Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. fórum

Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. okt. 8. 13:53

Sziasztok! Olyan jó végre olyan fórumot olvasni, ahol a kismamáknak nem az az első gondolatuk, hogy imádom a macskámat,de a baba miatt mennie kell! Én is a hetedik hónapban vagyok, és nálunk is vannak cicák.

Hétvégén (okt. 13-14) macskakiállítás lesz Budapesten, ha érdekel valakit:) Nagyon sok tenyésztő vállalt babát a cicák mellett, ha valakit érdekel a téma, a kiállításon biztos, hogy szívesen válaszolnak a felmerülő kérdésekre.(Azért mondom biztosra, mert a többségüket személyesen ismerem.)

26. vikasz (válaszként erre: 25. - Coline)
2007. okt. 8. 11:10
Ezt jó hallani. Remélem nálunk sem lesz semmi gond. bár a cicus biztosan féltékeny lesz egy darabig.
25. coline
2007. okt. 7. 11:50
Nekünk is van cicánk,amikor haza jöttünk a kórházból nagyon depis lett a cicánk. Nemtudta mirevélni az új "jővevényt".Eltelt pár hónap mire nem 1m-res ívben kerülte ki a lánykámat. Nagyon nehezen viselik a változás a cicusok.De ma már minden rendben. A gyerek pszihés fejlődésének nagyon jót tesz a kis állat.
2007. okt. 7. 10:49
Sziasztok!Az én kisbabám nagyon jól megfért a macskákkal,a macskák is vele.Érdekes,de nem mentek 1 méterél közelebb hozzá soha,csak ha aludt.Akkor is csak mellé bújtak,nem ráfeküdtek.Persze lestem állandóan,de sosem volt baj.Egyedül a szörrel volt problémám,azt nehezen viseltem,ha a gyereken találtam.
23. vikasz (válaszként erre: 22. - 62279c4d3b)
2007. okt. 7. 09:37
Szia! én is úgyanígy vagyok vele. és szintén 7. hónapban vagyok. a cica nálunk is családtag, nagyon megszerettük, az életünk része. a babókánk persze még fontosabb és vigyázunk is rá. a macsek nem mehet majd be a szobába! elég sokszor hallottam, hogy ráfedüdt a babára és megvolt a baj.
2007. okt. 6. 21:49
sziasztok.én most vagyok 7 hónapos terhes és van egy cicám.immár 3 éve.nem tudnék megválni tőle hisz olyan mintha ő is a család tagja lenne.prsze nem mehet be a baba szobába de azért elhanyagolni sem szeretném.imádom:-)
21. gizmóka (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2007. okt. 6. 11:29
nagyon kell vigyázni,mert már hallottam olyat is ,hogy a cica a baba fejére feküdt és megfulladt!:(
20. ppippa
2007. okt. 6. 07:05
jaj én biztos nem. Hallottam, hogy az nem jó. Bár én szerintem a széltől is óvnám az én egyetlen kicsi drágámat.
19. LoLiNa (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2007. okt. 6. 06:41
na igen a mosott ruha.. kihagytam véletlen. nálunk is mánia :DDD
18. Loni (válaszként erre: 14. - Vikasz)
2007. okt. 5. 16:01
Dettó. :)
17. birogaby (válaszként erre: 15. - Vikasz)
2007. okt. 5. 14:58

Ezzel egyetértek!Sokszor még most is hiányzik.Igaz,mióta Kata megszületett,kevesebb idôm van Rá gondolni,de azt gyakran emlegetjük a férjemmel,milyen lenne,ha Tomi is itt lenne,és együtt játszanának.


Imádja az állatokat,anyuméknál is van cica,igaz,vele csak most kezdenek megbarátkozni,eddig Cili folyamatosan menekült Kata elôl.Nemrég jutottak el odáig,hogy hagyja magát megsimogatni.:DDDDDDD

16. birogaby (válaszként erre: 14. - Vikasz)
2007. okt. 5. 14:54

Ez nálunk a lányom egyik kedvenc játéka!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Imádja ki-meg berakosgatni a dobozba!

15. vikasz (válaszként erre: 12. - Birogaby)
2007. okt. 5. 14:40

Sajnálom a cicusotokat. Nagyon nagy élmény tud lenni a jelenlétük.

A miénk csak csirke- és pulykamellt eszik nyersen, meg néhány szószos macskakaját. és imádja a sült húsokat is, állandóan kunyizik, ha eszünk.

14. vikasz (válaszként erre: 13. - Birogaby)
2007. okt. 5. 14:36
az semmi:) tudnék még mesélni:)) például az egyik kedvenc játéka a fültisztító pálcika:))))
13. birogaby (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2007. okt. 5. 14:25

Úgy tûnik a frissen mosott ruha is népszerû a macskák körében.:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nálunk is az volt.

12. birogaby (válaszként erre: 9. - Vikasz)
2007. okt. 5. 14:24

Én is biztosíthatlak,hogy vannak(sajnos a mi esetünkben csak volt) még finnyás cicák.A száraz kaján(abból is csak egy bizonyos fajta)és nyers marhahúson kivül Tomi semmi egyebet nem volt hajlandó megenni.:DDDDDDDDD


Ami meg a kérdésedet illeti,ne tudd meg,hányszor hallottam azt a kérdést,hogy mit csináltok majd a macskával,ha gyerek lesz?És persze szinte mindenki megbotránkozott a válaszon,hogy semmit.Mármint,hogy nem fogjuk utcára rakni,elajándékozni,stb.

Sajnos nem értük meg,hogy Tomi is meglegyen,meg gyerek is,terhességem elôtt 2 hónappal meghalt.


Persze a higiéniára oda kell figyelni,meg fôleg hosszú szôrü macska esetén a szôrökre,de szerintem mindenképpen kivitelezhetô,hogy macska és gyerek egy fedél alatt lakjon.

11. vikasz (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2007. okt. 5. 14:23
a szobába ezért is nem akarjuk beengedni. ne feküdjön a baba ágyába, ruháira.... mert pont a frissen mosott ruha a kedvence, azon olyan jókat tud aludni :)
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Vikasz)
2007. okt. 5. 14:08
Én is, amíg egyszer a barátnőmnek meséltem hogy milyen macskánk van, és akkor mondta hogy jó 10 évvel ezelőtt neki is volt egy macskája ami nem ette meg a tejterméket. Úgylátszik van ilyen, az ember nem gondolná, hogy egy macska nem issza meg a tejet.
9. vikasz (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2007. okt. 5. 14:06
ez vicces. akkor a miénk nem is egyedi eset :) pedig azt, hittem ilyen finnyás cica nincs több.
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - Vikasz)
2007. okt. 5. 14:04
A te macskád kezet vagy mancsot foghat az én anya macskámmal, az se eszik meg semmilyen tejterméket. :P
7. vikasz (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. okt. 5. 14:02

attól nem tartok, hogy a tej illata hatással lesz rá, mivel nem szereti. elég válogatós cica, még az sem mindegy, hogy milyen márkájú és fajtájú macskakaját kap:))

azt, hogy ne feküdjön a babára, mindenképp figyelni fogjuk.

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. okt. 5. 13:59
Igen erre is figyelni kell, nálunk meg állandóan a babakocsiba feküdt be a macska! :P Mókás volt először, de azért elzavartam onnan, és megtanítottam neki hogy az nem az ő helye. Igen, ilyenekre is figyelni kell.
2007. okt. 5. 13:59
ha kitiltod, akkor nem lehet gond.. csk semmi baba cuccal ne érintkezzen a cica és kézmosás
2007. okt. 5. 13:56

Szia! Nekem van két macskám és két tengerimalacom is, és egy 2 éves fiam, és most várjuk a kistesót is.


Szóval nálunk ez úgy van, hogy macskázunk mint minfenki más, be is jöhetnek a lakásba is, (kertesházunk van), viszont utánna irány kezetmosni.

A fiam nagyon szereti a cicákat is, és amúgy az állatokat is, de mi arra is neveljük hogy szeresse az álatokat. Bár mikor megszületett atópiás ekcémát állapítottak meg a fiamnál, de a bőrgyógyászunk szuper (patikában előállított) készítményeket írt fel. És úgy tűnik elnőttük.

Jelenleg nincs semmilyen allergián, se asztmánk, se bőrbetegség, semmi. Szépen megvagyunk így együtt. Ja és apával. Ő is van! :O)

Szóval én azt mondom hogy egyáltalán nem probléma az állat a kis gyerek mellett, csak figyelni kell, hogy mindig mossunk kezet, és ne csókolgassa a gyerek a macskát, meg a macska ne kakiljon bele a homokozóba (nálunk az le van fedve ha nem játszik benne a gyerek), meg a gyerek ne férjen hozzá a macskakajához, meg kell rá tanítani, hogy nem esszük meg.

Szóval lehet együtt élni. Csak akarni kell. :O)

2007. okt. 5. 13:55
figyelj oda, be ne másszon a kiságyba.. sose mászott be hónapokon keresztül.. figyelmeztettek, hogy be fog mászni, én mondtam, hogy sose mászott még be.. erre hol volt? a baba lábán összegömbölyödve:o nem hittem a szemeimnek.. meleg, nyugis hely, pont macskának való.. és nem elhanyagolható a tej illata sem..
2007. okt. 5. 13:53

Hamarosan babánk születik, viszont a macskánkat nem szeretnénk elpaterolni otthonról. Állatmentes lakásban nőttem fel, és nincs tapasztalatom, hogy a cica hogyan viselné a baba érkezését, illetve a baba egészségére milyen hatással lehet a cica. Az már biztos, hogy a szobából ki lesz tiltva a cicus.

Aki volt már hasonló helyzetben mi a tapasztalata?

2007. okt. 5. 13:47
Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook