Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok a 44 órás munkahét bevezetéséhez? fórum

Mit szóltok a 44 órás munkahét bevezetéséhez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. 80ASIQ (válaszként erre: 92. - Szilvicska)
2011. ápr. 27. 20:35

Az a baj, hogy NINCS MUNKA! Békés megyéből írok. Itt Gyulán alig van már valami a húskombinátból, a disznót is a franc tudja honnan hozzák, de, hogy nem a környékről az biztos! És rengeteg más munkahely is megszünt. Azt csak a Jó Isten tudja (sajnos én nem értek hozzá), hogy okkal vagy ok nélkül illetve milyen hátsó szándékkal.

Aki nem halmozottan hátrányos helyzetű, az sem kap itt munkát, nemhogy a hátrányos(?) helyzetűek. Ezek után nem értem, hogy akmi dolgozik, annak miért nöbelnék égbe-világba a munkaidejét, ahelyett, hogy inkább csökkentenék és a munkanélküliek egy részének is juthatna így munka. Meg a nyugdíjkorhatárt is miért kell felfelé vinni, aherlyett, hogy inkább csökkentenék. Nem tudom elfogadni azt az érvelést, hogy sok lenne a nyugdíjas, kevés a dolgozó, nem tudják eltartani a passzívakat. Könyörgöm, nem kétkezi munkát kell végezni mint 100 évvel ezlőtt! Mindenféle okos gépek vannak, ami 1000 ember munkáját el tudja végezni, nem is kellene sok dolgozónak lenni! De ez olyan dolog, hogy ezt úgysem érti meg senki, nem is akarok ezen vitatkozni.

93. e417245f24 (válaszként erre: 92. - Szilvicska)
2011. ápr. 27. 17:05
Hej,de igazad van!Nem mi pénzelnénk a sok ingyenélőt,börtönben parádézót!
2011. ápr. 27. 16:58
Csak tudnám mikor hoznak már egy törvényt, hogy mindenki dolgozzon, ne csak a fehérek és akkor talán harmincöt órás munkahét is elég volna, nem vinne el mindent a szociális támogatás!
2011. ápr. 27. 16:38
Dolgozz látástól-mikulásig, ha igény van rá, (és miért ne lenne?), hallgass, örülj, hogy dolgozhatsz, túlóra nincs. Dolgoztam én is már 4 órásként 8,5-t étlen-szomjan. Síma órabérben fizettek ki.
2011. ápr. 27. 15:56

pontosan mit is jelent ez a 44 órás munkahét?

Elsősorba jog a munkáltatónak, vagy kötelezettség a munkavállalónak?

89. t.Ili (válaszként erre: 87. - F303be5590)
2011. ápr. 27. 09:31
Nevetséges:(
2011. ápr. 27. 07:08
TÚL-ZOTT VÉ-DE-LEM-BEN
2011. ápr. 27. 06:51
86. 9896a91eb9 (válaszként erre: 1. - F0fa2a68b3)
2011. ápr. 26. 21:54
Azért tippeket talán nem kéne adni nekik:) Eléggé találékonyak maguktól is!!!
85. a14deb9047 (válaszként erre: 79. - Spinneli)
2011. ápr. 26. 14:22

Tudomásom szerint a folyamatos üzemű munkahely pl. a VOLÁN, MÁV, Rendőrség, Tűzoltóság, Kórházak, stb. A MÁV-nál papíron a 12-24-48 órás a munkarend a hivatalos, azaz hétfőn reggel 7-től este hétig, kedden este 7-től reggel 7-ig, utána csütörtök reggel kezdesz. Egy hosszú hétvége - szombat-vasárnap a kötelező kiadás.

Egy körzeti orvos, ha ügyeletes, nappal rendel, éjszaka ügyelet, másnap reggeltől rendel, majd valamikor késő délután tud hazamenni.

84. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Rowena)
2011. ápr. 26. 14:04

A szombatot miért kellene beleszámolni? Az pihenő nap. Jó, hogy nem már visszamegyünk nem tudom hova. Mikor pihen az ember ez esetben? A házimunkát is el kell végezni valakinek, arra nem elég 1 nap.

Valamint, ha az egyébként is dolgozók munkaidejét emelik, attól még nem lesz a munkanélkülieknek helye, sőt.

83. 6b006fc769 (válaszként erre: 81. - Zsanci79)
2011. ápr. 26. 11:49
Köszi! Így már értem:) Nem örülök.
82. e61ee7c124 (válaszként erre: 77. - Zsanci79)
2011. ápr. 26. 11:42

Igen, jelen helyzetben nem megoldás a 4 órás, mert senkinek sem éri meg.

Viszont, ha a kormány kidolgozna 1 támogatási rendszert, amivel mind a munkaadót, mind a munkavállalót támogatná, akkor már más lenne a helyzet, s talán a szülési kedv is jobban megjönne.

81. zsanci79 (válaszként erre: 80. - Zsanci79)
2011. ápr. 26. 11:38

Na, itt van a törvényben. Fizetés nélküli szabinak hívják, de csak az első év jogszerző! Ezt akarják megfelezni, a többit már írtam.


"A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 138.§ (5) bekezdése alapján a munkavállalót fizetés nélküli szabadság illeti meg a gyermek gondozása céljából a gyermek 3. életéve betöltéséig. A fizetés nélküli szabadság tartama alatt a munkaviszony szünetel.


Az Mt. 130.§ (2) bekezdése felsorolja a szünetelés azon eseteit, amelyeket figyelembe kell venni a szabadság megállapításánál. Ebbe a körbe tartozik a szülési szabadság és a fizetés nélküli szabadság is. A fizetés nélküli szabadság tekintetében azonban csak a fizetés nélküli szabadság első éve minősül jogszerzőnek.


A szabadságot a szülő munkahelyre történő visszatérését követően ki kell adni, így a munkavállalót az alábbi szabadság illeti meg:

• 20 nap alapszabadság + az életkor függvényében az Mt. 131.§ (2) alapján járó szabadság,

• a szülési szabadság időtartamára (24 hét) az első pontban meghatározott szabadság időarányos része,

• a gyed/gyes első évére az első pontban meghatározott szabadság,

• megilleti továbbá egy gyermek után 2 nap, két gyermek után 4 nap, kettőnél több gyermek után összesen hét nap pótszabadság.

Amennyiben több gyermek miatt a szülési és fizetés nélküli szabadságok folyamatosan váltogatva követik egymást, valamint ez az időtartam meghaladja az elévülési időt (3 év), a rendes szabadság mégsem vész el. A rendes szabadságot az elévülési idő letelte ellenére is biztosítani kell."

80. zsanci79 (válaszként erre: 78. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 11:34
Mivel nem vagyok munkajogász, lövésem sincs hogy ezt most miért nevezik fizetés nélküli szabinak arra az időre. De a tény az, amit leírtam. Mit nem lehet érteni rajta? Mondom, azt, hogy a cikk miért nevezi fizetés nélkülinek nemtudom, lehet hogy így hívják, passz....De ha lejjebb is olvasod, ezt lehet majd megváltani pénzben is, nem kötelező szabival indítani a munkába állást.
2011. ápr. 26. 11:25

"A kormányzati tervek között az is szerepel, hogy a folyamatos üzemű vállalkozásoknál a jövőben 5,5 munkanapot is felölelhet a munkahét. "


Forrás:index

78. 6b006fc769 (válaszként erre: 74. - Zsanci79)
2011. ápr. 26. 11:21

A hvg szerint: "További változás, hogy egy évről fél évre csökkentik azt az időszakot, amelyet a szülő nők gyerekenként fizetés nélküli szabadságként vehetnek ki. Aki például most gyermekgondozás céljából 22 nap szabadságot vehet ki, ha elfogadják a törvénymódosítást, csak 11 napot kaphat majd."

Nekem nem megy az értelmezése ennek a bekezdésnek. De nem úgy olvasom, ahogy te, viszont ha szájbarágósan értelmeznéd megköszönném:))) Igazából a fizetés nélküli szabadság említése miatt nem tudom úgy értelmezni, ahogy te.

/Nem vagyok munkajogász (és nem is leszek:D) /

77. zsanci79 (válaszként erre: 75. - E61ee7c124)
2011. ápr. 26. 11:13

Hát nemtudom, a 4 órás fizetésekből nem lehet sajnos megélni. Ahhoz a másik szülőnek jól kell keresni. Én pl. 40-50 ezerből nem tudnék.

Amúgy én is támogatnám, ha normálisan lenne fizetve, de míg a 8 óráért se kapsz valami sokat, addig nem tud az ember 4 órában dolgozni.

76. zsanci79 (válaszként erre: 74. - Zsanci79)
2011. ápr. 26. 11:10
Én ötven valahány nap szabival indítottam például, mert sok bentmaradt a terhességem évéből. Ennek örültem volna ha pénzben megkapom, és előbb kezdek dolgozni, mert az plusz 2 és fél havi fizetés lett volna a zsebbe. Erre mondtam, hogy ez nem rossz.
2011. ápr. 26. 11:08

Óriási a munkanélküliség, így is kiszolgáltatottak az alkalmazottak.

Jó lenne, ha inkább olyanban gondolkoznának, hogy a munkahelyeket támogassák (pl. Adókedvezményekkel) abban, hogy a több gyerekes anyukák 4-6 órában dolgozhassanak.

74. zsanci79 (válaszként erre: 66. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 11:07

Az a 22 nap fizetés nélküli szabadság nem így van, amit Te írsz.

Elmégy szülni, és mielőtt munkába állsz, ki kell adniuk az addig felgyülemlett szabijaidat. na már most az ugye 1 év szabit jelent, plusz a bentmaradtak. Ezt az egy évet akarják felezni. Egy évre annyi szabi jár, ami az életkorodnak megfeleő, plusz a két nap egy gyermek után. Tehát ha neked jár 24 nap rendes szabi plusz van egy gyereked, akkor 26 nap szabival indulsz dolgozni. Ezt akarják lefelezni, és nem kell kivenni, hanem pénzben is meg lehet váltani. Ez nem rossz dolog mondjuk, mármint a pénzben való megváltás.

És igen ezt a szabit mindenki kivette mikor visszament dolgozni.

73. f303be5590 (válaszként erre: 72. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 11:02
nem tudom mi van a 22 nappal (és nem is érdekel)
72. 6b006fc769 (válaszként erre: 68. - F303be5590)
2011. ápr. 26. 10:55

Az első pont csodálatos ha teljesül, sajnos nem általános. Lásd egészségügy, de tudok egy másik (köz) ágazatot is, ahol nem tud teljesülni...


A szabadságterv szintén jó, de nem ugyan az, mintha én rendelkeznék vele valósan(jó, tudom, a negyedével), persze cserébe IGYEKEZNEK figyelembe venni az igényeket, egyeztetnek. Ez szintén nagyon jó, követendő lenne.


Mi újság a 22 nappal?


Egyébként egyet értek, hogy egyre több ilyennek kellene lenni, de sajnos nem így van és nem is lesz:(

71. 91d4989ab9 (válaszként erre: 63. - A14deb9047)
2011. ápr. 26. 10:55
vasuton az oda vissza utazás is benne van a munkaidőban, fizetést kapnak rá ha jól tudom
2011. ápr. 26. 10:53

"a szocializmusban ez mindennapos... vagyis mindenhetes volt. Szombaton meló. Megnéztem a neten, 1948-tól 1968-ig. Utánna már rózsásabb volt a helyzet, mivel kéthetente volt egy szabad szombat. Majd eljött a 1981 és az öt napos munkahét. "


szóval a szüleink még húzták az igát szombaton is, de ujra mondom nem ezt akarják bevezetni hanem csak annyit hogy aki 40nél többet dolgozik az 4 órával kevesebb tulórapénzt kap majd

69. mimmo33 (válaszként erre: 18. - Rowena)
2011. ápr. 26. 10:49

Akkor ne tedd;)

Még szép hogy nem haltál bele a szombati melóba, hisz gyakorlatilag a saját malmodban őröltél...

A saját vállalkozásomban, cégemben én is dolgoznék hétvégén

68. f303be5590 (válaszként erre: 66. - 6b006fc769)
2011. ápr. 26. 10:46

igen, tudok olyan munkahelyet ahol tiszteletben tartják a túlmunkát, megbecsülik a dolgozókat, minden megkezdett túlóra egész túlórának számít és ki is szokták fizetni


év elején szabadságtervezetet kell készíteni, és maximálisan igyekeznek figyelembe az igényeket, egyeztetnek


és egyre több ilyennek kellene lennie

2011. ápr. 26. 10:45
úgyis az lesz amit akarnak :D mi meg majd nyaljuk a kakát...hova dolgozzunk ennyit ha nincs is mit?? :P
2011. ápr. 26. 10:41

Van itt valaki, aki:

1./ Mindig minden túlórát megkapott pénzben?

2./ A szabadságával saját maga rendelkezett megbeszélés nélkül?

3./ Igénybe vette az évi 22 nap fizetés nélküli szabadságot (ezt akarják felezni) gyermeknevelés címén?

Igen, ezek valóban megszorítások, nem is tetszenek, mert a munkavállaló jogainak sárba tiprását ("Dógozz', fogd be, mert ki leszel rúgva, sorban állnak a helyedért!") legalizálják, de nem hiszem, hogy túl sok gyakorlati változást hoznak....

65. f303be5590 (válaszként erre: 64. - Cilumiluci)
2011. ápr. 26. 10:20
ez nem jelenti azt, hogy ezt általánosság kéne szentesíteni
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook