Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányosok gyerekei fórum

Dohányosok gyerekei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dohányosok gyerekei

1 2
49. Mely@
2019. jan. 9. 10:51
Ezt pontosan cáfolnám sajna cigizek a gyerekem 7 éves olvas számol a legjobb az osztályba mindig dicsérik hogy nagyon durván előte van haladva ez mindd magától!Sajnos terhesen párszor rágyújtottam problémás volt apuka sok volt a stressz érzelmileg nem kaptam meg amire vágyik a kismama stb!De nem vagyok ettől rossz anya hisz egézségesen ettem ittam pihentem kommunikáltam a mostanra 7 évrs babapiskotámmal(ekkor nemtudtam még hogy fiú vagy lány 3hóig)folyamat beszéltem vele sőt azt is hogy mikor szülessen meg és akkor is született ill megszületett akkor is folyamat kommunikáltunk mindig 2 héttel elöbb fordult meg mikor kezdett ülni mászni beszélni stb stb úgyhogy köszi nem a cigitől függ az Iq meg tanulási kézsége hanem az érzelmi inteligenciától amit ad a szülő;)
48. 48bf8c027e (válaszként erre: 47. - 72b00c655b)
2010. okt. 18. 13:22

Szia!

Ez azért nem minden dohányosra igaz.

Én Úgy lettem terhes, hogy dohányoztam, és nem tettem le rögtön a cigit, hanem fokozatosan kezdtem meg a leszokást És ezt csak azért tettem, hogy késöbb ne legyenek elvonási tüneteim, mert az sokkal ártalmasabb a babára nézve, mint az ha elszívok egyet.

Sikerült is leszoknom kb a 9-10-dik hétre és nem is hiányzik azóta sem.

Ismertem olyat akinek a doi mondta hogy inkább egy fél cigi mint a nagyon erős elvonási tünetei. Ő szégyelte magát amikor rágyújtott.


De azokat én is elitélem akik úgyan annyit dohányoznak terhesség alatt is mint elötte, és meg sem probálnak leszokni róla

2010. jún. 16. 18:50

Szerintem a dihányzó kismamák nagyon is jól tudják, hogy ártanak a babának, de annyira önzőek, hogy még akkor is dohányoznak, ha tudják, hogy ezzel megnyomorítkák a gyermeküket.

A dohányosok kegyetlenek.

2008. okt. 15. 23:01

még többet fogok hízni,azt vettem észre,hogy az étkezésemre is jobban odafigyelek.Pedig ez nem volt tudatos.Eddig egyik fogyókúrám sem használt igazán,most viszont a két hét alatt leugrott 3.5 kg.Remélem ez így is marad és akkor két legyet üthetek egy csapásra.:) Az már csak hab lenne a tortán,ha még a manóka is összejönne.Én is úgy gondolom,hogy minden káros szenvedély abbahagyása,csak elhatározás kérdése.

Kicsit hosszúra sikerült,bocsi. :)

2008. okt. 15. 22:57
Sziasztok.Én is dohányoztam eddig.Már nagyon szeretnénk egy manót.Mivel egy éve próbálkozunk a párommal eredmény nélkül,orvosilag pedig semmi problémát nem találtak,(a súlyfölöslegemet leszámítva ami azért nem tesz jót)úgy gondoltam,megpróbálom abbahagyni a cigit,hátha úgy hamarabb összejön.Igaz még csak két hete nem gyújtottam rá és sokszor nagyon hiányzik,főleg a kv-hoz és kaja után,azért tartom magam az elhatározásomhoz.Sőt mivel nagyon félek attól,hogy
2008. okt. 13. 02:15

Sok kismama úgy gondolja, hogy a terhesség alatt, ha dohányzik, azzalnem árt a babának. Illetve azzal magyarázza, hogy nem tudja lerakni.


Szerintem azok a kismamák gondolkodnak a legjobban, akik, mikor teherbe esnek leteszik a cigit, hogy még véletlenül se ártsanak a babának.

2008. okt. 7. 15:51
Én aktívan cigiztem a terhesség elött, de mikor a teszt kimutatta, hogy jön a törpe, akkor azonnal letettem... Van, ugyan megkívánom, de megállom.... Miatta, miattam
2008. ápr. 7. 18:19
ismerek egy családot ahol az anya és az apa is dohányzik, a nő, saját bevallása szerint nem dohányzott a terhessége alatt, de állítólag azért látták mind a 2 terhessége alatt elszívni 1-2 szálat. szegény gyerekeknek annyi egészségügyi problémájuk van mint a nagyszüleiknek se. de számomra az is felfoghatatlan, amikor egy anya elnyomja a cigit aztán ölelgeti a babáját. szegény gyerek... én rosszul vagyok ha egy cigi szagú valaki puszit ad, vagy megölel. mit érezhet az a gyerek ha a bűzlő anyukája magához öleli. biztos nem fogja mondani, hogy anya olyan finom illatod van, mint ahogy én mondtam az anyukámnak. gratulálok "okos-értelmes-igényharcos" cigisek! fujj
41. nerika
2007. nov. 12. 22:13
akkor legalább márkát ne változtass, tudod a csecsemők eleinte szagról azonosítják be az anyjukat...
40. ALLICS (válaszként erre: 39. - Nerika)
2007. nov. 12. 22:05
tudod a babám 33.hétre született 2350g-mal.Igaz nem volt inkubátorba de pici volt ahhoz hogy szopizzon így cumisüvegből etették.A végén már annyira megszokta hogy amire már megerősödött nem fogadta el a cicimet.De cumisüvegből másfél hónapig kapta a tejet.Mellszívóval gyötörtem magam de elapadt a tejem.Pedig nagyon sok volt.
39. nerika (válaszként erre: 38. - ALLICS)
2007. nov. 12. 21:58

így van, de te magas írtad hogy most tovább dohányzol, igaz, már nem szoptatsz.

Miért nem? Valóban mindent megtettél hogy tudjál szoptatni ? Elképzelted azt a szituációt, hogy annak a picinek az anyatej az egyetlen tápláléka és tőled függ az élete, hogy tudj neki elegendő anyatejet biztosítani? valóban megtettél mindent és csak utána nyúltál tápszerhez, vagy így tulajdonképpen kényelmesebb volt hogy most már újra tudsz dohányozni?


nem kell válaszolnod nekem, elég ha csak magadnak teszed ezt meg.

38. ALLICS (válaszként erre: 36. - Nerika)
2007. nov. 12. 21:48
tudom hogy több év kell de legalább nem dohányoztam terhesség alatt szerintem már ez is jobb mintha végig füstöltem volna
37. Lipiani (válaszként erre: 33. - Nerika)
2007. nov. 12. 20:36
SAJNOS!
36. nerika (válaszként erre: 35. - ALLICS)
2007. nov. 12. 20:00
több év mire a szervezetedből kiürül, és adja isten hogy alaptalanul írjam, de kimutatták, hogy az ismeretlen ok miatt váratlanul bekövetkezett bölcsőhalál hátterében is nagy valószinűséggel az anya dohányzása állt sok esetben...
35. ALLICS
2007. nov. 12. 19:23
Én alapjáraton dohányzom.Amikor éreztem hogy nekem már nem fog megjönni(hányingerem volt undorodtam a szagoktól) letettem persze az az igazság hogy nem is kívántam egész terhesség alatt.Most 2 és fél hónapos a kisfiam és nem szoptatok(sajnos) most ismét dohányzom.A babának semmi baja.
34. 8fc8629034 (válaszként erre: 33. - Nerika)
2007. nov. 12. 19:13
Vagy akkor ha látja hogy a gyerekének van valami baja. Pedig ha tudnák mennyit ártanak vele a babának. Sajnálom ezeket a gyerekeket.
33. nerika (válaszként erre: 32. - Lipiani)
2007. nov. 11. 11:54

aki nikotinfüggő az meg is magyarázza mindig, hogy miért nem árt a gyereknek a nikotin, ez tény.

És ezen semmiféle tapasz, meg rágó, meg nem tudom mi nem fog segíteni.

csak akkor fogja abbahagyni, ha ő azt valóban akarja.

2007. nov. 11. 11:42

Sziasztok.

Nekem is van egy ismerősöm,ő is dohányozik terhesen.Akárhogy kérem,hogy tegye le a baba érdekében nem hajlandó rá.Mindig azt a választ kapom,hogy az első terhessége alatt is dohányzott,és nem lett a kisfiúnak semmi baja.A kicsi már 2 éves,igaz eddig nincs vele gond,de később nem lehet ennek semmilyen következménye?És amúgy is,nem biztos,hogy a másik babával is ilyen szerencsée lesz.Bár nagyon remélem,hogy nem lesz semmi gond.

31. nerika (válaszként erre: 30. - 8fc8629034)
2007. nov. 7. 10:53
köszi, megjegyzem.
30. 8fc8629034 (válaszként erre: 29. - Nerika)
2007. nov. 7. 10:52
Hát az nem jó. Próbáld ki a ligetszépe kapszulát. Szerintem tuti. Nézz utánna és szerintem nem fogsz benne csalódni. Símán levisz 15kg-t de persze azért nem egy hét alatt. Én több hónapig szedtem és mint látod elég jó hatása van. Most is szedem.
29. nerika (válaszként erre: 28. - 8fc8629034)
2007. nov. 6. 19:24
sajnos nem valamennyire vagyok ducibb, ami jól áll, hanem a dohányzás abbahagyása utáni években felszedtem 25 kg felesleget, és ezzel még nem túloztam.
28. 8fc8629034 (válaszként erre: 27. - Nerika)
2007. nov. 6. 14:39
Hidd el az sem nehéz én 65 kg voltam és amikor a párommal össze kerültünk minden mozdítható dolgot megettem volna. Utánna ő segített hogy le tudjam adni azt a 13 kg-t. Én úgy csináltam hogy megváltoztattam az evési szokásaimat. Nem ettem annyi kenyeret meg csokit meg mindent. Csak addig ettem hogy ettem egyet abból a valamiből és utánna befejeztük.Nem pedig addig ettem míg volt belőle. Így sikerült lefogynom és a terhesség alatt pedig ettem mindent amit a szervezetem megkívánt és a szoptatás alatt is. Utánna megálltam. Nehéz volt de ment mert a hiúságom sokkal nagyobb mint hogy felkajáljak mindent. meghagytam a régi nadrágaimat és addig alakítottam magam hogy most már újra a 65kg-ból lett 56. Jelzem a szoptatás alatt nem ment le semmi sem. Én így csináltam ja! és nagyon szeretem a ligetszépe kapszulát. Fogyaszt is és a ligetszépe olaj pedig még ezen kívül gyulladáscsökkentő is. De ami a lényeg ha valamennyire is ducibb vagy de így vagy egészséges akkor ne nagyon fogyózz mert tönkre mehet az immunrendszered meg a menzeszed sem jön meg és ha beteg vagy akkor nincs miből a szervezetnek pótolni. Hidd el az sem jó hogyha nagyon vékony vagy és utánna úgy jársz mint én hogy tönkre megy az egész szervezetben lévő védekező rendszer. Na szia!
27. nerika (válaszként erre: 26. - 8fc8629034)
2007. nov. 5. 13:44

köszi, egyáltalán nem hiányzik hálistennek. Első pár évben a palacsintasütések voltak nagyon nehezek, ugyanis volt egy ilyen kialakult szokásom, hogy amíg sült az egyik fele, addig beleszippantottam a konyhaablakban a cigibe 2-őt, aztán fordítottam, akkor egy szippantás, és kész lett a palacsinta. Amikor abbahagytam a dohányzást, ez volt mindig a legnehezebb, kibírni, amig sül a palacsinta, hogy mit csináljak az alatt az idő alatt mindig, ekkor éreztem mindig hogy egy üresség van, hiányérzet, valamit csinálni kellenne ez idő alatt.

de szerencsére már nem okoz gondot, amíg sül addig töltöm ami már megsült, a gyerekek meg befalják frissen. Probléma megoldva.

