Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről fórum

Családfelállítás, avagy a Hellinger-módszerről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Családfelállítás, avagy a hellinger-módszerről

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
269. E-rik (válaszként erre: 266. - Sariya)
2009. júl. 31. 16:53

Sok ember beszámolójából hallottam, hogy csak azzal, hogy rendszeresen képviselősködött, rendeződött az élete.

Akihez én elsőként jártam, azt mondta, hogy 2 minimum kell...és, ha rendeződik az élete, akkor elég csak a nagy döntések előtt állítani...

268. E-rik (válaszként erre: 265. - Sariya)
2009. júl. 31. 16:49
:)))
267. E-rik (válaszként erre: 264. - Wmiki)
2009. júl. 31. 16:48

Véleményem szerint kettő minimum kell. Egy gyerekkori család-felállítás, és egy a jelenlegi szereplőkkel. Persze ez egyénfüggő, mert nem ritka, hogy egy állítás elegendő ahhoz, hogy az egyén elinduljon a jó mederben.

A születés visszavezetés jelenleg szerintem a legerősebb oldás, de azt sem árt, ha megelőzi egy átfógó gyerekkori állítás.

De ez csak az én álláspontom. Általános recept nincs.

Az én tapasztalataim szerint az ideális az lenne, ha elkezdődne egy gyerekkorival, fogytatódna egy születés-visszavezetéssel, és lenne egy jelen családbeli.

266. sariya (válaszként erre: 264. - Wmiki)
2009. júl. 31. 16:41
nem tudom,ti hogy vagytok vele,de nekem mindig jön új és újabb amire állítanék:)
265. sariya (válaszként erre: 263. - E-rik)
2009. júl. 31. 16:40
Ó hát azzal nincs gond,redszerint hajnali fél 6kor kelt,hogy játszunk:))Imádom:)
264. wmiki (válaszként erre: 256. - E-rik)
2009. júl. 31. 16:38
akkor hány állítás, állítás?
263. E-rik (válaszként erre: 262. - Sariya)
2009. júl. 31. 16:37

:)))

A kiskutya az remek! Sokat foglalkozzatok egymással! :)

...hát ja, a delfin nem egyszerű... :))

Igazából én is csak a Campónát tudom elképzelni...ott viszonylag közel lehet kerülni hozzájuk. Persze a közös pancsolás biztos kizárt.

262. sariya (válaszként erre: 261. - E-rik)
2009. júl. 31. 16:22

Hát,hogy őszinte legyek,nem lepődtem meg..olyan természetesnek tűnt az egész:)Sose kételkedtem benn,hogy amit látok,az van:)

Dolgozhatna kicsit gyorsabban is;)

Pont most lett egy kiskutyánk,tényleg nagy örömöt hozott:)Delfin az sajna nincs a közelembe,hacsak nem veszek egyet vmelyik játékboltba..de azért az mégse az igazi:)

261. E-rik (válaszként erre: 260. - Sariya)
2009. júl. 31. 16:11

Gondolj arra, hogy meglepődtél azon, hogy a mező az idegeneket mennyire ismerősként mozgatta! Így volt, nem? :)

Akkor mást is tud az a mező! :)

Engedd, hogy dolgozzon!

Immunerősítésnek jó a "Süszler-só" is... Nem tudom, hogy kell leírni... :)

Meg a természetjárás...meg a kutyák is tudnak segíteni...persze a legjobb egy közös pancsolás egy delfinnel! :)

260. sariya (válaszként erre: 259. - E-rik)
2009. júl. 31. 16:04

Az állítás után kb egy hónapig teljesen szét voltam zuhanva,mind lelkileg,mind testileg..azt mondta a doki,h borzasztóan legyengült az immunrendszerem és ezért jöhetett elő a betegség.Már elmúlt,de állítólag bármikor visszajöhet.Hát remélem nem fog..bízom benne:)

Az tény,hogy a párommal sokkal jobb lett a kapcsolatom ennek köszönhetően,de még nem érzem azt amit kéne,ami az állításon kijött,és amit ott éreztem.Pedig mindennél jobban vágyom rá..csak ott van bennem az a de mi van ha nem fog menni dolog.és így elég nehéz..

259. E-rik (válaszként erre: 258. - Sariya)
2009. júl. 31. 15:43

Kemény!

Az állítás közben, vagy annak hatására kialakuló betegségekre szerintem nagyon jó, ha az ember felkeres egy Bachvirág-terapeutát.

Persze ez csak egy lehetőség. Ezt láttam már működni.


Egy sikersztori az életemből az, amikor egy lány aki rendszeresen járt képviselőként, a saját állítása után mindenki megdöbbenésére, azzal állított be az egyik foglalkozásra, hogy már nem cukorbeteg...


Azt gondolom, hogy ahol egy cukorbetegség el tud múlni, ott betegségek meg is jelenhetnek...

Elképzelhető, hogy nem volt teljes az oldás, vagy nem az összes körölmény került oldásra...


Viszont én inkább azt remélem, hogy a mező "tudja" mit csinál, és lehet, hogy a Te esetedben a gyógyuláshoz vezető út, betegséggekkel van kikövezve.

Hellinger egyik írásában azt fejtegeti, hogy az ő módszere jó a lelki dolgokra, de ha bármi betegség felmerül, el kell menni orvoshoz. Ezt meg is tetted.


Viszont, ha abból indulunk ki, hogy minden betegség lelki eredetű, akkor ez oda vissza működhet.

És egyre rosszabbul vagy?

Ezek csak a gondolataim...

258. sariya (válaszként erre: 256. - E-rik)
2009. júl. 31. 15:21
Nekem ez a 3.állításom volt..az elsőnél megkönnyebbülés volt..a második nagyon kemény volt,halálfélelem szorongás még jó sokáig utána..a mostanit pedig alig értem..kb 2 hónap telt el azóta és vhogy nem akar összeállni az egész,h mi miér történik,történt..a betegségem is azon a területen jött elő,amit érintett az állítás.már a doki is nézett,h hogy lehet,h még ki se jöttem az egyik betegségből,de már ott volt a másik:)Szóval a bolygatás sikerült,már csak azt várom,h mikor lesz már eredménye is..
257. E-rik (válaszként erre: 253. - Zsanetta)
2009. júl. 31. 15:14

A pozitív gondolkodás nagyon fontos!

Egy állításod volt eddig?

A születés-visszavezetést itt is meg kell említenem...

Június 26.-án E kategóris ápoló lettem én is! :)

De nem ez a fontos, hanem, hogy a tanárnőnk mesélte, aki a reproduktív rendszert tanította, hogy amikor még aktívan dolgozott szülészeten, nagyon sok olyan kismamával találkozott, akinek a tudomány akkori állása szerint nem lehetett volna gyermeke. Stresszes, ideges, szorongó nők voltak. A tanárnőm eléggé ezoterikus beállítottságú, és már akkor is az volt. Technikákat tanított, pozitív gondolkodásra ösztönözte őket, és a saját maguk elfogadására. Elég szélmalomharc volt, de náhány nőből anyuka lett...

Ma már orvosok is elismerik, hogy vannak olyan nők, akik csupán azzal, hogy a szorongásukat kizárják, anyává válhatnak...

Mindennek megvan a leki oldala. A feladat az, hogy megtaláljuk! Tudom, hogy ez a legnehezebb, de elengedhetetlen!

256. E-rik (válaszként erre: 254. - Sariya)
2009. júl. 31. 14:53

Azt gondolom, hogy 1 állítás nem állítás. Főleg a bonyolultabb, nehéz állításokból. Az első lépés mindig a gyerekkori család felállítása.


Második lépés a jelen felállítása. A két állítás között jó, ha kb. fél év eltelik.


Viszont, amit a jelenlegi tapasztalataimmal kihagyhatatlannak tartok, az a születés-visszavezetés.

A magzat első és egész életét végigkísérő, legnagyobb traumája pont a születés maga. Szó szerint kiszakad a megszokott környezetéből, és az anyukájától is különválik. Tetejében egy szűk keresztmetszetű "csövön" kell átpréselnie magát.

Nagyon sok embernél ez önmagában pánikbetegség formáját ölti pl. felnőtt korában.


A születés-visszavezetésnél újraéljük ezt a traumát, de itt a helyére kerülnek a történések, a lelkünk, az agyunk azonosul vele, és megtörténik az oldás. Kevés alkalmam volt eddig jelen lenni ilyen állításon, de katartikus élmény. Nem is tudnám leírni, de vannak percei, amikor levegőt sem kaptam, pedig én csak képviselő voltam (mondjuk egy születés- visszavezetésnél, csak akkor vagy szereplő, ha neked csinálják :)


Félelmek természetesen vannak. Amikor az ember már sokmindent kipróbált, és nem volt változás, az újabb kísérlettől többet vár, és nagyobbat csalódik, ha nem történik semmi...

A Hellinger módszerben az a csodálatos, hogy így, vagy úgy, de mindig működik. A kérdés csak az, hogy mikor hisszük ezt el, és válunk befogadóképessé. Sajnos mindig az egyén maga a szűk keresztmetszet. A jó hír az, hogy mindig jön változás! :)

A betegségekkel kapcsolatban meg azt gondolom, hogy a változások hírnökei. Szerintem azt a "batyut", amit kaptál az elődeidtől, illetve, amivel azonosultál, a szervezeted elásta, és jól körbebástyázta. Az állítás során meg lett bolygatva. Egy kis bástyagyengítés, egy kis ásás, és újra tud tombolni a tartalom. Viszont ez már a mező ostroma, és ha elkezdte, be is fogja fejezni.

Hellinger nem magyaráz, és kerüli a szavakat. 5 perces állításai vannak, a célja a mező beindítása. Ha kérdezik sem magyaráz. Ami lélek szinten zajlik, azt az agy fel nem foghatja! Minnél többet agyalsz rajta, annál később tud a mező dolgozni. Hagyni kell, hogy megtörténjenek a dolgok!

Hellinger szerint még csak hinned sem kell benne.

255. sariya (válaszként erre: 253. - Zsanetta)
2009. júl. 31. 14:07
Az jó ha jobb lett minden:))
254. sariya (válaszként erre: 250. - E-rik)
2009. júl. 31. 14:01
Igen ez nálam is így van..ez a probléma non régi és mióta az eszemet tudom így éltem.és egyszerűen nem tudom elhinni,hogy ez változhet,hogy lehet más.szerinted ez idővel el fog múlni?apróv áltozások vannak,betegségek jöttek elő az állítás után,és most csak a sok kérdőjel,meg a félelem van bennem.a de mi van ha nem változik??
2009. júl. 31. 13:47

én nem játszottam nagy szerepeket amiknek örültem is mertr féltem csalódást okoznék ha nem érzeném az érzést.

az én llitásom is nagyon bonyolult és nehéz volt a többiek mondták hogy nehéz volt,én a betegségemre állitottam.

azóta egészségesebbnek érzem magamat és pozitivan gondolkodom.

visszamentünk a szépnagyszülökhöz és azt érezték a többiek ami tényleg volt.

nagyon remélem hogy az a személy akinek el kellett engednie a betegséget ami mindkettönknek van csak töle indul elengedte.

hogy megértsd biztosan olvastad a lapomat ha nem és érdekel olvasd el.

szóval bizom benne hogy sikerült oldani a kötéseket.

állitani akartam a kapcsolatomra is mert sok rossz van /volt benne a betegségem miatt kifolyólag is,de azóta komoly viták nem voltak és más lett a kapcsolatunk azt hiszem.

bizom benne.

252. E-rik
2009. júl. 31. 13:10

Még egy gondolat: a születés-visszavezetés szerintem nagyon fontos a módszeren belül! ...és itt nagyon gyors a változás!

A nagy születés-visszavezetést ajánlom mindenkinek! :)

251. E-rik (válaszként erre: 248. - Zsanetta)
2009. júl. 31. 12:52

Az első családállításom úgy valósulhatott meg, hogy unokahugom végzett egy sulit, ahol a Hellingeri családállítás tantárgy volt. A vizsga hétvégéje nyílt volt, és kerestek képviselőket, főleg fiúkat. Ezoterikus beállítottságom miatt én is meg lettem hívva.Szívesen mentem, érdekelt minden, ami új (mondjuk ez azóta is így van! :).

Az első óra után, már nagyon szkeptikus voltam, és mivel a tanulók között cinkosra leltem, jókat nevettünk... Persze nem akartam zavarni a vizsgát, és unakahugit sem, ezért részt vettem a nagy színjátékban, ahogy akkor láttam ezt a módszert... Persze a kihagyhatatlan dolgokon jót mulattunk továbbra is a sráccal... Addig nem voltam egy szerepben sem, ezután választottak csak be...nagyon érdekes volt! Megéreztem valamit. Persze azt hittem, hogy csak érezni akarom, de azóta tudom, hogy nem így volt. Mindegy zajlott a nap, jól éreztem magam, egyre jobban... Ez a srácról már nem volt elmondható, volt olyan állítás, hogy kiment a teremből, és közölte, hogy ez baromság. Kb. 6 szerepem volt aznap, sőt volt egy olyan állítás, ahol 2 szerepem is volt... Szkeptikus voltam még a nap végére is, de megérintett a történés. Főleg az, hogy mintha az én életemből egy-egy kiragadott kérdés lenne egy-egy szerep. (Persze ma már tudom, hogy ez sem volt véletlen, a mező pontosan tudta :)

A vasárnap nagyon érdekes volt. A srác egy új személyiségként jelent meg, szinte falfehéren. Elsőként szólalt fel, mikor a tanár megkérdezte, ki hogyan aludt?

Elmesélte az álmát a fiáról, és a történésekről. Ezután bocsánatot kért az előző napi viselkedéséért, a tanártól, és a mezőtől is.

Az utólsó mondatai így szóltak: Nem tudom mi ez, nem tudom hogyan működik, de tisztelnem kell, mert a fiam, és a saját életem többet ér. Mindent meg szeretnék tanulni vele kapcsolatban, amit csak lehet!

Néma csend honolt. Bennem meg elmélyűlt közben az előző nap. ...én is tudni akartam, mi ez!? ...és tisztelettel kezdtem kezelni, bár még sokáig voltak kételyeim...

250. E-rik (válaszként erre: 249. - Sariya)
2009. júl. 31. 12:28

Indiában él egy családállító, aki azt mondta, hogy úgy számolhatunk: a trauma, ha egy évre nyúlik vissza, az oldás után kb. 1 hónap múlva várható változás.

Tehát ahány évre visszanyúlik, annyi hónappal számolhatunk.

Persze itt sokan lesápadtak, mert ha a trauma 200 évet ölel át, akkor a 200 hónap nagyon sok...

Itt az állító mosolygott és elárulta, hogy ez nagyon egyénfüggő. Lelki szinten minden máshogy működik. Abban a pillanatban, amikor befogadóképességünk változik, változik az életünk is. Egy oldás után a mező szerencsére "ostromolni" fog minket, és előbb-utóbb szerencsére célt is ér! :) Amikor az energiák visszaterelődnek a jó medrükbe, helyreáll a rend. A traumák általában a sodrásiránynak ellenszegülő energiáknak köszönhető. ...éh, ha a mező megtalálja a "bejáratunkat", onnan az események felgyorsulnak.

Hellinger szerint 0-1 évig terjed a változások beindulása.


Személyes tapasztalatom szerint ritkán jön létre igazi mély oldás, mert túl egyszerűnek tűnik, és ezért nehezen hisszük el. Sokan nagy dolgokra számítanak, tüzijátékkal, robbanásokkal, de az oldások nem így működnek.

Egyébként a gyerekeknél nagyon gyors a változás, mert ők még nem tudják aggyal lezárni a mező útját...

249. sariya (válaszként erre: 247. - E-rik)
2009. júl. 31. 11:52
Nah a felmenőimnél voltak dolgok..kb a szépig visszamenőleg vmi rosszul működött.akkor ne akarjak 2 hónap alatt túlleni rajta?
2009. júl. 31. 11:51

én mikor voltam családállitáson,akkor kétségbeesésedmben mentem el.nekem ez teljesen új volt.

és azt hiszem azóta nagyon kihatott az eletemre.

nem voltam testi tüneteim csak 1x de a lelkemben nagy változás történt.

azóta olyan nyugodt a lelkem és olyan más érzések akvarognak bennem.

lehet semmi köze nincs hozzá nem tudom de a kötést remélem oldottuk ott és minden rendbe jön az életemben:)

247. E-rik (válaszként erre: 245. - Sariya)
2009. júl. 31. 11:06

Szia!

Ahol én megismertem ezt a módszert, ott volt egy lány, akinél fél év múlva jelentkeztek a változások. Illetve fél év után eszmélt rá, hogy folyamatosan voltak változások, de annyira el volt foglalva magával, hogy nem vette észre... :)

Aggyal akarjuk felfogni a lelki szinten végbemenő mozgásokat, változásokat. Sajnos ez nem fog menni! :)

...és türelmetlenek vagyunk. Napok alatt akarunk valamiben változást, aminek a kialakulásához sokszor évek, évtizedek kellettek. Ja és azt a tényt is elfelejtjük, hogy a trauma, az esetek döntő többségében, egy felmenőnkben indul el. Amennyiben a mező mozdul, és oldások is születnek, a változások is elkerülhetetlenek... :)

246. sariya (válaszként erre: 244. - G-i-t-t-a)
2009. júl. 30. 11:19
köszi:)erre most kíváncsi voltam..
245. sariya (válaszként erre: 241. - 60dc903c1a)
2009. júl. 30. 11:18
szia.igen köszi,jobban vagyok,,bár még mindig nem érzek semmi nagy változást.vagy csak nem veszem észre:)
244. G-i-t-t-a (válaszként erre: 238. - Sariya)
2009. júl. 30. 10:53
A hajlam mindenkiben ott van. A lelki hozáállásunk az nem mindegy. Szervezetünk fiatal korunkban még nagyon erős, ellenálló, a későbbiekben egyre kevésbé, és a lélek "akarata" így könnyebben megvalósul.Nadin
243. G-i-t-t-a (válaszként erre: 231. - Sariya)
2009. júl. 30. 10:46
Mindenképpen! De ne aggódj sikeresen lezajlik, ami ki akar törni annak most út nyílt. Napról - napra jobb lesz, meglátod! Nadin
242. Klimpírozi (válaszként erre: 241. - 60dc903c1a)
2009. júl. 30. 09:25

Az anyalánya topik egy-két alanya igazán mehetne állításra, a gyűlölködés, a sistergő acsargás helyett...

:(

241. 60dc903c1a (válaszként erre: 239. - Sariya)
2009. júl. 30. 07:17

jobban vagy már?

...egy állítás után az energia elkezd mozogni "helyezkedni", eltart egy darabig, míg a "beáll"...de meglehet az állítás előhozott még valamit, amit a helyére kell tenni (???)

240. 60dc903c1a (válaszként erre: 238. - Sariya)
2009. júl. 30. 07:14

igazából nem tudom, csak gondolkodom:

...akkora "érik" be, akkor válik "alkalmassá"... a sorstól ekkor kap erre lehetőséget, már más egybet meg kellett élnie...

De szerintem erre nincs fix magyarázat

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook