Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről fórum

Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Családfelállítás, avagy a hellinger-módszerről

29. 6e423ffabc (válaszként erre: 27. - Mutuu)
2007. okt. 19. 14:38
megnézem azt a honlapot, keresem én is a helyet, a helyem..hol, kivel kéne...
28. 6e423ffabc (válaszként erre: 26. - Cskata)
2007. okt. 19. 14:37
korábban írtam, carlagalli.hu...ott mindenre kapsz kielégítő infót, illetve a korábban, általam leírt helyeken is találsz..Jómagama Humanisztikus Asztrológia Iskola hallgatójaként kaptam egy eész napos Hellinger dózist...mit mondjak, széken ülőként sem volt fáklyásmenet..
27. Mutuu (válaszként erre: 26. - Cskata)
2007. okt. 19. 11:42

SZia! "cskata"

Mindenki "néző", aki éppen nem családfelállító. És mindenképpen résztvevő. Az, aki állít, vagy a felállítás vezetője a "nézők"-ből választja ki a szóbanforgó családtag megszemélyesítőjét.

Nagy csoportokban előfordul, hogy valaki végigül egy napot, és semelyik állításban nem kap szerepet. Én láttam olyant is, amikor ezek a kívül maradók elaludtak. Kis csoportokban az is előfordul, hogy az összes állításban lesz "szereped".

AZt, hogy hogyan zajlik, nehéz elmondani, ill. leírni, inkább megérezni kell.

Egy-egy felállításnak mindig van vezetője, mondhatjuk, hogy az "irányít". Van, ahol egész nap egy ember, akiket én nagyon megkedveltem, ott egy férfi és egy nő felváltva, így lehet választani.

A kötődések láthatóvá válnak a mozgásokból, illetve akik megszemélyesítik a családtagokat, elmondják, hogy mit éreznek. A vezető általában megkérdezi őket, illetve mondat velük egy-egy mondatot, és abból megint újabb dolgok "derülnek ki". Nem tudom, hogy ez így mennyire érthető?

Én amiatt is szimpatikusabbnak tartom a kis csoportot, mert több lehetőség van a kérdésekre, a vezetőkkel való személyes megbeszélésre is. Szóval úgy fogalmazhatom, hogy nme nagyüzemi, hanem személyes, bizalmas.

26. cskata
2007. okt. 19. 11:19

Sziasztok!


Pár kérdésem lenne azokhoz, akik már voltak:

- "csak" nézőnek is el lehet menni egy családfelállításra, vagy akik ott vannak, mind részt kell, hogy vegyenek benne (gondolom, ez egy elég bizalmas dolog, nem engednek be boldog-boldogtalant..:S)


- ha jelentkezik az ember résztvevőnek/segítőnek (nem állítónak), akkor biztos, hogy kap "szerepet" a felállítandó családban?


- és úgy egyáltalán: hogy zajlik egy ilyen családfelállítás??:) Ki mit csinál..? Ki kit irányít? - már ha van ilyen.. Hogyan válnak láthatóvá a személyes és érzelmi kapcsolatok, kötődések...?


Komolyan mondom, elképzelni sem tudom - de nagyon érdekesnek tűnik!:)

Ha valaki felvilágosít, annak köszi előre is!:)

25. Mutuu
2007. okt. 19. 10:48
Sziasztok! Én több helyen voltam családfelállításon, az általatok említett helyeken is. És vannak a vezetőkkel hasonló élményeim, amit lentebb olvastam. Egy helyre mentem vissza másodszor is, és egy harmadikat is tervezek a közeljövőben, ezt ajánlom szívesen mindenkinek. Nekem kivételesen mély élményeim voltak a kis csoportban, kedves, meleg környezetben. A honlapjuk www.anyulurege.hu. Két szeretni való ember tartja. Én sok olyan kérdésemre kaptam a velük töltött időben választ, amit eddig sehol. Én is nagyon szívesen olvasnám más élményeit!
24. 6e423ffabc (válaszként erre: 23. - Loni)
2007. okt. 17. 21:31

ha megvan a szándék, menj.. olvasmányaim és mások tapasztalata azt mondja nekem is, nincs mire várni..ha eldöntötted, ne húzzon vissza senki, ne enged!!

/ M.a partvonali nagy-nagy drukker../

23. Loni
2007. okt. 17. 09:04

Megpendítettem páromnak a dolgot...... Nem kapott rajta. Bár ezt sejtettem.

Én továbbra is kacérkodok a gondolattal.

22. 6e423ffabc (válaszként erre: 21. - A26b2a1b7e)
2007. okt. 13. 13:34
hajrá, várjuk a megélt személyes élményt...illetőleg a publikálható tapasztalást!!!!!
2007. okt. 12. 06:10

Én most olvasok erről életemben először. Nagyon köszi Loni, hogy megírtad ezt a cikket, mert igazán felcsigáztad a kíváncsiságomat. Én azt hiszem, hogy mindenképpen ki szeretném próbálni, és valószínűleg a páromat is rá fogom beszélni erre.

Én valahogy nem érzek semmi félelmet ezzel kapcsolatban (most olvasgattam az ajánlott honlapot is), mert azt hiszem, tudni az igazságot, mindig gyógyítóbb, mint tudat alatti struccpolitikát folytatni...

Persze, ehhez, hozzá kell tenni, hogy az ezoterikus gondolkodás az életem meghatározó része.

És néztem az árakat is, mert azért én sem élek annyira álomvilágban, és nem dúskálok az anyagi javakban :))) Szerintem 3000 Ft-os ár nézőként (segítőként) és 8000 Ft-os ár családfelállítóként nem egy olyan őrült összeg, amit ne lehetne erre áldozni. Sőt, ahogy néztem, a könyvek sem az őrült árkategóriába tartoznak: 1200-1900 Ft/db, amíg egy-egy ezoterikus gondolkodó könyve általában 3000-4000 Ft körül mozog...

És örömmel hallom, hogy Szegeden van ilyen lehetőség. Bár én már három éve nem Szegeden élek, hanem Kiszomboron, azért Szeged elég közel van hozzám is.

20. 6e423ffabc (válaszként erre: 19. - Shally)
2007. okt. 11. 16:59
biztosan így van, de még kell az utolsó szikra:))
19. Shally
2007. okt. 11. 14:38
Ne féljetek az állítástól, csak gazdagodhattok általa, és utána csak jobb lehet! :))
2007. okt. 11. 14:37
Hellinger helyesen, csak elírtam...bocs..
17. 6e423ffabc (válaszként erre: 16. - Loni)
2007. okt. 11. 14:36
Tartok tőle, saját erőből, otthon, esetleg könyvből, szakértő támogatása nélül nem megy...Kellenek az állított segítők, férfiak-nők, akik életed szereplőivé, a történet/ek/ megelevenítőivé avanzsálnak..Szakirodalmat, helinger több könyvét megtalálod a korábban jelzett honlapokon, s a bioenergetic.hu is jó lelőhely..aztán ha jön az erő, az elhatározás..ne mentsen meg semmi a személyes jelenléttől / a magam részéről még hezitálok, baj pedig van jócskán../
16. Loni (válaszként erre: 15. - 6e423ffabc)
2007. okt. 11. 07:18

Nekem is vannak dolgok, amiket meg kellene keresnem. Kicsit félek is tőle. Meg attól is tartok, hogy már most sejtem a választ.

Vajon, otthon, otthoni körülmények között el tudom engedni a felvett sorsot?

15. 6e423ffabc (válaszként erre: 14. - Loni)
2007. okt. 9. 17:55

Sejtettem, csupán a tapasztaltak és a hallottak alapján írtam a csendszabályról..

Az általam ismerteknek úgy tűnik segített, van ismerősi körben olyan hölgy, aki rendszeresen látogatja az állításokat,Hellinger terapeutának tanul / gyakorló pszichiáter /és a tanulás közben saját magát rakja össze..Ő sajnos rendkívül erőszakos módon próbált engem is és másokat is téríteni a hellingeri útra, de ellenálltam.. és érzem, eljön majd az ideje annak is, amikor saját magam választom a megoldáskeresés ezen formáját...Van és lesz mit megkeresni amúltból,ami erősen kihat, befolyásol a jelenben.

14. Loni (válaszként erre: 11. - 6e423ffabc)
2007. okt. 9. 17:45

Szia!

Én nem is feltétlenül arra avgyok kíváncsi, hogy ki mit "derített ki" a családjáról. Inkább arra, hogy ez segített-e a gondok, a kudarcok megoldásában, felszámolásában.

2007. okt. 9. 14:41
a hellingerintezet.hu-n is találtok bőséges információt, irodalmat, barátkoznivalót:))
2007. okt. 9. 14:19
...még pár szó...néhány ismerősöm a múlt vasárnap esett túl a "beavatáson" Budapesten, dolgozgatják fel szép sorjában az átélteket, s általában érkezett válasz a problémáik során felmerült kérdésekre..
2007. okt. 9. 14:17
...régóta készülök rá, voltam is állításon, igaz ott nem személyes állítóként, csak nézőként..Döbbenetes, fájdalmas, katartikus élmény volt...a százas zsebkendők, és a törlőkendő gurigák tömegesen fogytak..A Humanisztikus Asztrológia suli tananyagaként kaotuk azb élményt...régóta várat magára, hogy kipróbáljam...félek, tologatom, várok.nem biztos, hogy jó ez a részemről, de még mindig húzom az időt...Könyvem., szakirodalmam van, számomra szimpatikus, magával ragadó embert is találtam Carla Galli személyében / én Angster Marinál voltam..autentikus, a terápia nagyasszonya, de a személyisége nem barátom../, fel is vettem Carlaval a kapcsolatot, járt itt nálunk, Szolnokon is, de én még mindig a fenekemen ülök, pedig lenne mit állítanom...a halogatást mondjuk:)))A csaladallitas.hu-n van jócskán információ, és Carla honlapján is..Ps: ez az állítás nem igazán a mesélős kategóriába tartozik, annyira intim, beszélni róla külsőnek pedig 21 napig tilos..
10. Loni (válaszként erre: 8. - Cskata)
2007. okt. 9. 09:55
Nekem a barátnőm mesélte néhány hete. Neki élénklen bólogattam (nem akartam megsérteni, hogy micsoda blődség ez), azután egyre jobban foglalkoztatott. Belegondoltam, és lehet benne valami.
9. cskata (válaszként erre: 7. - Shally)
2007. okt. 9. 09:54

hmm.. nem is tudtam, hogy Szegeden is van rá lehetőség! (én is sz-i vagyok..:))

húú, kicsit félelmetesen hangzik egyébként az élménybeszámolótok.. mindenesetre nagyon érdekes!:)

8. cskata (válaszként erre: 6. - Loni)
2007. okt. 9. 09:51

nem voltam, csak magáról az elméletről beszélgettünk itt egyszer régebben a portálon.. én akkor hallottam róla először.

De konkrét tapasztalatokat még én sem olvastam, szóval kíváncsi vagyok az itteni hozzászólásokra!:)

7. Shally (válaszként erre: 3. - Cskata)
2007. okt. 9. 09:35

Szia!


Szegeden volt, szerintem minden évben van Szegeden, utána kell nézni!Az árára már nem nagyon emlékszem, azt utdom aki nem állított, csak részt vett, annak olcsóbb volt. A lényeg, ha valaki fel akarja állítani a családját lehetőleg tudjon mindent, kérdezze ki a szülőt, milyen rendkívüli események történtek!

6. Loni (válaszként erre: 3. - Cskata)
2007. okt. 9. 09:22

Köszi.:)

Te is voltál már? Vagy hallottál már róla máshonnan?

5. Loni
2007. okt. 9. 09:20

Sziasztok!

Örülök, hogy leírtátok a tapasztalatokat. Ti hol voltatok családfelállításon?

Esetleg megkérdezhetem azt is, hogy mennyibe kerül egy ilyen terápia? Tudom, ronda anyagias vagyok...

2007. okt. 9. 08:47

Én is részt vettem már Hellinger terápián és csak megerősíteni tudom Shallyt. Ha nem tapasztalom, talán el sem hiszem. De működik és nagyon hasznos (jó, döbbenetes, hátborzongató...lehet soroni a jelzőket) látni, ahogy megjelenik a család az ember szemei előtt. Ahogy helyezkednek, mozognak - teljesen leképezik a "felállast", hangulatokat,érzelmeket, kötődéseket.

Csak ajánlani tudom, annak aki készen áll elfogadni, amit ott tapasztalhat...

2007. okt. 9. 08:43

érdekes és jó a cikked Loni, gratulálok!:)

Én is hallottam már erről a módszerről és az elméletről, de eddig csak körvonalakban..


Shally, Te hol (melyik városban) voltál családfelállításon?

2007. okt. 9. 08:16
Én voltam Hellinger féle családfelállításon! Döbbenetes, és hátborzongató volt, ahogy működik. Aki állít kiválasztja a jelenlevők közül a szüleit, nagyszüleit, testvéreit, és érzése szerint felállítja őket. A szerepet játszók felveszik a család érzéseit. Amikor én állítottam, az jött le hogy a családom fejüket lehajtva néznek vmit...egy sírt. A nő aki vezette a felállítást, kérdezte a családot ki van a sírban, a válasz az volt: egy fiú. Én erről akkor nem tudtam,hanem mikor hazamentem, és megkérdeztem volt-e korai fiúgyermekhalál a családban, akkor derült ki hogy tényleg volt anyámnak egy fiútestvére, aki nagyon korán meghalt....
1. Loni
2007. okt. 5. 08:39
Érezted már úgy, hogy neked semmi sem sikerül? Egy-egy szakítás, szerelmi csalódás után ültél már sírva az ágy szélén azon tanakodva, hogy miért futsz bele mindig kudarcba? Vagy egyre elkeseredettebben küzdesz egy gyermekért, de a gólyahír csak nem akar megérkezni? Esetleg a munkád, a karriered, az anyagiak terén vannak gondjaid? Gondoltál már arra: lehet, nem is Te vagy a felelős mindezekért, hanem a múltad, a családod, az elődeid?

Ugrás a teljes írásra: Családfelállítás, avagy a hellinger-módszerről

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook