Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1010. Mariann*1
2012. júl. 17. 13:50
Amúgy most nem nagy UH kellett volna? Mármint a kórházi speckó?
1009. Mariann*1 (válaszként erre: 1008. - Nikkkancs)
2012. júl. 17. 13:49
Hát én nem vagyok orvos, de Bencúr 1405gramm volt, 28 hetesen és úgy felelt meg 29hét +3nak. Valahogy 1,5kg lehet szerintem :)
1008. nikkkancs
2012. júl. 17. 13:03
Becsült súlyt nem mondott a doki, pedig arra kíváncsi lettem volna :) A neten lévő kalkulátorok meg nem túl megbízhatóak!!!
1007. nikkkancs (válaszként erre: 1006. - Mariann*1)
2012. júl. 17. 13:01

Hát sajnos nem nagyon láttam mindent. A dokinak nem olyan speckó gépe van mint bent a kórházban. De azért láttam a szép nagy kerek buksiját, a kis combocskáját és lábacskáját, meg a fütyijét :D

Mindig nagyon gyorsan vizsgálja...de jobb is mert az én kis Bencém nagyon nem szereti ha uh-ozzák!

1006. Mariann*1 (válaszként erre: 1005. - Nikkkancs)
2012. júl. 17. 12:42
Na tök jó :) És milyen volt látni?
1005. nikkkancs
2012. júl. 17. 12:39

Sziasztok!

Voltunk ma uh-on. Minden rendben, Bence nagyon szépen fejlődik, 30-31 hetesnek felel meg :)

Legközelebb 4 hét múlva megyek vizsgálatra.

1004. Mariann*1
2012. júl. 17. 12:29
Tyú be nem áll a szám :))
1003. Mariann*1
2012. júl. 17. 12:28

Igen, Szent István Egyetem. Az volt a terv, hogy megcsinálom, és kimegyünk Kanadába, mert ezzel ott el tudok helyezkedni. Közbejött Bence, de talán így még jobb, van még 2 év, addig pont itthon leszek vele és nem a munka mellett kell, bár így sem lesz sétagalopp, de valamit valamiért. Viszont meg tudjuk neki adi azt a lehetőséget, hogy egy gyönyörű országban nőhessen fel, sokkal több eséllyel, mint amennyi itthon várna rá. Nővéremék kint élnek a kanadai férjével és a kisfiukkal, Aiden meg már alig várja az uncsitesóját :)


Felsőfokú angol :). Elég nagy falat, ne a rigót, vagy más jó nevű helyet válassz hozzá, tesómnak annó nem ment pedig 2 év kint élés után elég jól nyomta, viszont valami olyan vallásról kellett beszélnie, amiről nem is hallott, magyarul sem tudott róla semmit. De persze ő csak 1 a sok közül, lehet neked másképp lesz :) Majd drukkolok :) Én örülök, ha megértem és megértenek, jó a középfokú is :)


Derya, bizony jó már nem dolgozni, csak az a baj, hogy így is túlságosan elfoglalom magam. Én mindig be vagyok sózva :) A doki is mindig kiröhög, mert kapkodok és néha viccesen sül el :).

A múltkor mondta, hogy vetkőzzek akkor és elkezdtem levenni a pólóm, erre mosolygott és mondta, hogy neki elég lesz alulról is...eléggé elvörösödtem :)) De már ismer, amikor olyan gyorsan akarok lejönni a vizsgáló ágyról, hogy ő kap el, mert majd összetöröm magam :)) Sajna ilen vagyok, de azért próbálom visszafogni magam, hogy baj ne legyen belőle.

Te mivel töltöd az idődet? Mi most fürdőszobát festünk aztán előszobát és lehet még a konyhát is, eddig szigeteltünk, hogy minnél jobban tartsa majd a meleget a lakás. Nekem a baba dolgok készen állnak, minden kimosva, elrakva, majd még a kiságyat kell összerakni, ha végre megkapjuk. Ja és rá fog férni a lakásra egy nagyon nagy takarítás is. Azt hiszem ez nekem már ki fog tartani :))

1002. Derya (válaszként erre: 998. - Mariann*1)
2012. júl. 16. 20:04

jól teszed. nem is jó már ekkora pocakkal folyamatosan ülni. :-(

ja, én is örülök egy kis pihinek... :-)

1001. Bogici27 (válaszként erre: 998. - Mariann*1)
2012. júl. 16. 19:56

Mikor lesz az államvizsgád?

Nem egyszerű így biztos, de meg lehet csinálni. Én gyerek és munka mellett végeztem el, nem volt egyszerű...elvettem a gyerektől 4,5 évnyi hétvégét...

Most majd baba mellett a felsőfokú anvolt akarom megcsinálni. Kíváncsi leszek, hogy fog menni... ;-)

1000. nikkkancs
2012. júl. 16. 18:43
Jah már látom....Szent István E. Akkor az komoly, hogy még baba mellett ezt is csinálod :)
2012. júl. 16. 18:39
Melyik egyetemre jársz Mariann? :)
998. Mariann*1 (válaszként erre: 997. - Derya)
2012. júl. 16. 18:27

Akkor bocsesz :) Pedig valaki van köztünk mostanában úgy emlékszem, de a terhességgel a memó is romlik, az enyém biztosan :-D.

Ma is rosszul lettem melóban, derékfájás, mensi görcs... szóval szóltam, hogy akkor most befejezetem. Már csak itthon kell segédkeznem :).

Igazából egészen jól esik, hogy most pár évig nem dolgozom :) csak a babára és az egyetemre kell koncentrálnom és a távlati célokra :))

997. Derya (válaszként erre: 996. - Mariann*1)
2012. júl. 16. 12:47

igen, rosszul emlékszel. :-)

a 34. hetet kezdtük.

én is 3-szor 500-at szedek és így jó. :-)

996. Mariann*1 (válaszként erre: 995. - Derya)
2012. júl. 16. 07:39

elvileg az egyik legtisztább magnézium, azt hiszem 500mgos. Most beálltam a napi 3ra, így semmilyen fájdalom nem jön elő, csak naponta 5-6 keményedés, ez így már talán belefér.


Neked lassan itt az idő, nem? De lehet rosszul emlékszem júli vége?

995. Derya (válaszként erre: 992. - Mariann*1)
2012. júl. 15. 22:51

csak kíváncsiskodtam. :-)

mert hogy lehet, hogy keveset haszhnálsz, azért keményedik nagyon....

én Magnerotot használok, a tiédet nem ismerem. :-(

994. nikkkancs (válaszként erre: 993. - Mariann*1)
2012. júl. 14. 10:38

Igen, de Drága kisfiam nagyon izgő-mozgó szóval hamar elrepül az idő! :) Ma pakolom kifelé a szobát mert csináljuk a helyet Bencének :) Szóval elfoglalom magam...így is hamarabb eltelik az idő!

Csak sokszor le kell ülnöm mert baby úgy kinyomja magát balra hogy húúúúha....:D

993. Mariann*1 (válaszként erre: 991. - Nikkkancs)
2012. júl. 13. 19:48
Na akkor majd kedden. És tök jó, még ennyit kell kibírnod, hogy ne a vizsgálatra várj :)). Mégiscsak megy az idő. :)
992. Mariann*1 (válaszként erre: 990. - Derya)
2012. júl. 13. 16:35
Magnesium citri ha jól emlékszem, de lusta vagyok kimenni és megnézni :) Miért?
991. nikkkancs (válaszként erre: 989. - Mariann*1)
2012. júl. 13. 13:27

Sziasztok!

Sajnos ma a rendelés elmaradt :( Buta voltam mert oda telefonálhattam volna... mindegy! Így kedden megyünk majd újra (28+6)

Ma Bencus fiam sokat feszeleg, érzem ahogy huzza a kis lábacskáját..imádom! Ha már ennyit kibírtam (10 hetet) akkor kedd az már nem sok! :)

990. Derya (válaszként erre: 989. - Mariann*1)
2012. júl. 13. 10:49
te melyik fajta magnéziumot szeded?
989. Mariann*1 (válaszként erre: 988. - Nikkkancs)
2012. júl. 13. 08:39

Várom már a jó híreket! :)


Alig vártam, hogy vége legyen a tegnapi estének, már szóltam páromnak, hogy lehet kórház lesz belőle.

Egyfolytában keményedtem, hiába vettem be tegnap már 3 magnéziumot és megint szurkált a hasam lent.

Nem tudom lesz e ebből még 2 hét munka...

Csak 6 hetet bírjunk még ki! Mondjuk az jó, hogy másfél hét után nem vagyok egyedül, apa is hazajött és Bence is megnyugodott már éjszakára, lehet csak az apja miatt csinálta a fesztivált :)

988. nikkkancs (válaszként erre: 987. - Derya)
2012. júl. 13. 07:21

Hát igen, minél tovább annál jobb! :) persze ez a 35. Hét nekünk is csak egy ilyen határ volt! Természetesen szeretném ha szépen időre született baba lenne! :)


Nem sokára megyek az orvoshoz majd jövök az eredményekkel! :)

987. Derya (válaszként erre: 985. - Nikkkancs)
2012. júl. 12. 22:58

reméljük, szófogadó. :-)

én legalább a 37. hétig szeretném, ha maradna. :-D

de az se baj, ha kivárja a 40-et.... :-)

986. nikkkancs (válaszként erre: 984. - Nikk_1982)
2012. júl. 12. 16:05
Én az elejétől fogva itthon vagyok, szóval még az sincs hogy megterhelem magam munkával! A dokinak említettem hogy érzek néha keményedést, amire Ő és a védőnő is azt mondta hogy teljesen normális hiszen a méhnek ez a dolga...így regál a baba erősebb mozgására is!
985. nikkkancs (válaszként erre: 983. - Derya)
2012. júl. 12. 16:03

Igen, említettem hogy nagyon keményedek, abban az esetben ha apával hancúrozni szeretnénk...ezért is kerüljük a házaséletet! :)

Holnap megyek dokihoz, uh-ra meg méhszáj vizsgálatra, majd megmondja mi a helyzet! Eddig minden rendben volt, védőnőnél nem rég voltam... Pozitívan állok a dolgokhoz...meglátjuk mi lesz! :) Pocak Bencémmel már megbeszéltem hogy 35.hét előtt ne bújjon ki hanem szépen erősödjön! :) Biztosan okos baba és szót fogad! :)

2012. júl. 12. 16:02
Én pont a sok és erős keményedés miatt voltam táppénzen a 22. héttől. És 3x2 magnéziumot kellett szednem
983. Derya (válaszként erre: 981. - Nikkkancs)
2012. júl. 12. 15:26

rendben van, ahogy gondolod.

persze, normális a keményedés, nem is mondtam, hogy nem. de te azt írtad, hogy nagyon keményedik.

nos, a keményedés valójában a méh görcse és ez annyiból nem jó, hogy ha túl erős, akkor elindulhat a méhszáj kinyílása, ahonnan meg már egyenes az út a koraszüléshez.

emiatt nem túl jó, ha túl erősek a keményedések.

a magnézium pótlása nem felesleges dolog, mert azt még nem terhesen is ajánlatos.

ahogyan a D-vitamin és a halolaj is.

982. nikkkancs (válaszként erre: 980. - Mariann*1)
2012. júl. 12. 15:20
Írni fogok!!! Amint hazaértem jövök a beszámolóval :)
981. nikkkancs (válaszként erre: 979. - Derya)
2012. júl. 12. 15:19

Igen ezt én is tudom! De az orvosom azt mondta hogy a keményedés ebben a terhességi kórban már normális, és ameddig nem okoz fájdalmat és nem rendszeres addig semmi gond nincsen! Ezért nem is tömök magamba "feleslegesen" semmit! :)

Kellő zöldséget-gyümölcsöt, főtt ételt fogyasztok, igykeszem odafigyelni az egészséges táplálkozásra, és kerülöm a káros dolgokat! :) Azt hiszem sok mindent megteszek azért hogy ne legyen baj! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook