Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2012. júl. 4. 10:29

Sziasztok!


Minden rendben Bencivel, itt is azt mondták, hogy szép nagy baba lesz, le is van fordulva, de van még idő :)

2012. júl. 3. 17:55

Sziasztok!

Ezek a becsült súlyok szerintem is csalókák, hisz csak a méretek alapján számol egyet a gép, ami szerintem nagyon kevés esetben valós! Nem véletlen írják a leletre hogy "becsült súly"!

Nálunk a 18 hetes uh-on volt 245gr-ra becsülve...azóta most 27hetes vagyok, viszonylag nagy pocakkal és jövőhéten megyek uh-ra. Igazából nekem teljes mindegy, csak azért 3kg fölötti legyen és egészséges! :)

918. Derya (válaszként erre: 917. - Bogici27)
2012. júl. 3. 14:51

értem.

igen, a méretek alapján saccol.

lehet, hogy nem mért pontosan, azért tévedett.

pár mm eltérés egészen más eredményt adhat.

917. Bogici27 (válaszként erre: 916. - Derya)
2012. júl. 3. 14:43

Apa 3,8 kg volt, én 3,5 kg, a fiam pedig 3,56 kg volt, ezért gondoltam, h 3,5 kg vagy még több lesz a kislányom.

Most az Ica (uh-s csajszi) majdnem jól saccolt, a fiamnál azt mondta az uh-s hapsi, h nincs meg 3 kg, a szülés előtt 2 nappal. Ezért nem hittem most sem az uh-nak, mondván a méretek alapján saccol a gép.

916. Derya (válaszként erre: 914. - Bogici27)
2012. júl. 3. 12:20

"...mert apa kicsit súlyosabb volt, én pont annyi.. "


ezt a mondat részt nem értem. :-(

915. Mariann*1 (válaszként erre: 914. - Bogici27)
2012. júl. 3. 11:31

Hát remélem megúszom :), ez esetben megpróbálom, hátha bejön. A doki bácsink mondta, hogy készüljek fel nyugodtan 4kg feletti bébire a méretei és a saccolt súlya alapján, ez persze lehet csalóka, de kíváncsi vagyok ma mit mérnek...ha ott is nagy lesz, akkor szerintem valószínű.


Okés, este vagy lehet inkább holnap jelentkezem :)

914. Bogici27 (válaszként erre: 913. - Mariann*1)
2012. júl. 3. 10:55

A szetvezeteden múlik minden. Nekem keskenyebb a kijárat. Ez attól is függ, mennyire tágulsz. Az egyik szobatársam megszülte a harmadik gyerekét 4,4 kg-val és csak repedt, kicsit összevarrták, a másik pedig alig tudta megszülni a 4,2 kg-os babát, és hosszan felvágták. Meg kell próbálni, nem szabad leírni a szervezetünket!

Annyira biztos vagy benne, h 4 kg felett lesz?

Az első után azt hittem, h a második is 3,5 kg körüli lesz, mert apa kicsit súlyosabb volt, én pont annyi, a bébi meg 3,25 kg lett. :-)


Kíváncsian várom a részleteket! :-)

913. Mariann*1 (válaszként erre: 912. - Bogici27)
2012. júl. 3. 10:26

Ha nagy lesz a baba, mondjuk 4felett, akkor gondolom kb tökmindegy, hogy "edzek"-e rá? Nagyjából biztos, hogy nem fogom megúszni, ugye?


Ma megyünk megnézni bogyócskát! Majd tudósítok, hogy állunk :)))

912. Bogici27 (válaszként erre: 910. - Mariann*1)
2012. júl. 2. 16:55

Én próbálkoztam gátmasszázszsal, csak nálam az volt a baj, h belül repedtem és ezért kellett vágni.

A 34. héttől kell kenegetni, de ez sajnos olyan esetben, amikor belül reped az ember, nem segít semmit, mert vágnak. Ildit kérdezd, mert ha gátvédelemmel akarsz szülni, úgy is Ő lesz premier plánban. :-) Nekem még jó sok olajam meg maradt...


Így van, használkátok ki a várandósság minden apró örömét! :-D

911. Nikk_1982 (válaszként erre: 905. - Nikkkancs)
2012. júl. 2. 15:14

Nekünk a tescos is teljesen jól bevált. Nem piros a popsija és a kaki is csak akkor csorgott ki, amikor elfelejtettem a fodrocskákat kihúzkodni a lábánál. De az ugye nem a pelenka hibája volt.

Most Libero van. Nem rosszabb, nem jobb.

Viszont a kórházban a pampers popsitörlővel a mekóniumot alig tudtam csak levakarni róla. A babylove sensitive-vel nem volt ilyen gond.

2012. júl. 2. 14:50
Próbálkozott valaki gátolajjal, meg gátmasszázzsal? Ha igen, hogy sikerült? És mennyivel a szülés előtt kezdte?
909. gera175
2012. júl. 2. 12:10

Nálunk a Pampers Active Baby ami nagyon bevált. Mikor pici volt, szerettem a sleep and play változatát is, de az csak a 2-es méretben jó. A 3-as méret más nem gumírozott szárnyakkal van.

Popsitörlőnél a sensitív szerintem nem elég nedves.

És illat ide vagy oda, emellett voksoltam én is mindaddig, amíg azt nem tapasztaltam, hogy a kakiszag megmarad tőle a popsin. Így váltottam. Ami olcsó és nekünk jó, az az Auchanos-Silky törlőkendő.


Olyan jó olvasni benneteket, ahogyan írtok a pocaklakók mocorgásáról...

Olyan jó volt!!!! Élvezzétek ki minden percét:)))

2012. júl. 2. 11:53
Nekem mostanában inkább feszelegni szokott, de azért mostmár nagyon édes ahogy beremeg az egész hasam! Ha az orvosnál ülök a váróban akkor is látszik! :) Nagyon édes! Persze van még neki hely...igaz egyre kevesebb hisz már mi is igen csak a 27.hétben járunk! :)
907. Derya (válaszként erre: 892. - Gera175)
2012. júl. 2. 10:37
régebben csuklott sokat. most már nem.
906. Derya (válaszként erre: 891. - Mariann*1)
2012. júl. 2. 10:36

szerintem is normális, a mienk is ezt csinálja. :-)

egyrészt egyre kisebb a hely, gondolom, nem fog tudni olyan nagy mozgásokat végezni, másrészt meg rá is hat az időjárás.

2012. júl. 2. 10:03

Sziasztok!

Én is variáltam már a pelenka miatt, mert kaptam 2 fajta termék mintát is, de nem tudtam még eldönteni! Az egyik a Pampers a műsik pedig a Huggies Newborn. Nagyon szimpatikus mind a kettő, ráadásul a Huggies 90db-os. Szóval eddig nagyon afelé húzok. Bár ezt még van időm eldönteni mert ezeket csak a 35.hétig akarom megvenni! Popsitörlőből pedig valamilyen Sensitive-t szeretnék ami nincs tele parfümmel meg ilyesmivel!

904. Mariann*1 (válaszként erre: 903. - Bogici27)
2012. júl. 2. 09:33

Oké, így fogok tenni :)

Köszi a tanácsot!

903. Bogici27 (válaszként erre: 902. - Mariann*1)
2012. júl. 2. 09:15

Nekem az első gyereknél anno 1 éves koráig a Pampers jött be.

Sokat filóztam én is, milyet vegyek most, hasonlóan, mint Te. Mivel hasonló árban vannak, akarom mondani, nincs egetverő nagy különbség, szintén emellett döntöttem és a 2-t vettem a 3-5 kg közöttit. Kicsit nagy lett rá, de nem zavaróan. :-) Amúgy meg hamar fogy a pelus, utána meg veszel megfelelő méretűt.

902. Mariann*1 (válaszként erre: 900. - Bogici27)
2012. júl. 2. 08:35

Köszi! Következő kérdés :)

Milyen pelust vigyek, mert tök jó hogy (amennyire eddig megfigyeltem) az összes pelusnál 3 és 4 kg között van mérteváltás. Ha newbornt viszek és esetleg 4kg felett lesz, akkor nem lesz jó rá? Vagy azért ennyi toleranciára számíthatok? És milyen márka legyen? Bár erről sokat olvastam, mindenki másra esküszik, babafüggő... Ti mit használtatok?

2012. júl. 1. 22:24
Bocsi a duplikációért... :-D
900. Bogici27 (válaszként erre: 893. - Mariann*1)
2012. júl. 1. 22:23

Szia Mariann!


Köszi, h újra megosztottad... :-)


A babának csak annyi ruhát vigyél, amiben majd hazahozod. Kell néhány rongy pelus, sima pelus, popsi törlő, popsi krém. Plusz 10 pelus, amit leadsz és popsi törlő, ezt a csecsemősöknek kell leadni. Takaró kell, kissapka, amit akkor adsz rá, amikor Veled van. A csecsemősök nem adnak rá semmit, ha beadod, ha esetleg kesztyűvel és sapesszal viszik el, úgy kell kérned, h visszaadják. Én vittem fejőt. Azt hittem, mennyi tejem lesz...hát mire mentünk haza lett.

Cukros vizet nem adtam és ha megkérded Ildit, Ő is azt fogja javasolni, h inkább ne. Nekem is ezt mondta. A lényeg, h minnél többet cicin legyen.

899. Bogici27 (válaszként erre: 893. - Mariann*1)
2012. júl. 1. 22:10

Szia Mariann!


Köszi, h újra megosztottad... :-)


A babának csak annyi ruhát vigyél, amiben majd hazahozod. Kell néhány rongy pelus, sima pelus, popsi törlő, popsi krém. Plusz 10 pelus, amit leadsz és popsi törlő, ezt a csecsemősöknek kell leadni. Takaró kell, kissapka, amit akkor adsz rá, amikor Veled van. Acsecyemő

2012. júl. 1. 17:48

Én soha nem voltam nála sztk-ban,nekem maga az sztk-val vannak fenn tartásaim.

Eleinte idegenkedtem tőle,furcsa volt hogy 7 év után egy új nőgyógyászom legyen,de nem bántam meg hogy hozzá mentem,ugyanis most neki és a Forgács tanár Úrnak köszönhetem,hogy várandós vagyok a mi kislányunkkal::))

Szóval és mindig magánba megyek hozzá és nagyon normális,mindig vagy 10 percig uh-z és bármennyit kérdezhetek nem sürget.

Csak azt nem tudom hogy vállal e szülést,meg olyan furcsán hangzik,hogy valakit meg kell kérni,hogy legyen ott.nekem olyan magától érthetődő lenne,hogy ha valakihez rendszeresen járok akkor vele is szeretnék szülni. Gondoltam hátha valaki tudja milyen élesben vele.

897. Nikk_1982 (válaszként erre: 895. - Pötyi84)
2012. júl. 1. 17:26

Hú, én Szinte dokival csak egyszer találkoztam az sztk-ban. Utána döntöttem el, hogy bármi áron de én magánorvoshoz fogok járni.

Milyen ha fizetsz neki? Normális?

896. Nikk_1982 (válaszként erre: 894. - Gera175)
2012. júl. 1. 17:24
Erőltetik a limonádét még mindig. :-)))
2012. júl. 1. 15:30

Sziasztok!

Kb egy hete olvasom a fórumot és most értem ide az elejére::))!

Én is A Dél pestibe fogok szülni,október 20-ára vagyok kiírva.

Én most a Szinte dokihoz járok,eddig minden rendben.

Még nem kérdeztem meg tőle hogy vállal e szülést.Valakinek van valami infója vele kapcsolatban? Esetleg,hogy melyik szülésznővel szokott lenni?

Gratulálok,minden újdonsült anyukának!!!

894. gera175 (válaszként erre: 893. - Mariann*1)
2012. júl. 1. 15:05

Ruha nem kell a picinek, mert ott kap. neki csak kisplédet vigyél. És kesztyűt is vittem, hogy ne kaparja össze magát, de azt nem adják rá.

Mellszívót is vigyél, mert jó ha fejed a tejcsit. Üveget ott találsz majd, amiben a hűtőbe tudod tenni, és ő megissza éjjel.

A cumisüvegről nem tudok, de jól jöhet a cukrosvíznek amivel itatnod kell majd amíg nem lesz tejcsi. Persze ha erőltetik még ezt a limonádé ivást.

Ja, és magadnak rengetek folyadékot, én soha életemben nem volta olyan szomjas, mint szülés után:))))

893. Mariann*1 (válaszként erre: 892. - Gera175)
2012. júl. 1. 13:49

884. Bogici27 2012-06-28 13:32

Találtam egy rövid cikket és videót, ha érdekel valakit:

[link]


...és itt a 9 hónap és az Ikeás szoba... :)

[link]



Nekem szokott csuklani, az olyan kis vicces :)

Először azt hittem rugdalózik, de annyira ritmusos, sűrű volt és nem is olyan erős, rájöttem, hogy csuklik babóca :) Általában, ha édes dolgokat eszem, utána szokta. Szerintem elkezdi kortyolgatni a magzatvizet.


Egyedül vagyok most a hétvégén és pakolgatom a kórházi motyót, igaz még bőven ráérek, de tiszta izgai :) :):):) Ti vittettek be valami tipegőt vagy valamit a bébinek? Pelenka? Mellszívó? Hozzá poharak? Vettem egy cumisüveget és azt szeretném, hogy abból kapjon, ha etetik, szerintetek megoldható? Tiszta cici formája van :) meg persze a többi csúcstechnika amikhez nem értek....nem levegősödik be stb..Eddig ezt az egy dolgot vettem meg, amit baromi drágának találtam, 3000Ft volt, tudom nem vagyok normális, de jól esett most az egyszer :) Meg nekem szeptembertő lújra suli szombatonként, úgyhogy apa fogja etetni Bencit, akkor meg legalább hasonlítson a cumisüveg :)

892. gera175 (válaszként erre: 891. - Mariann*1)
2012. júl. 1. 13:37

Szerintem normális dolog, az én kisfiam is elég nyugis volt pocakban, és szerencsére idekint is az maradt. Na, a csuklásait leszámítva...

Tényleg, kinek csuklik a babóca a pociban?


Hol tudom a videót megnézni?

891. Mariann*1 (válaszként erre: 890. - Bogici27)
2012. júl. 1. 08:50

Tényleg érdekes felvétel. Az anyaterészet jól kitalált mindent.


Szerintetek lehetséges, hogy az én poaklakóm is meleg ellenes? Mostanában alig mocorog, inkább csak estefelé egy kicsit aktívabban, de már nem olyan mint mondjuk 2 hete, vagy egyszerűen csak nő, kissebb a hely és lusti mozogni? Állandóan azon izgulok nincs e valami baj, hisz eddig le sem állt, most meg nap közben szinte észre sem venni. Nagyon remélem, hogy ez normális, félek. Ezért is nagyon várom már a keddi 4dt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook