FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Jahn Ferenc Kórház szülészete

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Vajúdás és szülés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

4425. vov2014-04-24 10:22
Szia!

Az anyakönyvi kivonatot és a lakcím kártyát a 2. napon meg is kapod, a TAJ kártyát 2 hét múlva postázzák.
Már ha ezekre gondoltál.
(válasz Daby 4424. hozzászólására)

4424. Daby2014-04-23 13:01
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a kórházban intézik a babónak a papírjait? Nekem kell majd jelezni valakinek?

Köszi

4423. ancsimami2014-04-23 10:22
Kedves csakfaf!

Ha nem gond megírnád nekem is privibe melyik szülésznővel nem voltál elégedett és miért? Én most keresem a megfelelőt :-) Nagyon köszönöm!
(válasz csakfaf 4418. hozzászólására)

4422. ancsimami2014-04-23 10:19
Sziasztok!

Új vagyok itt, és nagyon jó dolgokat írtatok voltaképp itt mindenre válaszra lehet lelni, ha végigolvassuk a fórumot :-) Csak az a baj, hogy tényleg nagyon jó és nagyon sok, már néha jojózik a szemem de nem tudom abbahagyni, de persze még ráérek olvasgatni. Augusztus elejére várom a kisbabánkat és ami biztos, hogy itt fogok szülni és csak szülésznőt fogok fogadni.. Gittát már meg is kértem, hogy küldje el nekem az elérhetőségeiket. Kedd óta itthon vagyok a doki kiírt veszélyeztetettnek szval biztos sokat fogok itt olvasgatni szabad időmben ami lesz elég :-( de a baba a legfontosabb :-) Szeretnék szemjélyesen is találkozni a szülésznőkkel így jelentkeztem a felkészítőre, de sajnos májusra már nem volt hely, így júniusi turnusra megyek. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek várhatok addig a szülésznő fogadással, hogy személyes élményem is legyen velük, vagy jobb lenne minél hamarabb ezt elintézni mert ők is jól be vannak táblázva előre? A választ előre is köszönöm! Szép napot nektek!

4421. csakfaf2014-04-20 18:09
Szia!

Köszönöm. Megírom priviben.
(válasz Gitta1980 4419. hozzászólására)

4420. patkosagi2014-04-18 10:44
Beszéltem a dokimmal és császárnál bennt lehet apuka...... csak azt felejtettem el megkérdezni, hogy utána meddig maradhat velünk? Mikor paterolják ki?

4419. Gitta19802014-04-16 10:59
szia! gratulalok. melyik szulesznovel nem voltal elegedett es miert? priviben is megirhatod ha gondolod.
(válasz csakfaf 4418. hozzászólására)

4418. csakfaf2014-04-15 12:42
Gratulálok minden újdonsült anyukának!
Én még tavaly decemberben szültem meg az első gyermekemet a kórházban. 19-ére voltam kiírva és még aznap késő este elkezdődtek a fájások. Kb. 7 órát vajúdtam, minden rendben ment. Viszont a célegyenesben, mikor jöttek a tolófájások, kiderült, hogy nem illeszkedett be a feje a szülőcsatornába, ezért császármetszést végeztek. Más indoka nem volt. Utólag csalódott voltam, hogy így alakult, szerettem volna természetes úton szülni. Persze a kisfiam kárpótolt mindenért, de jó lett volna rendesen végigcsinálni.
Nekem is fogadott szülésznőm volt, de nem voltam teljesen elégedett vele.

4417. vov2014-04-14 12:03
A Kika szobában voltam, de csak a labdát használtam, mert pár óra elteltével infúzióra kapcsoltak- de sztem amúgy is kihagytam volna a kádat.
Végig álltam, sétáltam, ill. labdáztam. Feküdni csak az utolsó 1 órában kellett, amikor megkaptam az eda-t, hogy eltűnjön a méhszáj. De akkor már jobb is volt úgy.
Szülés után átfektettek a franciaágyra a babával, na az szuper volt!!!!
(válasz Karenina 4416. hozzászólására)

4416. Karenina2014-04-14 10:40
El is hiszem! :)
Melyik szobában szültél? Használhattál kádat, ilyesmit? Fekve kellett a végén elhelyezkedni, vagy ahogy jólesett?
(válasz vov 4415. hozzászólására)

4415. vov2014-04-11 14:38
Nagyon boldogok vagyunk!
Ehhez nagyban hozzájárult az is, h szuper volt a szülés :)
Nagyon kedves, ügyes kis szülésznőm volt, rengeteget segített, pedig nem választott volt.
(válasz Karenina 4414. hozzászólására)

4414. Karenina2014-04-10 11:06
Értem, köszi. :)
Milyen otthon lenni? Élvezitek az első "hétköznapokat"? :)
(válasz vov 4413. hozzászólására)

4413. vov2014-04-10 07:28
Igaziból csak az egyik csecsemős erősködött.
De úgy tudom, h ha a szobatársak bele egyeznek, akkor kint maradhat a babád.
(válasz Karenina 4412. hozzászólására)

4412. Karenina2014-04-09 18:35
Vov, gratulálok a kisbabád születéséhez! :)
Nagyon köszönöm, hogy megírtad az élményeidet, ezzel most nagyon megnyugtattál, hogy mégsem viszi el mindenáron a babákat, sőt, ellenkezőleg. :) Az első gyermekemnél én sem bírtam aludni.
Boldog babázást! :)
(válasz vov 4410. hozzászólására)

4411. Nikk_19822014-04-08 17:18
Gratulálok! Jó babázást :-)
(válasz vov 4410. hozzászólására)

4410. vov2014-04-08 15:57
Sziasztok!
Múlt hétfőn szültem a Jahn F.-ben, szóval elég friss az élmény :)
Bár első nap még volt alapítványi szoba, nem kértem magam oda és nem is bántam meg. Csütörtök délelőtt már jöhettünk is haza.
A sima szobában is kint lehet a baba ha kéred, volt amelyik csecsemős direktbe tukmálta az anyukákra- én aznap szültem, szóval nem kaptam volna meg.
De szerintem ezt a pici időt ki lehet bírni, sőt jó is ha tud az ember egyet aludni- nekem nem ment....

Gondom csak a tisztasággal volt, és ugye a kaja sem az igazi- de a baba a lényeg :)

HA szoptatáshoz kell segítség, akkor a védőnőt javaslom nagyon! A csecsemősök csak nyomkodták össze vissza az ödémás melleimet, a védőnő volt az egyetlen, aki fájdalommentesen segített és használható tanácsokat adott.
(válasz Karenina 4407. hozzászólására)

4409. Karenina2014-04-03 07:40
Ebben igazad van. Amúgy tegnap felhívtam egy szülésznőt és újra rózsásabban látom a helyzetet. :)
(válasz Nikk_1982 4408. hozzászólására)

4408. Nikk_19822014-04-01 15:30
Ne feledkezz meg azért arról hogy nincs két egyforma baba, néha épp testvérek között van a legnagyobb különbség, vérmérsékletben pl. Ha a csecsemős kiakadt, akkor nyilván nem ordít minden éjjel az összes csöppség, a többségük annyira elfárad a megszületésben, hogy alszik ha kell ha nem. :-) Hogy neked mi a jobb, azt nyilván te tudod a legjobban, de nem biztos hogy a kistesó is annyira zokon fogja venni az esetleges elkülönítést, mint a nagyobb.
(válasz Karenina 4407. hozzászólására)

4407. Karenina2014-04-01 14:49
Jó, tényleg jó, kivéve ezt az egy dolgot... Épp ez a gond, hogy nem tuti az alapítványi szoba, azaz nem garantált, hogy a babám velem lehessen. Mikor frissítem az oldalt, mindig úgy reménykedek, hátha valakinek sikerült már megoldania ezt a csecsemős kérdést és tud tanácsot adni.
(válasz kromy 4406. hozzászólására)

4406. kromy2014-04-01 14:35
Szerintem meg jó a Jahn Ferenc :) Valóban sokan keresik az alapítványi szobát, de ha mind foglalt, akkor hiába van orvosod vagy szülésznőd, nem fogják kitenni a másik anyukát onnan, hisz ő is fizet érte :) ha meg van épp szabad, akkor úgyis mehetsz oda. Ha meg netán programozott szülésed vagy császárod van, amire tudtok konkrét időnttal készülni, akkor ebben az esetben tud segíteni a fogadott "valakid", hogy üres legyen.
(válasz Karenina 4405. hozzászólására)

4405. Karenina2014-04-01 13:37
Köszi a tanácsot! Igen, az Istvánban épp ez zavar engem is... Akkor nincs tökéletes hely? :)
(válasz Gitta1980 4404. hozzászólására)

4404. Gitta19802014-04-01 13:27
sajnos az alapitvanyi szobat nem lehet lefoglalni. ha van szulesznod vagy orvosod ő tud segiteni h ha lehet jusson neked.
ha neked ez ennyire fontos akkor szulj az Istvanban ott 0-24 oraban veled van a pici. de oda boldog boldogtalant beengednek a szobakba (marmint a rokonokat ismeroseket, engem ez zavarna mert szegyenlos vagyok).
(válasz Karenina 4403. hozzászólására)

4403. Karenina2014-04-01 11:05
Sziasztok!

Köszi a megnyugtató válaszokat! :)
Voltam időközben a szülészeten, bemutatták a működését, a szabályokat, a szülőszobákat és a gyermekágyas osztályt. Nagyon tetszett és szeretnék itt szülni, de... tényleg elviszik éjszakára a babát a többágyasból, ezt kerek perec közölték velem, ez ellen nincs apelláta. Persze szuper lenne ezt kikerülni alapítványi szobával, de mi épp az Ildi által említett dömpingre készülünk szeptemberben :)))) és ha nem lesz hely, akkor mi lesz?
Már van egy gyermekem, ezért ismerem magam, milyen vagyok szülés után: nekem az a megnyugtató, ha velem lehet a baba és nem sír egész éjjel a csecsemőosztályon. Annak idején ezt kipróbáltuk, reggelre rekedtre sírta magát a baba, a nővér kiakadva hozta be, hogy nem bírták elcsendesíteni, én meg egész éjjel sírva forgolódtam, mert mellettünk volt az osztály és hallottam a sírását. Reménykedtem, hogy képzelődök, de közeledett a kis hangja, ahogy tolták be reggel.. Na ezt még egyszer nem szeretném átélni, főleg a gyerek érdekében nem.

4402. zbrigi2014-03-26 11:21
Szia!
Én választott orvos és szülésznő nélkül szültem. Voltam szülőszoba látogatáson, olvastam is különböző fórumokon, hogy nagyon jó a szülészete a kórháznak, ami így is volt. Egytől egyig mindenki nagyon kedves és segítőkész volt!!! Én csak ajánlani tudom a Jahn Ferenc szülészetét. (amikor letoltak a csecsemő osztályra és közben megláttam magam a lift tükrében, hogy te jó ég "hogy nézek ki" (torzomborz haj)-mondták, hogy nyugodjon meg nagyon jól :) még ha nem is volt igaz...de jól esett :D
(válasz Babahordozó 4381. hozzászólására)

4401. Kriszti03272014-03-24 09:26
Adnak Neki,egy szépnek nem nevezhető pólyát,amit csak és kizárólag a szakavatott csecsemősök tudnak rátuszkolni-nekem egyszer sem sikerült rendesen visszatekergetni bele a babát.....

Viszont ha "baleset" történik,pisis vagy kakis lesz ez a pólya,akkor nem mindig van az osztályon nekik másik,amit tudnának adni,nekünk is így volt-ezért mindenféleképp vigyél Neki rugdalózót,mert akkor a sajátodba kell átöltöztetni,és elég ciki lenne,ha nem lenne váltóruha!
(válasz Levendula 84 4394. hozzászólására)

4400. Kriszti03272014-03-24 09:23
Azt hiszem,kapsz ingyen egy kisebb képet ajándékba (talán ajándékkártya vagy ilyesmi),illetve vannak külön csomagok,amiket megrendelhetsz.
Én a legnagyobb csomagot vettem meg,sok minden van benne:CD a képekről,8 kép,egy falinaptár,ajándékkártyák a baba fényképével,kihajthatós képek,stb....Ez 10ezer ft.
De fent van a neten is,babyboxphoto-ott a webshopban megtalálod alapcsomag néven.Ott 15ezer,a kórházban azonban mindegyik csomagot olcsóbban megkapod.

Én sokalltam eleinte a pénzt érte,de belegondoltam,hogy műterembe úgysem megyünk (az nagyon drága,még ennél is),és az első napjairól ilyen minőségű képeket mi úgysem tudnánk készíteni.
És ez egy életre megmaradó emlék :)
(válasz Levendula 84 4396. hozzászólására)

4399. Babahordozó2014-03-21 18:44
Köszönöm, ez megnyugtatott valamelyest! :)
(válasz Ildi 80 4387. hozzászólására)

4398. vov2014-03-21 13:57
Ruhát kell venni az apukának- állítólag a patikában olcsóbb.
A babát ki lehet kérni éjjelre, ha a többi szobatárs is beleegyezik.
Ruhát adnak a babának, én csak sapit vittem és kis takarót- most is ezt pakoltam be.
Fényképezésről nem tudok semmit, régebben nem volt még.

4397. Noncsida2014-03-21 13:31
A fényképezésről annyit tudok, hogy különböző csomagok vannak, de árat nem mondott a szülésznőm.

4396. Levendula 842014-03-21 13:07
Ja és láttam minap egy ismerősömnél,hogy a babát fényképezték a kórházba és megkapták a képeket. mennyibe kerül ez a fényképezés? nem akarom őt zavarni most had babázzon :)