Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2010. nov. 9. 14:18
Sziasztok én sajnos elég sokszor voltam már a délpestibe.Tavaly volt egy vetélésem az 5-dik hónap elején és pont karácsonykor.Jelenleg a 14-dik hétnél tartok.Orvost nem fogadok viszont a szülésznőből nem engedek és aki tavaly ott volt velem végig és tartotta bennem a lelket,tanácsokat adott amit ajánlok mindenkinek,hogy fogadja meg amit a szülésznő mond.A neve ha valaki csak szülésznőt szeretne választani Fülöpné Sípos Éva.Én személy szerint sokat köszönhetek neki és a férjem is.Remélem tudtam valakinek segíteni.
289. patyoma (válaszként erre: 287. - Gera175)
2010. okt. 28. 21:26
Ha tényleg úgy érzed ennyire görcsölsz már most a szülés miatt, akkor a Jahn-nak van egy terhes nőkre specializálódót pszichológusa. Ő vezeti a szülésfelkészítőt is. A szülés felkészítőéért is fizetni kell (1000FT), ha beszélgetésre mész hozzá akkor 3000 Ft egy találkozás. De szerintem tényleg tudna neked segíteni.
288. vov (válaszként erre: 287. - Gera175)
2010. okt. 28. 15:46

Nem panaszkodom, enyhített a fájdalmon.

11 fele volt burokrepesztés, este 7-re baba:)

287. gera175 (válaszként erre: 286. - Vov)
2010. okt. 28. 11:59
De azért ugyanúgy kínlódsz, mintha nem is kaptál volna epid.érzéstelenítést? Hány órát vajúdtál?
286. vov (válaszként erre: 285. - Gera175)
2010. okt. 27. 20:36

Nekem anesztes adta be, nem fizettem érte, bár lehet elvárta volna, mert másnap meglátogatott a kórteremben.

A fájdalom így is vele jár, elkerülhetetlen, de mindenki túléli!

Ha kezedben lesz a Babád, akkor semmi nem számít majd:)

285. gera175 (válaszként erre: 283. - Patyoma)
2010. okt. 27. 12:07
Hallottam olyat, hogy kell érte fizetni 50.000 Ft-ot. Valamint egyes helyeken szülésnél nem is használják.
284. gera175
2010. okt. 27. 12:06
Köszönöm az infót. Ez az egy reményem, mert sajnos nagyon nehezen bírom a fájdalmat, és rettegek a szüléstől. Pedig nagyon messze van még.
283. patyoma (válaszként erre: 281. - Gera175)
2010. okt. 27. 08:58
Én már az elején közöltem, hogy kérek nem kellett érte fizetni. Valahol kell? Felháborító!
282. patyoma (válaszként erre: 279. - Gera175)
2010. okt. 27. 08:57

Szerintem én is burok repesztés után pár órával. Igazából kicsit összefolynak az események :).

hármat kaptam az első még hatot, a második kettő már nem. Az ügyeletes szülész adta be, nem hívtak hozzá anesztest, én erre fogom...

281. gera175 (válaszként erre: 280. - Vov)
2010. okt. 26. 13:40
Kell érte külön fizetni, vagy csak közlöd, hogy te úgy szertnél szülni és kapsz? Vagy orvosa válogatja?
280. vov (válaszként erre: 279. - Gera175)
2010. okt. 26. 13:20

Szia!

Én is kaptam. Burokrepesztés után pár órával, mert nem haladt a dolog. Csak fél oldalra hatott, érdekes volt...

279. gera175 (válaszként erre: 278. - Patyoma)
2010. okt. 26. 12:29
És mik a tapasztalataid? Mennyi vajúdás után adták be? Bocs, ha butaságot kérdezek, de nem szültem még. A terhességem kezdetén vagyok, és az orvosom ott vezet szülést, ezért szertnék informálódni.
278. patyoma (válaszként erre: 277. - Gera175)
2010. okt. 26. 11:57
Én kaptam.
277. gera175 (válaszként erre: 276. - Patyoma)
2010. okt. 26. 08:48

Sziasztok!

Tudtok arról, hogy a Jahn Ferencben lehet-e epidurális érzéstelenítéssel szülni? Van valakinek tapasztalata etéren?

276. patyoma (válaszként erre: 275. - Vov)
2010. okt. 22. 10:48
20 ezernél nem kell nekik többet adni, csak ha nagyon meg vagy elégedve vele. A 60ezres szülésznő már nagyon nagyon el van szállva magától. Van olyan orvos, aki nem kér ennyit...
275. vov (válaszként erre: 274. - V.brigi)
2010. okt. 21. 17:28
20-60ezer, megbeszélés kérdése.
274. v.brigi
2010. okt. 21. 15:57

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a fogadott szülésznőnek mennyi pénzt illik adni?

273. k.adri
2010. okt. 14. 18:08
köszönöm szépen mindenkinek :)
272. patyoma (válaszként erre: 270. - Vov)
2010. okt. 13. 22:10
Ráadásul lényegesen kevesebbet ;)
271. Masnesz (válaszként erre: 269. - K.adri)
2010. okt. 13. 21:51
Ha komplikációmentes a terhességed, akkor legpraktikusabb egy szülésznőt fogadni. Orvosssal csak egyszer találkozol amikor felvesznek a szülőszobára, minden mást a szülésznő intéz. És így is megkülönböztetett bánásmódban lesz részed. Sőt lehet még különbben is.
270. vov (válaszként erre: 269. - K.adri)
2010. okt. 13. 20:08

Szia!

Ha nem fogadsz orvost, akkor szülhetsz a szülésznővel, és csak neki kell adnod.

269. k.adri
2010. okt. 13. 14:32

Sziasztok!

először is azt szeretném elmondani h én 21 éves vagyok és én is a délpestiben születtem, ahogy 8 és fél éve a hugom ,majd 7 éve a kisebbik öcsém is. édesanyámnak nem volt fogadott orvosa, ha jól emlékszem Fekete dr-nál szült (természetesen a tesóimat nem engem) nem igazán hallottam panaszkodni az osztályról, sőt a vajúdó szoba nagyon is tetszett neki, főleg a nagy labda és persze az h ottlehetett apukám.


Na már most ebből kiindulva és mivel én is oda tartozom ott szeretném megszülni első gyermekemet aki januárra várható viszont eléggé tanácstalan vagyok pár kérdésben!


nőgyógyászom Dr. Séra Péter aki eleinte nagyon kedves volt velem, az utóbbi időben viszont eléggé megváltozott. szerettem volna nála szülni de mára elgondolkodtam rajta h megkérdezzem e. van valaki esetleg aki nála szült vagy hozzá jár?

ha felfogadnám őt orvosomnak akkor benyújtaná a számlát ha nem akkor az épp ügyeletes orvosnak kéne (illene) adnom egy borítékot? és ugyanez a szülésznővel? hát hirtelen ennyi...


előre is köszönöm a segítséget!

268. Masnesz (válaszként erre: 267. - Egy anyuka tapasztalatai)
2010. szept. 26. 18:52
A lepedőket mi is magunknak cseréltük. A folyosóra voltak kirakva a tiszta lepedők onnan kellett venni. (a párom a múltkor a balesetiben feküdt, nekik cserélték naponta, pedig nem voltak piszkosak sem nemhogy véresek)
2010. szept. 26. 15:08

Sziasztok!

Én nemrég szültem itt.Nem tervezünk több babát,de ha mégis lenne egyszer,akkor biztos,hogy máshol szülnék.

Előbb kezdem a pozitív tapasztalataimmal:

-az a hölgy,aki a vérvételeket csinálja(AFP,terhességi cukor)nagyon rendes!

-a szülőszoba nagyon szép volt,de azért ajtót tehettek volna a paraván helyett!

Sajnos ennyit a pozitív tapasztalatokról.

Most pedig a negatív élményeim:

-aki a CTG-t csinálja (azt hiszem Csipkó Zitának hívják)sajnálom,ha nyersen fogalmazok:egy büdös bunkó,még a vércsoport-meghatározásomat is elkeverte és azt állította,hogy biztos nem is volt.Érdekes,hogy a vérellátónál pillanatokon belül kiadták a másolatot!

-a csecsemős nővérek semmit sem csináltak (tisztelet annak az egy-két kivételnek,aki megmutatott pár dolgot!)Ha látogatási idő volt,akkor fel voltak háborodva a nővérek,hogy mindenki a látogatóival volt elfoglalva abban a pár percben.Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel bombáztak mindenkit,hogy a gyerek az első vagy a látogatók.A mi szobánkban kivétel nélkül mindenkinek véres volt a lepedője,de ahelyett,hogy tisztát hoztak volna azt mondták,hogy ne a vérbe rakjuk a babákat.

Nagyjából ennyit a Jahn Ferenc Kórház szülészeti osztályáról!

2010. szept. 26. 13:28
Sziasztok!Az ismerőseim kérték,hogy valahol mondjam el a történetemet.Hát íme:2006 decembere óta jártam a Hartman doktorhoz.Mindig nagyon rendes volt velem.2009 áprilisában terhes lettem.A 6 hetes ultrahangon biztos,ami biztos rákérdeztem,hogy szülhetek-e nála.Azt mondta,hogy majd megbeszéljük.Legközelebb megint megkérdeztem és azt mondta,hogy természetesen,aztán eltette a borítékot.Január közepére voltam kiírva és arra is rákérdeztem,hogy mi lesz,ha ünnepek alatt indul meg a szülés.Megnyugtatásomra viccesen közölte,hogy nem síelős fajta és akkor is számíthatok rá.A kórházba jártunk vizsgálatokra,rendszeresen hosszú órákat vártunk rá,de úgy gondoltuk megéri,mert jó kezekben vagyok.(Utólag az a hír járta,hogy ha valaki nála akar szülni,akkor a magánrendelőjébe kell mennie,de a Hartman sosem említett ilyesmit.)Nem mindig adtunk pénzt neki,mert úgy voltunk vele,hogy a szülésnél úgyis kap.Szülés előtti utolsó napon Hartman doktor bejelentette,hogy nem nála szülök,mert neki egy hónappal előre le kell adnia a betegei névsorát és én nem vagyok rajta.Meg sem indokolta miért,pedig egészen idáig a betegének számítottam.Nem kívánom senkinek azt az érzést,amit akkor éreztem.Szerencsére csak egy napig tartott a kétségbeesésem,mert másnap mikor mentem szülni a Szinte doktor volt az ügyeletes,akihez sok ismerősöm jár és végtelenül rendes,segítőkész volt.A Hartman doktorban sajnos hatalmasat csalódtam.
265. ritus34
2010. szept. 13. 14:15
Köszi, azt hiszem én is igénybe fogom venni, ha lesz szabad szoba.
264. Nagy Tesó (válaszként erre: 263. - Ritus34)
2010. szept. 13. 10:20
Szia! Nem napidíjas volt, hanem alkalom...nekem ott 15000 forintot mondtak, adtak csekket is, de befizethettem a nővérpultnál is. Én ez utóbbit választottam.
263. ritus34
2010. szept. 10. 12:54
Szia Nagy Tesó! Megkérdezhetem, hogy az 1 ágyas alapitványi szobáért mennyit kellett fizetni naponta?
2010. szept. 8. 12:37
Sziasztok, én 2009. július végén szültem a Jáhn Ferencben, mind az orvossal, mind a szülésznővel tökéletesen meg voltam elégedve. A Csecsemőosztályon is segítőkészek voltak. Én mondjuk kértem egy 1 ágyas külön szobát, mert úgy éreztem, hogy nem vagyok nagyon társasági hangulatban. Babócámat reggel hozták, este 11 körül elvitték. Tiszta, rendes környezet volt, nm mondom, hogy nem fért volna rá egy felújítás, de ezen kívül semmi rosszat nem mondhatok róla.
261. ritus34 (válaszként erre: 259. - H-Orsi)
2010. aug. 6. 19:51

Szia Orsi!


Én nála fogok szülni, ő a fogadott orvosom. 15 hetes vagyok most.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook