Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Abortusz tilalom vagy sem? fórum

Abortusz tilalom vagy sem? (beszélgetős fórum)


27. gab100 (válaszként erre: 24. - Lio78)
2012. dec. 9. 21:28

A csecsemőgyilkosságok száma már így is nagy (naponta kb 150000 abortusz világszerte).Szerinted ez jó?

Persze,hogy nehezen hozza meg valaki a döntést a saját gyereke elpusztításáról!Te hogy döntenél?

Egyébként sajnos az átlag túl könnyen dönti el.

NE ÖLJÉTEK MEG A GYEREKEKET!!!

26. Lio78
2011. ápr. 27. 15:06
Utánaolvastam a dolognak. Tehát jelenleg van egy abortusz törvényünk ami kb addig létezik amíg meg nem támadják ugyanis alkotmányellenes. Ahogy valaki megtámadja az Alkotmánybíróságon a törvényt azonnal hatályon kívül kell helyezniük elméletben. Gyakorlatban nem tudni mi lesz, de nagy hülyeségnek tartanám a dolgot.
25. 4ebcab610b (válaszként erre: 24. - Lio78)
2011. ápr. 27. 12:53

Egyetértek Veled Lio78. Tökre így van!

Ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni.

24. Lio78
2011. ápr. 27. 12:50

Zsóka te láttad a 16 éves testvéred kisírt szemét amikor kiszakadt a gumi? Sírtál vele éjszakákat amikor még várta hogy tesztelhessen? Vele voltál mikor a fiú úgy menekült mint mókus az erdőtűz elöl?

És főleg te azt mondtad volna egy középiskolás gyereknek hogy szülje meg?

És ne gyere azzal hogy felelőtlen volt mert nem volt az, használtak óvszert de kiszakadt közben. Bár gondolom szerinted szűzen kellett volna férjhez mennie...

Panna én hozzátenném hogy nem csak a férfiak szólnak bele az abortuszba hanem azok a nők is a akiket koruknál fogva már úgysem érint, vagy mert annyira elvakultak, hogy azt képzelik velük nem történhet semmi olyan ami ilyen helyzetbe hozhatja őket ... pedig de ...

Egyébként az abortusz tilalma csak az öngyilkosság és a csecsemőgyilkosságok számát emeli, valamint lesz egy égalja állami gondozott. Nem hiszem hogy bárkinek is ez lenne az optimális megoldás.

Az egyházat pedig hagyjuk. Emberek csinálják és ugyanolyan bűnösek mint bárki más a földön. Az ISTEN nem a templomban hanem a szívekben él.

Tudom ezért a véleményért meg leszek kövezve (tipikus megnyilvánulás -.-"), de én meg láttam milyen szenvedés árán hozza meg valaki ezt a döntést, persze vannak felelőtlenek is de a lehetőséget nem csak tőlük veszik el "ha elveszik" hanem mindenki mástól is.

23. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 21:27
Valóban, a naptár- illetve a Billing módszert tartja elfogadhatóbbnak a nő egészségének védelmében. Úgy fogalmaz, hogy a termékeny és a terméketlen napok kikerülése, és a házastársi szeretet megélése, illetve szeretetből való tartózkodás.
22. a14deb9047 (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2011. ápr. 26. 21:24

Amennyiben a tabletta a két sejt egyesülése után "érkezik", akkor már abortálás következik be. Ez pedig már mesterséges ab., látszatra spontán csupán.


De ismerni ajánlott pl. a krisnások vagy az ortodox zsidó vallás által hirdetett állásfoglalásokat is.

21. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 20:24
Csak férfiak végzik el az abortuszt :(
2011. ápr. 26. 20:23

Egyházjogi szempontból nem mindegy, hogy a pap nőtlenséget "ígér", vagy a szerzetes tisztaságot "fogad".

Az utóbbi a magasabb erkölcsi kategória.

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2011. ápr. 26. 20:17

Rendben van:)

Érdekelne, hogy mit tartalmaz.

Tényleg nem vagyok abortusz párti, de elég ijesztő, hogy - hiába tagadják - gyakorlatilag semmi esetben nem engednék, ha az Alkotmányban a fogantatástól számítva védenék.

Az sem tetszik, hogy férfiak döntsenek erről, hiszen egyáltalán nincs testközelben számukra ez a probléma.

18. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. ápr. 26. 20:14
és az esemény utáni?
17. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 20:08
A Pázmány Péter Hittudomány Főiskola egyháztörténelem- és morálteológia tananyaga nem ezt tartalmazza.
16. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. ápr. 26. 19:56

A katolikus egyház elutasítja a művi fogamzásszabályozást (tabletta, óvszer) és ha jól tudom a megszakított közösülést is. Kizárólag a "naptár módszer" elfogadott.



"cölibátus – a papok, szerzetesek kötelező nőtlensége. A keresztény egyházban a 4. sz. óta kötelező volt, de igen sokszor nem tartották be. Célja egyrészt az egyházi birtok elaprózódásának megakadályozása, másrészt az, hogy a papok kizárólag a hívekkel törődjenek...."

/ [link]

Nekem még így tanították, de úgy látom most is él ez az irány

15. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 18:59

Óriási tévedés: a fogamzásgátlás (sem a tabletta, sem az óvszer) nem bűn;

a cölibátus sem a vagyon miatt alakult ki...

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2011. ápr. 26. 17:07

Az élet tiszteletére az embereknek maguktól kellene ráébredni. Tudom, hogy nem teszik, de ez lenne az ideális.

A katolikus egyház hozzáállása azért nem tetszik, mert a megelőzést sem támogatják, azaz a fogamzásgátló szedése is "bűn" a gumi óvszer használata is "bűn". Na jó az óvszer használata engedélyezett, mert megelőzi a szexuális úton terjedő betegségeket... Ez azért paradox. Ahogy az is, hogy a család szentségét hirdetik, ugyan akkor az egyházi vagyon megtartása érdekében alakult ki a papi nőtlenség.

A férfiak persze könnyen tiltják meg az abortuszt, hiszen ha nem tetszik valami, akkor lelépnek... Persze ez sem általános (? vagy mégis??)

Szóval én nem vagyok abortusz párti, szerintem is sokkal több energiát kellene fordítani a megelőzésre, felvilágosításra. Talán nem súlyos ezrekért kellene a fogamzásgátlókat forgalmazni, a hormonmentes készítményekről nem is beszélve. De nem hiszem, hogy férfiak kompetenciája a megtiltás, és papok bevonása lenne szükséges a "lebeszélésbe".

Egyébként az a problémám, hogy amennyiben az alkotmányban az szerepel, hogy az élet védelme a fogantatástól kezdődik, az nem jelenti azt, hogy ez alól kivétel lenne 1./ amennyiben bűncselekményből fogant 2./ az anya vagy a magzat betegsége 3./ a megfelelő védekezés ellenére történő megfoganás 4./ az anya korából fakadó alkalmatlansága, vagy az anyagi indokok.

Legjobban az önrendelkezési jog semmibe vétele zavarna.

Hozzáteszem, hogy magam részéről anyagi okok miatt nem szakítanám meg, ha terhes lennék.

2011. ápr. 26. 14:30

A felelősségteljes szexuális élettel talán jobban lehetne a nemkívánt terhességet megelőzni.

Azt is meg kellene tanulniuk, hogy aki nemi életet él, annak következménye is lehet.

Azaz megfontolt, felelősséget vállaló emberekké váljanak; mert az élet nem csupán együttélés-alvás.


És itt nem arra gondolok, akik valóban nem szeretnének már gyermeket, mégis minden védekezés ellenére teherbe esnek.

12. Kira88
2011. ápr. 26. 13:45

A magzati élet védelme,ami most bekerült az Alkotmányba,nem jelent automatikusan abortusztilalmat,csak azt,hogy szigorítja az abortusz feltételeit.

Amúgy sok jelentősége nincs szerintem,aki el akarja vetetni,az ezután is el fogja.

Inkább azokat a fiatalokat kellene segíteni,akik amúgy szülnének szívesen,ha lenne mire: tisztességes munka,tisztességes fizetés.

2011. ápr. 26. 13:30
Amíg tiltva volt az abortusz, a nők ugyanúgy elvetették a gyereket, csak mindenféle eszetlen sarlatánokkal, kétes higiéni állapotok között, utókezelés nélkül, szövődményekkel, és persze feketén mozgó pénzek fejében. Nagyon nem kéne ezt az állapotot visszaállítani.
10. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 13:29

A papok is családban nőnek fel... És ha ők sem hirdetnék az élet tiszteletét, akkor kik????

Az orvos a gyógyításra, az életre esküszik fel, nem a magzat megölésére.

A Hippokrateszi eskü úgy szól, hogy "és nőnek magzatűző szert nem adok"...

9. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 13:25

Anno dr. Csehák Judit eü-miniszter írta alá az abortuszengedélyezést...

Egyébként az abortuszra ítélt magzatok több mint 98 %-a egészséges.

Mindez azt is jelenthetné, hogy az utóbbi 40 évben szinte egyetlen beteg magzat sem született volna meg. A valóság pedig nem ez - mint tudjuk.

2011. ápr. 26. 11:44
Ezt nem igazán tehetnék meg, hogy egy nő életével rendelkezzenek, ez mindenkinek a saját döntése.
2011. ápr. 26. 11:43
Például én fogamzásgátlót sem szedhetek. Az óvszer pedig nem a legmegbízhatóbb és szerintem a különböző kúpok sem, nekem több ismerősöm már teherbe esett ezektől.
2011. ápr. 26. 11:29
Bírom, amikor egy katolikus pap beszél a születés és a család csodájáról és férfiak döntenek az abortuszról...
2011. ápr. 26. 11:13
Elég nagy h.lyeség lenne tiltani. Sajnos nagyon sok a felelőtlen fiatal és aki védekezni is buta, az mit csinál egy gyerekkel? Az meg a másik, hogy vannak véletlen becsúszott terhességek is. Nem kötelezhetnek arra senkit, hogy megszüljön egy gyereket. Inkább többet kéne foglalkozni a fiatalokkal ilyen téren, mert eléggé magukra vannak hagyva. Változtatni kéne a felfogásukon, mert sokan nem érzik a súlyát ezeknek a dolgoknak. :(
2011. ápr. 26. 11:10
Állítólag úgy magyarázzák hogy ezt azért csinálták, hogy ha pl egy anyát bántalmaznak és a gyermekét elveszíti, akkor a gyermek életéért gyilkosként feleljen az illető. Azt mondják, hogy az abortuszt nem befolyásolja, de azért elég meglehetősen kétértelmű a dolog, és hát nem az első lenne amivel kapcsolatban hazudnak
2011. ápr. 26. 11:08
Elvileg az van, hogy a fogantatástól tekintik életnek az életet, gondolom ez azt jelenti, hogy onnantól minden jog megilleti, így az élethez való joga is, amit nem lehet elvenni. Csak nem értem mi van akkor, ha beteg a magzat? Vagy nemi erőszak közben fogant? Kicsit furcsa, hogy olyankor gondolom el lehet vetetni, de akkor mégsincs meg minden joga az élethez...bonyolult ez.
2011. ápr. 26. 11:05
Nem olvastam, nem lehetne ide másolni??
2011. ápr. 26. 11:04

Sziasztok!


Ti hogy értelmezitek a törvényt a magzatvédelemmel kapcsolatban? nekem ez annyira két értelmű...Marad minden a régiben, és az anya döntése, hogy vállalja-e a gyereket, vagy pedig nem?!


Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook