FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Seherezádé - az új török sorozat (5. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12283. Érsekházi2014-06-22 19:43
Utána nyomoztam ki ez a színésznő aki feltünik majd a sorozatban .
Hatice Sendil 1983 aug 2 szül Istanbulban .
2001 ben Miss Turkey volt. Pár sorozatban szerepelt , de nem annyira ismertek . Egybe a DILA HANIM -ba belenéztem ( nem lehet rossz). Egyébként tényleg szép kis nő .
A FB-on olvastam a mai díjátadó díszvendége JESSICA ALBA , aki ismerkedett a török kultúrával , ízekkel a látnivalókkal .
Halit még mindig nagy szakállal mászkál !
(válasz kormi61 12282. hozzászólására)

12282. kormi612014-06-22 17:16
Az a helyzet, ha tényleg a családból többen meghalnak emiatt a szerelem miatt akkor érthető Mahír változása!

Ma este lesz az arany pillangó díjátadó 20.00-kor biztos ott lesznek kedvenceinek is.

12281. kormi612014-06-22 17:13
Új szereplő lép a színre
http://gecce.com/magazin/foto-galeri/karadayiya-surpriz-oyun..

lehet, hogy Mahírnak lesz új párja?

12280. varga ica2014-06-20 18:05
A Sebnem Diligil a (Safyan én h) Twitter ma-
"Köszönöm a szép kívánságait és hála!" Majd találkozunk a következő sorozatban. Üdvözlettel .Akkor Safyan már biztos hogy meghalt.

12279. Érsekházi2014-06-19 14:27
Ahogy olvasom a véleményeteket mindenki találgat,én is így vagyok . Alaposan elöre mentek ezzel a 8 hónap alatt...és a bíroságon a "gengszter" Mahir. Nem is fantáziálok eljön az ideje , ha lassan is , hogy tisztán lássuk a történet folytatását. Mindenesetre nagyon nagy az ellenszenv a két "volt?" szerelmes között .
A 75 rész utolso 15 percét végig néztem újra és elég nagy robbanás volt ha a gyerek a kocsiba volt , sőt a közelben lévőknek is annyi... Csak a csodában bizom és az írók könyörületében , ha nem így lesz.
Az is csak az új évadban derül ki Mehmet Saim embere ki lehet akinek telefonálgat és a robbantást elkövette. Az a férfi aki játszik az öngyújtóval (a kezét láttuk csak ) a lehetséges elkövető ? Ezek szerint Sinan valóban meghalt!?

12278. szinten_fan2014-06-19 08:34
Szerintem az nem igazan mukodne, hogy csakis arrol a 8 honaprol szoljon - vagy legalabbis remelem... Lehet, hogy majd ugralnak az idoben, folytatjak, ahol most abbahagytak, de majd lesznek vissza idezett jelenetek az elmult 8 honapbol
(válasz varga ica 12276. hozzászólására)

12277. rittynt2014-06-19 07:16
A Török dráma-sorozatok többször szomorú véget érnek, - remélem most nem. A végétől függetlenül a nézőkben fenn kell tartani a reményt a történet jobbrafordulásában.

12276. varga ica2014-06-18 21:10
Valaki mondja meg nekem hogy a 3.évad az eltelt 8hónapról fog szolni? Azt fogjuk nézni hogy mitőrtént a robbanás óta és a birósági jelenet a vége lenne? Feride itt dőnt Mahir sorsárol de akkor ez azt jelentené hogy ők a végéig külön lesznek vagyis nemlesz happy a végén. Az irók azt mondják hogy nem lesz sok Mahir és Feride jelenetek a 3. szezonba.De azt is irják hogy Mahir lesz nagyon romantikus de kivel?Én aggodom hogy vége a szerelmüknek pedig szerintem sokan ezért nézték a sorozatot.

12275. Gabriella Tünde2014-06-18 19:17
Még nem néztem meg az utolsó két részt.Az elöbbieket olvasva akkor Mahir és Feride útjai szétváltak?Nagy lépést tettek az időben, felgyorsitották az eseményeket és a következő évadban lehet, hogy arról fog szólni a film Mahir a börtönből mit fog Feridének üzengetni.Most akkor miért is állitották biróság elé?Ismét koholt vádak alapján,mint az apja?Ez már kicsit sok lesz!- egy családban.Egy jó befejezéssel vége lehetett volna a filmnek.A kedvenceinket pedig láthattuk volna, abban biztos vagyok.Ők a legjobbak és kapnak szerepajánlatot bőven.Berg. Londonban van, Halit hol lehet?Elmarad szakállvágás?Esetleg a haja végett nem látjuk?

12274. szinten_fan2014-06-18 18:47
Mar olvastam en is az utolso, birosagi jelenet angol nyelvu forditasat, de nem tul konnyu szoveg, azert megprobalom minel tisztabban atadni (ket kulonbozo angol verziot is lattam az elvontabb mondatokra, probalom osszegyurni):

F: Hallottuk a vadak megvitatasat. A birak bizottsaga most utoljara kerdezi a vadlottat, mielott kihirdeti a vegso hatarozatot. On Mahir Kara, alias Karadayı?
M: Igen, en vagyok.
F: Tisztában van vele, milyen buntettet tulajdonitanak onnek?
M: Felmertem az utnak a veget, melyre leptem.(elindultam egy uton, lezarom a szamlakat/megfizetem az arat - inkabb magyarul). Mindennel tisztaban vagyok, tiszteletre melto birosag vezeto.
F: Akkor magyarazza meg, hadd tudjuk meg mi si. Miert tette?
M: Talalkozott valaha barkivel, aki ne veszitett volna el valamit, tiszteletre melto birosag vezeto? En elveszitettem a remenyemet. Higgyen nekem, ez egyaltalan nem hasonlit a dicsoseg es hirnev, vagy a penz es vagyon elvesztesehez. Ha a nap egyszer kihuny, mar nincs visszaut.
F: A targyalas nem irodalommal foglalkozik, hanem bizonyitekokkal Mahir Kara. Tehat, elismeri a bunosseget?
M: Igen.
F: Es azt is elismeri, hogy gengszter? (a foglakozasa gengszter, de magyarul igy eleg fura)
F: Akar mondani valamit az utolso szo jogan, mielott az ugyere vonatkozo dontest kihirdetjuk?M: Istennek senkit sem kene probara tennie a sajat eletevel. Nem kene engedni az anyakat sirni soha tobbe. Hadd peregjenek Karadayi utolso szavai a konyveikben igy - Ne engedjek a hatalmasokat nyerni tobbe, hanem gyozzon az igazsagossag. En megertettem ezt - "Ha te nem egsz (el), ha en nem egek (el), ha mi nem egunk (el), akkor hogyan csinalhatnank vilagossagot a sotetsegbol?

Es ez az utolso mondat egy idezet egy torok versbol (Nazım Hikmet "Kerem Gibi"), amit leforditottak angolra (es itt lejjeb automata-magyarra). A verset nem probalom meg leforditani, de a kovetkezo erdekessegeket irtak meg errol a Kerem-rol, akirol a vers szol, ami talan erdekes hatter info lehet:

Kerem egy torok nepi hoz volt, aki szo szerint meghalt a szerelemert. A szerelme, Sirin irant erzett hatartalan szenvedelye elszabadult, attort minden gatat az eskuvojuk ejszakajan. Kerem spontan meggyulladt es hamuva egett. A Nazım Hikmet altal leirt kep az egesrol es olvadasrol - mint az olom, egyfajta unnepelyesseget, a szandek komolysagat kolcsonozi a versnek.
Eloszor is, van egy olyan, melyen gyokerezo kulturalis hagyomany Torokorszagban, hogy olmot olvasztanak a negativ hatasok, a szemmel veres ellen. Masodszor, az olom olvasztasa harcba hivast is jelent, hiszen ezt hasznaljak a golyok keszitesere is. Mivel 1930-ban irodott, a vers felhivas egy vegso cselekvesre. A zsarnoksag, az elnyomas legyozesere szenvedelyes elkotelezettsegre, es szenvedesre vagy akar halalra valo hajlandosagra is szukseg van.

Es ezzel a versreszlettel celzottan jelzik, hogy Mahir megcelzott minden olyan sotet hatalmas erot, mint Mehmet Saim-e is, melyek elszabaditottak benne minden szenvedelyes duhot az eskuvoje napjan...

12273. szinten_fan2014-06-18 15:20
Koszi szepen. Akkor lehet ,mondani, hogy eleg jol megusztak, legalabb borton nem fenyegette. Ugyis "ul" eleget a forgatasokkor:)
(válasz rittynt 12272. hozzászólására)

12272. rittynt2014-06-18 15:09
Valamit olvastam róla, hogy talán 50,000 lírás büntetéseket szabtak ki, de még utána kellene nézni
(válasz szinten_fan 12269. hozzászólására)

12271. jutka622014-06-18 14:37
Én ezt azért küldöm át hátha valamelyikőtök még nem olvasta.

12270. jutka622014-06-18 14:23
Tárgyaló jelenet / utolsó jelenet korrigált és befejezett:
F: Hallottuk a tanácskozáson a vádakat. Mivel a zsűri arra kérte az alperes utoljára előtti nyilvánosságra hozatala a végső döntést. Ön Mahir Kara, alias Karadayı?
M: Igen, én vagyok.
F: Ön tisztában van a természet a bűnözés bízták meg?
M: Úgy vélem, a végén egy út, amit be. Tisztában vagyok vele mindent, a tiszteletre méltó vezetője a bíróság.
F: Akkor magyarázd meg, ossza meg velünk is. Miért tetted ezt?
M: már találkozott valakivel, aki semmit sem veszített, a tiszteletre méltó vezetője a bíróság? Elvesztettem a reményt. Hidd el, hogy nem hasonlít a vesztes dicsőség és a hírnév és a pénz és a vagyon. Ha a nap kialszik egyszer, nincs visszaút.
F: A vizsgálat nem működik az irodalomban, de a bizonyítékok Mahir Kara. Ön elfogadja a bűnözés, Yani?
F: És azt is elfogadja, hogy a foglalkozás gangsterism (mivel a gengszter)?
F: Azt akarom mondani az utolsó szó, mielőtt a vonatkozó döntést az ügy nyilvánosságra?
M: Isten nem hagyja, hogy bárki vizsgálni kell a / az életét. Ha nem hagyja, hogy az anyák sírni többé. Nézzük Karadayı utolsó szava megy le a könyveket, mint ez; Ne hagyja, hogy a nagy győzelem már; de a jogos nyerni. Megértettem ezt; Hogy ha nem égett, ha én nem vagyok égett, ha nem égett, akkor hogyan lehet a sötétben kivenni a fény?

ENGLISH:
A levegő nehéz, mint az ólom.
Kiáltás, kiáltás, kiáltás,
Én kiabálni ...
Fuss, hívlak benneteket, hogy jöjjön olvadt ólom ...

És azt mondja:
- Lesz hamuvá a saját hangját, ey!
Megengedte, hogy éget, éget, mint a Kerem.
Sok gondot, de nem sorstárs,
A fülek a szív süket ...
A levegő nehéz, mint az ólom ...

És azt mondom neki:
- Hadd legyek hamuvá, és éget éget, mint Kerem.
Ha én nem vagyok író, ha nem ég, ha nem ég,
akkor hogyan lehet a sötétben kivenni a fény ...
(Vagy hogyan lehet a fényt legyőzni a sötétséget ...)

A levegő terhes, mint a föld.
A levegő nehéz, mint az ólom.
Kiáltás, kiáltás, kiáltás,
Én kiabál.
Fuss, hívlak benneteket, hogy jöjjön olvadt ólom ... Hát ez nekem nagyon..
Mahir és Feride úgy állnak egymással szemben mint ha soha nem lett volna köztük semmi .
Est a verset mondja el, Mihár a tárgyaló terembe Feride teljesen elképed..Kár hogy jövő héten már nem lesz .

12269. szinten_fan2014-06-18 11:00
Tenyleg, jut eszembe, mi let Kenan drogos ugyevel? Ev elejen megint sokat foglalkoztak vele, akkor azt irtak, hogy majd majusban lesz a per, de azota csond van. Tud rola valaki valamit?

12268. zsazsanéni2014-06-18 07:26
Épp ideje lenne,hogy megnősülne,családot alapitana.A hozzá hasonló korúak is házasságra,gyerekre vágynak.
(válasz Érsekházi 12267. hozzászólására)

12267. Érsekházi2014-06-17 22:11
Kenan holnap június 18-án lesz 40 éves .
Isten éltesse !!!

12266. Érsekházi2014-06-17 20:58
Az a helyzet még egyszer megnézem a 75, részt . Mivel éjjel néztem valószinű elkerülhette a figyelmemet lényeges momentum. Igen Szófija odament az autóhoz a kis Nazifhoz . Nem is akarok a legrosszabra gondolni , de mivel akkora volt a robbanás a környék is beleremegett , hát nem megnyugtató a helyzet. Mahir ezért fog átállni a másik oldalra , hogy megbosszulja a veszteségét. Valami azt súgja most jön még majd a java.

12265. rittynt2014-06-17 19:25
Egy máshol használt jelzővel - feltételezem a történet ezelesedik.

12264. O.Eta2014-06-17 19:15
Nagyanyja vagyis Sophy hívta a kis Nazifet az autóból,csak azt nem lehetett látni,hogy a gyerek kijött-e?Remélem,hogy a rendező nem tett ilyet egy gyerekkel....még leírni sem merem!Nagyon eldurvult a film,sőt sok a gonoszság benne .Számomra elvesztette varázsát.Mi jöhet még?

12263. szinten_fan2014-06-17 11:40
Vajon szimbilokus, hogy ket leggomb szall fel a feldiszitett kerthelysegbol? Lehet, hogy "csak" ket csaladtag hal meg, de biztos tobben megserulnek sulyosan akkor is. Talan Dalya nis meghal, es Mahir az o vezeto helyet veszi at a helyi maffiaban...

12262. szinten_fan2014-06-17 11:38
Hat igen, egyet kell ertsek abban, hogy a ket foszereploert erdems nezni, amugy tulsagosan atment hihetetlenbe - karakterek es esemenyek is. Hogy lehetne hivatalosan Feride a biro Mahir ugyeben? Kihalt minden mas biro Isztambulban?
(válasz rittynt 12259. hozzászólására)

12261. Érsekházi2014-06-17 11:37
Várható volt Mehmet Saim nem adja fel , nem törödik bele , hogy Mahir és Feride összekösse életét . A vacsoránál is nagyon kellemetlenül érezte magát Mahir, gondolom a társadalmi ellentét és az anyagi helyzetét és ,hogy milyen élet vár mellette Feridére ezt forszírozhatta az apja. Amikor a kis Nazif beült az autóba , rögtön tudtam mi fog történni.....persze Mahirnak lett szánva. Rettenetes ember Mehmet Saim.
8 hónappal késöbb , szinte nem lehet semmit tudni mi történt addig , ahogy Ti is írtátok nagyon nyitva hagyták a szezonzáró részt . Az a jelenet is amikor Mahir jön le a lépcsön bilincsbe és föntröl leszól neki,Feride, hogy Mahir , Ő meg nagyon nem szépen néz felrá a folytatásban lehet .

12260. kormi612014-06-17 11:22
Nem semmi vége lett a 2. évadnak, egy ideig nem néztem, csak átpörgettem a részeket, de ez a vége engem most nagyon felcsigázott!

12259. rittynt2014-06-17 08:56
Számomra torzó formájában véget ért a Karadayi. Természetesen nézem a 3. évadot is de már elvárások nélkül. A XXI. század szüleménye a nézettség, mindent megöl amihez kapcsolódik.Egy ideje a két főszereplő cipeli a hátán a sorozatot és ez még a jobbik eset ezt szeretnék felülmúlni a cselekmény bonyolításával. Meglepődnék ha ettől javulna a sorozat megítélése.

12258. szinten_fan2014-06-17 08:55
8 honapot ugranak a tortenetben. nem lehet tudni, hogy kik haltak meg, es kik maradtak eletben...

12257. varga ica2014-06-16 16:23
Ma este lesz a jelentős változásokat Karadayi -

Ma este az ATV csatornán fogjuk nézni a szezon finálé "Karadayi." Ez a rész lesz látványos. És ő megadja nekünk a legfontosabb, hogy a harmadik évad. Az új szezon hoz sok változást a Mahir és Ferid. A szenvedélyes szerelem lép egy új korszak.
Az incidens, hogy az fog történni, Mahir hoz nagy változásokat az ő megjelenését. A rövid haj és mafijska jelentenek fel sok kérdést: "Vajon Karadayi vált egy bandita?".
"

12256. varga ica2014-06-16 16:10
A szomorú hír az előtt a két sorozat Karadyi és Kara Para Ask, Sema Ergenekon, egy író, aki azt írja, a két rekordot sorozat Eylemm Canpolat, küzd a mellrák.
Kiderült magát Sema Ergenekon.
2015-re, a két sikeres forgatókönyvíró, Endemol Törökországban, van egymillió TL éri meg a négy évre szóló szerződést. Forgatókönyvíró bejelentette, hogy úgy döntött, hogy lassítja a munkát.

12255. szinten_fan2014-06-16 15:11
A hetvegen en is olvastam egy angol nyelvu bejegyzest valamelyik FB weboldalon, de mar ne mtudom melikern, es most egy gyors keresessel nem talaltam ujra meg...
(válasz Érsekházi 12254. hozzászólására)

12254. Érsekházi2014-06-16 13:42
Ezt az infot hol olvastad melyik forumon ? Megkérnélek megírnád , mert érdekelne . Köszönöm !
(válasz varga ica 12253. hozzászólására)