FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Seherezádé - az új török sorozat (13. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12181. Gabriella Tünde2014-05-15 09:33
Meghalt Halit anyja, ma lesz délután a temetése.Biztos valahol majd lehet látni.A FB-n olvastam.

12180. Érsekházi2014-05-14 16:35
Szerintem sokan nézzük az Igazgyöngy sor. Sajnos már a harmadik és egyre rosszabb időpontba rakták. A Viasatplay sorozat Igazgyöngy. itt bármikor meglehet nézni , mert felteszi a csatorna még aznap az aktuális részt . Sokszor már délelőtt fent van . Így kényelmesen bármikor megnézhető kinek mikor jó !
(válasz klmama 12179. hozzászólására)

12179. klmama2014-05-14 10:52
Nézem az " Igazgyöngyöt" és jó kis sorozat, nekem tetszik csak rossz időben adják le. A " Karadayi" valóban kicsit ellaposodott sok benne az erőszak de annál kevesebb a romantika. Persze azért nézem mert imádom a két főszereplőt és egy jó sorozat.... Én várom a 3. évadot is!!!!!!

12178. Gabriella Tünde2014-05-13 22:58
Bocsi 71. rész ! Nézi valaki az Igazgyöngyöt?Egész jó kis film.Az adása elég lehetetlen időbe tették.Úgy látszik a török filmek mostohák, mert össze-vissza rakják az adás időpontjait.

12177. Gabriella Tünde2014-05-13 22:51
Ma néztem 70. részt és volt olyan érzésem, mintha már elkezdték volna a nyújtást.Én a két főszereplőért nézem a filmet, de a téma nem igazán köt le.Láttam már ettől sokkal jobb török sorozatokat.A harmadik évadra valami nagyon jót kell kitalálni az iróknak, hogy a sorozat megőrizze az első helyét az értékelésnél.Bizom benne, hogy más szerepekben még fogjuk látni a főszereplőket, de sok jó szereplő van itt is.Nekem már hihetetlen a történet, hogy Saim Mehmet ennyire aljas legyen ilyen pozicióban! De jól alakit Ő is.
(válasz rittynt 12176. hozzászólására)

12176. rittynt2014-05-13 19:18
Egy éve még nem vártam a befejezést, de már igen. A 3, (nem tervezett) évad jelentős többlet energiát igényel a szöveg-íróktol, ami rá is fér a sorozatra. Nem jó, ha megjelenik a "sorozat-érzés". A főszereplők csodálatosak, de a történet már kevésbé méltó hozzájuk.

12175. Érsekházi2014-05-10 19:43
Nagyon szuper a fordítás, megint egy izgalmas rész elé nézünk. Várom a hétfőket , de egész hétre belehet tervezni ez benne a jó . Úgy gondolom és tervezem ,hogy kitartok a sorozat mellett. Remélem a forgatókönyv írók gondoskodnak még jó darabig a folytatásról .
(válasz szinten_fan 12173. hozzászólására)

12174. varga ica2014-05-10 16:23
Nagyon sok találgatások vannak hogy mi fog történni de igazábol senki sem tudja mit találnak ki az irók de az biztos hogy lesznek nemvárt fordulatok is.Izgalommal várom a folytatást.A vers amit Feride mond nagyon szép.

12173. szinten_fan2014-05-10 10:31
Es megvan mar az elozetes osszefoglalo is, azt is leforditom:

Mahir, aki megszegte sajat igeretet, hogy emgmentse Aytent, ismet a rendorkapitanysagon talalja magat.
Feride, aki csalodottan var a rendorsegen, minden oldalrol atgondolja, mi is fog tortenni: a csalad es a karrierje szempontjabol.

Amig fogdaban van, Mahir megprobalja kifderiteni azoktol az emberektol, akik el akartak rabolni Aytent, hogy kitol kaptak a parancsot, mig kint Feride segit Aytennek, aki kozel van kisbabaja elvesztesehez.
Mehmet Saim, kihasznalva, hogy Mahir bortonbe kerult, ujabb lepest tesz, hogy elonyere forditsa a helyzetet.

Necdet, aki rajon, hogy Sinan all Ayten elhurcolasa mogott, megy, hogy elszamoljon vele.
Sinan viselkedese nagyon felbosziti Necdet-et.

Necdet duheben teljesen elvesziti a fejet es olyan lepest tesz, mely miatt Mahirnak es Sinannak is nagyon fontos, az eletuket befolyasolo donteseket kell hoznia...
Mahir es Sinan ugy tunik beleragadnak egy rossz jatekba anelkul, hogy tudnanak rola.

Nehez pillanatok varnak Songülre es Osmanra, akik az egyetemen torteno esemenyek foglyai lesznek...
İlknur, akire hatassal van a Bülent altal okozott meglepetes, nemsokara dontest hoz.

Kozben Orhan, aki szamolja a napokat a kiszabadulasahoz, egy arra a napra vonatkozo kulonleges keressel fordul Seyis-hez.

12172. szinten_fan2014-05-10 10:14
Feride a masodik elozetesben egy verset/versreszletet mond el, kb. igy fordithato le:
Eloszor csak a kezed volt koztem es a maganyom kozott,
Majd az ajto hirtelen kitarult.
Aztan az arcod, utana a szemed, az ajkad...
Aztan minden kibujt.
Vakmeroseg vett korul minket.
Te levetted szegyenedet es felakasztottad a falra,
En kitettem a szablyokat/torvenyt az asztalra,
Minden igy volt ezelott.

12171. Érsekházi2014-05-09 23:51
Én is az első résztöl nézem a sorozatot, pláne, hogy heti 1x van. A két főszereplőt nagyon szeretem , igazán remek alakítást nyújtanak(itt is). Megnéztem a következő 2 előzetest, eléggé beinditotta a fantáziámat. Feride apjában a gyűlölet Mahír felé egyre jobban fokozódik. Az új bíró(kerekarcú bajuszos)úgy láttam apjának embere lesz. Lehet tévedek. Feride boldog , hogy Mahírt kiengedték...Még távoli a 2 évad zárórésze , de biztos nagy kétségek között olyan eseménnyel zárul majd ,hogy müködhet a fantáziánk a folytatásig !
(válasz varga ica 12170. hozzászólására)

12170. varga ica2014-05-09 21:20
Szerencsére már fent van a 2.ik előzetes is és látjuk hogy továbbra is nagyon szeretik egymást de én mindig félek hogy valami miatt ha nem is végleg de egy darabig külön fognak válni.Amugy igazad van már nincs annyi hozzászóló a sorozathoz mint az elején nemtudom miért lehet hogy már nemnézik.Én nagyon nagy rajongója vagyok a sorozatnak szerencsére van aki angolra leforditja a részeket igy sokkal jobban meglehet érteni de mivel az elejétől nézem igy nagyon sokmindent meglehet érteni és kilehet következtetni hogy miről van szó.Még csak annyit hogy én nagyon örülök hogy lesz 3.évad és reménykedem hogy egyszer talán majd nálunk is adnifogják ezt a super sorozatot.
(válasz Érsekházi 12169. hozzászólására)

12169. Érsekházi2014-05-09 10:38
Még nem láttam az előzetest, de valami ilyesmit gondoltam,hogy mindig közbe jön valami. Sajnos Mahír hirtelen természetü és bár tudjuk sokszor igaza van , de ez a végzete mindig. Félő ,hogy Feride meginog és vivódik ebben a szerelemben, nem beszélve a nem várt eseményekről, amik még jöhetnek. Remélem tévedek , de az izgalmat a bizonytalanságot fenntartják a forgatókönyvírók és ez így nagyon jó a nézőknek.
(válasz szinten_fan 12168. hozzászólására)

12168. szinten_fan2014-05-09 09:23
Es Feride nem veletlenul aggodik... A kovetkezo resz elozetes bejatszasa alapjan Mahir fogdaba is kerul, aztan meg ott is verekszik...
(válasz Érsekházi 12167. hozzászólására)

12167. Érsekházi2014-05-08 22:37
Kedves fórumozók ! Egy ideje alábbhagyott a lelkesedés a sorozattal kapcsolatban , vagy az időhiány az oka , hogy leállt az oldal kissé. Sokan elpártoltak a neveket olvasva, már nem mondják el a véleményüket mint azelött. A 70 .rész szerintem izgalmas, de nagyon zavar ,hogy a sok dialógust nem értem . Jó pár török szót értek már, de édeskevés ,hogy megértsem . A történésekből sok minden azért következtethető. Az esküvői meghívó kiválasztása nagyon helyes jelenet , Mahír és Feride felszabadult , mosolygós , nagyon jó így látni őket. Sajnos a sors mindig ellenük dolgozik és akarva - akaratlanul mindig történik velük valami negatív esemény. Az utolsó képkockák is erről tanuskodnak. Mahír Aytennek segítségére akart tenni, de rosszul jött ki belöle . Feride szemrehányó tekintete arról árulkodott " már megint mibe keveredtél Mahír". Érdeklődve ,kicsit aggódva várom a folytatást . Remélem Ti is nézitek .

12166. varga ica2014-05-02 20:13
Még az is lehet hogy szakitani fognak mivel Mahir nemtudja betartani az igéreteit. De ha igy lesz remélem nem végleg.Láttam hogy a biroságon lesz egy uj biro remélem nemkell féltékenynek lenni Mahirnak.Az biztos hogy semmi jo nemvárhato egy darabig és ez egy kicsit idegesit.
(válasz szinten_fan 12165. hozzászólására)

12165. szinten_fan2014-05-02 18:13
Megjelent a 70. resz elozetese is, ime a forditas:

Feride nem tudja, hogyan allitsa meg Mahirt, aki elvesziti az onkontrolljat, amikor a szeretteiet bantjak. Eppen ezert kenyszerult arra, hogy hazudjoon Mahirnak. Mahir kozben erosen probalja kitalalni, vajon kitol szarmazott az informacio, amely Songul elrablasanal Yılan-hoz vezette oket... Feride es Yasin azonban szilardan elhatarozta, hogy nem adjak ki neki ezt az informaciot. Mahir vegulis megerti, mennyire elszomoritotta Feridet, es mnnyire megnehezitette a helyzetet, es megerositi a szerelmet, es megigeri neki hogy nem fogja athagni a torvenyeket, barmi is tortenjen.
Feride nagyon megorul ezeknek a szavaknak, es izgatottan folytatjak az eskuvoi elokeszuleteket.
Kozben azonban Sinan folytatja a szomszedsag ellen vivott piszkos jatekait... Sinan, ha kell meg olni is kepes. ha kell, ahogy Mehmet Saim utasitasai egyre kemenyebbek lesznek.
Mahirra egy nagy kihivas var, hogy valoban be tudja-e tartani az adott szavat.

Feride rajon, hogy anyja elhagyta a hazat. Elmegy abba a hotelbe, ahol az anyja megszallt, hogy tamogassa es megtudja, hogy miert ment el...
Vajon Kerime elmondja a lanyanak az igazat az apjarol, Mehmet Saimrol?

A Necdet es Ayten kozotti vihar nem ult el, es nem is csendesedik. Ayten feladja azt a tervet, hogy elmondja Necdetnek, hogy terhes, nem birja tovabb Necdet viselkedeset, es ugy hataroz, hogy elvalik tole... Azonban nem gondolt arra, hogy mi fog tortenni akkor, amikor ezt elmondja neki...
Nagy veszely leselkedik Aytenre...

Bülent nekigyurkozott es egy nagy meglepetest tervezett, amivel volt feleseget, İlknurt szeretne visszahoditani. İlknurt sokkolja, hogy mik is ezek a lepesek...

12164. Érsekházi2014-05-02 15:24
A facebookon fenn van már a 70. rész elözetese. Nagyon izgalmas , ami látszik a pár jelenetből. Tegnap megint tüntetés volt Istambulba arról is vannak képek , de az okát nem tudom miért.

12163. Érsekházi2014-05-02 11:45
Beren Saat-ot nem szeretem én sem, de attól függ milyen a karaktere a sorozatokban , az igaz sokkal jobb színésznők vannak nála , de még fiatal van ideje fejlődni. aHatirla Sevgilibe még nagyon fiatal ráadásul ,de kimondottan jól áll neki ez a föszerep. Kb az 50 években játszódik a sorozat és 1966 ban folytatódik . Nagyon szép love story , de közben rengeteg minden történés van . A török politikával pláne nem vagyok tisztába sok minden forog e körül is benne. Nagyon profi sorozat ez is ,igaz jó hosszú , de aki belenéz és kitartó nem csalódik . A zene is nagyon szép , engem nagyon megérintett, annak ellenére ,hogy a mai idökben játszódó sorozatok inkább érdekelnek. Valaki látta esetleg , jó lenne véleményt hallani róla.
(válasz zsazsanéni 12162. hozzászólására)

12162. zsazsanéni2014-05-02 09:52
Én Cancel Elcin-re gondolok és az férfi.A Gönülcelenben remekül játszik.De Beren Saat-tal is van valami filmje.Tuba remek színésznő,Asiban is szép és jól is játszik.Bülent Inallal szép pár lett volna,de az lecserélte a Beren Saat-ra.Na de az mellett se maradt meg.Elvette azt a kis Melist.Aki nem színésznő,de a fényképeken úgy néz ki melette,mint valami kis tanulólányka.De velünk mindig kitolnak,hogy vagy késő éjjelre rakják a török filmeket,vagy 2-és 3 körüli időben.Hogy ki néz TV-t ebben az időben?Pedig a filmekben nincs ágyjelenet,maximum kombiné,vagy hálóing.Mást nem mutatnak,nekem nem tettszik a Tiltott szerelem.A főszereplő v olt Pesten,mert megtaláltam,egy kis tanítónő facebookos lapján.Akinek török a férje,és most már Ő is török állampolgár mert letette az esküt.Na de az okos lapok nem írták,hogy Pesten járt a Tiltott szerelem főszereplője.
(válasz Gabriella Tünde 12161. hozzászólására)

12161. Gabriella Tünde2014-05-01 19:59
Én valahogy Cancelt nem szeretem,pláne hogy Halittal hirbehozták annak ellenére, hogy mint a család barátja, az igazira sikeredett csók miatt.Szerintem jó sminkese van. Együttélt Cem Yilmazzal 5-6 évig. Állitólag Kenanra is rábukott, de Kenan úgy nyilatkozott, hogy csak barátok.Cem elvált a szép feleségétől abban bizva, hogy felmelegitik a régi szerelmet, de Cancel kijelentette, hogy nem akar férjhez menni.Beren Saat nekem sem tetszett, én már végig sem néztem a Tiltott szerelmet, mert a sok gátlástalanság idegesitett.Berent láttam még a Fatmagülben, abban viszont nagyon helyes volt és a szerepe is.Nagyon felkapott, pedig vannak tőle szebbek is.Kivánc is nagyon visszataszitó volt, most viszont az Igazgyöngyben tetszik.Ő is nagyon befutott,pedig nem is szinésznek tanult és a gázsija talán a legtöbb.Most valami kisfilmet fognak késziteni, ahol Halit, Beren Saat, talán Kenan is - valami dok.film, mindenki ingyen vállalta csak Kivánckért nagy gázsit.Úgy látszik kora ellenére nagyon ráhajt a pénzre!Jővőhéttől kora reggel fog menni az Igazgyöngy!Ezt csak a török filmekkel csinálják, ez már pofátlanság!Nekem Tuba- annak ellenére, hogy szép, valahogy mégsem tetszik.Nincs az a kisugárzása, mint Bergnek. Olyan rideg nőnek látszik,állitólag Berggel sincs jó viszonyban.Persze ez csak az én véleményem!Most volt Hali szülinapja, csak azt nem értemmiért irták úgy, hogy 45 éves? !l970.ápr.30.
?
(válasz zsazsanéni 12159. hozzászólására)

12160. Érsekházi2014-04-30 22:28
Valóban igaz,hogy akit megismertünk , megszerettünk színészt(nőt) máskor is választunk általa játszott sorozatot.Így volta A.S.K.címü elég új sorozat esetében is. 3 ismert nő a szereplője Asli Tandogan,Nebahat Cehre, Hazal Kaya . A férfi színészek nem túl ismertek ,legalábbis nekem. Ez nem is olyan hosszú kb 13 részes. A neten folyamatosan lehet nézni (nem tudom abbahagyni éjjelbe nyúlóan nézem ilyenkor). Egyszerüen nem tudom abbahagyni , pláne ,ha érdekes a történet. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül! Egyébként biztos tudtok róla a tv2 adták a Son (hazugságok gyürüjében)sorozatot Yigit Özsenerrel a főszerepben , aztán levették a müsorról ,mert a Szulejmán (rtl) keresztbe tett a sorozatnak. Most pár hete a szuper tv2 folytatják a vetítését 23 órától. Elég furcsa,hogy nem elöröl kezdték, hanem több hónapos kihagyás után. Kár ezt a sorozatot így elásni. Eredetibe láttam már , de nincs szuper tv2 csatornánk. Ti láttátok esetleg ?

12159. zsazsanéni2014-04-30 10:02
A Bitmayen sarkiban Berg barátnője játszik a Szív útjai filmben a főszereplő Kenan nővérét.A mai nappal a Szív útjainak is vége,épp felébredtem hajnali 1/2 3-ra.De kinek volt az ötlete,hogy ez az időpont jó vlakinek? Cancelnek van remek filmje Tubával a Gönülcelen.Nevetni rengeteget lehet rajta,Tuba a cigánylányból lesz énekesnő.Beren Saat-t nem szeretem,azért mert Tubát elvette Bülent Inaltól.Remek pár volt szerintem,meg nem szerettem a Tiltott szerelemben sem.A nem szeretem azt a modell gyereket sem aki vele játszik.Olyan filmet keresek,amiben szereplőt már valahol láttam az bíztos jó.Én- e szerint választok filmet .
(válasz Gabriella Tünde 12155. hozzászólására)

12158. szinten_fan2014-04-30 09:42
A 69 resz vegen Mahir kerdore vonta Yasint, hogy miert hazudott neki, mert Feride es Yasin kizartak Mahirt a Songul-rol kapott informaciobol, mert tudtak, hogy forrofeju, es meggondolatlanul cselekedne. Akik elraboltak Songult, megjelentek Feridenel, es valami regi ugyet akartak ujra indittatni vele, vagyis megzsaroltak Songulert cserebe. O pedig inkabb Yasinbhoz fordult segitsegert. A vegen pedig Feride megmondta Mahirnak, hogy nem Yasin volt, aki hazudott neki, hanem O volt az (az angol nyelvu forditasok es beszelgetesek alapjan az derult ki szamomra).
De jobb lenne, ha Mahirnak az is eszebe jutna, hogy o mennyit hazudott korabban Feridenek...
(válasz Érsekházi 12156. hozzászólására)

12157. Érsekházi2014-04-29 20:52
Fatmagülbe csak az elsö részig jutottam ,de rögtön megtetszett a föszereplök elsősorban és a zenéje(Toygar Isikli a zeneszerszö),de mivel ismerve a török sorozatok hosszúságát még nem jutottam a nézéséhez. Sajna idöhiány van . Viszont a Hatirla Sevgili(68. rész lehet) Amikor teljesen véletlenül ráakadtam a You Tubon , rögtön megfogott. A bevezetö zene a képek és a szereplők :Beren Saat, Cansel Elcin, Okan Yalabik(Ibrahim Pasa a Szulejmánba).Szokásos forgatóköny , szerelem , féltékenység , családi viszály. politika. Nézz bele az elsö pár részbe és ha tetszik úgyis fogod nézni , nem menekülhetsz . Egy baj van csak"nagyon időrabló szenvedély"
(válasz Sofi10 12154. hozzászólására)

12156. Érsekházi2014-04-29 19:02
Köszi a gyors és tájékozott válaszod , látszik Te is rajongsz a török sorozatokért. Hasonlóképpen vélekedem én is , még ha törökül nézem akkor is meglehet érteni a cselekmény alapján, de azért a párbeszéd hiányzik, sok múlik azon. Megfogom nézni amiket írtál, csak idöhiány van , sajna. Tegnap késöig fennmaradva megnéztem a karadayi 69. részét. Feltünően rövid ez a rész az előzöekhez képest, de nagyon jó . Jó lenne tudni a végén Feride mit mondhat Mahírnak és Yasinnak , mert nagyon döbbenten néznek rá .
(válasz Gabriella Tünde 12155. hozzászólására)

12155. Gabriella Tünde2014-04-29 10:15
Én is láttam Fatmagült a román Kanál-D-n.Azon a csatornán mindennap ment török sorozat.Sajnos jan.l-éval megszünt,illetve én nem tudom fogni.Szép film a Fatmagül, a két főszereplő nagyon jól játszik, Beren Saat nekem eddig nem volt szimpi, mert a Tiltott szerelembe nem volt szimpatikus a szerepe- nekem.Nem hiába annyira felkapott szinésznő, tényleg jól játszik.Valóban Zsazsanéni nagyon képben van a török filmekből én is többször kértem a segitségét a filmek megértéséhez is. Sokat segitett még Ilona, sajnos egy időóta eltünt.Nekem a legjobban az Aliye tetszett,már tudom a szerepeket is, annyiszor megnéztem, de a filmben mindig újabb dolgokat fedezek fel.Ha kedvenced Bergüzar akkor meg kell nézned a Bitmayen sarkit is, az is egy szép film és Berg.nagyon szép és jól játszik.Láttam az ASI-t, az Ask ve cezát,Nejat Islert ha szereted, a Kapalicarsit, de majd Zsazsanéni biztos fog ajánlani. Én már csak török filmeket nézek, hiszen a tv-ben semmi olyat nem találok, ami lekötne.A brazil stb.gagyi filmek nem érdekelnek se a szenny magyar VV-k!Én nagyon örülök,hogy rábukkantam erre a fórumra, azóta tájékozottabb lettem a török filmek világában.Ez a szeretet a Seherezádéval kezdődött.Köszöntelek körünkben!!
(válasz Érsekházi 12153. hozzászólására)

12154. Sofi102014-04-29 09:39
Fatmagul címmel vetíti most a sorozatot szlovák TV Doma,ha van lehetoséget nézd meg, nagyon szép a tartalma. Mutassa a fiatalokat, hogyan viselkednek, és ha van pénz és gazdag apuka, akkor mindent lehet, de most nem sikerult úgy a hogyan gondoltak, mert a lánynak sikerult meg ismerkedni, egy sikeres ugyvéddel és az segítet neki. Sorozat kicsit hoszú 80 részes, de érdekes. A Hatirla Sevgili sorozatot nem láttam.
(válasz Érsekházi 12153. hozzászólására)

12153. Érsekházi2014-04-28 20:59
Biztosan sokan láttátok már a Fatmagülün Sucu Ne? 2012ben készült sorozatot. Beren Saat ,Engin Akrüyek föszereplésével. Hogy tetszett, mi a vélemény róla ? Elég hosszú sorozat ez is,akárcsak az összes török sorozat. A Hatirla Sevgili sorozatot ismeri e valaki ,(fordításban: Ne feledje ,kedves)a címe. Ahogy olvasom a fórumot a sorozatoknak ZSazsa néni a nagy tudora. Megköszönöm ,ha tudtok ajánlani még , jó sorozatokat .

12152. Érsekházi2014-04-28 16:44
Köszönöm ,a többiek nevében is a 69.rész elözetesét, ilyesmire gondoltam , de így érthetöbb. Remélem Feride anyja megteszi a kellö lépést, nyelt már eleget a férjétöl. a lányát is segíteni tudja és végre megértia döntését. Songül is most nehéz helyzetben van , bízom benne hamarosan megtalálják . Ayten helyzete se egyszerü, de végre kinyilik a szeme , úgy néz ki a leírtak alapján , cselekedni fog. (válasz. szinten fan 12149.hozzászólására)