Elhatározás kérdése.

Csak azt nem értem hogy miért olyan iszonyú nehéz lefogyni ugyanezzel az elhatározással????

26. 8fc8629034 (válaszként erre: 24. - Nerika)
2007. nov. 5. 09:13
:-) igazad van még sok füst mentes éveket kívánok neked
25. Sz.Csirke (válaszként erre: 24. - Nerika)
2007. nov. 4. 16:07
Ezzel teljesen egyetertek! Jo tudni hogy mas is igy latja.
24. nerika (válaszként erre: 23. - 8fc8629034)
2007. nov. 4. 09:29

"Én nem mondom sokszor eszembe jut hogy rágyújtanék de már csak azért sem mert tartom magam az elhatározásomhoz."

Ez egy nagy igazság. Aki valóban dohányos volt és úgy szokott le róla, az kicsit olyan mint az az ember, aki úgy mutatkozik be, X,Y vagyok, alkoholista. 12 éve nem fogyasztottam alkoholt.

Aki leszokott az tudja mire gondolok. Én 7 éve nem dohányzom. A munkahelyemen a kolléganőim nekem is sokszor mondják, hogy nem gyújtasz rá? de annál nagyobb a büszkeségem , minthogy rágyújtsak. pedig bármikor megtehetném, és tudom, hogy tudnám ugyanott folytatni, ahol abbahagytam 7 évvel ezelőtt. Szerintem nincs olyan hogy valaki " leszokott" x ideje, csak olyan van, hogy x ideje nem gyújt rá, vagyis x ideje nap mint nap kitart az elhatározása mellett.

2007. nov. 4. 09:09
A szüleim is bagóztak ahogy aztán én is és nem egyszer hozzám jöttek cigiért. Aztán 3-4 éve letettem a cigit mondván hogy a párom nagyon haragudott érte. ezen kívül mindíg az lebegett a szemem előtt hogy ha babám lesz akkor rágyújtok és utánna rohanok szoptatni vagy fordítva és azt hittem elájulok ettől a képtől. na innentől kezdve 12 év után egyik napról a másikra nem gyújtottam rá. A munkatársaim jót röhögtek rajtam hogy úgy sem bírod ki és kibírtam. Csak lestek utánna meg hecceltek hogy :-Na nem gyújtasz rá? Nyomták az orrom alá a cigit meg fújták az arcomba a füstöt. De az elhatározás sokkal nagyobb volt mint az hogy én újra cigihez nyúljak. Ami még vissza tartott ebben az az hogy akkor csináltattam meg a fogaimat és szép fehérek voltak de utánna egy kis idő múlva kezdtek megint besárgulni a nikotintól. Elég rosszul esett. Én nem mondom sokszor eszembe jut hogy rágyújtanék de már csak azért sem mert tartom magam az elhatározásomhoz.
2007. nov. 3. 19:30
Utáltam dohányos szülő gyerekének lenni!
2007. nov. 3. 19:28
Bocsi javitok: Nerika
20. Sz.Csirke (válaszként erre: 6. - Fd47e3a793)
2007. nov. 3. 19:28

Elozo terhessegemnel en is 2-3 szalat szivtam napotna, es 9 hetesen elvesztettem a babat.

Es olvasd el Nerike tortenetet is. En nem allitom hogy a cigi miatt tortent, de azert a 2-3szalert en mar nem kockaztatnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook