FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Seherezádé - az új török sorozat (13. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11765. rittynt2014-01-12 18:35
Az 52. rész második fele is lefordításra került

11764. Gabriella Tünde2014-01-12 16:03
Berg. megint bezsebelt egy dijat és olvasok olyan véleményeket róla, hogy ő Törökország legjobb szinésznője.Mindenki el van ragadtatva a játékától. Mi persze örölünk ennek, s látjuk milyen boldog.Én ugyan elgondolkodom, hogy azért sok jó szinésznő van és mennyi irigye is lehet, ez biztos igy van!Rengeteget dolgozhat és még ott a család.Irtátok,hogy ezek a ruhák reklámként használhatja. Sokat látni őt vásárolgatni nem is tudom, hogy jut rá az idejéből.Most Halitot nem lehet látni, olvastam, hogy a lába megsérült egy kép volt orvostól kijövet és Berg. taxit keresett.Tényleg mostanában nem látjuk együtt.Tudtok valamit esetleg erről? Halit nagyon büszke lehet gyönyörő, tehetséges feleségére!!

11763. kormi612014-01-12 13:09
Kenanról olvastam egy cikket, egy szőke nővel kapcsolatban:
Kenan Imirzalioglu az este volt egy szórakozóhely Cihangir a barátokkal. Vele később csatlakozik szőke. Bár a járvány kamerák megtört a tervek párok. A pánikba esett ... színész bal oldali utcák, és a riporterek, akik követték őt, azt mondta: "Barátaim, miért csinálod ezt? tudok tölteni egy jó ideje az oka"
Szőke vett egy taxit, és várta, hogy egy ideig színész, de Kenan úgy döntött, hogy menjen el barátaival egy taxi a másik oldalon ...

11762. kormi612014-01-12 12:57
A ruhák nem biztos, hogy saját ruhák, divatcégek szokták megkeresni a színésznőket, hogy egy-egy rendezvényen, fotózáson az ő kollekcióit viselje. Van amikor meg is tarthatják a ruhát, de jellemzően csak kölcsön vannak. Mind két félnek jó, a színésznek nem kell új ruhára költeni és divattervezőnek pedig ott a reklám, sőt vannak divatcégek akik még esetleg fizetnek is ezért.
2012 elején volt Bergen egy mintás ruha akkor írtak is róla, hogy melyik divatcég ruhája, na az a ruha pont nem tetszett.
(válasz varga ica 11757. hozzászólására)

11761. szinten_fan2014-01-11 18:59
Meg epp csak belepillantani volt idom az 52 resz megjelent angol forditasaba, de latom mar, jo sok talalo comment (megjegyzes) van a forditok reszerol.
Az pl. nagyon tetszik, ahogy Sinant igy irjak: Sinan, a botoxolt pavian (magyarul inkabb majomnak mondanank - "egykutya").

11760. rittynt2014-01-11 17:38
A http://www.berguzarhalit.com/ ról..
Az öröm, hogy örök ... akarok menni bárki ellen, hogy fáj, de remélem, nem akarom, hogy oltsa el a bemutatott adatok, hogy nekünk ebben a házasságban sajnos nem ismeri fel semmit, nagyon pozitív kapcsolatban hiánya ... Lehet, hogy dühös vagyok, talán sokszor gondolok, de azt akarom, hogy miért ... Ez az, eljegyzési gyűrű csak egy jel ... Élet egyesíti a két ember mutató jel, hogy ígéretet egymásnak ... Egy lelki kötelezőek. Farida és lelki kötelék elkötelezettség között Sinan aszerint, hogy az érzelmi felelősséget nem! Engagement lehet egyoldalú felmondása, sőt kívánatos, hogy a másik oldalon nem is kell észrevenni ... Wedding kétoldalas cselekmények ... Kötelező és nem lehet egyoldalú felmondás feltétele ... Most, Sinan Farida "Szerelmes vagyok veled", mondta Farida csatlakoztassa annak ellenére, hogy nem? "Mi lesz, hogy ne a bátyám azt mondja:"! húzza ki az ajtón ... De Farida a trailer, "Ez a döntés, valamint a játékszabályokat ugye? Sinan most nekem, hogy tehetted?" azt mondja! A folytatása iránti szeretetét Maher, a szeretet és hogy ő tudja, hogy beszél ... Számomra ott "tartozik, hogy valaki, míg én továbbra is a felesége, hogy ugye?" akar mondani ..! , hogy jöjjön, hogy utat már Farida a "Mi történik Sinan játék, menjünk ezt az elkötelezettséget," ő nem kell, hogy a nyilatkozatot a Sinan! Levelek a gyűrűt "Al testvére, a játéknak vége", és elmegy ... Sinan csinálni valamit? Nem! "Én már a szerelmes beléd feltétlenül üljön le veled esküvői asztalra" mondod? Hogy szeretnénk-e menni, amennyire csak ... Sőt, ez az esküvő rendezvény Sinan azt mondja, hogy elintézte az apja! .. Ha nem egy esküvői elkötelezettség a játék folytatódik, bár! Sinan, aki szerelmes Farida lehetőséget, hogy még egyszer ül az esküvői asztalra legyen? Így az apjával játszani a játékot, és ez magyarázhatja a Feria ... Csak cél a játék, bár Feria mert munkaidő után Sinan kell befejezniük, és valahogy az apja már lesz ... Én egy ilyen gondolatokat összefoglaló is úgy érzékelik, hogy a régi értelmező, a Csinálok még egy megjegyzést ... Mahir, Farida a Sinan'l ülni az asztalon, amikor meghallotta, hogy egy esküvő őrültség. A nő, akit szeret valaki másnak a felesége nem engedi, hogy ez megtörténjen. Megtörni ezt a játékot a cselekvésre. Mahir Farida azon, hogy mennyire szereted őt, soha, és soha nem elvenni valaki nagyon jól tudja. Tehát biztos, hogy játszani ezt a játékot, és nem szeretné elveszíteni az ideje, hogy elrontani! .. Farida házasság nem bűn a szervezet tervez Sinan Sinan szerelmi vallomása lenne döbbenve. Megtanulod Mahir már nem áll, hogy legyen türelemmel, mert van egy olyan lehetőség, ... nem kérik őket, hogy veszik a Sinan szembesül, de ez önmagában lehetett volna számítani baj vezet ... Talán az esküvői szertartás alatt Farida ideges, és a katasztrófa ne hozzon létre nevében és e tekintetben Sinan bizalom "Igen," mondta ... Azonban, mint az apja parancsát-Sinai vákia volt kitéve! .. Farida 53.bölüm utolsó jelenet szánalmas ... Ez az, amikor az egész nép körül, és húzza a tehetetlen darabig, és azt mondta, igen, azt hiszem, sok ... (Persze, azt hiszem talán megparancsolta, hogy megfelelnek író), majd a segítségével a Melih érzi rosszul magát, bejött a szobába, és a menyasszony megbetegedett az izgalom a hölgyek úgy gondolták, hogy osztják a vendégeket ... Sinai tisztában van a helyzet, Mehmet Saim mert megette a fene tudja, hogy bárki illetéktelen utasoknak kell átkelni ... én lelépek után Melih Farida Hiszed, hogy segít neki, hogy ott ... Ez a játék már sokkolta őt ... A két külön még otthon is származhat az ilyen helyzeteket később ... Megjegyzés: Ebben az időben, valószínűleg Mahir (kiadása után bordó inget ideig), valamint Yasin az utcán az autók és a védelem, hogy a házasság évforduló megünneplése egy nagy szervezet gondol farizeus nem látott, visszatért, távoli ablak azért jött, hogy ott telepedjenek le, hogy még látni ... Bárki, aki nem volt szükség, hogy megkérdezze, mi történt, mert azt hitték, tudták, hogy mi az ... Mit Gondolom Maher látott és tanult az újságban reggel ... m.sa a fotós megkérdezte a vőlegény, lenvászon lepedők lovagolnak fényképek ... Bár Farida szerelem és a házasság nem aprítva, bár azt hiszem, Sinan újság nem teszi a híreket ... Támogatom a gondolataimat, gondoltam magamban ... Akkor talán Feria vezetéket. tea a kertben, hogy találkozzanak és beszéljen arról, hogy mi történt, lehet, hogy találkozik Mahir Farida már most gondol a jövőre is megérkeztek. Maher egyedül volt a tea kertek abban az esetben, megtudta, hogy a képeket anlaşılıyor.çok több dühös és átgondolt ... Feria ez elkötelezettség határozza meg, hogy befejezze a játékot. Ennek eredményeként, még merte ideges apja. De valami váratlan történik. Az ember szúrta a vissza a legmegbízhatóbb ... Azt hiszem, "itt az utolsó játék elkötelezettség" mondatban összefoglalja a játék! Miért? Igen, Farida a Sinan'l játék főszereplője eljegyzés hamis volt ... Tovább, ha megtartom a házasságot játék lehet a kezdete az ismert? Én azt mondom ... Zavarban vagyok itt! Arra gondoltam, Farida segítséget Sinan kétségbeesetten, mert az apja valóban hazugság csak bejelenteni elkötelezettség? (Ez a házasság, ahol nincs eszköz) , vagy az apja, "niche mi hazugság volt, Sinan tudta, de ez a házasság együtt rendezett a've ... hozzámentem nem tudok segíteni" Azt kell, hogy mondjam? Ha egy ilyen dolog történik Mehmet Saim a "lány, hogy cipész Maher apja megmenteni a játékot ... Én, én azt nem lehet megtenni, amit mutattam neked ", mint egy magyarázatot, ha! .. Itt a Farida legmegbízhatóbb ember a hátán követelés szúrt válik ... Mahir egyrészt Sinan 's másrészt, ha foglalkoznak Suat Turgut bizonyítása érdekében a bűncselekmény folyik. Létrehozása egy okos tervet, hogy rögzítse Suat Maher jön szembe senki sem számított. "Mahir Sinan'l oka van szó?" Nem tudom megállítani azt mondja ... Ez a szerelem a szerelem? Ehhez egy szép beat, váz, forgatható again beat (inshallah) Miután az oldal a kedvenc elhagyja a szóváltás ... Sinan lopakodott igyekszik a Mahir'l ... Suat a helyes döntés, hogy folytassa Necdet ki, mint az a srác mindent tud a ... Kíváncsi vagyok, ahol a legkevésbé számítunk Maher arcát, Yasin híres felügyelő is? Saim Mehmet Turgut belügyeibe megmutatja sem! Kíváncsi vagyok, kilátással a srácok, hogy selejtes felügyelő vásárolták Are? Ez egy hosszú, frusztráló, hogy biztos vagyok benne, az üzenet után még a fejed csapást leszek, akkor biztos lehet benne, ... Olvassa el mindenki szemében egészségi ...

11759. rittynt2014-01-11 16:41
Már elérhető a lefordított 52/1 rész Kb. 20 oldal.

11758. iscret2014-01-10 22:16
Bergüzar ma kapta meg "2013 legjobb szinésznő díjat dráma kategóriában" a Yildiz Teknik Egyetemen.

11757. varga ica2014-01-10 17:02
Ha ha különben nagyon sok jó ruhája van Bergnek és szerintem egyre csinosabban és sexisen őltőzik.Ezt megint most olvastam.Feride esküvői asztalra ül csodálkozva. Mahir megpróbált belépni, de kizárja, hogy Yasin nem tesz Feride a nehéz helyzetben. Svatba nem. Ez a helyzet a feldühödött Mehmet, most elhagyott, de tudja, hogy ő ismét igyekeznek kötni házasságot.

Másnap egy kemény nap Sinan elszámoltatható a Feride, és amikor megtudja, hogy az apja vele együtt minden szervezett, a harag kétszer akkora. A nyilatkozat, hogy a Sinan szerelmes belé, sokkoló őt.

Feride, hogy hogyan dönt. Van olyan értelemben, hogy Mehmet Saim folytatni a szándékkal. Melih majd hurok, amikor a szoba titokban, hogy segítsen a nővére végrehajtása a terv.

Feride és Mahir találkozik a tea kertekben. De Mahir nagyon visszafogott, és Ferid valahogy megnyugtatja.

Mahir néz Sinan úgyhogy hoztam haragomat. Ebben a konfrontáció Sinan lett nagyon szép, tökéletes a kivételes udfaraca kapott (ő soha nem volt ennyire jól megverték).

Feride dobta a gyűrűt, és úgy döntött, hogy hagyja el a házat.

Másrészt Orhan börtön várt rossz meglepetés. Turgut volt sarokba čošak, aki nemrég lépés ismét játszani. Yilan gondoltam, hogy kijutni a börtönből, de ez nagyon nehéz lesz, hogy megtörténjen. Ebben a játékban lesz Yilan használható adu Bülent.

Fekete napok jönnek Mamafija ... Sinan után Feridine reakciók és Mahirovih verés, dühös felgyorsul a játékot. Ezúttal több mint valaha, Sinan lenne sokkal veszélyesebb, mint bárki más.
Hogyan Mahir az Feride túlélni ezt az egészet?
(válasz szinten_fan 11756. hozzászólására)

11756. szinten_fan2014-01-10 16:51
Igen, kapott vmi dijat, a szoveget ne mnagyon neztem, csak foleg azt, hogy a blezeret szivesen elkernem en is, nagyon tetszik!
(válasz varga ica 11755. hozzászólására)

11755. varga ica2014-01-10 16:28
Most olvasom az angol hozzászolásokat én ezt szeretem a legjobban főleg azért mert itt az a lány is beszélget aki forditja a sorozatot és elég jokat szoktak irni.Sokszor mosolygog mert sokan izgulnak ugy mint én és olyan félelmeik vannak nekik is mint nekem szokott.Most is van aki azt irta mint én hogy valami nincs rendbe köztük és Mahir megint szomorú.Remélem Neked lesz igazad és nem lesz nagy összeveszés és harag köztük de azért nemvagyok nyugodt.Mindenki találgat és nyugtatják egymást.Érdekes hogy egy jó sorozat mennyi érzelmet tud elöhozni az emberből és hogy mennyire izgalomba tud tartani bennünket még igy is hogy nemértjük szóról-szóra miről van szó.Persze a forditás nagy segitség de ha egyszer nálunk is adnák a sorozatot én nagyon örülnék neki.Berg most kapott megint egy dijat ha jól értettem az egyetemisták szavaztak?
(válasz szinten_fan 11754. hozzászólására)

11754. szinten_fan2014-01-10 15:49
Igen, sok kerdes felvetodott az elozetes kapcsan, valoszinuleg nem akarjak leloni az osszes valaszt a kepekkel sem, hogy meg izguljunk. Az viszont mokas, ahogy a ccalad kioltozik, osszekapja a motyoy Orhan borton-latogatasahoz.
En remelem, hogy olyan nagy osszeveszes mar nem lesz Feride es Mahir kozott, mert annak mar komoly oka lenne, amit mar nehez lenne visszacsinalni.
(válasz varga ica 11753. hozzászólására)

11753. varga ica2014-01-10 15:40
Az uj képeket ahogy nézem nemigazán az látszik hogy minden rendben lenne Mahir és Feride közt. Valami biztos történik és ugyérzem hogy a kapcsolatuk veszélybe kerül.

11752. varga ica2014-01-10 15:33
Egyre jobban bonyolódik minden,ki lehet az aki hátba szurja Feridét a testvére, az anyja remélem nem Mahir? Én nagyon félek attól hogy valami olyan fog történni ami miatt elhidegülnek majd egymástól.Remélem nem igy lesz. Milehet az amivel bajt hoz magára Mahir? Ki lesz az a váratlan személy akivel találkozik? Egy csomo kérdés amire hétfőig várnunk kell.
(válasz szinten_fan 11751. hozzászólására)

11751. szinten_fan2014-01-10 14:25
Kijott a "hivatalos" 54 resz elozetes angol forditasban is, leforditom:
Mahir elveszti a fejet, mikor hallja, hogy Feride eskuvoje keszulodik bent. Nem engedheti meg, hogy a no, akit szeret, mas felesege legyen. Hogy veget vessen ennek a szinjateknak, Mahir tettekre szanja el magat.
Mikozben feride azt hiszi, hogy Sinannak nincs koze az eskuvo megszervezesehez, sokk-kent eri, mikor Sinan szerelmet vall neki.
Mahir szamara nem marad mad valasztas, mint hogy leallitsa magat, turelmesen megvarja, mig kiderul mi tortenik. Kiall Sinan ellen, hogy kerdore vonja a tetteert, azonban ezzel egy varatlan bajt hoz sajat magara.
Feride eldonti vegre, hogy veget vet az eljegyzesi jateknak. A vegen meg azt a rizikot is felvallalja, hogy megbantja az apjat.
De valami varatlan tortenik. Pont olyan valaki szurja hatba, akiben a legjobban bizik...
Amig Mahir egyreszrol Sinan-nal foglalkozik, masreszrrol Suat utan megy (nyomoz), hogy Turgut bunosseget bizonyitsa.
Mahir, aki egy okos tervet eszelt ki Suat elfogasara, egy varatlan szemellyel talalja szemben magat.

11750. szinten_fan2014-01-10 10:08
Azt irjak, hogy ez is csak valakinek a sajat otlete volt, mi lehet a kovetkezo reszben (nem "hivatalos" elozetes), bar egy nagyon valoszinu lehetoseg Feride rosszullete miatti halasztas. Kerdes, hogy vajon meg tudnak-e minket lepni a sorozatkeszitok?
(válasz varga ica 11749. hozzászólására)

11749. varga ica2014-01-09 18:09
Sajnos ez is elég rossz forditás de valamit meglehet tudni belöle hogy milesz a következő részben.IRT mA , 04:48
Tuyo föld 54.Bölüm

Farida esküvői asztalra ül csodálkozva . Maher , Yasin Szeretnél bemenni Ha hagyjuk, hogy a nehéz helyzetekben Blah mondja Farida megpróbálja megállítani . Mahri szeme már nem dönmüştù . Farida a sokk összeomlott az oltárnál a hatását a félelem. Ezekhez nem házasság. Ez a helyzet dühös , de nem adja fel most Saim Mehmet BIL nem a legtöbbet a legrövidebb idő alatt az esküvő törekedni fog arra , hogy a megtéríteni. Farida számlájára , hogy a következő G hálózatot a Sinai kéri , Farida apa ebben ISIN hall harag növeli kétszeres. Sőt , voltam szerelmes Sinan Yasar újabb sokk . Feria egy döntés Essig . Hogy kitűnjön az ISA Mehmet Saim litániát Farida továbbra is tenni . Melih nővére tette ezt a tervet, hogy ideges a húga , hogy segítsen neki ki a szobából a rejtett ha reket halad . Feria tea kertek bizimyer találkozni Maher . De Maher nagyon korlátozott. Farida valahogy megnyugtatja Maher . Maher szembesíti Sinan'l a sakinleştirse harag. Ez elég szép arc Ramada Sinai páratlanul tökéletes a fevkiğin fevkig a Dajak Yar ( Dajak olmamıştı3 olyan szép :) ) ) . Feria atypia a ringben , és gondolom, hogy a döntést, hogy hagyja otthon .
Másrészt a rossz Orhaner meglepetés várja belsejében . Turgut Turgut csatlakozó szilárdan felhúzott a sarokba ismét játszik mozog hahaha én cancağz . Yilan akartak kijutni a börtönből , de nehéz . Yilan , Bülent játszott, mint az adu öltöny . Brunette mamaf a napok jönnek ... Sinan Mahir Feridrn ezt a viselkedést, és a harag a meccs után sebességgel . Ez a SZEF valahogy veszélyesebb, mint bárki Sinan is meg fog jelenni . Feria

11748. szinten_fan2014-01-09 17:51
Sajna ez is foleg arra pelda, hogy ezek az automata-forditasok (foleg ha torok-magyar) annyira ertelmetlenek sokszor, hogy mar fajnak.
(válasz rittynt 11747. hozzászólására)

11747. rittynt2014-01-09 17:38
Egy másik változatot találtam..
"Szeretlek, volt idő a napokban, mert láttam az arcát, lélegzetét érezni, hogy nem tartja a kezét ... Keresem de nehéz nélküled megtalálni a gyógymódot ... Te vagy az egyetlen értelme az életemnek ... Nehéz találni orvosságot ... Kényszereriteni engem .... Nem vagy velem, nem fogod a kezem ha a lábam eltört nyújtani kezét ... Az eszem megállt .. Tudom, hogy ezeket a szavakat a kétségbeesés kényszeriti ki, de anélkül, hogy elveszítené az értelmét, amennyiben minden, rájött, hogy kiderül ... Ha szeretné, hogy ne a lázadjon a szívem, hogy sarkallja a vágy, hogy szabadítson meg engem...."
(válasz szinten_fan 11746. hozzászólására)

11746. szinten_fan2014-01-09 17:16
Talaltam egy angol nyelvu forditast a miultkori reszbol Feridenek Mahirhoz irt levelerol (bar nem a "hivatalos" angol FB oldalon, remelhetoleg ez is eleg pontos), leforditom:
Napok teltek el es nem lattam az arcod. nem ereztem a leheleted. Nem fogtam a kezed. Nehez megtalalni a megoldast nelkuled. Te vagy az egyetlen tamaszom az eletben es az erom. Amikor nem vagy mellettem, ugy erzem mintha levagtak volna kezem s labam, es nem mukodne az agyam.
Tudom, hogy a remenytelenseg mondatja velem ezeket a szavakat. De az igazsag az, hogy minden ertelmet veszti nelkuled. Mar ertem ezt. Annyira, hogy a szivem fellazad, amiert nem vagyok veled.
....
Az ezutani 3 rovid mondatot a vegen inkabb nem forditom, mert ebben a formajaban nem ertelmezheto egyertelmuen (legalabbis szamomra), hatha lesz majd egy masik angol verzio, ahol jobban atjon a mondanivalo.

11745. rittynt2014-01-09 14:39
A rosszullét igazi vice major, és hihető ebben az esetben. Az esküvőt már nem lehet ilyen alattomosan előadni, és van idő az apa iránti undor leülepedésére.

11744. Vicus 64042014-01-08 19:17
Szerintem tényleg rosszul lesz Feride, az is lehet hogy orvoshoz is viszik, ezért elmarad az esküvő.

11743. rittynt2014-01-08 19:03
Ez a kérdés egy kis késleltetéssel megoldódik :)
(válasz varga ica 11742. hozzászólására)

11742. varga ica2014-01-08 18:43
Mind a két variácio lehet csak jólenne minél hamarább ha kiderülne de akkor a sorozatnak is hamarosan vége lenne. Ezért gondolom még várat magára az igazság.Valahol olvastam hogy Mahir megy vissza a bőrtőnbe de nemértem hogy miért?
(válasz szinten_fan 11741. hozzászólására)

11741. szinten_fan2014-01-08 18:27
Szerintem inkabb buszke lesz ra, hiszen mar kiderul szamara, hogy Sinan milyen ketszinu hazug.
Vajon sajat apja alnoksagara maga jon majd ra Feride, vagy vki megmondja neki? Es vajon mikor?
(válasz varga ica 11740. hozzászólására)

11740. varga ica2014-01-08 18:10
Hát remélem én is.És remélem azt is hogy Feride nemfog Mahirra haragudni amért verekedett Sinannal.
(válasz szinten_fan 11739. hozzászólására)

11739. szinten_fan2014-01-08 17:59
Jaj, azt mar csak nem "merik" megcsinalni!? Olyan (tenyleg) pavian! Nekem mint szinesz, a jateka sem tetszik, olyan semmitmondo a tobbiek mellett.
(válasz varga ica 11738. hozzászólására)

11738. varga ica2014-01-08 17:57
Mahir mindig attól félt hogy Sinan beleszeret Feridébe és mivan ha Feride is beleszeret? Remélem ez megsem fordul az irók agyába és végig kitartanak egymás mellett.

11737. rittynt2014-01-08 17:27
'Miniszter: Sinai fia, mi történt? Ki tette ezt veled?
Sinan Mehmet Saim bácsi egy nap, ha elfelejtettem, a művészi Maher legyőzte újra, ha a fejed. Én megütöttem magam, hogy megverték nekem, ha eszébe jutott neki. Zúzódás arcomon emlékeztetett. Emlékeztet ez a fájdalom'

11736. varga ica2014-01-08 17:24
Ebből az előzetesből nemigazán derült ki hogy volt esküvő vagy sem.?