Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


770. Derya (válaszként erre: 764. - Nikk_1982)
2012. jún. 18. 11:22
gratulálok! :-)
769. Derya (válaszként erre: 763. - Bogici27)
2012. jún. 18. 11:21

"Ha valakinek van fogadott orvosa és szülésznője,..."


bocs, de ez megütötte a szemem.... :-(


Ilyen nem fordulhatna elő senkivel sem!


ha a sztori tényleg pontosan így történt, akkor teljesen felháborító. :-(

768. gera175 (válaszként erre: 764. - Nikk_1982)
2012. jún. 17. 21:32

Szívből gratulálok:)))

Nagyon várom a beszámolót!!!!

Jó egészséget, és sok tejcsit kívánok:)))

767. Zsuzsi13 (válaszként erre: 764. - Nikk_1982)
2012. jún. 17. 20:53
Gratulálok. Jó egészséget nektek.
766. Bogici27 (válaszként erre: 764. - Nikk_1982)
2012. jún. 17. 10:30

Jajj de jó! :-D Gratulálok!

Látod, Nálatok is hamarabb jött! ;-) Ügyesebb voltál, mint mi... :-) Várjuk a réyzleteket!

Sok egészséget és boldogságot, nem utolsó sorban sok-sok tejecskét!

765. Mariann*1 (válaszként erre: 764. - Nikk_1982)
2012. jún. 17. 10:00

Jaj de jó!!!! :) Nagyon nagyon gratulálok!!!

Mesélj milyen volt? Mármint hogy történt :)

Vigyázz magatokra!

764. Nikk_1982 (válaszként erre: 752. - Bogici27)
2012. jún. 17. 09:39
Nalunk igen! :-) Pentek hajnalban 3 oras vajudas utan megszuletett a fiam, 3200g-mal es 49cm-vel. Remelem holnap mar mehetunk haza. A korhazrol, szemelyzetrol en is csak jokat tudok mondani, bar az aranyorat en sem kaptam meg.
763. Bogici27 (válaszként erre: 761. - Zsuzsi13)
2012. jún. 16. 20:29

Szia Zsuzsi!


Hála Istennek, h nem lett bajotok! Ez a legfontosabb.


Rusnyi! Nem tudom, mi lehetett a probléma a testvérednél. Ha valakinek van fogadott orvosa és szülésznője, akkor ezek a dolgok nem fordulhatnának elő.

Amíg a kórházban voltam hétköznap minde nap benézett a védőnő, beszélgetett velünk, megkérdezte minden rendben van-e. A csecsemősök is bejöttek, nem csak amikor a babákat hozták.

Ha lesz még babánk, bátran fogok oda menni.

762. nikkkancs (válaszként erre: 761. - Zsuzsi13)
2012. jún. 16. 19:43
Örülök neki hogy jól vagytok és senkinek nem esett baja! :) Egyébként én sem tudok rosszat mondani a kórházról, pedig már egy jó párszor jártam ügyeleten, meg párszor Uh-on! Szülni is itt fogok! :)
2012. jún. 16. 18:26

Sziasztok!


Nagyon sokat olvasom ezt a fórumot. Én a kórházról még mindig nem tudok rosszat mondani. Pénteken volt egy autóbalesetem, én vezettem, egyedül voltam a kocsiban. Betegszállítónak mentem neki, nem tudtam az ütközést elkerülni,én voltam a szabályos és vétlen. Ki lett hívva mentő a terhességem végett. Bevittek a Jahn Ferencbe vizsgálatra és UH-ra. Nekem nem lesz fogadott orvosom, nem volt bent a szülésznőm (később tudtam meg, hogy szülésznői konferencián volt). De mindenki nagyon kedvesen bánt velem. Két doki is bejött az UH-t megnézni és próbáltak megnyugtatni, hogy a babónak semmi baja. Szerencsére én sem sérültem csak iszonyatosan megijedtem, soha nem volt még balesetem. Mindenki nagyon kedvesen bánt velem. Köszönöm az épp aktuális ügyeleteseknek a velem való foglalkozásukat.

760. rusnyi
2012. jún. 16. 17:10
Szisztok!Nem olvastam végig a fórumot csak pár hozzászólást.Mázlisták vagytok,hogy minden rendben volt veletek! :D Én unokaöcsém születéséről tudok mesélni a "déltepsinek"nevezett kórházban .Sajna nekik ez passzolt.Volt fogadott doki és még szülésznő is mindkettő ismerős volt.Azzal kezdődött ,hogy nem volt víz a szülőszobában!!A babát ásványvízzel fürdették le majd elvitték máshova lefürdetni rendesen .Húgom szétrepedt kivérzett még fekve is elájúlt holt fehér volt közölték igyon vizet(amit nem adtak neki)Nem kapott se vért se infúziót.Első baba volt és semmi segítséget nem kaptak ,hogy mit kell vele csinálni a szoptatásról még csak nem is beszéltek.Csak otthon derült ki amikor jött a gyerekdoki ,hogy a gyerek ki van száradva ,mert nem adtak neki se enni se inni pedig tesóm kérte ,mert teje nem volt.Szóval tényleg szerencsések vagytok.Szegény tesómnak nagyon szörnyű élmény volt.:(
759. Bogici27 (válaszként erre: 758. - Mariann*1)
2012. jún. 16. 16:11

Nekem a kislányom a második gyerkőc. Mi nagyon jól meg voltunk együtt. A végére már nagyon vártam a találkozást, ezért most azt élvezem, h látom. Mivel nem voltak túl jó eredményeim a végére, ezért jobban örülök, h kint van. Most kintről rugdossa a hasam. :)

Nekem is kétséges volt a "kora" +/- 3-4 nap volt a differencia a kiírt időponthoz képest az Uh eredmények szerint. A mensim szerint túl voltunk a 40 héten, de nekem a műtétem óta 6 hetes ciklusaim voltak. Szóval nem volt egszerű a helyzet. Ezért mondom, h halgass a doktorbácsira, mert érti a dolgát. :D

758. Mariann*1 (válaszként erre: 756. - Bogici27)
2012. jún. 16. 16:00

Egész nap feküdtem, így most jól érzem magam és még van egy napom, hogy ismét henyélhessek :)

Csak irigyelni tudlak, hogy együtt lehetsz a kisbabáddal, de közben azon gondolkozom , hogy nem volt furcsa, hogy egyszer csak "eltűnt" a hasadból? Én nem is tudom mit szólnék hozzá, ha nem lenne itt :) Vagy olyankor már teljesen természetes, hogy melletted lesz és nem a pocidban?


Nikkancs, tök furi egész eddig nem tudtam éjjel aludni csak párnák meg pokrócok ide oda rakosgatásával, de 4 napja semmi segítség nem kell. Jól alszom végre :) Rengeteget alszom a hátamon, te hogy vagy ezzel?

Nekem a bőrömmel nincs baj, a kezdetek óta kenem olivaolajjal, így bírja a strapát, mondjuk az erek rendesen átlátszanak a melleimen és oldalt a hasamon is, de szerencsére nem repedek. Inkább belül érzem, talán most gyorsan nő odabent minden és azért van, néha tartom a kezemmel a hasam, úgy jobb :)


Tényleg nem is meséltem, hogy szerdán megvolt a vércukor mérés, minden rendben van, volt uh is, akis 25+3 hetes Bencim majd 27 hetesnek felel meg (26+5). Már 947gramm, komolyan eltátottam a szám :), hogy mekkora fiam van :) Azt mondta a doki bácsi, hogy nem lesz belőle kicsi 2kgs baba, úgyhogy készüljek fel rá.


Amúgy az ultrahangon megsaccolt kor a méretek alapján, az összefüggésben van a fejlettségével? Pl ha mondjuk 33 hétre születik, de uh szerint mondjuk 37 akkor valószínűleg nem lesz semmi baja? Kicsit kacifántos, de remélem értitek a kérdésem :)

757. Bogici27 (válaszként erre: 755. - Nikkkancs)
2012. jún. 16. 15:52

Kitartást kívánok mindnyájatoknak! Nekem nem volt időm pihenni, szegény kislányom...egészen jól bírta.

Hétköznap dolgoztam, hétvégén anyósom házát és kertjét raktuk rendbe, stb.

Ti használjátok ki az összes szabadidőt pihenésre!

756. Bogici27 (válaszként erre: 754. - Mariann*1)
2012. jún. 16. 15:47

Pihenk, amennyit csak bírsz és halgass a doktorbácsira! ;)


Hogy bírjátok a meleget?

Elvileg még nem mehetnénk le az udvarra, majd csak szerdától, de mi már nem bírtuk és levittük a kiscsajt kb 30-30 percre naponta. Elég rossz, hogy a lakás fogjai vagyunk...de még jó, h nyár van, mert télen 4 hét lenne a minimum, amit a lakásban kellene tölteni.

Néztétek ma a 9 hónapot Czeizel Endrével?

Pont a Jahn Ferenc szülészetéről volt szó! :D Még a mai adás nincs fent a TV2 weblapján, de akit érdekel, majd figyelje! :)

2012. jún. 16. 15:44
Hát így a 25.hétben már nekem is vannak ilyen "nyűgjeim" hogy feszül a pocakon a bőr, és nem tudom hogyan feküdjek hogy kényelmes legyen nekem is és a baby se rúgja ki az oldalam! Nem beszélve arról hogy iszonyat lusta lettem... mi lesz még később???
754. Mariann*1 (válaszként erre: 752. - Bogici27)
2012. jún. 16. 15:20
Én nem érzem jól magam, állandóan húzódik a hasam oldala, néha szúr odabent oldalt, lent és nagyon fáradt vagyok. Munka után csak fekszem meg alszom. :( Alig vártam a hétvégét.
753. nikkkancs (válaszként erre: 752. - Bogici27)
2012. jún. 16. 13:57
Hát, nekünk még van 3hónap+2hét :D
2012. jún. 16. 13:52

Nagyon eltűntetek Lányok...!!!


Csak nem elérkezett az idő Nálatok is... ? :)

2012. jún. 14. 21:33
Én háztartási kekszen éltem :)
750. Bogici27 (válaszként erre: 749. - Nikk_1982)
2012. jún. 14. 17:32

Persze, 2 hűtő is van. :)

...csak rá kell írnod a dobozra a neved.

2012. jún. 14. 15:32
És van valami hűtő, ahol a felvágottat tarthatom?
748. Bogici27 (válaszként erre: 747. - Nikk_1982)
2012. jún. 14. 15:26

Lehet, h én válogatós vagyok, de javaslom, h legyen Nálad kevés vaj, felvágott és esetleg zöldség. Így buztos túl lehet már élni.

Nekem anyu 15 db baracklekváros palacsintája mentett meg.

Reggeli 9 körül, ebéxd 12 körül, majd este 6ig semmi.

Szóval én csak túlélőtábornak neveztem. :-)

Volt olyan felvágott, ami csak éles, szúrós késsel volt felnyitható, meg ehhez hasonló dolgok.

2012. jún. 14. 13:21

Én még csak egyszer ettem a kórházban több mint egy éve, de az jó volt. Ízre is meg mennyiségre is.


Akkor gondolom kekszet meg egyéb hűtést nem igénylő kajákat érdemes hozatni a látogatókkal. :-)

2012. jún. 13. 21:21

Utálom a kefírt,de ott ettem első reggel :)

Azóta se soha többet.

745. Babettii (válaszként erre: 744. - Bogici27)
2012. jún. 13. 21:21

Nekem vasárnap volt 4 hetes.

Hozzáteszem nekem is volt orvosom,de ahogy láttam azokkal is ugyan úgy bántak akiknek nem volt. (Már a csecsemő osztályon a szülést azt nem tudom)

744. Bogici27 (válaszként erre: 743. - Babettii)
2012. jún. 13. 21:13

Igen, tudom, a szegény császárosok kefírt kefírrel halmoztak, de nehogy azt hidd, h a sima kaja jobb volt... :P

Mindig olyan éhes voltam 2 kaja között...


Nekem a hasamra tették a babát, apa vágta el a köldökzsinort és ameddig le nem mentünk nálunk volt a kis Bogi. :)

A lila szobában vártam ki a 2 órát is a sima ágyon, stb.

Tényleg nem lehet panaszom, csak alig vártam, h hazajöjjünk a babával. Pedig 5 ágyas szobában, és a társaság is jó volt.

Mennyi idősek a babáitok?


Üdv:


Antsa

Bogi 1 hetes

743. Babettii (válaszként erre: 740. - Bogici27)
2012. jún. 13. 20:59

Én sem értem azokat akik szidják a kórházat.

Nekem sem volt panasz,sőt egész jól elvoltam.

Kivéve a kaját mert diétásat kaptam a császár miatt.

742. Babettii (válaszként erre: 738. - Nikk_1982)
2012. jún. 13. 20:58
Hát őszintém ezzel én is hasonlóan voltam,de csak azért mert mindenki nagyon szimpatikus volt nekem :)
741. Babettii (válaszként erre: 740. - Bogici27)
2012. jún. 13. 20:57
Én is a lilában voltam,csak nem ott született meg ha nem a műtőben :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook