Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


350. gera175 (válaszként erre: 349. - Sildu)
2011. ápr. 8. 15:42
A szülésfelkészítőt májustól tervezem, akkor leszek 34. hetes. Tornázni akartam, de sajna nagyon keményedik így is a pocim, no meg előtte sem tornáztam, szóval nem is hiszem, hogy jól esne.
349. sildu (válaszként erre: 348. - Gera175)
2011. ápr. 8. 12:43

Szia:)

Én szeretnék menni de nem tudom még hova!

Szülésfelkészítőre is szeretnék de még korai!

348. gera175
2011. ápr. 7. 12:46
Sajnos én nem tornázom. Szülésfelkészítőre jár valaki?
347. sildu
2011. ápr. 7. 09:57

Sziasztok!

Jár valaki a délpestibe terhestornára?

2011. márc. 21. 12:44

Sziasztok!!

Nagyon fontos lenne Kunszt Nóra szülésznő elérhetősége!!

Köszönöm:)

2011. márc. 20. 10:57

Sziasztok!!!


Esetleg valaki megtudná nekem adni Kunszt Nóra elérhetőségét!:)))

előre is köszönöm!

2011. márc. 10. 15:22
Sziasztok, látom itt ritkán tűnik fel valaki. Ha érdekel valakit valamilyen oktatás, én már jóformán mindegyik félén voltam, szívesen elmondom milyen, vagy hogy hova kell menni meg ilyenek. tudom milyen rossz tök ismeretlenül odamenni, én ráadásul nem is nagyon voltam még előtte a kórházban, csak egy bizonyos helyen, úgyhogy most ismerem ki mi hol van, és ki kicsoda. Na majd néha benézek
343. gera175
2011. febr. 23. 11:49

Sziasztok!

Kedden voltam a szülésznőnél, akinél tervezem, hogy szülök. Meg is kérdeztem tőle, hogy beszélhetünk-e arról, hogy ő legyen aki mellettem lesz majd a nagy napon. Elég sok mindent elmondott, szóval vannak infóim. A gátvédelemről annyit, hogy semmit nem garantálnak és ígérnek, majd akkor és ott látszik igazán, hogy meg tud-e születni a baba metszés nélkül, avagy sem. A lényeg, hogy előkészítik, tehát érzéstelenítik előtte. Megnézhettem a szülőboxokat is, elég kultúrált. Egy ember lehet velünk bent a vajúdásnál. A babát születése után csak üvegfalon keresztül lehet hozzátartozóknak megmutatni.

2011. febr. 17. 12:25

Sziasztok!

Én júniusra vagyok kiírva és a Bárány doktornál fogom szülni az első babámat. Mindent szeretnék tudni ha lehet a dokiról, a kórházról és úgy az egészről. Köszönöm

341. vov (válaszként erre: 340. - Didus81)
2011. febr. 14. 17:17

Én is használtm az utolsó 2-3 hétben olajat, de mindegy volt, mert a szülésznő már jó előre döntött...

Engem nem engedtek csak fekve nyomni, pedig függőlegesen jobban ment-volna.

340. didus81
2011. febr. 14. 11:51

sziasztok!


Én pedig gátvédelemmel szültem, 2 öltést kaptam kivülről, ennyit repedtem. A kitolás biztos hogy hosszú volt, min fél óra, nem lett meg 3 nyomásra a lányom. Hol oldalra, hol háton, hol a másik oldara fordulva kellett nyomni.

gátolajat nekem is használt a szülésznő, de én ITTHON SEMMIT NEM tettem ez ügyben. Én szóltam,hogy félek a vágástól, ha megoldható ne legyen.

339. 84cbd599cc (válaszként erre: 338. - Gera175)
2011. febr. 14. 11:39
persze, megírom priviben nehogy reklám legyen
338. gera175 (válaszként erre: 336. - 84cbd599cc)
2011. febr. 14. 10:24
Megmondanád nekem az olaj nevét? Hány hetes kortól kell alkalmazni?
337. Babita (válaszként erre: 335. - Gera175)
2011. febr. 14. 09:54
Szia! Én is úgy tudtam, hogy a gátvédelem miatt hosszabb a kitolás, de nekem másodszorra (amikor nem vágtak) sokkal rövidebb volt ez a szakasz. Viszont a vajúdás... na az sokkal hosszabb, lehet, hogy ezért sikerült. Nem tudom. Lehet, hogy én voltam a kivétel, aki erősíti a szabályt, de tény, hogy rövidebb volt. Ami viszont rossz, hogy olyankor kell visszatartani a nyomást, amikor úgy érzed, hogy na most biztos nem fog menni, csak hogy szépen tágulhass. Szóval elég küzdelmes, de a szülést követő napok bőségesen meghálálják ezt. :) Úgy tapasztaltam, hogy a Dél-pestiben nagyon jól állnak ehhez a kérdéshez.
336. 84cbd599cc (válaszként erre: 333. - Vov)
2011. febr. 14. 09:41
Most kedden a Nóra azt mondta mindig úgy állnak hozzá (gondolom azért inkább csak a saját nevében tud beszélni), hogy minél kisebb vágás legyen, ha meg egyáltalán nem kell az annál jobb. Azt mondta kb. 1/3 az arány amikor nem kell, és valóban ritka ha első szülésnél megoldható. Mondta a gátolaj nevét, hogy hol lehet kapni, és hogy hány hetesen lehet elkezdeni használni.
335. gera175
2011. febr. 14. 07:58
Sziasztok! Én is úgy hallottam, hogy első babánál nem lehet gátvédelemmel szülni, mert kérdés milyen az ember kötőszövete. Még nem érdeklődtem ezügyben, de azt hiszem itt lesz az ideje az orvosommal konzultálni. Igaz az, hogy meghosszabbodik az kitolási idő a gátvédelem miatt?
334. Babita (válaszként erre: 333. - Vov)
2011. febr. 13. 20:58
Igazad van, nekem másodszorra sikerült megúsznom. Másnap már szaladtam. :)
333. vov (válaszként erre: 332. - Didus81)
2011. febr. 13. 15:53

Érdekes, hogy egy helyen szültünk, és milyen más tapasztalatok, élmények lettek.

Nekem még a felkészítőn mondták, hogy NINCS olyan, hogy első szülésnél gátvédelem.

A szülés utáni 3 hétben nagyon megszenvedtem vele!

Komolyan, ha nem vágnak, tán másnap már szaladtam is volna...

332. didus81
2011. febr. 13. 08:20

Sziasztok!


Én tavaly áprilisban szültem a Jahn FErencbe és nem volt fogadott dokim és szülésznőm sem. Viszont akit kaptam szülésznőt, nagyon-nagyon rendes volt és én GÁTVÉDELEMMEL SZÜLTEM!!! (homeopátiás szereket is kaptam.)Tényleg nagyon jó volt úgy szülni, a szobatársaim szenvedtek a felkeléssel én simán lepattantam az ágyról.

Epidurálist ha kértek rögtön mondjátok,mert én már 4 ujjnyira nyitva voltam,mikor kértem és akkor már nem lehet adni,mivel akkor már nem sok van hátra. Így én sajna nem kaptam.

Csecsemősök nagyon rendesek, a védnőnő is segítőkész. Hamar megcsinálják az anyakönyvi kivonatot, lakcímet is, így nem is kell semilyen okmányirodába menni.

Ha valaki kéri a szülésznő nevét,telefonszámát, íron privit.

331. 84cbd599cc (válaszként erre: 330. - Sildu)
2011. febr. 9. 08:21
szia, május közepe elvileg :)
330. sildu (válaszként erre: 329. - 84cbd599cc)
2011. febr. 8. 17:00

Szia!

Mikor fogsz szülni?

2011. febr. 8. 16:56

nekem nagyon tetszett az előadás is, és a látogatás is, szinte fel vagyok dobódva :)


az őssejt nem érdekelt, de azért érdekességképp az is jó volt, persze én inkább csak a végét láttam nagyon élesen az írásvetítőn "Egyösszegben: 5xx-xxx Ft" kössz :)


kaptunk listákat meg minden, már szinte furcsa ez a nagy szolgálatkészség, el vagyok szokva tőle, de rajtuk látszik, hogy őszinte.


Meg szerintem örülnek is, hogy nem felkészületlenül esnek majd be a kismamák szülni

328. 84cbd599cc (válaszként erre: 327. - Babita)
2011. febr. 8. 16:52

milyen hasonló nevet választottunk :)


igen nagyon szimpi volt, de a másik kettő (Tamara és még egy szőke magas lány) is szimpatikus volt. Persze az a kérdés, hogy az én orvosom kivel szokott dolgozni, mert közülük választok majd.

327. Babita (válaszként erre: 324. - 84cbd599cc)
2011. febr. 8. 11:42

Szia!

Én is a Kunszt Nórával szültem, nem fogsz benne csalódni, az biztos. :)

326. 84cbd599cc (válaszként erre: 325. - Vov)
2011. febr. 8. 10:38
köszönöm szépen! megyek mindenképp, csak akivel megyek ő sietne, de lehet hogy marad ő is végig. Érdemes lenne
325. vov
2011. febr. 8. 07:49

Szia!

Igen, mindenki dicséri őt:)

VAn egy beszélgetős része. Kb. 40 perc, és utána a szülőszoba, újszülöttosztály, gyerekágyas osztály látogatás. Mindenképpen érdemes rászánni az időt.

2011. febr. 8. 07:39

na meg is találtam, valaki az első oldalon írja, hogy azért nem tud menni, mert 2-4-ig van. Hát az elég sok, de azért én megyek hisz táppénzen vagyok. De azért ha valakinek még több infója van, szívesen venném. Ma Kunszt Nóra tartja, nekem valószínűleg ő lesz a szülésznőm, és csupa jót hallottam róla.


szép napot az itt cseverészőknek, sziasztok :)

2011. febr. 8. 07:36
addig is keresgélek, hátha valaki már írt erről régebben
2011. febr. 8. 07:35
Sziasztok, nem ezen a fórumon szoktam lenni, de ha valaki segítene abban, hogy kb mennyi ideig tart a szülőszobalátogatás a kórházban (ma megyek), azt megköszönném.
321. ebba518fdb (válaszként erre: 316. - Sildu)
2011. febr. 6. 21:42
meg tudom adni a telefonszámát ha gondolod.. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook