Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 17. 09:40
Igen, sajnos én is hallottam hogy a csecsemősök nem éppen tündérkék, de sajnos ezt el kell fogadni annak aki nem teheti meg hogy fogadott orvossal egy "komolyabb" kórházba menjen! Én jelen esetben nem tehetem meg és beérem az sztk rendeléssel havonta, és ha lehet akkor felkérem a dokit hogy vállalja a szülést! Nekem is első baba, biztosan nagyon sok segítség kell majd, de talán azt a pár napot kibírjuk a kórházban... :-)
2012. ápr. 17. 09:34
Akkor ezek szerint a csecsemőgondozás a gyakorlatban című felkészítő programjuk nemcsak hasznos lehet de már-már szükségszerű?
438. gera175
2012. ápr. 17. 09:08
Sajnos a csecsemősökről nincs jó véleményem... Nem kaptam kellő segítséget, nem voltak túl kedvesek... Mikor egyik reggel megtörtén a tejbelövellésem, szó szerint meggyepálták a mellemet, mert hát nem jött belőle tejcsi. Értem én, hogy ezt meg kellett tenniük, na de így? A könnyeim potyogtak a 3 napos csöppségem buksijára. Gyakorlatilag magára hagyjá az embert egész nap, a pelenkázást is akkor mutatták meg, amikor kétségbeesve mentem segítséget kérni. Mert hát első gyermekes anyukaként nem könnyű a dolog, sőt!!!!
2012. ápr. 16. 22:30
Nem akarok rosszat mondani róluk/rájuk, mert mindig minden megoldódott a végén, csak nem volt idejük ránk. de pl. ilyenek: az én babám nagyon sokat bukott/bukik, minden reggel úgy hozták ki, h tiszta hányás volt az arca, észre sem vették! és ki tudja mióta feküdt benne!
2012. ápr. 16. 22:06
A negatív tapasztalat is hasznos lehet, ha megosztod. Nem baj az, ha tudjuk mire lehet számítani rossz esetben. Legalábbis én kíváncsi vagyok
2012. ápr. 16. 21:45

: ) Nekem ismerős orvosom ott vezet szülést, tehát ő jött be velem, de nem maradt végig, mert az egész szülés 20,5 óráig tartott. azaz az elején ott volt, aztán a végén, úgyhogy a bent lévő orvosok is voltak nálam : ) szülésznőt sokat láttam (ennyi idő alatt) a kedvencem Tamara (nem tudom a teljes nevét) nagyon sokat segített!! A csecsemőosztályról inkább nem írnék, nincs jó tapasztalatom (persze előbb-utóbb mindig sikerült segítséget kapni). Amikor én szültem nagyon sok baba volt és kevés csecsemős... engem ez abban a helyzetben nem nagyon vígasztalt,de aki segített mindig kedves volt, csak nagyon sok dolguk volt.

A babákat reggel kihozzák 3/4 7kor (közben elvitték orvosi vizsgálatra)és este kb fél 11 ig velünk vannak. : )

434. Nikk_1982 (válaszként erre: 433. - 76e5505548)
2012. ápr. 16. 21:26

Ki volt a szülésznőd? És az orvosod? Fogadott vagy ügyeletes? Csecsemős osztályról véleményed?

Kérdés van, csak győzz válaszolni... :-)))

2012. ápr. 16. 21:07
sziasztok! én tavaly szeptemberben szültem ott, válaszolok szívesen, ha van kérdésetek.
432. nikkkancs (válaszként erre: 431. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 21:03
Igen sajnos látom! :( Pedig nagyon jó lenne, mert aki szült már itt attól szívesen olvasnék tapasztalatokat! Pl olyanoktól aki ügyeletesnél szült vagy fogadott szülésznőnél!
431. Nikk_1982 (válaszként erre: 430. - Nikkkancs)
2012. ápr. 16. 09:27

Szia!

Nem nagyon pörög a fórum, de minél többen vagyunk annál jobb :-D

2012. ápr. 14. 12:33

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ugyan lehet hogy még korai, de én is a Jahn Ferenc-be fogok szülni, igaz én majd csak szeptember végén! :)

Nekem Dr. Somogyi Lajos az orvos...Dr. Tarcheh-ről váltottam. Nekem eléggé szét-szort dokinak tűnik! Amikor Ő hívott be UH-ra azt sem tudta ki vagyok és mit akarok! :)

429. Nikk_1982 (válaszként erre: 428. - Bogici27)
2012. ápr. 13. 16:25

Persze, hogy van kedvem! :-D

Nem késő ennyire a végén elkezdeni?

2012. ápr. 13. 16:20

Szia!


Ezt jó hallani! :)


Az első gyerekkel jártam anno (10 éve), de úgy érzem, h most is szükség lesz erre.

Én májustól otthon leszek és akkor be akarom pótolni a hiányt. Ha van kedved majd megbeszélhetjük a részleteket és mehetünk együtt.

Mindenképpen segít azt tudom. :)

427. Nikk_1982 (válaszként erre: 426. - Bogici27)
2012. ápr. 13. 14:04

Szia,


Én kb két héttel vagyok "lemaradva" hozzád képest. :-) Terhestornán még nem voltam, de mindig lelkiismeret-furdalásom van ha eszembe jut...

2012. ápr. 13. 14:01

Sziasztok!


Eddig én csak megfigyelője voltam a fórumnak... :)

Én is a Jahn Ferencben fogok szülni, elvileg júniusban, de május végétől várható a baba.

Azt szeretném kérdezni, h ha van köztetek, aki hasonló időben fog szülni volt-e már terhes tornán, vagy fog-e menni?

2012. ápr. 9. 12:45

Sziasztok.

Én májusban fogok ebben a kórházba a szülni. Már

van orvosom,de a 15 héten be kellett mennem az ügyeletre mert barnáztam és Tarcheh doki volt bent. nagyon kedves volt teljesen meglepődtem nagyon szimpi volt, kicsit el is gondolkodtam rajta,hogy lehet inkább hozzá járnék,de megkérdezte ki az orvosom és amikor megmondtam neki azt mondta nagyon jól választottam.

Az orvosom pont pár napja kérdezett rá,hogy szülésznőt nem-e akarok fogadni,de mondtam neki,hogy a 2 már sok :) Megértette.

2012. ápr. 1. 15:12
Csatlakozom az előző véleményhez. Én 2 gyermekemet szültem Dr Tarcheh Viktornál, és maximálisan meg vagyok vele elégedve, szakmailag és emberileg is. Én úgy éreztem, hogy nagy figyelmet fordít rám, ha volt valami kérdésem, problémám mindig elértem, és a lehető leghamarabb fogadott.
423. annaléna (válaszként erre: 413. - AViki)
2012. ápr. 1. 12:33

Én Tarcheh Viktor doktornál szültem, meg előtte voltam 3 hétig a kórházban is.

Szerintem abszolút rendes, rám figyelt, meg a kollégái is elismerik szakmailag (azért 3 hét alatt sok mindent hall az ember, sokszor direkt őt kérték konzultálni). Semmi olyat nem láttam, hogy fúrták volna a háta mögött. Az én terhességem ráadásul nem volt egy egyszerű eset, olyat vett nálam észre, ami másnál lehet, hogy elsikkadt volna...

Azt meg ne várjuk el, hogy emlékezzen az orvos a nyűgeinkre, mert csomó betegük van, ennyit nem lehet észben tartani.

422. gera175 (válaszként erre: 420. - Gabcciccus22)
2012. ápr. 1. 08:12
Én csak azt tudom, hogy a Jahn-ban a szülésznők átlag 40 ezerért vállalnak szülést.
2012. márc. 31. 17:24

Sziasztok!


Szült valaki Dr. Kerényi Jánosnál mostaság? Minden vélemény érdekel jó is rossz is.


Köszönöm szépen, továbi szép napot:)

2012. márc. 31. 15:11

Sziasztok!


Valaki szült már a Pelády(azt hiszem így írja a nevét) Andi szülésznőnél? Ő mennyiért vállal szülést,és milyenek a tapasztalatok?

Köszönöm előre is!Szijasztok!

419. Banya28 (válaszként erre: 418. - Gera175)
2012. márc. 29. 08:11

Köszönöm a bíztatás!

Írtózom az tűtöl, meg az orvosoktól is!

418. gera175
2012. márc. 28. 20:43

Bocsánat, hogy csak így beleszólok....

Banya, én is kaptam érzéstelenítést. Nem fáj, de elég kellemetlen. Nekem olyan érzés volt, mint ha áramütés ért volna. És hát elég rossz, hogy nem szabad elhúznod magad, hanem gyakorlatilag ellentartani kell. De kibírható, ne aggódj!!!

417. AViki
2012. márc. 28. 14:14

Nekem fájás közben adták be a gerincérzéstelenítőt így külön azt nem éreztem, meg addigra fájt már mindenem, de még én személy szerint senkitől sem hallottam, hogy nagyon fájna.


Írok üzit:)

416. Banya28 (válaszként erre: 415. - AViki)
2012. márc. 28. 13:49

Ez jó hír, mert apa is nagyon szeretne bejönni! Hallani akarja a kisvasutat, ahogy ő szokta mondani!


Igen, én veszélyeztetett terhes leszek! Még nem vagyok annak kimondva, de tuti, hogy így lesz!

Figyeljenek is nekem rendesen! :-)


Fájt a gerincérzéstelenítés? Mert én attól nagyon félek!


Tudnál felrakni képet a hordozóról, és a kiságyról? Lehet, hogy érdekelne! Megnézzük, és megbeszéljuk a párommal!


A talit pedig megdumcsizzuk! :-)

415. AViki (válaszként erre: 414. - Banya28)
2012. márc. 28. 13:15

A Tolnaynál láttam olyat, hogy egy egész család bent volt az ultrahangnál, szóval gondolom egy apuka nem akadály :)

Sok UH-t nem csinált nekem, csak amikor az előírt volt, bár gondolom te így veszélyeztetett vagy valószínű jobban figyelnek.


Nekem 7 óra vajúdás után lett császár így én sem természetes úton szültem, de gerincérzéstelenítést kaptam így végig észnél voltam.


Van eladó hordozónk kiságyunk ha érdekel :)


Összefuthatunk majd:)

414. Banya28 (válaszként erre: 413. - AViki)
2012. márc. 28. 10:06

Szia!

:-) Hát..........látod! :-)


Már egyre inkább úgy látom, hogy orvost fogok váltani! Bár még csak egyszer voltam a Viktornál, de amiket olvastam róla, hát........nem túl bíztató!


A Tolnayról sokkal jobbakat írnak!

Nála bejöhet az Apuka az ultrahang vizsgálatokra az sztk-ban?


Nekem szülésznőt nem kell fogadnom, mert tervezett császáromnak kell lennie!

Decemberben volt egy agyvérzésem, így nem szülhetek természetes úton! :-(


Ha gondolod, majd összefuthatunk valamikor!

413. AViki (válaszként erre: 406. - Banya28)
2012. márc. 28. 07:41

Szia!

Veled is csak Bulgáriába meg itt futok össze :)


Én a Tolnayhoz jártam az SZTK-ba ő keddenként van Dabason, kedves, barátságos. Egy fillért nem adtam neki, de a végére már a nevem is tudta és amikor ügyelt akkor akarta nekem megindítani a szülést, mert túlhordtam.


Viktorról semmi jó véleményem nincs, találkoztam vele pár alkalommal, mert néha napján a Tolnayval cserélgetnek rendelési időpontot, félre is informált. Pont mikorra ki voltam írva ő volt és hát tök bunkó volt ráadásul azt mondta csak sétáljak be a dél pestibe és majd megindítják a szülést, nem kell semmi papír hozzá. Furcsállottam a dolgot, de mivel nst-re is mennem kellett így megkérdeztem ott, és hát kb, hülyének néztek, hogy orvosi ajánlás nélkül nem indítanak szülést és mikor mondtam melyik doki mondta bólintottak egyet és nyugtázták hogy jah az... Szóval ott is meg van a véleményük róla.


Én fogadott orvos nélkül sétáltam be a dél pestibe, és a Tolnay se ügyelt még és nincs rossz véleményem róluk. Én is annyit találkoztam az ügyeletes dokival mint más a fogadottal.

A szülésznők is rendesek voltak, még 2 napig ha szembejöttek valahol kérdezték, hogy minden rendben van e. Mondjuk kicsit meg is ijesztettem őket a 200-as vérnyomásommal, de pikk pakk hívták a főorvost aki megcsászározott:)

Ha valakit akarsz fogadni az szülésznő legyen, kérhetek is neked telefonszámot.

412. Banya28 (válaszként erre: 411. - Nikk_1982)
2012. márc. 27. 16:00
Köszönöm!
2012. márc. 27. 14:49
Hát a pesterzsébeti sztk-ban már találkoztam vele, ott biztos megfordul. Máshol nem tudom.... :-/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook