Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2012. máj. 12. 22:04
Sziasztok! Én 2010 októberében szültem 2. lányom. Sajnos utóbb a koráról szereztem tapasztalatot, de még mélyen bennem él a csecsemősök flegma, lesz@rom viselkedése. Szerencsére nekem a doki és a szülésznő számított a többit pedig kibírtam. Mindenkinek álmai szülését kívánom, ha lehet ilyet...
589. BíBorka 28 (válaszként erre: 584. - Eszti.d)
2012. máj. 12. 14:31

Én is itt szültem 2010-ben és ugyan ezeket tapasztaltam:( a szoptatáshoz semmilyen segítséget nem adnak. Nagyon csúnyán rám förmedt az egyik nővér, hogy szedjem össze magam, mert a kislányom egy ml-t se cumizott, nálunk is jött a sárgaság, stb...hiába kértem, hogy adjanak neki tápszert csak cukros vizet kapott, a súlya is rendesen visszaesett. Engem jobban megviselt az a 72 óra amit ott töltöttünk mint maga a szülés.

A szülészeti része viszont szerintem szuper, tüneményes szülésznőt fogtunk ki, végig ő volt velem, csak a legvégére jött doki amikor komplikáció miatt segítség kellett.

588. eszti.d (válaszként erre: 586. - Ronika75)
2012. máj. 12. 13:30
Ha akarnád nálad lehetne éjjelre a gyerek. Januárban így volt. A cukrosvíz meg akkor van, ha akarod. Adják, de nem muszáj adnod is a picinek. Én nekem kellett itatni sőt tápszerrel pótolni, mert sárgult, pici volt és nem szopott.
587. Nikk_1982 (válaszként erre: 586. - Ronika75)
2012. máj. 12. 08:08

Szia!

Te mikor szültél itt? Megosztanád a konkrét tapasztaltaidat?

2012. máj. 11. 22:12
ez a kórházi szülészet Pest leg elmaradottabb szülészete. Itt még leragadtak a kötelező cukrosvíznél és éjszakai bevitelnél. iszonyat.
585. gera175 (válaszként erre: 582. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 20:35

Borzalmasak!!!!! Egy Gizike nevű csecsemős nagyon édes, nekem ő segített sokat. A többi katasztrófa...azt gondolják, az ember mindent tud. Én elég határozott talpraesett típus vagyok, de én zokogtam már a 3.napon mikor nem ment a szoptatás, és megcincálták a melleim, hogy na, ezt így kell csinálni.

Sok erőt kívánok!

584. eszti.d
2012. máj. 11. 16:59

itt szültem idén az első gyermekemet. Burkot repesztettek, nem fájt, sőt csak a meleg vizet éreztem és egy csomó ideig csak folyt. 5 óra alatt megszületett a fiam. Nem volt jósló fájásom sem. A CTG mutatott fájásokat, de nem éreztem semmit. Engem már a fájások alatt kézzel tágított a doki, h gyorsabban menjen a dolog, ne kelljen sokat várni a szülésre. nem volt durva, ill fájt nagyon, de maga a fájást éreztem a tágítást nem és úgy tűnik bevállt.

A csecsemősök némelyike szörnyen barátságtalan, de van kedves is. Nem tudják elképzelni, h olyan alapvető dolgok is vannak amiket egy első babás anyuka nem tud, h pl fejésnél előre kell hajolni, mert úgy folyik a tej. nem szóltak volna, mikor látták, h nem jön a tej és csak fejek-fejek és kesergek...2.nap szólt egy nővér ez ügyben...Nekem a szoptatással voltak gondjaim. relatíve picivel (2,7) született a fiam és nem tudott szopni. Nem akarták elhinni, próbálgatták, tuszkolták a mellem a szájába, de nem jött össze (csak 2 nővér volt aki próbálkozott a többi, csak mondta, de mindenki tud szoptatni).

mindenkinek kitartást, sok sikert!

583. Babettii (válaszként erre: 582. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 15:48

Szerintem ez attól függ,hogy épp ki van bent. gondolom vannak rendesebb csecsemősök meg mogorvábbak.

Hát a fiam elég akaratos és makacs már most.Nem épp úgy csinálja a dolgokat ahogy nekem a legkényelmesebb.Csak abban bízok,hogy már ő is unja a bent létet és ki akar jönni :)

2012. máj. 11. 13:39

Csecsemős osztályon dolgozókról mi a véleményetek?

Kit és mennyit kell zaklatni, ha segítség kell valamiben vagy kérdésem van?

581. gera175 (válaszként erre: 575. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 12:47
Igen, én is azt tartom elképzelhetőnek, hogy akkor fáj, ha még nem nyitott a méhszáj.
580. Bogici27 (válaszként erre: 573. - Babettii)
2012. máj. 11. 12:13

Konkrétan 2 fájás között repesztenek burkot. Én csak annyit éreztem az egészből, h kifolyt a magzatvíz.

Szerintem nem kell ettől félni. :-)

579. Nikk_1982 (válaszként erre: 578. - Babettii)
2012. máj. 11. 11:29
És hogy álltok a tárgyalásokkal? :D
578. Babettii (válaszként erre: 577. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 11:20

Azt hittem megint valami újdonság :D Nem akarok több érdekességet.

Tegnap amikor CTG voltam 3 kis mamát is felvittek a szülészetre.Mindenhol volt valami gond. Az egyiknél kevés magzatvíz és a CTG sem lett valami jó.A másiknál nem volt mozgás.... meg ilyenek.

Én utálom ezt a vizsgálatot és remélem,hogy kedden már nem kell mennem :) Mondtam is a dokinak ő meg közölte,hogy Barbara szüljünk a héten beszéljem meg a fiammal.

577. Nikk_1982 (válaszként erre: 576. - Babettii)
2012. máj. 11. 11:16
Nyugi, ahhoz nem mindenkinek van "szerencséje". :-)Neked nem lesz. Ha vérzés van, és a dokinak meg kell vizsgálnia a méhszájat, akkor egy nagy fülpiszkáló-szerű vattapamaccsal törölgeti le a vért hogy odaférjen. Engem tavaly a vetélés megállapításakor "piszkált" vele, és az fájt.
576. Babettii (válaszként erre: 575. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 11:07
Milyen vatta,tampon??? Az mihez,mikor?
2012. máj. 11. 10:00
Erről én is sokfélét hallottam. Nem lehet hogy tulajdonképpen a méhszájból érzi az ember azt a fájdalmat? Az tud fájni, lásd vatta tamponnal piszkálás és társai. Nem szokták megvárni a repesztéssel hogy teljesen kinyíljon, akkor meg át kell rajta nyúlni a repesztéshez. Gondolom én...
574. gera175 (válaszként erre: 573. - Babettii)
2012. máj. 11. 09:02
Nekem egyáltalán nem fájt, nem is éreztem. Sajnos én is sok rémséges dolgot olvasgattam.
2012. máj. 11. 08:49

Egyébként egy kérdés akik már szültek.

Most akkor fáj a burokrepesztés vagy nem?

A 9 hónapban is mondta a prof.,hogy nem fáj mert nincsenek benne idegek.

Sógornőm szerint fáj meg már annyi mindenfélét hallottam.

2012. máj. 11. 08:48

Hát nekem az éjszakáim már nagyon rosszak.Minden mozdulat egy kínszenvedés!! Napközben még elmegy mert azért mozgok,de este mindenem beáll.Se ülni se állni se sehogy nem jó.

Tegnap du. este felé már elég szép keményedéseim voltak ezeket már komolyan éreztem pedig a CTG-n kimutatott 80-ra csak bólintottam,hogy ja valami volt :)

Kíváncsi leszek a frontra,nem nagyon hiszek benne de talán hihetek a dokinak és már tényleg csak pár nap van hátra.

Amitől nagyon félek az a magzatvíz mert hát mi van ha nem veszem észre,hogy szivárog? De talán annyi szerencsém lesz,hogy fájásokkal indul meg :)

571. gera175 (válaszként erre: 565. - Babettii)
2012. máj. 10. 13:30

Drukkolok neked!!!!

Nekem is nagyis nagyon fájt a medencém, szinte menni is alig bírtam már. De ez nagyon jó jel, hiszen ékelődik a pici feje.

570. gera175 (válaszként erre: 562. - Nikk_1982)
2012. máj. 10. 13:27

Én délután 1-kor mentem be a kórházba.

Már a pozitív teszttel egyidőben mondtam az orvosomnak, hogy EDA-val szeretnék szülni.

2012. máj. 10. 12:01
Hát a keddi CTG időpontomat is inkább áttették reggelre.eredetileg 9:45kor mentem volna,de azt mondták ha szülök akkor az derüljön ki már reggel így átraktak 7:45-re :)
568. Nikk_1982 (válaszként erre: 565. - Babettii)
2012. máj. 10. 11:16

Jövő hét szombat az már majdnem a kiírt időpontod. Ha eddig ennyire sietni látszik a baba, akkor szerintem már a hétfőt sem várja meg :-)

Én nagyon drukkolok neked hogy minden az elképzeléseid szerint menjen!

567. Bogici27 (válaszként erre: 565. - Babettii)
2012. máj. 10. 11:11

Úgy legyen! :-)

Nekem az elsőnél 10-12 perces előfájásaim voltak, amik max 1 óráig tartottak.

A szülés anno úgy kezdődött, h elment a nyákdugó és másnap délben nem bírtam ülni, állni, feküdni, úgy fájt a derekam, majd jöttek a 8 perces fájások, amik csökkentek 5, majd 3-ra. A végére nem tudom mennyi volt. :-)

Ha nem szülsz meg hétvégéig, szólj a dokidnak, h ne igyon alkoholt. :-D

2012. máj. 10. 11:05

Az tény, h nagyon tud fájni a szülés. Ami nagy adomány, h fokozatosan erősödik, ami kibírható. Vannak alacsony fájdalomküszöbű nők, ott megértem a dolgot. Az elsőt minden fájdalomcsillapítás nélkül kibírtam, remélem így lesz ez most is.

Amit kevesen említenek, h ezek a fájdalmak megszünnek abban a pillanatban, amikor megszületik a baba, mintha nem is lett volna. Iszonyat nagy az eufória is. Az első után nem azt mondtam, h soha többet, csak azt, h egy darabig nem. :-)

Szóval mindenki döntsön saját belátása szerint.

565. Babettii (válaszként erre: 564. - Bogici27)
2012. máj. 10. 11:05

Elég erős fájdalmaim vannak,de ezek mind nagyon lentről jönnek meg a csontjaim fájnak nem pedig a hasam. Az csak keményedik,de nem mondanám,hogy annyira fáj.

Nem rég értem haza CTG-ről.Doki meg szülésznő szerint napok vannak hátra.

Minden estre jövőhét szombatig meg kéne születnie mert a doki vidéken lesz esküvőn.Szerinte addig 3x megszülök :)

564. Bogici27 (válaszként erre: 529. - Babettii)
2012. máj. 10. 10:51
Hidd el, meg fogod tudni különböztetni! Én is így jártam az elsőnél. Most hagytam abba a Magnéziumot. Kíváncsi leszek, mikor indulnak be nálam is ezek. :-)
563. Bogici27 (válaszként erre: 524. - Nikk_1982)
2012. máj. 10. 10:47

Szia! Nem voltunk. :-( Abba maradt a történet. Nem tudtam bejelentkezni, mert a szám, ami meg volt adva , nem vette föl senki. Visszahívott egy hölgy és mondta, h a gyógytornász már nem dolgozik ott és megadta a csajnak az új számát. Nem hívtam föl, mert többször boltam bent a kh-ban és gondoltam, h megkérdem a szülésznőmet de sajna mindig elfelejtettem...

Egyenlőre itthon tornázom.

562. Nikk_1982 (válaszként erre: 561. - Gera175)
2012. máj. 10. 09:34

De az izomláz a szüléstől volt, nem az EDA-tól.

Nekem is gyanús volt hogy akinek ilyen "utó-bizsergései" vannak annak esetleg nem tökéletesen adták be. Lehet hogy a pécsi kórházban van egy kevésbé rutinos doki.

Te mikor szültél? Úgy értem milyen napszakban - munkaidőben?

Előre szóltál, esetleg beszéltél is korábban az anesztessel, vagy csak szülés közben döntötted el hogy neked ez kell?

561. gera175 (válaszként erre: 560. - Nikk_1982)
2012. máj. 10. 09:22

Én semmit sem éreztem :)))

Szülés után ami kellemetlen volt, az az iszonyatos izomláz. Szinte mellkastól az egész lábamig, de még a tenyeremben és a csuklómban is.

Amikor kivették a csövecskét ami az EDA-hoz volt bekötve, na az, kellemetlen volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook