Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Seherezádé - az új török sorozat fórum

Seherezádé - az új török sorozat (beszélgetős fórum)


2011. jún. 9. 19:46
Na és hosszú körömmel nehéz hozzáférni a görgőkhöz... Le kell vágnom belőle valamennyit, hogy meg tudjam csinálni, hogy a görgőre fel kell majd tekerni a gurtnit, de főleg, amikor rá kell valahogy rögzíteni a görgőre...
2011. jún. 9. 19:45

Főleg, mert az én körmeim minden féle kence, lakk nélkül megnőnek óriásira, most is már olyan hosszú, hogy le kell vágnom...

Pedig én még gumikesztyűt sem húzok semmihez, kézzel mosogatok, a blúzaimat is kézzel mosom, és mégis, szépen megnőnek hosszúra...


Sokan irigylik is, hogy nekik műkörömmel van akkora körmük, mint nekem a sajátom...

2979. Gyöngyhajni (válaszként erre: 2978. - 36a26f5226)
2011. jún. 9. 19:40
Te szegény jól meg dolgozhattál azzal a redőnnyel.
2011. jún. 9. 19:32
Egyébként az egészet nem láttam, mert amikor hazaértem, és húztam volna fel a konyhában a redőnyt, leszakadt... Bár már várható volt, és utána azt bűvöltem, hogy valahogy felhúzzam, és rögzítsem, amíg veszünk gurtnit hozzá...
2977. telazsi (válaszként erre: 2968. - 0f6f53a4a7)
2011. jún. 9. 19:22

Várható volt a baleset, mert alkohol + padlógáz = baleset.

Csak azon csodálkozom,hogy ez az első baleset ittas vezetés miatt. Kerem is elég sokszor tök KO, pl. amikor az első esküvőről vitte Sehet.

Szeval megjegyzéseinek meg majdnem az lett a vége, hogy Melek miatt volt a baleset, mert Burakra nem lehet rosszat mondani.

2011. jún. 9. 19:20

Sziasztok!

Belenéztem abba a másik "Onur"-os filmbe, amiben tanárt játszik. Háááát, majdnem kiszerettem belőle... olyan hülye szerepe van. Akkor már inkább Onur Aksal!

És persze tényleg lehetne Seh és Onur közötti kapcsolat szenvedélyesebb. Ha már ennyi ideig (ki tudja hány hónapig) "megvonás" volt köztük! :)) Nekem is hiányzik ez az egymás iránti vonzódás másfajta kifejezése.. nem csak arcra puszi meg kézfogás.

2975. Gyöngyhajni (válaszként erre: 2974. - 36a26f5226)
2011. jún. 9. 19:19
Burhant letámadta amiért le romboltatta a 3gyerekes család házát.A gyár építése miatt.Aztán Burhan ott hagyta nem kívánt Sehnek magyarázkodni.Végül Onur elmondta Sehnek Burhan fizetett a családfőnek.A családfő pedig elkártyázta a ház árát.Seh ekkor ment Burhanhoz bocsit kérni.
2011. jún. 9. 19:02

Sziasztok!


Én akkor értem haza, amikor Seh feketében, szomorúan, meg bátortalanul látogatta meg Buhrant a munkahelyén... Mi történt, miért volt olyan bátortalan odamenni??

2973. 645b490433 (válaszként erre: 2970. - Marcsi0510)
2011. jún. 9. 18:52

Elküldenéd a receptjét priviben mármint Boci szeletét.

Nálunk ma diós szelet és kapuciner szelet van a férjem dözsölhet hiszen ő nagyon szereti krémes sütiket.

2011. jún. 9. 18:36
Én is búcsúzom mára! Most jött a kislányom, hogy: Anya, szerinted mit csináljak? Ezt nem hagyhatom annyiban! :D További szép estét mindenkinek!
2971. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 2967. - Marcsi0510)
2011. jún. 9. 18:34
Igen én is így látom! Ha nem is szerelmes belé de az látszik, hogy (ha pótlékként is) valóban rájött, hogy Bennu fontos neki. Az már más kérdés, hogy gusztustalan dolog tőle, hogy míg ő nem szerelmes belé elveszi a lehetőséget tőle, hogy mással "boldog" legyen. Bár Bennu mással nem lenne az, de így nem is fogja megtudni, mivel mindenki tudja, hogy úgyis Keremet választja.
2011. jún. 9. 18:33

Lányok, mennem kell sütni, a kisfiam Boci szeletet kért, holnap tartja a suliban a születésnapját, és a film miatt még nem kezdtem hozzá. Ha tudok, még jövök, bár a héten még nem nagyon volt időm itt lenni, pedig olyan jó itt "köztetek" kikapcsolódni és véleményt cserélni.

Ja, belenéztem a szultános filmjébe Onurnak, nálunk is adhatnák. Bár nem Seherezádé, de szerintem siker lenne az is.

2969. marcsi0510 (válaszként erre: 2965. - 0f6f53a4a7)
2011. jún. 9. 18:30

Köszi, köszi jó, hogy írtad.

Szerintem Törökországban a fehér királyliliom a szerelmesek virága.

Bár nálunk amikor a kisfiam óvodás volt, ott azt szerették az óvónénik, de leginkább az óvodavezető, hogy fehér virágokat kapjanak. Én is mindig fehéret vittem.

2968. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 2966. - Telazsi)
2011. jún. 9. 18:30
Ezt értem, de nem azért szenvedtek balesetet, hogy Bennu visszajöjjön, mégha a következménye az is lett. Számomra némely részletek akkor is összecsapottak! De nyilván nem lehet mindenben egyező a véleményünk! :)
2967. marcsi0510 (válaszként erre: 2964. - 0f6f53a4a7)
2011. jún. 9. 18:28

Nekem is ez a véleményem.

Viszont Keremet féltékenynek láttam Bennu miatt. Ez furcsa tőle, végre egy pozitívum.

Peride boszi pedig egyre depressziósabb. Hú de ronda lesz, amikor teljesen elborul az agya.

2966. telazsi (válaszként erre: 2964. - 0f6f53a4a7)
2011. jún. 9. 18:26
De most nem a baleset volt a lényeg, hanem hogy legyen Bennunak miért visszajönnie és ne az legyen az indok, hogy hiányzik neki Kerem.
2011. jún. 9. 18:26

Kerem pedálozik rendesen! És ő is ugyanolyan csokrot visz, mint Onur Sehnek.


Azt írtátok sokan jó pár oldallal előbb, hogy szeretitek a Büszkeség és balítélet c. filmet. A tv2 leadja június 13-án este 22:50-kor. Hátha van olyan aki nem tudta, de szívesen megnézné. Gondoltam szólok! :D

2011. jún. 9. 18:20
Azért ezt a Melek-Burak balesetet, kórházosdit és felgyógyulást eléggé összecsapták! :( Van amit napokig húznak, van amit meg épphogy megértesz úgy átsiklanak felette.
2963. marcsi0510 (válaszként erre: 2961. - 0f6f53a4a7)
2011. jún. 9. 18:02
Igen, nekem még van törökországi fülbevalóm + gyűrűm, bár már régi darabok, nem csúnyák, de korábban arra gondoltam, tört aranyként be kellene adnom és venni újat és beszámítják, de most, hogy a török film a kedvencem sőt Isztambul felé is "vonzódom" letettem róla. Legalább ennyi emlékem legyen Törökországból, még ha nem én voltam kinn érte, hanem kaptam akkor is.
2962. marcsi0510 (válaszként erre: 2961. - 0f6f53a4a7)
2011. jún. 9. 17:59

Én pár nappal korábban is kérdeztem, de nem kaptam választ erre.

Ha kiderül jelezzetek.

2961. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 2960. - Marcsi0510)
2011. jún. 9. 17:51

Egyszer azt hallottam az egyik rádióban, hogy Törökország aranyban nagyon gazdag és ha valakinek megadatik az a szerencse, hogy odautazik, mindenképpen vásároljon aranyat, mert nagyon olcsón lehet megvenni és nagyon szépek is!


Nem tudja valaki, hogy mi lehet Marcsi0921-el? Nagyon rég volt már köztünk! Nyulacska88 is eltűnt! Pedig ők régi motorosok! :D

2960. marcsi0510 (válaszként erre: 2958. - 0f6f53a4a7)
2011. jún. 9. 17:39

Sziasztok!

Pont most volt erről a "keménységéről" szó figyeltétek?

Viszont nekem olyan furcsa, hogy minden pici babának a fején sapka, a kezén kesztyű van. Pedig gondolom annyira nincs hideg, hiszen déli országban vagyunk nem?

És ez az "aranyosztás" az újszülötteknek is furcsa szokás.

2011. jún. 9. 17:38

Azt is észrevettétek, hogy Kerem ritkán néz bele annak a szemébe akivel beszél? Általában csak mered a semmibe.

Nekem olyan vicces ez a "tekervény" a soriban, hogy míg Ali Kemál nem tudja, hogy hol van Dzsanszel, addig Jaman előtte mondja Onurnak, hogy a felesége vajúdik. Még sok szerencsét is kíván. Utána meg Burhan megjegyzi, hogy lehet, hogy már "annak a nőnek" a gyereke is megszületett már! Jót mosolyogtam! :))

2958. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 2931. - Antila)
2011. jún. 9. 17:31
Egyet kell, hogy értsek veled! Én ugyanezt hiányolom, amit te. Én sem értem, hogy Melek-Burak kapcsolata miért lehet szenvedélyes és erotikus, az övék meg olyan, mint akik már 40 éve nyomják együtt. A veszekedésük jobban átjön részemre, mint a szerelmi része. De igen, attól még szeretjük a sorit. Nekem pedig már Seh nem a szívem csücske. Tegnap bár mennyire igaza is volt Ganival szemben, ugyanúgy nem hallgatta meg, mint annak idején Onurt. Ma pedig szintén csak odacsörtetett Burhanhoz és lekiabálja a fejét. Jó, oké látszott, hogy később megbánta, de Onurral szemben is mindig ő kezdi a veszekedést. A való életben ez a nő valószínűleg magára maradna, mert ilyen sok dührohamot nem sok férfi viselne el! Hiába a szépség! :D
2011. jún. 9. 15:31

lányok, néztétek már a google-t??


google.hu


Gitár húrok vannak rajta, és áthúzva a kurzort a húrokon, lehet gitározni rajta...


De ahogy rákattintok a gitár húrokra, bejön egy amerikai dzsessz gitáros, akinek holnap lesz a születési évfordulója, gondolom, az ő emlékére csinálhatták...

2956. Gyöngyhajni (válaszként erre: 2951. - Telazsi)
2011. jún. 9. 14:30
Igen pár percet láttam már belőle.Nagyon jó pasi ő is. De igazán az a férjem filmje.
2011. jún. 9. 14:10
Remélem, ide is eljut a következő évad...
2954. telazsi (válaszként erre: 2952. - 36a26f5226)
2011. jún. 9. 14:04

Én is utólag nézem, letöltögettem, de azért a sorozatért nem maradtam fel éjszakákat. (A Seherezádét 1-másfél hét alatt végignéztem, éjjel-nappal, szinte nonstop)

Ráadásul a 2. évad még most fut Törökországban, ha elég magas a nézettség, lehet, hogy még kitalálnak 1-2 csavart és készítik a 3. évadot...

2953. telazsi
2011. jún. 9. 13:55

A szexet, lehet, hogy másképp tolerálják egy mozifilmben, mint egy náluk főműsoridőben játszott sorozatban.

Onur mostani sorozatára, a Muhteşem Yüzyıl-re is már több mint 70.000 panasz érkezett, hogy tiszteletlenül mutatják be a nagy Szulejmán szultánt, erkölcstelennek, hedonistának, valószínű emlékének meggyalázása, ha bemutatják hogy rabszolganőjéért és tőle született fiáért mindenre képes.

(Azt nem tudom meddig jutottak a sorozatban)

A wikiből: "Nemcsak mint hadvezér tűnt ki, de az ő idejében hozott törvények miatt is az egyik legkiválóbb török uralkodó volt. Fejlesztette az ipart, kereskedelmet és földművelést, bőkezű volt a tudósok és költők iránt, és szigorúan ellenőrizte a hivatalnokokat.

Családi körében azonban igazi keleti fejedelem volt, zsarnok és kegyetlen. Hogy kedvenc feleségétől Roxelanetól született fiának Szelimnek a trónt biztosítsa, többi feleségétől született gyermekeit mind megölette."

Lehet, hogy szeretnek struccot játszani, és ha az utóbbi dolgokról nem beszélnek, akkor az nem is történt meg.

2011. jún. 9. 13:37
Azt nem nézem, egy időben van...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook