, az is lesz. Ami jó ha van, babatakaró és textilpelus. Ezeket ha kéred, adnak, de úgy vettem észre, nem szívesen.

Remélem tudtam segíteni.

26. fuzaby
2009. okt. 26. 17:07

Sziasztok!


A szülészetről annyi szépet és jót olvastam, hogy csuda. Tud valaki valami friss infót a csecsemősökről? Esetleg azt, hogy mit vigyünk a babának és mi felesleges? Ruha, popsikrém, -törlő, stb.

Van még valaki, aki december elején "készül" ide? :)

2009. okt. 2. 11:03

Sziasztok!


Valaki szült Dr. Hartmann Gábornál?

Mi a véleménye?

Nekem ő a fogadott orvosom + választottam egy szülésznőt (Erzsike).

Amúgy nem olyan vészes a kórház, de ez is csak egy a sokközül.

Nekem már nincs sok hátra (max 6 hét) és

megszületik a kislányunk.


Orsi:

Alternatív szülés? Hát én ezen nem gondolkodtam, de amikor megnéztem a szülőszobákat, akkor volt babzsák, valami spéci fotel, 1 szobában kád, labda, bordásfal..., de utóbbiban nem vagyok teljesen biztos.


Csenge

24. Orsi86
2009. szept. 24. 18:07

Sziasztok!


Milyen alternatív szülési lehetőségek vannak a Délpesti kórházban? Miyen a szülőszoba? Hány ágyasak?

23. koa (válaszként erre: 22. - 06128f70cf)
2009. szept. 8. 12:35
Köszi az infokat!!!
2009. szept. 8. 12:27

viszont gratulálok, egyébként lehet kérni időpontot vagy talán vannak is napok amikor be lehet menni és megnézni a szülészetet egy kis idegenvezetéssel :) vannak több ágyas és egy ágyas szobák is....

hajrá :)

21. koa (válaszként erre: 20. - 06128f70cf)
2009. szept. 8. 12:23

Köszi hasznosak voltak a tapasztalataid még nagyon az elején vagyok a várandóságnak, de terveztem én is hogy kb. olyan középidőbe bemegyek és megnézem a szülészetete.

Gratulálok a babához!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook