Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. fórum

Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. MViki
2012. dec. 15. 20:50
116. MViki
2012. dec. 13. 08:45
115. MViki
2012. dec. 13. 08:29

Régen, sőt talán még most is falun hogy nőttek fel a gyerekek? Volt kutya, macska, ló, csirke meg mit tudom még miféle állat (bocsi én pesti vagyok a szó minden értelmében :-D ) .... nem is volt ennyi allergiás ember....

A gyerekből meg nem kell domestosban fürdetett panelmackót csinálni....tudod évente 1/2 kg kosz....a cica persze legyen féregtelenítve, oltva, évente egyszer lássa a doki, a gyerek ne az alomban homokozzon... aztán ennyi....

ja és persze válasszál majd olyan dokit magadnak aki komolyan veszi a toxoplazmát és csinálja a szűrést, ha kell többször is....(az enyém ilyen volt és most ott szuszog a kiságyban egy egészséges 1 hónapos, a kosárban meg dorombol egy 5 és fél éves) ... nekem így szép az élet :-DDDD

2012. dec. 12. 21:57
:-) köszi a választ mindenképpen ki fogjuk próbálni!! :-D. És igen mindenki szörnyűlködik hogy nem szeretném senkinek el ajándékozni rövid időre sem a cicát! :-)
113. MViki
2012. dec. 12. 09:50

[link]


Szia!


Nekünk ez vált be, előbb naponta, kétnaponta, majd hetente csináljuk... persze a tavasz meg az ősz gáz, akkor újra sűrűbben kell....

Mi 46 m2-es lakásban élünk 4-en (cica, gyerek, párom)...

A védőnővel meg csak határozottan... "a cica marad !"

A Te gyereked lesz mind a kettő, nem az övé....

2012. dec. 11. 21:48

Sziasztok'

"Halmozottan hátrányos helyzetűek vagyunk"

Néhány jó tanács kellene.

Egy 1 szobás albérletben lakunk és van egy 1 éves ivartalanitott cicánk aki pici baba kora nálunk van,befogadtuk,bármit teszünk iszonyatosan hullik szőre!

És szépen lassan babát tervezünk :)

Szeretnénk okosan csinálni úgy hogy a cicánk,aki eddig a gyermekünk volt,maradhasson!! Van valami jó ötletetek hogy hogyan lehetne ezt megvalósitani?? Hogy mindenkinek jó legyen :) Köszi

111. Pönke
2012. okt. 18. 21:20
Lehet hogy ez már nem ide tartozik, de azért elmondom, hogy a gyümölcsöt a saját kertünkből a saját fánkról leszedve sosem mostuk meg, sőt a répát csak a pólómba megtörölve ( anyukám nagy örömére) úgy, földestől ettem meg mindig. Most is így tennék, ha az élet nem kényszerített volna panel lakásba. Én azt mondom, a "maszatos" gyerek az igazán boldog, nem az amelyik tv és számítógép előtt nő fel.
110. Pönke
2012. okt. 18. 21:08
Ezzel nem akartam megbántani senkit, csak a véleményem írtam le. :)
109. Pönke
2012. okt. 18. 21:07

Nekem nincs gyerekem, de van egy cicám, és gondolkodás nélkül bevállalnék mellette egy babát. Én is falun nőttem fel, mindig voltak haszonállataink, kutyánk, macskaáink, volt hogy egyszerre 7! is. Volt, hogy a kutya óljában szundiztam, versenyre ettük a homokot onnan, ahová az állatok ki voltak engedve, számtalanszor léptem tyúkszarba, és volt hogy a kutyatápot én is megkóstoltam. A szomszédban nőttek fel unoketsómék akiket az annyuk még a széltől is óvta, és anyuval mindig összeveszett, hogy mért emged minket az állatok közé, mert betegek leszünk. Hát ez fordítva sült el. Az ő gyereke mindenre allergiás és állandóan beteg, mi meg semmire nem vagyunk allergiásak és az immunredszerünk is kiváló! Akkor hogy is van ez?

Én inkább azt nem értem aki nem szereti az állatokat...

2012. ápr. 5. 15:46
Mi úgy oldottuk meg, hogy biztonsági ráccsal vannak az állatok kizárva. Így látják ami történik, mégse tudnak bejönni. nálunk főleg a kutyával nagy a szerelem : )
107. jak27
2012. ápr. 4. 21:43

Ki van zárva a lányom szobájából. Próbálom keresni az aranyközéputat, annak sem vagyok híve, hogy a gyerek a macskaalomban turkáljon, de azzal sem értek egyet, hogy az állatnak mindenképp kint a helye.

Be akarna amúgy szökni a lányhoz, kíváncsi fajzat. :) Hanninak nagyon tetszik, majd ha hat a féregtelenítő, simogathatja is akár. Bár a legjobb majd akkor lesz, mikor már meg tudom mosni a kezét.

Hanna sem kergeti még, sajnos kicsit le van maradva a mozgása, még csak kúszni tud. :( De majd fogja még hajkurászni, remélem minél előbb. :) Arra is gondoltam, lehet, hogy jobban motiválja a mozgásra a macska, mint a mászó baba Micimackó. :D

2012. ápr. 4. 17:51

Örülök, hogy jobb a helyzet!


Igen kizártuk, kettéosztottuk a lakást. Nem is engedem a közelébe se, mert cicánál sose tudni mi jár a fejében. A kutyával jól elvannak, és ki szoktunk menni hozzájuk nézelődni : )(az én babám csak 6 hónapos, most kezd kúszni-mászni, úgyhogy még kergetni nem tudja őket : )


Ti beengeditek?

105. jak27 (válaszként erre: 104. - 76e5505548)
2012. ápr. 4. 14:19

Köszi, hogy írtál, és örülök, hogy összeszoktak. Szerencsére már feloldódott, előmerészkedett a rejtekhelyéről. Kíváncsiskodott is, és már nem retteg a lányomtól.


Ti kizártátok a gyerekszobából?

2012. ápr. 4. 12:40

Szia! Mi nem vittük el a macskát, amikor megszületett a kislányunk. Először, amikor hazajöttünk a kórházból a cica tiszta lelki beteg volt, nem jött ki a hordozójából (pedig előtte nem lehetett beletuszkolni se), nem akart enni.. kb. 2 hétig tartott. Azóta minden rendben, csak meg kellett szoknia.


Szóval szerintem nálatok is van esély, adj neki időt!

103. jak27
2012. ápr. 3. 00:29

Sziasztok!

Elég régóta nincs új hozzászólás, de hátha valaki erre téved, és segít a döntésemben.

Szóval, már a terhességem előtt volt egy cicám. Én takarítottam az almát, nem voltam toxoplazmás, így sokszor kellett járnom vérvételre, de ennyi. Majd hosszas tanakodás után úgy döntöttünk, hogy inkább nyaraljon anyunál addig, míg nagyon pici a baba. Lassan egy éves lesz a lányom, és visszahoztuk a cicát.

Én igazából nem is a lányomat féltem a macskától, hanem fordítva. Hanna ugyanis egész nap csérog, be nem áll a kis szája (imádom), viszont macskámnak ez nem tetszik, sőt nagyon fél. Mondjuk még csak 1 napja van itt, de egész nap az ágy alatt volt, csak most este jött elő,mikor már csend van. Itt dorombol mellettem. :)


Szerintetek van rá esély, hogy megszokja az új helyzetet?

2011. aug. 14. 18:27

Segítsetek!

Férjem hazahozott egy cicát (oltattuk, féregtelenítettük).

Egész eddig el tudtam választani a 10 hós lányomtól, de már bejut a kisszobába, a rácsos ajtó felett. Rendes ajtót nem merek feltenni, mert akkor nem látom/hallom mi történik a kicsinél.

Ő persze apja vére, imádja a cicát, hívogatja, minden.

Tegnap rajtakaptam, hogy a cicó bevadult és egy kicsit megkarmolta az odanyúló lányom kezét. Mit tegyek?

A sebecskét elláttam, nem ez a baj.

A férjem imádja a cicát, de ha minden kötél szakad ő is az elküldésre szavaz.

101. b4c06bc553 (válaszként erre: 96. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 20. 00:08

Ez azért nem teljesen így van! Mert nézd meg, ha egy 10 dekás kismacskát hazaviszel, akkor egy hét alatt mindenki az Ő kívánságát lesi - vagyis a család alkalmazkodik hozzá! :)

Az állatok nem tudnak nem szeretni! Ők feltétel és érdek nélkül szeretnek. Kivétel nélkül minden állat szereti a gyerekeket, óvják, vigyáznak rá - és egy idősebb cica is képes a kisgyerekhez alkalmazkodni.

100. Mandula71 (válaszként erre: 99. - Egypt)
2011. febr. 19. 23:51

A toxoplazma fertőzés többnyire egy életre szóló védettséget ad. Ebből következik, hogy nagyon ritkán előfordulhat újra fertőződés. Egy egészséges immunrendszerű ember sokszor nem is tudja, hogy átesett-e a fertőzésen, mert a fertőzés tünetmentesen zajlik, vagy az illető azt gondolja, hogy náthás-influenzás lett.

Nem akarom kicsinyíteni a lehetséges problémákat, de azért azt se felejtsük el, hogy nem csak közvetlenül a macskától lehet elkapni a fertőzést, hanem például nyers, vagy nem megfelelően átsütött hús fogyasztásakor vagy akár kertészkedés közben is.

Az eredeti kérdésre válaszolva úgy gondolom, hogy egy csak lakásban tartott cica nem jelent veszélyt a gyerekekre. Nekem a gyerekek megszületése előtt már voltak cicáim és nem gondoltam, hogy a kicsik miatt meg kellene válnom tőlük. A gyerekek (a nagyobbik 3 éves, a kisebbik 14 hónapos) szobájába nem mehettek be, de most, hogy már a kicsi is jön-megy az egész lakásban, a macskák is csak éjszakára vannak kitiltva (kizárva) a szobákból, ahol alszunk. Ahhoz képest, hogy az állataim már felnőttként találkoztak először gyerekekkel (leszámítva az egy-egy családtagot, ismerőst), soha semmilyen problémánk nem volt az elmúlt 3 évben, nem karmolták meg egyiket sem. Olyanra volt példa, hogy a visító macskát én mentettem ki az akkor 1 éves gyerekem kezei közül, majd 2 perc múlva a macskusz visszasomfordált a fiamhoz:)

Azt nem erőltetném, hogy a várandósság alatt szerezz be cicát, de a kicsi megszületése után nyugodtan vágj bele:) Addig pedig nézelődhetsz, hogy megtaláld a számotokra megfelelő tenyésztőt:)

99. egypt (válaszként erre: 94. - Mtt80)
2011. febr. 19. 14:05
Sajnos ez egy tévhit. El lehet kapni többször is. Van egy ismerősöm, aki így járt, majdnem megvakult miatta. Nagyon beleásta magát a témába, ő is úgy tudta, hogy nem lehet többször elkapni, de sajnos igen.
2011. febr. 18. 15:20
nekünk is van macsk. 3 éves a lányom és 1 éves a fiam. Nincs bajuk, de az én macskám pszichopata, és hajlaos lenne betámadni őket. Más probléma nincs.
97. Laleh
2011. febr. 18. 07:04

Martian, borsó volt benne, a kedvencem! :D


Cicmic, és mégis mire alapozod az álláspontodat ennyire tudományosan? :D

96. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - 211d16142a)
2011. febr. 17. 22:48

...ha már volt cicátok akkor a babátokat sem veszélyezteti már :)

Viszont, ha elfogadsz egy tanácsot, fiatal cicát vigyetek a kicsik mellé, hogy alkalmazkodjon hozzájuk.

Tapasztalatból írom, a kölyök alkalmazkodik, az idősebbnek már van egy megszokott ritmusa, és lehet nem is szereti a gyerekeket.

Boldog babavárást! :)

95. cicmic87 (válaszként erre: 87. - 211d16142a)
2011. febr. 17. 22:31

Én nem tartanék,mert szerintem nem egészséges.

Szeretem a cicákat,de úgy gondolom,hogy nem házba való és persze nem gyerek mellé.

94. mtt80
2011. febr. 17. 20:44

Szia!

Én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók! Kellő odafigyelés mellett, nem lehet semmi gond!

Először is, ha már átestál a toxoplazmán, nem lehet gond a babóval. Nekünk is van, és volt is macskánk. Azóta már kétszer voltam terhes. :) Még az elsőnél kiderült, hogy már korábban átestem a toxoplazma fertőzésen, így nem lehetett gond. Mi igaz kertes házban lakunk, de a macskák bejöhettek a szobába is. No nem voltak bent minden percben, de főleg télen, elég sokat. Amikor megszületett a kisfiam, nem engedtük be őket abba a szobába, ahol ő aludt. Nagyon oda kell figyelni, ne hogy beakarjon feküdni a kiságyba a cica, mert nálunk beakart. :S Amikor már nagyobb lett a kisfiam beengedtük, de mindig felügyelettel. :) Most a kislányom születése után, szintén nem voltak beengedve. Eddig. Most 10 hós a kislányom, és imádja őket! Egyszerűen meg van értük őrülve, ezért kb. 1 hónapja, újra bejöhetnek néha a cicák. Olyankor nagy a boldogság! A cicák és a lányom részéről is. :)

Szerintem fontos, hogy a gyerekek megtanulják már pici korban az állatszeretet fontosságát. Nálunk mindkét gyerek imádja az állatokat, és soha nem bántaná őket. A fiam részéről ezt már ugye látjuk, a kislányom részéről csak sejtem. :)

2011. febr. 17. 20:39
semmi problémánk nem volt két gyereket is szültem kettő cica mellett
92. Martian (válaszként erre: 91. - Laleh)
2011. febr. 17. 20:39
finom volt? :DD
91. Laleh
2011. febr. 17. 20:21

Nekem is megvolt már terhesen is a macskánk.

Ha átestél már toxoplazma fertőzésen, nincs mitől tartanod terhesen is.


Nálunk a macska ki volt tiltva a babaszobából.

Természetesen amíg nagyonm kicsik, vigyázni kell, nehogy merő szeretetből ráfeküdjön a cica.


Amióta viszont az ikreim elkezdtek közlekedni, a macska van ,,veszélyben". :D


Szerencsére mindenféle nyúzást elvisel, soha nem karmolná meg őket, ha nagyon elege van, inkább bemászik a franciaágy alá. :D


Most lesznek 4 évesek és soha semmi gond nem volt a cica-gyerek barátság okán.


Feeles almunk van, a táljához mindig is hozzáférhettek, de könnyen meg lehet tanítani a gyereknek, hogy azt nem szabad.


Én kb. 3 éves lehettem, mikor a macska tányérjából ettem ki a kajáját és semmi bajom nem lett. ;)

90. 211d16142a (válaszként erre: 89. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 17. 20:13
Köszönöm, hát azt gondoltam, hogy nem félidős terhesen lenne ideális beszerezni a háziállatot, csak volt egy kinti cicánk, ami sajnos elpusztult, és a kisfiam nagyon hiányolja. Nagy szerepe volt a cicának a gyerek nevelésében, mivel, mint tudjuk, a macska egy öntörvényű állat, és a fiam mellette megtanulta, hogy a cicának bizony nem lehet parancsolni, a cica azt csinálja, amit akar.
89. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 88. - 211d16142a)
2011. febr. 17. 19:55

Nálunk volt és van cica. Kellő odafigyeléssel nincs semmi gond szerintem. Az újszülötthöz nem engedném oda a szőre miatt. Én nem félévente, havonta adtam féregtelenítőt a cicámnak-(cicáimnak.) Havonta fürösztöttem babasamponnal, még mielőtt valaki felhörrene, nem lett sem a bőrüknek, sem a szőrüknek baja. Természetesen többet kell pórszívózni a szőr miatt, erre jó beszerezni a szőrt felszedő pórszívót. Vigyázni kell, hogy az alom ne legyen elérhető helyen amibe a kicsi belenyúlhat. Szerintem csak előnye van a baba-cica barátságnak. Főleg, ha együtt nőnek fel, igazi barátok tudnal lenni :)

Amire kell figyelni, hogy Te érintkeztél-e cicával előtte, mert ha a te a babavárás időszakában érintkeznél vele, akkor az a babára veszélyes lehet.

2011. febr. 17. 19:43

Sziasztok!

Nagyon régóta szeretnék egy sziámi cicát. Akár felnőtt állatot is örökbe fogadnék, azonban, két dolog miatt is különösen meg kell gondolnom, egyrészt van egy négy éves és egy a nyáron születendő kisfiam, másodlagosan pedig féltem az otthonunkat. Hasonló helyzetben lévők tapasztalatát várom. Köszönöm!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook