Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy baj, ha egy 5 éves kislány még nem tud tisztán beszélni? fórum

Nagy baj, ha egy 5 éves kislány még nem tud tisztán beszélni? (tudásbázis kérdés)


15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2011. aug. 21. 11:37

az oviban kéne a logopédussal beszélni

5 évesen el kell kezdeni, ha sok hangja hibás

2011. aug. 21. 00:44
Sajnos, az unokáim sem beszélnek tisztán. Sokszor nem értem, mit mondanak.
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Szamanta1)
2011. ápr. 27. 07:34

Ha nem megkésett beszédfejlődés áll a háttérben, tényleg csak a kiejtés rossz akkor nem különösebben nagy probléma.

Ha összetett mondatokban eszél,személyes névmásokat használja,társalog veled,játszik,árnyaltan beszél akkor felesleges aggódni.

A logopédus sokat tud javítani rajta.

ha a felsoroltak közül valamelyikkel is probléma van akkor érdemes több szakértővel megnézetni,mert időben fel kell készíteni a gyereket az iskolakezdésig.

Nehogy akkor szűrjék ki,hogy ez a gyerek nincs a korosztályának megfelelő szinten,mivel a beszédfejlődés 6-7 éves kor körül lezárul.

2011. ápr. 25. 22:55
nekem a kisgyerek 2.5 éves kora óta jár logopédushoz, heti két alkalommal, sokat segített.
2011. ápr. 25. 22:48
Vannak gyerkőcök, akik amikor iskolába kerülnek, se tudnak még teljesen tisztán beszélni...a szomszéd kissrác pedig olyan, hogy iskolában jól beszél, de otthon még selypít....szerintem ezt kinövik...de azért logopédushoz elvinni nem árthat...
10. Molyka
2011. ápr. 25. 22:46
Nem probléma. 5 éves kor után ugrásszerű javulás tapasztalható a beszédben is. Ha 6 éves korához közeledve sem tud tisztán beszélni, akkor kicsit több fejlesztésre van szüksége.
2011. ápr. 25. 22:29
Ha 5 éves kora után sem javul,akkor mindenképpen szakemberhez kell vinni.
8. gne2
2011. ápr. 25. 22:15
A lányom idén kezdett el logopédushoz járni, de ennyi önmagában nem sokat használ, kevés az a heti 30 perc. Az a jó, hogy felírják a gyakorlatokat, és itthon naponta végigcsináljuk.
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Szamanta1)
2011. ápr. 25. 22:12
Jó eséllyel igen. 4-5 éves kor előtt nem is foglalkozik a logopédus vele, tehát a többeiekkel is most fogják kezdeni.
2011. ápr. 25. 22:09
Egyik ismerősöm gyerekéről van szó. Elvileg nem sokára lesz szűrés az oviban. Csak a minap sok időt töltöttem vele és szegénykém jó pár szót nem tud kimondani tisztán, sajnálom szegényt. De akkor ez még korrigálható remélhetőleg.
2011. ápr. 25. 22:09
a fiam sem jeleskedik a beszédben de nagyon látványos a javulás mióta heti 2x logopédus foglalkozik vele és rengeteg verset éneket tanulunk, sok mesét OLVASOK neki és mondatok vele! + egy fejlesztőpedagógus javaslatára többet mozog ( úszik naponta tornázik egyensúly játékokat játszunk...
2011. ápr. 25. 22:07
Szerintem attól is függ, mennyire nem beszél tisztán. Egy jó logopédus szinte csodákra képes - ezt a saját gyerkőceimen is tapasztaltam -, úgyhogy azt javaslom, minél előbb keress egy jó szakembert! :)
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Szamanta1)
2011. ápr. 25. 22:07
Mindenképpen logopédushoz fordulnék ebben a korban. Oviba jár? Mert ott is végeznek szűrővizsgálatot, ill. akinek szüksége van rá, azzal kell hogy foglalkozzon logopédus.
2011. ápr. 25. 22:05
mondhatni...
2011. ápr. 25. 22:05
Nagy baj, ha egy 5 éves kislány még nem tud tisztán beszélni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook