Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Belgiumba költöznénk fórum

Belgiumba költöznénk (beszélgetős fórum)

1 2
2011. okt. 4. 12:19
Halasztódik, vagy nem is mentek?
38. G.
2011. szept. 21. 12:53
hahó! Van itt még valaki???
2011. máj. 30. 14:51
Ismerősöm lánya kint van a vőlegényével. Konkrét helyet nem tudok. Jól vannak, meló van. És nyilván fizu is.
2011. máj. 27. 12:10
Belga cégnél dolgozik. Itt ha jól tudom úgy van, hogy ha van lakcímed, akkor lehet itt belga cégnél munkád, és akkor lehet munkád ha van lakcímed. Tehát mind a kettünek egyszerre meg kell lennie. Így nehezítették meg a munkavállalást a külföldieknek. Ahhoz, hogy a gyerekeknek legyen biztosítása itt kell tb-t fizetni. Nem tudom, hogy a férjed hová adózik meg fizet járulékot. De priviben is írhatsz és ha tudok valamiben szivesen segítek.
35. fehérleander (válaszként erre: 34. - Mirmuri)
2011. máj. 27. 09:28
Magyar cégnél, vagy belgánál van bejelentve a férjed? Vagy az mindegy? Iskola, albérlet szempontjából érdekel.
2011. máj. 27. 07:55
Én Belgiumban élek a párommal és 9 hónapos kisfiammal. Ez év januérjában jöttünk ki a picivel, mivel már két éve távkapcsolatban éltünk. Aalstban lakunk, ez egy nagyobb város Brüsszeltül nem messze. Sajnos itt hiába beszélek egy kicsit franciául, mert nem akarják megérteni csak a hollandot. Szerencsére találtunk egy magyar családot, akikkel összejűrunk. nekik van két gyerekük, az egyik általános iskolás, a mésik középiskolás. Az iskolába nagyon jól beilleszkedtek, bár a kisebbnek még vannak nyelvi gondjaik. Ök már két éve kint élnek. Mi egy fizetésbül élünk mert én a picivel itthon vagyok. otthon fizetjük a lakáshitelt. Szóval nem fényesen, de így is megélünk.
33. töprengő (válaszként erre: 32. - Fehérleander)
2011. ápr. 27. 12:19

Én tudom mit jelent " külön élni ". Több mint 8 éve csak 7 végi házasok vagyunk. Ő se szerelemből vállalta a vidéki melót.

Ha ennyire új a ház, akkor főleg nagy reckír itt hagyni. Eladni is amennyit ér, nem igazán lehet. Érvényes ez a társasházi otthonra is..

Hát akkor így más a leányzó fekvése..

Nem is merek ilyen infó után tanácsot adni, menni vagy inkább maradni..

Azért egy kertes ház, nem összehasonlítható a társassal. Azt lezárom. Virágot ha van a lépcsőházba. Hűtőt kiüríteni. Villany - vízóra lezár.. Max a felettem lévő leáztat :(.

Illetve valakinek azért mégiscsak kulcs, néha szellőztessen.

( nem is tudom kire bízhatnám, a tesóm kb 50 km re lakik, autó nincs, tehát hetente se tud jönni. ja és a póstaláda )

De szinte ez is megoldható. Fürdő ablak kicsi, bukóra, és szellőzik minden.. Persze létrával így is be tud menni aki akarna :(.

32. fehérleander (válaszként erre: 31. - Töprengő)
2011. ápr. 27. 11:19
Családi házunk van. 2 éve építettük saját két kezünkkel. Nem akaródzik megválni tőle, de sajnos nincs a környéken munkalehetőség. Az albérlőt illető dologgal teljesen egyet értek, inkább eladnánk, de ismerjük a magyar lakáspiaci helyzetet... kilátástalan. Borzasztó egy élhetetlen országban élni, nem is értem, hogy juthattunk idáig. Bár ma volt egy érdekes beszélgetésem, egy magát nagyon okosnak mondó személlyel, aki szerint inkább összehúzná a nadrágszíjat, mintsem külön éljen a férjétől. És nem várná el SOHA tőle, hogy bevállaljon szombati munkát. Mondtam neki, itt már nem a nadrágszíjról volt szó, és nem jó kedvében ment a párom hétvégén is melózni, de nem értette. Talán ezért jár itt az ország!
31. töprengő (válaszként erre: 29. - Fehérleander)
2011. ápr. 27. 10:52

Társasházi lakást " talán " könnyebb itthagyni. Egy kerteset, nem tudom mennyire lehet rábízni akár albérlőre is. Mennyire vigyáz a dolgokra. Szerintem a megszokás lenne a legkevesebb, mert sok véleményt olvastál.

A ház itt hagyása az bizony ( társasba lakok ) nekem is nagy dillema lenne. Mekkora " gaz lesz " a kertben, a méretétől függetlenül.

Mit hagy a kedves albérlő, mert lehet hogy a nagyon kedves ismerősbe rendül a bizalom...

30. 54840f0fce (válaszként erre: 29. - Fehérleander)
2011. ápr. 27. 10:36

Az eészséges félelemmel semmi baj szerintem!


Nyáron menjetek ki és sokkal okosabb leszel a döntésben.

29. fehérleander (válaszként erre: 28. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 27. 10:33

Hidd el, nekem is nagy volt a szám, míg a férjem azt nem mondta, hogy oké, megnézi, mit tehet. Most rendesen be vagyok ám tojva! :-)

Viszont bármit is talál, biztos vagyok benne, hogy a házunkat üresen nem hagyom itt. Megpróbálom kiadni albérletbe, még jobb lenne, ha el tudnánk adni, de erre sajnos vajmi kevés esély van. Most megelégszünk egy pár napos kiruccanással nyáron, aztán ki tudja? De nem ugrok fejest. Viszont érzem ennek szánalmas voltát, mármint a félelmemnek. Ha a ház és a gyerek iskolája nem lenne (inkább a ház), akkor nem teketóriáznék. e nem akarok itt hitelt, ott albit, rezsit fizetni! És azt szeretném, a férjem egy kicsit vess meg ott a lábát! Gyáva nyúl vagyok!

28. c130f7eb3b (válaszként erre: 27. - Töprengő)
2011. ápr. 27. 06:32
Ez sajnos igaz, legalábbis rám. Inkább maradok a biztos rosszban, és élek egyik napról a másikra, mint kipróbáljam a bizonytalan jót. :(((
27. töprengő (válaszként erre: 26. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 26. 19:43

Tudom hogy értetted.

Azért tettem " " jelbe..

Szerintem sokkal hamarább megszokják őt a változást.

Mi parázunk annyira, hisz anyák vagyunk.

Félünk az ismeretlentől.

26. c130f7eb3b (válaszként erre: 25. - Töprengő)
2011. ápr. 26. 15:40
A fórumindító a gyermekét félti a változástól. Erre írtam, hogy a család külföldre költözése, az iskolaváltás nem akkora törés egy gyerek számára, mint pl. ha a szülei elválnának.:)
25. töprengő (válaszként erre: 23. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 26. 15:24
Ha a férj külföldön melózik, távol van a családtól. Ha " durván " akarom fogalmazni, ez is egyfajta válás.. Itt azért még nem törtek sziveket. Ismerősöm azt mondta a " vidéki " melóra : Ez a hoszú házasság titka. Nincs veszekedés. Ha otthon van a fontosabb dolgokat beszélitek meg...
24. töprengő (válaszként erre: 15. - Fehérleander)
2011. ápr. 26. 15:17
Az ottani klimától esetleg tünetmentes is lehet..
23. c130f7eb3b (válaszként erre: 18. - Fehérleander)
2011. ápr. 26. 11:27
Tedd fel ugyanezeket a kérdéseket fordítva: hogy itthon tudod-e??? A gyereknek nem nagy törés, egy válás ennek sokszorosa lenne... Belgiumban még az egyszerű emberek is több nyelven beszélnek: az alap a flamand, de franciául és angolul gyakorlatilag mindenki tud. Nem kell attól félned, hogy csak angolul tudsz, bárkit megállítasz pl. az utcán, fog válaszolni. Itthon ilyesmivel próbálkozni se lehet...
22. 54840f0fce (válaszként erre: 21. - Fehérleander)
2011. ápr. 26. 11:23
Értem, biztosan nem lesz egyszerű, de aki mer az nyer.... Nem beszélve arról, hogy a családotok együtt lehet ismét.
21. fehérleander (válaszként erre: 20. - 54840f0fce)
2011. ápr. 26. 11:19

Angolul nem tudnának eladni és frissítem a franciát, de nem beszélek hollandul, márpedig ott az az elterjedt.

És igen, szeretnék dolgozni, már ha kapnék munkát.

2011. ápr. 26. 11:09
Nyelvet beszélsz? Dolgoznál is amúgy kint?
19. 41fdab80c1 (válaszként erre: 15. - Fehérleander)
2011. ápr. 26. 11:08
Ott teljesen más a levegő, a tenger közelsége hatással van rá, és lehet, hogy még használna is az asztmájának.
18. fehérleander (válaszként erre: 17. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 26. 11:08
Minden szavaddal egyet értek. Én nagyon lelkes voltam, míg álmodoztunk erről, de most, hogy lassan realitássá válik (talán szeptember??) egyre inkább félek. Megállom a helyem? Lesz munkahelyem? Be fogom tudni osztani ott is a pénzt, fogjuk tudni fizetni ott az albit, itt lakás/autóhitelt? A gyereknek nem túl nagy törés ez? Iskola fog neki menni? Be kell ott jelentkeznünk lakcím szerint? Akkor itt mi lesz? Innen ki? Akkor vissza kell mondani családit/gyest? Ezernyi kérdés, amire nem tudom a választ....
2011. ápr. 26. 11:01
Először csak annyit akartam írni, hogy "más berekben másképp szól az ének, ott nem értik a ti nyelvetek...", de ez a mai körülmények között, sajnos, ostobaság. Inkább irigyellek, ha van erőd és merszed ezt megtenni, én mr ehhez öreg vagyok... Ha ott tisztességes munkáért tisztességes bért fizetnek, ne gondolkozz a maradáson. Itthon azt fojtják meg, aki a lelkét adja a munkahelyének, meg azt, akinek "látják" a bérét, mert csak abból tudnak évről évre lefaragni... a gyerekeid érdekében oda menj, ahol biztosítva látod a jövőjüket. Én már ott tartok, hogy a felsőfokú tanulmányaikat nem fogom tudni finanszírozni, lassan annak is örülök, hogy kenyér van az asztalon. :(((
2011. ápr. 26. 10:43
El ebből az országból...én is ezen agyalok, itt minden csak rosszabb lesz és nehezebb. Botrány!
2011. ápr. 26. 10:23

Legszívesebben már reggel mentünk volna vele, de ez nem ilyen egyszerű. Kb. most lép át a magyar-osztrák határon, beszéltünk, megígérte utánanéz, hogy megy ez.

Nehezíti a dolgot a fiam asztmája, állandóan gyógyszert szed. Fúúú! Nehéz! De úgy érzem, mindent le tudok küzdeni, ha együtt vagyunk. Együtt könnyebb. Sok veszíteni valónk nincs.

2011. ápr. 25. 21:48

Akkor ki kell adni, és megbízható személyre bízni. Ha még se sikerül, van hova visszajönni. 45 - 47 évesen nem sok keresnivalónk lenne. Nem a mi korosztályunkra van igényük.

El kell rendezni az itthoni dolgokat, kapja meg az isis a bizonyítványát, és el kell indulni.

Fiatal lennék nem sokat gondolkodnék ilyenen, menyjek a férjem után? ! Vagy maradjak itthon?? !!

2011. ápr. 25. 21:30
Saját házban lakunk, de akkor kiadnánk. Tuti biztos munkahely? Persze azt mondják, de mi a tuti ?
12. toth0816 (válaszként erre: 3. - Fehérleander)
2011. ápr. 25. 21:28

Szia!

Ismerős szitú,csak mi Franciáknál vagyunk kint 3 és egy 4 évessel,már az igazi le telepedésen gondolkozunk,Egyenlőre 1 fizuból fizetünk lakás és autó hitelt,itt kint albérletet és így is szépen megélünk,vágjatok bele ha nem megy haza lehet menni,de azt az időt sem veszi el a családotoktól senki!

Sok sikert!!!!

11. punka
2011. ápr. 25. 21:05

Szia! Én Belgiumban élek, de az ország másik felén, ami, majd meglátod, ég és föld. Iskoláról amúgy sincs semmi információm, de akiket én itt ismerek, "idegen" gyerekek, mind sokkal hamarabb belerázódtak a suliba-nyelvbe, mint a felnőttek az itteni életbe. Emiatt ne aggódj szerintem!

Albérlet-ügyben esetleg próbáljáok meg a szociális lakásokat. Ne ijedj meg, nem az otthoni szociális lakásokra kell gondolni :) Két gyerekkel kaphattok akár egy szuper kertes házat is.

Brugge meg tényleg nagyon szép! Ha franciául beszélnének ott, már nem itt laknék :)

2011. ápr. 25. 21:02

Albérlet ahogy lejjebb írják akad.. Én max megvárnám a biziosztást. És ha még mindig TUTI biztos a férjem helye, nem gondolkodnék 1 percet se.. Szülőkkel 1 házba laktok? akkor meg főleg.. Nekik is egy kis szabi, nektek meg 1 ÖNÁLLÓ élet. Ami biztosan más mint itt kishazánkba.

A gyerekek más kultúra, nyelvbe is beletanulnak. Melót is biztosan találsz.

Sok sikert...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook