Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről fórum

Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Családfelállítás, avagy a hellinger-módszerről

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
509. HajduM (válaszként erre: 508. - Ec78bc2bf8)
2010. okt. 26. 20:06

Valóban ezer oka lehet, de miként lehetne kideríteni ezt az okot az ezerből?


Én egyetlen módját ismerem a dolognak.

Ez pedig a családfelállítás, illetve a rendszer-állítás. Majdnem ugyan az a kettő, csak a rendszer-állítás nem emberi kapcsolatokat vizsgál kizárólag, hanem tárgyakat, térségeket, egyéb entitásokat.

508. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 507. - HajduM)
2010. okt. 26. 19:50
Kb. ezer oka lehet.
507. HajduM
2010. okt. 26. 08:59

Észrevetted-e már, hogy a lakásodban, van kedvenc helyiséged, és van amelyikben nem tartózkodsz olyan szívesen, vannak települések, melyek kedvesek, és vannak melyekből a leghamarabb tovább szeretnél állni. Vannak országok és nemzeteik, amelyekben jól érzed magad, és van olyan ahova akkor se mennél ha fizetnének érte.


És hogy olykor-olykor még a földet is elhagynád legszívesebben, és nem csak a rossz időjárás miatt, hanem egyszerűen az uralkodó szellemiség nem harmonizál veled, ezért itt nem találod a helyed?


Érdekes jelenségek ezek.

Mi lehet az oka ezeknek a jelenségeknek?


Miért van, hogy hasonló külsőségek megléte esetén is az egyik helyen jól érezzük magunkat, a másik helyen nem?


Mi lehet a különbség?

506. HajduM (válaszként erre: 505. - Ec78bc2bf8)
2010. okt. 26. 08:57
Foglalkozom, családfelállítással, bár nem önállóan, hanem egy szakértő hölgy asszisztenseként, tervben van, hogy jelentkezek én is a rendszerakadémiára, és elvégzem az ide vonatkozó kurzust.
505. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 503. - HajduM)
2010. okt. 25. 21:09
Te foglalkozol családállítással?
504. Drotyka (válaszként erre: 503. - HajduM)
2010. okt. 25. 19:18
Szia! Én már nagyon sokszor voltam családállításon, mint állító és néző is. Minden alkalmat megragadok h elmehessek nézőnek, mert nagyon sokat tanul az ember. Nekem és az ott lévőknek nagyon sokat segített. Csak ajánlani tudom. Ha kérdésed van szívesen válaszolok :)
503. HajduM
2010. okt. 25. 12:55

Valóban nem fejeztem be a mondatot :)) Nem magamtól, hanem nem engedett hosszabb kérdést írni.


Szóval az lett volna a lényeg, hogy ismeritek-e családfelállítás módszerét, van-e tapasztalatotok a témában?

Mi a véleményetek erről a dologról, hihető-e amit ott megtud az ember? Hogyan, miként működik szerintetek?


És aztán én is szívesen megosztanám majd a saját tapasztalataimat!

2010. okt. 25. 12:45

Én tudtam és van is ismerősöm,a ki csinál ilyet.


Viszont szerintem nem fejezted be a mondatot :)

2010. okt. 25. 09:50
Midi van?
500. 388b941089 (válaszként erre: 499. - HajduM)
2010. okt. 25. 09:41
ezt kifejtenéd? :D
499. HajduM
2010. okt. 25. 00:13
Tudtátok, hogy a családfelállítás, olyan mélylélektani analízis, amely által felderíthetőek, szenvedélyeink, rossz kapcsolataink, sikertelen
498. Skar (válaszként erre: 496. - Verseau)
2010. okt. 20. 10:24
Köszi, Verseau! Vettem az adást, ha lesz időm fórumozni megint, válaszolok :)
497. Verseau (válaszként erre: 494. - Burkuska)
2010. okt. 19. 10:54
Szia Burkuska! Ha először mész és csak résztvevőként, abból is nagyon sok mindent kaphatsz, az olyan mint szárazon úszni....Van akinek jó az ha megtapasztalja a mező működését és csak utána állít. Van aki beleugrik a mély vízbe és úgy tapasztalja meg, ezt Neked kell eldönteni. Résztvevőként a mező olyan szerepbe fog bevonzani ami az akkor megoldandó feladatodra mutat, ezek nem véletlenek, de a lényeg, hogy engedd hogy történjenek a dolgok és na agyalj. Szép napot Neked!
496. Verseau (válaszként erre: 490. - Skar)
2010. okt. 19. 10:47
Szia Skar! Én voltam már mind a kettőjüknél, milyen tapasztalat érdekel? Agster Mária a hagyományos családfelállító, elég kemény és körülhatárolja a mező működését mind időben mind kiforrásában...én jobban kedvelem a szabadabb csoportrezonanciát. Agócs Gabriella pszichiáter ennek a minden hátrányával és előnyével. Akik ebből a szakmából jönnek szerintem a tanulmányaik miatt kicsit merevebbek. De úgy gondolom, hogy mindenki megtalálja a számára megfelelő embert. Legfeljebb fut előtte egy-két kört. Én azt tudom tanácsolni, hogy nézzétek meg az arcát és ha szimpatikus akkor menjetek, ha nem akkor pedig ne.
495. csillagpaszuj (válaszként erre: 494. - Burkuska)
2010. okt. 17. 22:14
Éppen ma telt le a 3 hét azóta, hogy állítottam, most kezdenek kikristályosodni a dolgok. Úgy érzem, hogy van előrelépés, de azt tudnám mondani, hogy leginkább ez egy hosszabb folyamat. Láttam olyan eseteket, amikor ott az állításon már rögtön nagy előrelépés van, de legtöbbször csak elindul bennünk egy lassú változás. Pl nekem 25 éve meghalt apukám és mostanáig azzal az érzéssel voltam, hogy biztos haragudna rám amiért ahelyett, hogy egyetemre mentem volna, férjhez mentem és gyerekeket szültem. Bár furcsának tűnhet, a mindennapi életben, a döntéseimben ez a búntudat engem blokkolt. Úgy érzem , kezdek felszabadulni ez alól a súly alól.
494. Burkuska (válaszként erre: 493. - Csillagpaszuj)
2010. okt. 17. 21:59

Köszönöm szépen a gyors választ:)

És milyen volt az állítás után? Hozott konkrét változást az életedben?

493. csillagpaszuj (válaszként erre: 492. - Burkuska)
2010. okt. 17. 21:58

Szia!

Én még csak két állításon voltam, mindkétszer állítottam( ha konkrét kérdésed van, akkor elsőre is állíthatsz). Másodjára dr Kovács Antalnál(elérhetőségeit megtalálod a Hellinger intézet honlapján) állítottam. Szerintem ő nagyon jó, csak ajánlani tudom

2010. okt. 17. 21:37

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Részt szeretnék venni Budapesten egy család állításon,de nem ismerek senkit,nem tudom kinél érdemes ezt "elvégezni". Még azt kérdezném,hogy először,hogy vehetek részt ebben? Résztvevőként vagy állítóként? (jól írtam?:)

Köszönöm ha valaki válaszol!

Szép estét!

491. E-rik (válaszként erre: 490. - Skar)
2010. okt. 15. 13:25

Vannak dolgok, amiket csinálni kell. Tök jó leirogatni a tapasztalatokat, de azok csak akkor vannak, ha van állítás. ...én csak csoportot szerettem volna összerakni, de innen nem sokakat érdekel... :(

Bocsánat, ha ez reklámnak tűnt!

490. Skar
2010. okt. 14. 21:20

Angster Máriáról, Agócs Gabrielláról kinek mi a véleménye, de főleg tapasztalata?

Jöhet priviben is vagy ímélben a skar[kukac]asztrologia[pont]org címre, előre is köszönet érte.


Mit mondjak, fiúk, jól elvittétek a topikot reklám irányba. Tiszta fogyipor-topik lett. =)

489. E-rik (válaszként erre: 488. - 4fabd36e36)
2010. okt. 13. 22:01
Mi volt a baj? Mit szerettél volna? ...és mit kaptál?
2010. okt. 13. 21:39
Sziasztok,én is voltam családállításon de sajnos nem úgy sikerült ahogy szerettem volna:(
487. E-rik
2010. okt. 1. 22:12
Mit is jelent a villámállítás? Minden résztvevőnek történik egy állítás, egy éppen aktuális kérdésére. Nyílt napokra lett kitalálva, hogy aki elsőre találkozik a módszerrel, kicsit belekóstolhasson, aki meg már ismeri, kevés pénzből (relatíve) újra állíthasson. Ebben a felállásban a mező ugyan elkezd dolgozni, de kifejezett oldások nem történnek. Kb. 20 perces egy egy állítás, és jobban meg tudja ítélni, akinek éppen az állítása van, hiszen nem egy teljesen ismeretlen családban vesz részt segítőként.
2010. szept. 30. 15:23
Segítsetek. Mit jelent a villámállítás?
485. E-rik (válaszként erre: 484. - 60dc903c1a)
2010. szept. 30. 11:14
...a villámállítás bárhol létrejöhet, ahol van hely, és elég érdeklődő (min. 10 fő)... :)
2010. szept. 29. 20:05
érdekelnek...ugyan a távolság nagy úr, de sosem lehet tudni... :)
483. E-rik
2010. szept. 29. 16:59
...vagy így érthetőbb: üzenetben... :)
2010. szept. 8. 08:34
Lesz valahol valamikor családállítás? Én voltam nemrég segítőnek, de állítanék is már :)
481. Skar
2010. szept. 7. 21:01
Írjatok, ha lesz valami ontopik megmozdulás a hétvégén.
480. 60dc903c1a (válaszként erre: 479. - E-rik)
2010. aug. 26. 05:12
oké, értem... akkor inkább nem "zavarok" be egy stabil csoportlétszámba :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook