Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszérműtétre készülve, a második baba előtt! fórum

Visszérműtétre készülve, a második baba előtt! (beszélgetős fórum)


24. timycat (válaszként erre: 23. - Arrival)
2011. ápr. 30. 23:26

Persze én döntök. de most nem én vagyok a legfontosabb... ahogy a helyzet áll a hiúságomat most úgy uszkve 1 évre háttérbe szorítom. Szerintem akkor térek rá erre a kérdésre és addigra ki is derül, hogy még hogyan is vészelik át az ereim ezt a 4,5 hónapot...

De köszönöm a válaszokat

23. arrival (válaszként erre: 21. - Timycat)
2011. ápr. 30. 21:48

Igen, a scleroterápiával kiújulhat.

Nem tudom, ezt neked kell eldönteni. :)

2011. ápr. 30. 00:08
mármint érzéstelenítés nélkül
21. timycat (válaszként erre: 20. - Arrival)
2011. ápr. 30. 00:07
Igen tudom, ezért kérdeztem, hogy "várjam meg" míg műtét lesz a vége, mert kidudorodik és már egyáltalán nem húzódik vissza... vagy célszerűbb még csírájában eloltani a bajt. Mert tudom a szklerotizálás csak úgy minden érzéstelenítés után történik és nem jár fájdalommal, többször kell ismételni. Csak azt nem tudom, hogy kiújul-e. Mert ugye ha kihúzzák az eret akkor azzal a probléma megoldva, maximum egy másik ér okozhat gondot, majd később.
20. arrival (válaszként erre: 19. - Timycat)
2011. ápr. 29. 23:57

Várj , várj, két különböző dologról van szó.

A kidudorodó ereket műtik. Viszont az "eloltás" amit írtál, az vénaölő injekció, scleroterápia a neve, az nem műtét, hanem a vénát elpusztító anyagot fecskendeznek az érbe, ezt akkor csinálják mikor még nem dudorodik ki, és nem fáj, csak esztétikai probléma. Viszont ebből a kezelésből több kell (3-5 átlagosan), drága, és nem is biztos, hogy hatásos.

A műtétkor pedig kihúzzák az ereket végleg.

19. timycat (válaszként erre: 18. - Arrival)
2011. ápr. 28. 21:20

Köszi az infot, ez nekem is nagyon hasznos volt... Én csak szülés után vállalom be, de még ezen is elgondolkodom, mert szerencsére nekem még nem dudorodik csak ha nagyon meleg van és sokat állok vagy megerőltetem magam akkor látszik a bőröm alatt, hogy hol fut az ér.

Vagy szerintetek érdemes inkább a kidudorodás előtt eloltatni?

18. arrival (válaszként erre: 13. - Pussycatgirl)
2011. ápr. 28. 00:35
Az erek kiinduló és végpontjánál metszenek, ez 2-3 cm hosszú, ez a bokánál és teljesen fent a lágyéknál van. Ezeken kívül ahol kihúzkodják az eret, ott pici lyukak vannak csak. Nekem ez az alsó lábszáramon van. Az alsó lábszáron volt 3-4 nagy kidudorodó visszér (mindez 22 évesen...)
17. arrival (válaszként erre: 14. - Pussycatgirl)
2011. ápr. 28. 00:32

:) beöntést nem adnak érműtétkor :)

Előző éjjeltől, (éjféltől) nem lehet enni.

16. pussycatgirl (válaszként erre: 15. - Timycat)
2011. ápr. 26. 20:59

Köszi, jó tudni h ilyen lehetőség is lehet.

Persze ez teljesen érthető, és szerintem más se menne bele.

15. timycat (válaszként erre: 14. - Pussycatgirl)
2011. ápr. 26. 14:12

Én amikor beszéltem az érsebésszel, aki igazából plasztikai sebész nekem azt mondta, hogy mivel kis terület (boka, lábfej) megoldható helyi érzéstelenítéssel is a műtét.

Altatásba, gerincérzéstelenítésbe én így terhesen bele sem mennék...

2011. ápr. 26. 09:04
Kaptatok beöntést, vagy hashajtót, vagy csak egyszerűen előtte nem szabadott enni 24 órával?
13. pussycatgirl (válaszként erre: 12. - Arrival)
2011. ápr. 26. 08:40

Köszi.

Neked kb. hány vágás van a lábadon, elöl is van vagy csak hátul? Nagyon sok viszered volt?Mert nekem amikor nézte a doki miről is van szó a sípcsontom környékén nyomkodta az eret, lehet ott kéne vágni, az nem gáz nagyon?

12. arrival (válaszként erre: 9. - Pussycatgirl)
2011. ápr. 25. 23:13
Ahh, mar masnap lehet teljesen normalisan menni, mintha mi sem tortent volna. gerincerzestelenitest en nem akartam, nem bizok benne annyira, de ezt mindenki maga donti el. a doki is csak felajanlhatja.
11. pussycatgirl (válaszként erre: 6. - Timycat)
2011. ápr. 25. 21:52

Köszi az infót.

Az az igazság h én is szedtem a Dio-pp, nevezetű gyógyszert és akkor jobb volt talán, de gyógyszert se lehet állandóan szedni ezért fontolgatom a műtétet.

A családban egyébként 2 embert már műtött ez s doki és ők megvoltak elégedve a végeredménnyel, 1 baj h ők a férjem családja nem az enyém, így nem tudhatom h nálam kiújulna-e vajon?

10. pussycatgirl (válaszként erre: 5. - Timycat)
2011. ápr. 25. 21:49

Gratula a babához!!!

Ha megszültél gondolom visszahúzódik, nekem legalábbis akkor egy időre talán szebb volt, de most megint kezd fájdogálni h jön a jó idő.

Nekem is ez a bajom-félszem h 1 gyerek mellett se egyszerű egy műtét-lábadozás, nemhogy kettő mellett.

Meg h tényleg kijöhet-e, a második terhességgel.

Gondoltam meg kéne kérdezni a nőgyógyászomat is mi a véleménye, Szerintetek???

9. pussycatgirl (válaszként erre: 3. - Arrival)
2011. ápr. 25. 21:45

Maga a műtét mennyi idő volt?

Mennyi ideig nem tud az ember normálisan menni, vagy nem voltál bice-bóca??

8. pussycatgirl (válaszként erre: 2. - Szindike)
2011. ápr. 25. 21:43

Köszi mindenkinek a választ!

Mennyi idő után jött ki újra?

Nekem nem durván csúnya de azért látszik, inkább az a bajom h nyáron és sok állástól tisztára kijön a bokámnál és olykor, szerintem kicsit be is gyullad mert meleg meg piros szokott lenni.

A doki azért javasolná szülés előtt h szülés alatt ne szenvedjek vele( az előző terhességemnél is gumiharisnyát hordtam, júniusban szültem) meg h nehogy begyulladjon terhesség alatt.


Katétert mondjuk én se hallottam, de annyira részletesen még nem is beszéltük át a dolgot.

Nekem gerinc érzéstelenítést javasol a doki.

2011. ápr. 25. 14:54
Azóta megkérdeztem, a családban van 1-2 orvos: a detralex szedése nem javallott terhesség és szoptatás alatt sem, de ha már nem szoptatsz akkor viszont nagyon, mert nem csak kezelésre, hanem például műtét utáni kiújulásra is a legalkalmasabb gyógyszer jelenleg
2011. ápr. 25. 14:39

Jaj majd el felejtettem, én kúraszerűen szedtem detralexet a nagy melegekben; kérdezd meg az orvosodtól, hogy baba mellett szedheted-e, én is megtudakolom az enyémtől...

Nem olcsó gyógyszer, de elég jól tudja normalizálni a helyzetet

5. timycat (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2011. ápr. 25. 14:33

Szia!

Nálam is genetikus a visszér, én most várom a második babát, pont félidősek vagyunk és nekem is elég ocsmány lett a boka és lábfej körüli rész, igaz nekem nem fáj.

Én még korábban beszéltem érsebésszel és ő nekem azt mondta, hogy azt tanácsolja ha nincs egyéb panasz azon kívül hogy ronda akkor csak a terhességek után műtsünk, mert ismét előjöhet magától is, de egy újabb terhességnél erre nagyobb a valószínűség.

Most már nem is hiszem hogy nagyon megműtenének, szerintem ehhez már meleg van.

Mondjuk abba még nem gondoltam bele hogy szülés után mikor műtesem meg, mert egy pici baba mellett nem tudom milyen lehet lábadozni...

4. arrival (válaszként erre: 2. - Szindike)
2011. ápr. 25. 14:11
Huh, nekem szerencsére nem raktak katétert (ezt lehet kérni), viszont utána ágytálba kellett pisilni...na az gáz volt :D Főleg, hogy én is nővér vagyok, és voltak ismerős nővérek.
3. arrival (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2011. ápr. 25. 14:10

Szia,nekem volt visszér műtétem.

Egyáltalán nem kell tőle félni! Altatásban csinálják, a műtét napján nem lehet felkelni ( na, ez a legrosszabb az egészben, nem mehetsz ki wc-re...), másnap lehet hazamenni, fáslizni kell a lábat 6 héten át. A műtétet ősztől-tavaszig terjedő időben csinálják, mert nyáron a nagy meleg miatt kitágulna az erek, ezért ilyenkor nem ajánlott az érműtét.

6 hétig, csúnya véraláfutásos a láb (de úgyis eltakarja a fásli), utána szépen meggyógyul és csak a pici hegek látszanak, de pl. az enyémen észre sem lehet venni. A hegekre pár hónapig vigyázni kell, hogy ne érje erős napsugárzás, mert pigmentesedést okoz, és nem lesz szép sosem.


Az, hogy előjön -e újra vagy nem, az nem a műtéttől függ, nem is az orvostól, hanem egyéni hajlamtól. Van aki hajlamos rá, van aki nem.


Remélem segítettem!

2011. ápr. 25. 14:08
Szia.Nálunk családi örökség.Két gyereket szültem,utána megműtötték mindkét lábam.Újra kijött.Maga a műtét semmiség volt,reggel bementem,katéter volt a legkellemetlenebb része,délután műtét,tök jót aludtam,semmi nem fájt.Reggel saját lábon haza.Fájdalmam egyáltalán nem volt előtte sem,esztétikailag viszont nem kellemes látvány..sok sikert és ne parázz.:)
2011. ápr. 25. 14:01

Sziasztok.

Mivel sok kismama van itt kíváncsi lennék h más is van-e volt-e ilyen helyzetben.

Ott kezdeném h eleve sajna genetikailag halylamos voltam a viszeresedésre, ami persze az első terhességem alkalmával ki is jött és szerintem az utolsó 2 trimesztert végig gumiharisnyában tudtam csak elviselni.

Nem is a csunyasága ami miatt műtétre készülök, mivel nem annyira van kidudorodva inkább a bokám környékén vannak olyan erek amik hosszabb állástól menéstől kidudorodik és fáj eléggé.

Voltam dokinál azt hittem h simán csak ellehetne oltatni, de műtétet javasol.

Kíváncsi lennék h volt-e valaki aki két baba közt csináltatta meg a műtétet, vagy csak úgy megcsináltatta mert gondja volt vele?

Kicsit tartok tőle, mert persze félek az ismeretlentől-fájdalomtól, de ami még aggaszt h nem jön-e ismét elő a következő terheséggel?

Remélem vannak páran akik tudnak ebben segíteni!


Köszi előre is mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook