Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férfiak megbánják, vagy hogyan élik meg később? fórum

A férfiak megbánják, vagy hogyan élik meg később? (beszélgetős fórum)


1 2
56. mézesmadzag (válaszként erre: 38. - Zizike babu)
2011. ápr. 27. 08:41
Hiszen úgy csinálsz mintha az elsődleges probléma az lennee ,hogy a párod erőszakoskodik az abortusz mellett!HA az orvos is ezt javasolta akkor ez van...Nem tudom mennyire változtatana a dolgokon,ha térden állva könyörörgne,hogy neki kell a baba!Ha az bánt,hogy érzelmileg nem áll melleted,akkor mond el neki!Ha pedig úgy érzed,hogy nem szeret akkor szakits vele!Az abortusz már biztos??????
2011. ápr. 27. 08:36
Nem bánják meg. Nekik az abortusz nem jelent semmit. Fel sem tudják fogni, hogy milyen fájdalom ez.
54. mézesmadzag (válaszként erre: 51. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 27. 08:31
Jó reggelt!Talán ez a hölgyekre is igaz....
2011. ápr. 26. 20:50
nem lehet erröl álltalánosságba nézni a párokat... itt csak egyének vannak. van olyan nö akinek a 3. abortusza 2 éven belül és ugy megy mint a fogászatra, de nekem nem és nem is igy élem meg, hanem mint egy temetést, a saját gyermekemét.
52. 6752c58fe3 (válaszként erre: 50. - Zoli011)
2011. ápr. 26. 18:30
Te most egyenlőségjelet akarsz tenni, hogy miként érint egy nőt és férfit az abortusz? :O
51. 91d4989ab9 (válaszként erre: 50. - Zoli011)
2011. ápr. 26. 18:10

egy férfi ha nem akar gyereket védekezzen



ha egy férfi gyereket akar keressen olyan nőt aki akar gyereket tőle



szóval ha mindenki tudatos lenne nem kellene annyi abortusz és tök mindegy ki akarja az abortuszt és ki nem, fiu vagy lány

50. Zoli011 (válaszként erre: 45. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 26. 17:01

Ha továbbvisszük a gondolatot, akkor szerinted akkor se viseli meg a férfit az abortusz, ha a férfi szeretne babát, a nő még nem érzi érettnek magát az anyaságra de bejön, és nő elveteti a babájukat?

Ilyenkor persze a nőnek joga van szabadon rendelkeznie az életéről(a magzatéról is), a férfit úgyse viseli meg?

Mert a nő se akar akaratán kívül anyaszerepbe kerülni, és "ráerőszakolja" a férfira az abortuszt mint megoldást.

49. Zoli011 (válaszként erre: 47. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 26. 16:52

Ez az az eset, hogy egy féri is szinte mindent meg tud tenni adott esetben azért, hogy ne legyen apa.

Itt még később dönthet máshogy a ki ezt mondta, de a magzat nem dönthet, döntenek róla...ő csak élne.

48. 6752c58fe3 (válaszként erre: 44. - Zoli011)
2011. ápr. 26. 16:51
A nőnek 99%-os bizonyossággal, a maradék 1% az, aki minden évben befizet egy körre. A pasik elég másként élik meg. 1-2 esetteleg 15-20 év múlva már másként tekint rá, és esetleg az 1%, akit rögtön megérint (állítólag van ilyen, de még nem találkoztam vele.
47. 91d4989ab9 (válaszként erre: 46. - Zoli011)
2011. ápr. 26. 16:45
az beszélgetésnek számit ha a pasi azt mondta ha megtartom akkor ő öngyilkos lesz?:D
46. Zoli011 (válaszként erre: 45. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 26. 16:34
Beszélgettél az abortuszról már férfiakkal?
45. 91d4989ab9 (válaszként erre: 43. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 26. 16:30
pasit ez nem viselmeg főleg ha nem érzi magát készen az apaságra, olyannak tekintik igy az abortuszt mint mondjuk a fogamzásgátlást hiszen az is abortusz csak még a legelején a beágyazódást teszik lehettlenné
44. Zoli011 (válaszként erre: 43. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 26. 16:26

Nem-nem. Ha própálja is elfojtani, nem tudomást venni róla, a lelke mélyén, a tudatalattiban ott lesz a történet örökre.

A nőnek a leginkább.

43. 6752c58fe3 (válaszként erre: 41. - Zoli011)
2011. ápr. 26. 16:22
Ez hülyeség. Egyáltalán nem biztos, hogy egy férfi ezt egyáltalán felfogja.
2011. ápr. 26. 16:14

Ha a család mellett döntenétek, akkor is elég sok idő kéne a párodnak, hogy az akaratán kívüli apaságot megeméssze, elfogadja és apa válljék belőle.

Ismerek olyan anyát és apát akik elég fiatalon lettek szülők, úgy hogy nem tervezték.

Az egyik helyen az apa szép lassan elfogadta a helyzetet a sorsát, a másik családban az anya a mai napig nem békélt meg a helyzetével, hogy a huszas éveit nem élhette ki, a bosszú fűti sajnos.

41. Zoli011 (válaszként erre: 40. - Zizike babu)
2011. ápr. 26. 16:07

Beszéltél vele arról, hogy milyen érzések vannak benne ezzel kapcsolatban? Nem létezik, hogy valaki közönyös legyen ilyen helyzetben, lehet hogy csak nem mutatja ki.

Nem tudom mi lesz a döntésetek, de hogy őt is egy életen át el fogja kísérni a lelke mélyén, az biztos. Még ha nem is beszél róla.

2011. ápr. 26. 16:02
Az zavar hogy ugy kezeli az egészet mintha semmi gond nem lenne... én nem tudom igy lekezelni ezt a helyzetet. és egy kis megértést vagy együtt érzést. Ha már ketten voltunk a fogantatásnál is. persze az a bajom hogy 2 éve vagyunk együtt és egyedül érzem magam most elöször és azt akarom hogy legyen melettem... :(
39. 6752c58fe3 (válaszként erre: 38. - Zizike babu)
2011. ápr. 26. 15:55
Magyarul túlreagálta a dolgot, de talán Te is azt, hogy rákényszerített az abortuszra.
38. Zizike babu (válaszként erre: 32. - Mézesmadzag)
2011. ápr. 26. 15:41
Szervusz! Elöször is ha rá akarnám eröltetni vagyis akartam volna akkor vagy elsunnyogtam volna valamit, ami elég gusztustalan és hátba szuros dolog lenne. Vagy pedig kész tények elé állitottam volna hogy nem érdekel mit akar nekem kell a baba és nincs beleszolni valoja. Én vagyok az anya, bennem van a pici, és én megyek mütétre is még mindig nem a férfiak szülnek. Ez helyett ahogy irtam leültem vele és higgadtan beszéltem vele, erre ö támadt nekem és ö kezdett veszekedni. Én csak mondtam hogy ez történt és mit csináljunk? szoval én nem eröltettem neki semmit.
37. 6752c58fe3 (válaszként erre: 35. - 1da9380ac7)
2011. ápr. 26. 15:34
Mit jelent a közösen dönteni?
2011. ápr. 26. 15:32

Úgy tudom a gyogyi mellett ( ami itt is látszik ) becsúszhat a baba.

Jó anyám azt mondta : Aki kutyával alszik, bolhát kap, aki egy férfivel, az babát..

Ezek szerint ha vigyázunk, ha nem akkor is becsúszhat egy nem kívánt baba.

De egy pasinak a mai világba mikor elég sok infó árad, számításba kellene vennie, hogy esetleg bébi is lehet.

Inkább azt nem értem miért csodálkoznak ezen..

35. 1da9380ac7 (válaszként erre: 32. - Mézesmadzag)
2011. ápr. 26. 15:11
Szerintem mivel fogamzásgátló mellett esett teherbe nem "kényszerítette" apaszerepre, egyszerűen csak több együttérzést,támogatást,ÉRZELMET várna, csak annyit mint bármelyik ember!Ha már egyszer kettejük babája elvárható,hogy közössen döntsenek és közösen viseljék a lelki terheket.
2011. ápr. 26. 11:49

"Én nélküle nem tudnám eltartani és felnevelni a kis csöppséget, teljesen rá vagyok utalva"


Ez a mondat nagyon sokat elmond. Te anyagilag kiszolgáltatott helyzetben vagy, hisz ha jól értettem, még mindig otthon laksz.

És ha összekötnétek az életeteket, akkor is megélhetés szempontjából függő helyzetben lennél jó ideig a gyerekkel.

Szüleidre nem támaszkodhatnál.

A párodnak viszont a mostani szinte független életét kéne feladnia, ahol akarata ellenére(mostani állás szerint)apaszerepbe kerülne, és természetesen a család megélhetésének a felelőssége, zömében az ő vállán lenne.

33. 6752c58fe3 (válaszként erre: 32. - Mézesmadzag)
2011. ápr. 26. 10:54
Épp elég, hogy most utálja az egész világot, nem időszerű ezen töprengeni hormonokkal feltunningolva. Inkább majd ha begyógyultak a sebek. Ha "lehiggadt", akkor valószínűleg magától is belátja.
2011. ápr. 26. 10:19
Szép napot a hölgyeknek!Azért azt se felejtsétek el,hogy nem tervezett baba volt!Általában ha egy kapcsolatba gyerek érkezik azt mindkét fél akarja!Nekem most ugy tűnik rá háritanád a teljes felelőséget,hiszen nem azért veteted el mert a párod nem akarja,hanem mert az orvos is ezt javasolta!Érdekes azt senki nem nehezményezi,hogy barátodat akarata ellenére kényszeritenéd az apaszerepre!
31. b73e24f31f (válaszként erre: 4. - Zizike babu)
2011. ápr. 25. 17:48
Szerintem ha ennyire tiltakozik ellene, akkor nem bánja meg, sőt elégedett lesz magával. Az legalább egy vigasz valamilyen szinten, hogy úgysem lenne egészséges. Tudom, hogy csúnyán hangzik, de ha egészséges lenne, akkor még rosszabb lenne megválni tőle.
30. M0ncsa
2011. ápr. 25. 17:42

Szevasz Zizi!

Hu, latom, sokaknak volt hozzafuznifaloja :)

Latom, nem erdekel egyutterzes es letolas - nem is all szandekomban.

Volt mar ilyen tapasztalatom, 21 eves voltam, a parom meg 25, mindketten kolykok, raadasul csupan 8 honapus kozos multra tekintettunk vissza.

Gyereknek nem valo gyerek. Eszemben sem volt megtartani, mar le volt beszelve az abortusz a dokival, amikor a pali, 2 nappal a mutet elott szakitott velem. Egyedul csinaltam vegig az abortuszt, es annak ellenere, hogy sajat elhatarozasbol, kegyetlenul megviselt erzelmileg (pedig nem vagyok egy bogomasina).


Az exem par ket mulva sirva konyorogte magat vissza, hogy bocsi es bepanikolt, es azota rajott mennyire szeret bla bla bla. En visszafogadtam, majd tovabbi 3,5 ev multan bekesen elvaltak utjaink. Gyereket egesz ido alatt em akart (mmint EGYALTALAN nem). Most, 10 ev tavlatabol orommel hallom, hogy nosul, es csaladot szeretne alapitani :) (most 38 eves).


A jelenlegi parom meg jobban rajta van a babaprojekten, mint en magam :D Fene se erti ezeket a ferfiakat....


Tanulsag: a ferfiak kesobb ernek, mint a nok. Szvsz egyiktol sem varhatod el 30-32 alatt, hogy AKARJON gyereket. Ha szeret teged, lehet, hogy elfogadja a terhesseget, de nem erzik magukat erettnek (es nem is azok) egy bizonyos kor alatt. Nem tudom, nalatok mi a helyzet, de azt szurtem le a mondokadbol, hogy valahol legfeljebb a 20as eveitek kozepen jarhattok. Hm?

29. 6752c58fe3 (válaszként erre: 28. - Zizike babu)
2011. ápr. 25. 17:23

Kész tények elé állítani vagy épp kész szándékkal előállni végül is majdnem ugyanaz. Nem tudom, hogy mi volt az a "letámadás", de igazából nem oszt, nem szoroz, mert akármilyen cukros mázba is mártotta volna az ellenkező akaratát, Neked így is-úgyis fájna :(

Talán még ez első bekezdésben írtad, hogy gyakorlatikag rákényszerített az abortuszra. Ez egy nagyon helytelen kijelentés, mert nem tud akaratod ellenére a műtőbe tolni, egyszerűen megmondta, hogy nem akar ebben a projectben aktívan rásztvenni, és TE eldöntötted, hogy úgy nem tudnád vállalni, ha csak gyerektartást fizet (mert arra hivatalból köteleznék).

Persze az lennne a legokosabb, ha nem foglalkoznál most ezzel, hiszen a körülmények miatt már tényleg megpecsételődött :( csak ugye nem tudja az ember csettintésre elgörgetni a negatív gondolatokat, érzelmeket.

28. Zizike babu (válaszként erre: 27. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 25. 16:36
Valahol neked is igazad van és amikor leültem vele beszélni tudtam hogy nem fog körbe szökdécselni, de én nem állitottam tények elé hogy már pedig megszülöm, hanem meg akarta vele beszélni. erre én voltam letámadva...
2011. ápr. 25. 16:21

Sztem a legtöbbjét nem érinti meg :( a nagyja tuskó ehhez, de nem tehetnek róla, baromira nincs fogalmuk, hogy milyen érzések indulnak be egy nőben.


Én szembemennék a legtöbb véleménnyel annyiban, hogy a saját férjemtől sem várnám el, hogyha bejelenteném, hogy gyerekünk fogant és én megtartom, örüljön neki. Egyszerűen nem így terveztük. Ha megtartom, és velem marad, az tök jó. Ha lelép, mert nem erről volt szó, így jártam, és magamra vessek. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem számíthatnék rá, vagy hogy később, mikor eljöttnek érezzük mindketten az idejét, akkor kihúzná magát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook