FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Seherezádé - az új török sorozat (5. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12470. mankos2014-09-24 18:57
Tudom, hogy ez nem Kivanc fórum, de mivel ez is török sorozat és biztos van akit érdekel, október 6-án a 14:05-tól a Kuzey Güney című sorozat (Tűz és víz címen) lesz a Super TV2-n.

12469. Gabriella Tünde2014-09-24 16:47
Egy előzetesben olvastam, hogy a család is Mahirt okolja az anya és a kisfiú haláláért.Orhan meg akarja bosszulni ezt és Mahir ellen fordul.Azt hiszem ebben évadban még több lesz a durvaság és fájdalom.A szereplők mindegyike fantasztikus alakitást nyújt.A Szulejmán adását átmenetileg az RTL szünetelteti,mivel a "Celeb vagyok..." müsort adják ebben az időben és túl késő este nem szeretnék adni.Mintha eddig nem igy lett volna!!!Én biztos nem fogom nézni ezt a gagyi műsort.Azt hiszik igy lehet a nézőkkel bánni. Ami az Igazgyöngy sorozattalis csináltak, hogy volt amikor hajnak 5 órakor adták, pedig már csak egy pár rész volt hátra. Én be is telefonáltam ezért.Pedig a Szulejmánt biztos sokan nézik.Gyalázat, kivánom az RTL-nek heti ellenőrzést a NÁV-tól!!!!

12468. szinten_fan2014-09-24 15:56
Szivesen. Ha van ra igeny es lesz egy kicsit tobb idom, akkor megprobalom leforditani az uj szereplokrol, gengeszterekrol szolo reszt is, hogy tisztabbak legyenek a viszonyok, mert nekem nagyon ugy nez ki, hogy ez nem rovid atmeneti allapot, hanem mondhatjuk ezen fog vegigfutni ez a 3. evad...
(válasz O.Eta 12467. hozzászólására)

12467. O.Eta2014-09-24 13:51
Remek a fordítás!Többek nevében is köszönöm,így már jobb megvilágításban látjuk az eseményeket.Mahir elszántságát értem, de könyörtelenségét feridével szemben már nem.Kifejezetten rosszat tesz asztori nézettségének, legalább is részemről.Remélem rövidesen véget ér ez a rémálom szerűség!

12466. szinten_fan2014-09-24 12:32
Megcsinalta Laura ismet a Karadayi fantasztikus angolra forditasat a 3. evad elso reszenek (osszessegeben a 76. resz). Gondolom a vegen a Mahir-Feride jelent sokakat erdekel, igy ezt leforditom magyarra:
Mahir jon ki Dalyan-tol es szembe talalja magat Feridevel
F: Mit csinalsz itt Mahir?
M: Tulajdonkeppen Te mit csinalsz itt, Feride?
F: Miatted jottem ide, hogy lassalak... Elmentem hozzatok, de nem voltal otthon. Ayten mondta aztan, hogy itt vagy. Mi folyik itt Mahir? Leg yszives mondd el nekem...
M: Ne kerdezd Feride!
F: Miert? Mahir, amikor igy nezel, teljesen remeny-vesztette valok, annyira megremulok... Konyorgom, beszelj, de ne mondj olyanokat, amik, megegetnek a szivunket...
M: Mi mar megegtunk, Feride. Bizony, jo megegtunk. A tuz csak jott es mindent felegetett, hamuva valtoztatott mindent, aztan elment. Mar semmi sem olyan, mint volt.
F: Igen, nem forgathatjuk vissza az idot, es nem hozhatjuk vissza azokat, akik itthagytak minket... Igen, a hianyuk okozta fajdalom minden egyes eltelt nappal meg jobban eget minket... Es meg ennel is jobban elszomorodunk minden egyes alkalommal, mikor eszunkbe jut, megerintve szivunket, de en mindig ott leszek melletted... es te mindgi ott leszel mellettem... Begyogyitjuk egymas sebeit, ahogy ezt eddig is mindig tettuk... Mahir, kerlek nezz a szemembe... Mondj valamit... Ugye nem csinalsz semmi orultseget? Ugye nem engeded, hogy minden meg rosszabbra forduljon? Kerlek igerd meg, Mahir.
M: Az elso naptol kezdve, miota fogom a kezed, egyutt megyunk a sorunk ellen... Megprobaltuk veghezvinni a lehetetlent. De ok nem szallnak le rolunk, Tisztelt Birono (ugratva is hivtak egymast tovabbra is Mahir Kara ill. Tisztelt Birono neven, de itt valoszinuleg Mahir tavolodasat is jelzik vele). Tovabbra is tamadjak es elveszik a lelkemhez kozel allo eleteket. Ez volt az utolso csepp a poharban. Most mar konyortelenul fogok en is visszavagni. A vegsokig. Kiallok a beyefendi (a rugoakt mozgato fonok) ellen, barki is legyen o, es megadom a megerdemelt bunteteset.
F: Akkor miert nem engedsz kozel magadhoz? Gondolod, hogy engem nem kinoz a fajdalom? Mindennap amikor lehunyom a szemem, latom Safiye mamat es a kis Nazifot... nekem is az a celom, hogy akik ezt tettek, azok a torveny altal megbunhodjenek.
M: A valasztott utunk/modszerunk kulonbozik Feride. A te igazsagteteled a biroi pulpitus mogott van, az enyem egy loporos hordo szelen. En mar nem vagyok az a Mahir aki tegnap voltam. Es holnap, olyan Mahirkent kelek fel, akivel te sohasem talalkoztal es nem is szerettel.
F: En egeszen eddig arrol probaltam meggyozni az embereket, hogy te nem vagy gengszter... Es erre most te...
M: EZ AZT JELENTI, HOGY SENKI SEM FUTHAT EL A SORSA ELOL, TISZTELT BIRONO. Megertettem, hogy nem tudom megfojtani a sotetseget fennyel. Arra kenyszerulsz, hogy te legyel a legerosebb ebben a vilagban, ahol az nem eleg, hogy igazad van. Nincs mas valasztasom/lehetosegem! A tuzon fogok lepkedni (bar magyarul inkabb: a tuzzel jatszom majd)... De egyedul.
F: Tehat elengeded a kezem, Mahir Kara? Hova lett akkor a halalig szolo eskuvel?
M: A szerelem fogadalmat leromboltak azok, akik a halalt hoztak rank, tisztelt birono.

Es otthagyja a zokogo Feridet...

12465. mankos2014-09-22 17:14
Az első részt én is végigbőgtem, még másnap is fájtak a szemeim :-(

12464. kormi612014-09-22 12:44
Megnéztem tegnap a 3. évad első részét, nagyon megrázó volt, végig bőgtem az egészet, azt hiszem megpróbálom inkább nem nézni, mert engem lelkileg nagyon megviselt. Egy ilyen kicsi gyermek elvesztése egy anyának és ilyen körülmények között, fantasztikusan játszott az anyát alakító színésznő! Mindenki nagyon jó volt, de engem most az ő játéka fogott meg a legjobban.

12463. varga ica2014-09-21 19:41
Azt tudja valaki hogy hány részből áll a 3.évad?

12462. Érsekházi2014-09-21 13:46
Köszönjük ! Az átfogó tartalom leírását , sok minden világosabb így . Biztos vagyok benne sokunknak sokat segítesz a fordítással .
Elég kevés a véleményezés most , lehet még nem sokan látták , pedig jó lenne , mert több szem többet lát .
(válasz szinten_fan 12461. hozzászólására)

12461. szinten_fan2014-09-21 13:17
Tenyleg sok az uj szereplo, a sok "rossz" kozott ttalan olyan is akad, aki segit majd Mahirnak vagy Feridenek... Az elso reszben ugy tunik eleg jol bemutattak oket, hiszen Dalyan beszel roluk Mahirnak, az angol leeirasbol majd tajekozodhatunk.

Most itt a kovetkezo, holnapi resz elozetes osszefoglaloja az angol verziobol forditva:
Aki beismerte, hogy felelos a bombarobbantasert, hirtelen eltunik. Ezutan minden szem Mahirra iranyul. Mahir, aki elmondta, hogy nem fogja megtorlas nelkul hagyni Safiye es a kis Nazif
halalt, most az egyeduli gyanusitott.
Adnan ugyesz parancsara Mahirt eloallitjak a rendorsegen. Mahir nem mond semmit a kihallgatasan. Mivel o az egyeduli es komoly gyanusitott az ugyben, letartoztatjak, es az ugyeletes birosag ele kuldik (ugy irjak, hogy ejszakai ugyeletes birosag).
Feride es Nazif biztos benne, hogy Mahir nem tudna senkit bantani. Feride eljon Mahir ele, es probalja kitalalni, mi kotheti ot ossze ezzel az incidenssel. Mahir nem mondja, hogy "Nem en tettem". Sot, azt mondja Feridenek, hogy olje ki Mahirt a szivebol. Feride osszetort. A felelmei eletre keltek. Mahir valoban valaki massa valtozott.
Kerime teljesen ledobbent attol, amire rajott, es azonnal indul, hogy elmondjon mindent Feridenek.
Ezuttal tenyleg ugy tunik, Mehmet Saim nehezen tudja majd visszafogni. Vajon el tudja majd meselni Kerime Feridenek, hogy az igazi bunozo es gyilkos a sajat apja, Mehmet Saim?
Mahirt vegul elengedik, mert nincs ellene igazi bizonyitek. Azonban a sokak fejeben att lako kerdes, hogy vajon mi tortent Cüneyt-tel, megvalaszolatlan maradt? Vajon Mahir tenyleg beszennyezte a kezet verrel a bosszu kedveert?

Mig mindez tortenik, Bülent egyedul probalja elsiratni kisfiat, majd Orhan vigasztalja. Es amig ezt teszi, Orhan nem engedi, hogy a bosszu tuze benne lelohadjon. Orhan szerint az anyja es unokaoccse halalaert Mahir a felelos. Orhan magaval viszi Bülent-et, hogy vigyazzon ra, Seyis hazaba. Kozben Seyis, tovabbra is İlknur irant erdeklodik...

12460. Érsekházi2014-09-19 17:35
Az új évad 1. része drámai volt. Azok a képsorok a zene is minden . A színészi alakításokról nem is beszélve egyszerűen döbbenetes . Kenan - Berg , de a többiek is rendkívűlien játszottak.
Viszont egyre többen vannak ezek a rosszarcú emberek .Kik ezek honnan kerültek elő ? Kezdem a fonalat elveszíteni. Na majd kiderül menetközben remélem . Kenan teljesen új ember kezd lenni , de valahol nem csodálkozik az ember , ennyi tragédia után. Rossz volt látni , főleg nem érteni miért utasitja el Feridét , gondolom azért ,mert tudja mire készül ....a bosszúra . Turgut meghalt , ha jól emlékszem , de Sinan valamiért nem világos mi lett vele a kórház után az is meghalt ?
A 2. rész is tartogat rengeteg izgalmat ahogy láttam mind a 3. előzetesét . Mindjárt itt a hétfő .

12459. O.Eta2014-09-18 21:57
Nen tudom,hogy milyen váratlan fordulatok jöhetnek még!A FB-on olvastam,hogy Turgut feltűnik ismét.Nem tudtam világosan érteni,hogy feltámad,vagy fantazmagora,de képet is mutattak, amint Feride apjával perlekedik.Számomra nagyon szomorú és tragikus fordulatott vettek az események.Kíváncsi vagyok, de félek is a továbbiaktól. Kenan (Mahir)vajon hová jut?

12458. varga ica2014-09-17 23:18
Cüneyt a neve ő egy bünbak fizettek neki hogy magára vállalja a merényletet .
(válasz Gabriella Tünde 12457. hozzászólására)

12457. Gabriella Tünde2014-09-17 22:55
Hát az ki?
(válasz varga ica 12456. hozzászólására)

12456. varga ica2014-09-17 21:58
Ha arra gondolsz akit a bötönben megvert az nem Sinan.
(válasz Gabriella Tünde 12455. hozzászólására)

12455. Gabriella Tünde2014-09-17 19:17
Annyira vártuk a Karadayit és most még nagy a csend.Én tegnap néztem meg, nagyon drámai rész volt, ami csak még folytatódni fog.Lehet,hogy én emlékezek rosszul, de a 75. részig én úgy tudtam, hogy Sinan meghalt.A mostani részben viszont megsúgták Mahirnak, hogy börtönben van és persze fel is kereste.Kár hogy nem értjük a szöveget, mert kinjában kinyögte a nevét, aki az egész ügyet mozgatja.Az epizód végén szegény rá is fázik!!Ha tudtok valami infót örülnék, ha megosztanátok.Az biztos, hogy nagyon szomorú és izgalmas részeket fogunk látni.

12454. szinten_fan2014-09-15 16:47
ma vegre folytatodik a Karadayi!
A neten megjelent kepek alapjan jopar uj fobb szereplo lesz, foleg alvilagiak.

12453. O.Eta2014-09-05 19:57
A FB-on:Szeptember 8-án a Karadayi 2. évadjának fináléját vetítik, s a 76. epizódot szeptember 15-én(vagyis az új részt)

12452. O.Eta2014-09-03 20:15
A Török ATV nekem fent van az oldalamon, de sosem tudtam végig nézni a filmet,mindig leállt,csak későn éjjel(ha feltették)láthattam.Ti hogyan csináljátok?Az előzetesekből úgy tűnik Sophie mama és a kis Nazif haltak meg.Nagyon megrázó és szomorú fordulatot vettek az események

12451. szinten_fan2014-09-03 13:50
A 3. evad 1. reszenek elso elozeteseben a gyasz kepei igen erosek, a szineszek megint nagyot alakitanak. Ha belegondolunk, hogy a csodas nyaralasokbol, kikapcsolodasokbol visszaterve rogton ilyen lelkiallapotba kellett magukat beleelniuk es eljatszaniuk, hat nem lehetett konnyu.
Itt van ennek a reszletnek (az angol leirasnak) a forditasa:
Egy dal szol a kepek bevagasa mellett:
Te latod, ugy ahogy en is, az igazsagot,
Te tudod, mint en is, hogy mi ketten nem lehetunk egyutt,
Te egy masik vilagbol jottel, kedvesem,
es annak szabalyai szerint elsz...

MAHİR: A szerelem eskujet osszetertek, akik rank hoztak a halalt, Tisztelt Birono.

12450. varga ica2014-09-02 21:48
Már az előzetes fragman megjelent hát igencsak fog kelleni a papirzsepi.Az uj lányt is lehet látni nagyon szép és vad félek hogy hatással lesz Mahirra bár szerintem az irók eztis akarják.Azért remélem nemfognak végleg külön válni egymástól.Nagyon tartok attól hogy Mahir még gyilkolni is fog.

12449. Érsekházi2014-08-31 18:24
Török Gecce magazin ma írta . A várva várt Karadayi 3. évad szeptember 8. hétfön kezdődik !

12448. Sofi102014-08-31 13:38
Kenan is ott volt Taksim téren, csak nem annyit mint tobbi szinész, mert Karadayi mellet forgatot még egy filmet
(válasz Gabriella Tünde 12447. hozzászólására)

12447. Gabriella Tünde2014-08-31 11:03
Igen, én is láttam és megállapitottam,hogy Kenan nagyon simulékony, nem megy szemben az árral.Nem láttam, hogy tavaly a Taksim téri csapatban ott lett volna.Kenan a török szinészek között a leg elegánsabb, soha egy topis cuccban nem lehet látni.Példát vehetnének róla! Halit a tarra vágott arccal nem igen tetszik, valahogy nekem le is fogyott és az a négy év nagyon látszik, de lényeg, hogy nagyon boldogok,Halit több helyen hangoztatja.Valami új projekt van kilátásban, de még homály fedi.Berget látjuk a Karadayiban!
(válasz O.Eta 12446. hozzászólására)

12446. O.Eta2014-08-31 07:38
Tegnapi kép a FB-on,Kenan gratulál az Erdogán házaspárnak győzalmükhöz a választásokon.Meglepő!!!

12445. O.Eta2014-08-30 17:34
Kenanról sok kép van fent a FB-on.Az egyiken egy férfivel a balján, a jobbján meg egy vörös hajú nővel.Csak nem a bodrumi hölgy?

12444. Érsekházi2014-08-28 19:17
Facebook Szulejman oldalán van kis videó a szülinapról , Halit tényleg sima arcu , de biztos késöbb borostás lesz úgy néz ki jól .
Karadayi oldalon megint van újabb elözetes , Mahír és apja között probléma látszik !

12443. szinten_fan2014-08-28 09:21
Nezzetek meg Berguzar tegnapi szuletesnapi unnepseg kepeit, ugy tunik Halit teljesen megborotvalkozozott erre a napra!

12442. Gabriella Tünde2014-08-28 07:22
A tegnapi Epizód már megint valótlanságokkal traktálja az olvasókat.Halitékról megjelent cikk szerint már útban van a baba projekt.Irják, hogy mivel egyikük sem dolgozik és nem is akarnak vállalni munkát, ráálltak a baba projektre.Irják, hogy a 3. évad nem fog indulni a Karadayinak!Lényeg, hogy cimlapra tegyék Őket, aztán összehordanak egy csomó zagyvaságot.Egy újságiró pár perc alatt tájékozódhatna, ha venné a fáradtságot!

12441. varga ica2014-08-25 21:53
Nagyon szép vers szerintem sokat fogunk sirni ebben az évadban de jólenne tudni hogy a végén örülünk e?
(válasz szinten_fan 12440. hozzászólására)